Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια

Η μπέμπα έχει εξεληχθεί σε τεράστιο νούμερο! Ειναι και επικύνδινη πάντως...

Της έφεραν δώρο ένα απο αυτά τα αυτοκινητάκια που τα μικρά τα καβαλάνε και τα σπρώχνουν με τα πόδια. Ανέβηκε λοιπόν και ήταν πολύ χαρούμενη! Δεν της έφτανε όμως αυτό και πριν το πάρω πρέφα, πιάστηκε απο το τιμόνι και ανέβηκε πάνω στη σέλα και "χοροπήδαγε"! Κόντεψε να μου ρθει εγκεφαλικό! Απορώ πως κράτησε την ισορροπία της. Τρέχω, την κατεβάζω... τί το θελα! Το βρήκε τρομερά διασκεδαστικό και όλο αυτό ήθελε να κάνει. Να ανέβει πάνω στη σέλα :confused:

Ααααααααααααααχ σας λέω δεν παιζεται! Ολη μερα δε τρέχει απο δω κι απο κει... Απο τις 7 το πρωί που ξυπνάει, κοιμάται καμια ωρίτσα και μετά το βράδυ πάλι.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια

Η μπέμπα έχει εξεληχθεί σε τεράστιο νούμερο! Ειναι και επικύνδινη πάντως...

Της έφεραν δώρο ένα απο αυτά τα αυτοκινητάκια που τα μικρά τα καβαλάνε και τα σπρώχνουν με τα πόδια. Ανέβηκε λοιπόν και ήταν πολύ χαρούμενη! Δεν της έφτανε όμως αυτό και πριν το πάρω πρέφα, πιάστηκε απο το τιμόνι και ανέβηκε πάνω στη σέλα και "χοροπήδαγε"! Κόντεψε να μου ρθει εγκεφαλικό! Απορώ πως κράτησε την ισορροπία της. Τρέχω, την κατεβάζω... τί το θελα! Το βρήκε τρομερά διασκεδαστικό και όλο αυτό ήθελε να κάνει. Να ανέβει πάνω στη σέλα :confused:

Ααααααααααααααχ σας λέω δεν παιζεται! Ολη μερα δε τρέχει απο δω κι απο κει... Απο τις 7 το πρωί που ξυπνάει, κοιμάται καμια ωρίτσα και μετά το βράδυ πάλι.

χιχιχιχιχι

καλο κουράγιο! τουλάχιστον έχεις ένα χαρούμενο, έξυπνο παιδάκι (έτσι λέω στον εαυτό μου όταν με τρελαίνει).

και σένα κοιμάται μόνο μια ώρα μέσα στη μέρα; εμένα μέχρι πριν μία εβδομάδα κοιμόταν δύο φορές συνολικά κανένα 2ωρο-3ωρο. αυτήν την εβδομάδα ενώ φαίνεται να νυστάζει (χασμουριέται, τρίβεται, κόκκινα ματάκια) δεν κοιμάται το πρωί και κοιμάται καμία ωρίτσα γύρω στις 1.30 για μία ώρα μόνο. λέτε να είναι φάση ή επειδή μεγαλώνει αλλάζει το πρόγραμμα του ύπνου;


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Τι κάνουν τα μικρά σας;

Σε λίγο αρχίζουν τα πρώτα τους γενέθλια ε; Θα τρελαθώ! Ο μικρούλης μου έγινε σήμερα 11 μηνών! Σε ένα μήνα γενέθλια!!!! Σκέφτεστε να τους κάνετε καμία γιορτούλα;


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

και μιας το τιραμισουδάκι μας είπε για γεννέθλια ας κάνουμε εμείς την αρχή!!!

ζουζουνελάκι μου μπεμπονάκι μου καλό χρόνια σου πολλά!!! να είσαι πάντα γερό δυνατό καλότυχο και χαμογελαστό!!!! να σε χαιρόμαστε κοριτσάκι μου γλυκό!!!

και για όσες δεν καταλάβανε (δεν ήμουν και ξεκάθαρη χαχαχα) έχει η μπεμπούλα μου γεννέθλια το κοριτσάκι μου το μικρό!!! θα της κάνω γιορτή αλλά μιας και στις 24 έχει και η μαίρη γεννέθλια θα τους τα κάνω μαζί στις 18!!! αν μπορέσω θα τους έχω και κλόουν για να δούμε!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

και μιας το τιραμισουδάκι μας είπε για γεννέθλια ας κάνουμε εμείς την αρχή!!!

ζουζουνελάκι μου μπεμπονάκι μου καλό χρόνια σου πολλά!!! να είσαι πάντα γερό δυνατό καλότυχο και χαμογελαστό!!!! να σε χαιρόμαστε κοριτσάκι μου γλυκό!!!

και για όσες δεν καταλάβανε (δεν ήμουν και ξεκάθαρη χαχαχα) έχει η μπεμπούλα μου γεννέθλια το κοριτσάκι μου το μικρό!!! θα της κάνω γιορτή αλλά μιας και στις 24 έχει και η μαίρη γεννέθλια θα τους τα κάνω μαζί στις 18!!! αν μπορέσω θα τους έχω και κλόουν για να δούμε!!!

Να ζήσει!!!! Να ναι πάντα χαρούμενη και υγειής july μου! :D

Ρε σεις κορίτσια, πότε πέρασε ένας χρόνος;;; Που πάει ο καιρός που φεύγει οεο;;;;


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μιας το τιραμισουδάκι μας είπε για γεννέθλια ας κάνουμε εμείς την αρχή!!!

ζουζουνελάκι μου μπεμπονάκι μου καλό χρόνια σου πολλά!!! να είσαι πάντα γερό δυνατό καλότυχο και χαμογελαστό!!!! να σε χαιρόμαστε κοριτσάκι μου γλυκό!!!

και για όσες δεν καταλάβανε (δεν ήμουν και ξεκάθαρη χαχαχα) έχει η μπεμπούλα μου γεννέθλια το κοριτσάκι μου το μικρό!!! θα της κάνω γιορτή αλλά μιας και στις 24 έχει και η μαίρη γεννέθλια θα τους τα κάνω μαζί στις 18!!! αν μπορέσω θα τους έχω και κλόουν για να δούμε!!!

Αχ!!!! Τι συγκίνηση είναι αυτή βρε κορίτσια!!! Πάντα γερά, χαρούμενα και ευλογημένα να είναι τα κοριτσάκια σου july μου!!!!

Ναι είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα πέρασε αυτός ο χρόνος! Πάντως κορίτσια μέσα σε όλες τις δυσκολίες που ζούμε όλες μας είμαστε απίστευτα τυχερές. Ένα ''μαμά'' είναι αρκετό!!!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα, και εμεις ειναι τα γενεθλια μας στις 10 και εκεινη την ημερα θα κανουμε παρτυ σπιτι 40 άτομα εκ των οποίων 12 παιδάκια...και σήμερα θα παμε σε μασκε παρτυ που μασ καλεσαν! ελπιζω μονο να μην κολλησουμε τιποτα..α και θα ντυθπυμε πεταλούδα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα, και εμεις ειναι τα γενεθλια μας στις 10 και εκεινη την ημερα θα κανουμε παρτυ σπιτι 40 άτομα εκ των οποίων 12 παιδάκια...και σήμερα θα παμε σε μασκε παρτυ που μασ καλεσαν! ελπιζω μονο να μην κολλησουμε τιποτα..α και θα ντυθπυμε πεταλούδα

Πεταλούδα ε; Πολύ γλυκό ακούγεται!!!

40 άτομα;;; πώς θα τα βγάλεις πέρα;;; εγώ στη βάφτιση του μικρού είχα 20 (για φαγητό) και τα είχα παίξει τελείως!

Καλή διασκέδαση στο πάρτυ!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

οτι και να πω για το τερατάκι μου ειναι λίγο! Είναι επικύνδινη! Ρε σεις... έβαλε το χαρτί τουαλέτας (σε συσκευασία κύβου), πάτησε πάνω, πιάστηκε απο το τραπέζι της κουζίνας. Ομως η συσκευασία άρχισε να καταρέει και αυτη έμεινε κρεμασμένη, ωσαν την Τσίτα, απο το τραπέζι! Και γέλαγε!!!!! Δεν είναι παιδί αυτό!

Κατα τα άλλα,πήγαμε παιδίατρο. Ειναι 8.200 γρμ, και 72εκ.

Δεν ξέρω τί θα την ντύσουμε. Λέγαμε να την ντύσουμε Γιόντα (απο το Star Wars), μπορεί όμως να την ντύσουμε και αρκουδοπεταλούδα αχαχαχαχαχαχ


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πεταλούδα ε; Πολύ γλυκό ακούγεται!!!

40 άτομα;;; πώς θα τα βγάλεις πέρα;;; εγώ στη βάφτιση του μικρού είχα 20 (για φαγητό) και τα είχα παίξει τελείως!

Καλή διασκέδαση στο πάρτυ!

Ευτυχώς θα βοηθήσουν οι γιαγιάδες στο μαγείρεμα. γιατ'ι επείδή θα ειναι 12 μικρά θέλω να είναι όλα σπιτικα (εκτός απο την τούρτα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:o: Χρόνια πολλάάάάάάάάάάάάάάά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να τα εκατοστήσετε!!!!!!

Αρχίζουν τα γενέθλια!!!!!!!!!! Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο καιρός περνάει απίστευτα.... πότε μάθαμε για την εγκυμοσύνη, πότε κρεβατωθήκαμε, πότε περάσαμε τα άγχη και τις στενοχώριες, πότε ζήσαμε τις ευτυχισμένες στιγμές της γέννας, πότε περάσαμε τα πονάκια των κολικών, πότε βγάλαμε τα πρώτα δόντια, πότε αρχίσαμε να μπουσουλάμε..........

Απίστευτο. Απλά...απίστευτο!!!!

και μιας το τιραμισουδάκι μας είπε για γεννέθλια ας κάνουμε εμείς την αρχή!!!

ζουζουνελάκι μου μπεμπονάκι μου καλό χρόνια σου πολλά!!! να είσαι πάντα γερό δυνατό καλότυχο και χαμογελαστό!!!! να σε χαιρόμαστε κοριτσάκι μου γλυκό!!!

και για όσες δεν καταλάβανε (δεν ήμουν και ξεκάθαρη χαχαχα) έχει η μπεμπούλα μου γεννέθλια το κοριτσάκι μου το μικρό!!! θα της κάνω γιορτή αλλά μιας και στις 24 έχει και η μαίρη γεννέθλια θα τους τα κάνω μαζί στις 18!!! αν μπορέσω θα τους έχω και κλόουν για να δούμε!!!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!

καταρχάς να ευχηθώ και στην mariadi που ο μικρός της έγινε μεγάλος το σαββάτο να τον χαίρεσαι κοπέλα μου πάντα γερός και δυνατός!!!

σας ευχαριστώ για τις ευχές σας κοριτσάκια και εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!

ELISA TWINS να σου πω από την εμπειρία μου από την μεγαλη ακόμα δεν έχουμε ζήσει τίποτα θα έρθουν πολύ καλύτερες στιγμές πίστεψέ με!!!

και να σας πω συζήτηση της μαίρης με τον μπαμπά της:

μαίρη άντε ντε χτύπα την μπάλα,

μπαμπά δεν λέμε ρε δεν είναι σωστό

μαίρη μου δεν είπα ρε είπα ντε

ααα είπα μηπώς είπες ρε δεν λέμε ρε εεε δεν λέμε ρε στην μαιρούλα άκουσες κανέναν να πει ρε στην μαιρούλα άκουσες?? (και με ύφος όλο αυτό!) άντε γιατί θα σε μαλώσω!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Ποπο χρονια και ζαμανια αλλα που να βρω χρονο να μπω! Τι κανετε? Αρχισαν τα γενεθλια?ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ july μου να τα χαιρεσαι και τα 2!

Τι νεα βρε κοριτσια? φανταζομαι ολα τα ζουζουνια περπατησανε ε? Εμεις εχουμε 10 μερες που σουλατσαρουμε πανω κατω! Μεγαλη χαρα η δικια μου που περπαταει! Κατα τα αλλα ακομα θηλαζουμε γιατι αμα δουμε μπιμπερο με λευκο περιεχομενο βαζουμε τα κλαματα! Ξυπναμε τη νυχτα στην καλυτερη μια φορα μονο αλλα συνηθως 2 και δε θελουμε αλεσμενα πια αλλα και με 2 δοντια μονο πως να φαμε οποτε λιγο απο δω λιγο απο κει μασουλαμε ολη την ωρα......

Εσεις βρε κοριτσια τι κανετε αποθηλασατε? Τι γαλα δινετε? Για πειτε καμια συμβουλη για αποθηλασμο...


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Ποπο χρονια και ζαμανια αλλα που να βρω χρονο να μπω! Τι κανετε? Αρχισαν τα γενεθλια?ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ july μου να τα χαιρεσαι και τα 2!

Τι νεα βρε κοριτσια? φανταζομαι ολα τα ζουζουνια περπατησανε ε? Εμεις εχουμε 10 μερες που σουλατσαρουμε πανω κατω! Μεγαλη χαρα η δικια μου που περπαταει! Κατα τα αλλα ακομα θηλαζουμε γιατι αμα δουμε μπιμπερο με λευκο περιεχομενο βαζουμε τα κλαματα! Ξυπναμε τη νυχτα στην καλυτερη μια φορα μονο αλλα συνηθως 2 και δε θελουμε αλεσμενα πια αλλα και με 2 δοντια μονο πως να φαμε οποτε λιγο απο δω λιγο απο κει μασουλαμε ολη την ωρα......

Εσεις βρε κοριτσια τι κανετε αποθηλασατε? Τι γαλα δινετε? Για πειτε καμια συμβουλη για αποθηλασμο...

Ααααχ Μαρία μου πώς σε καταλαβαίνω!!! Κι εμείς ακριβώς τα ίδια. Στάνταρ 2 φορές ξύπνημα το βράδυ και θηλασμός 3-4 φορές μέσα στη μέρα... ο αποθηλασμός είναι ένα μακρυνό όνειρο! Η δικιά μου ούτε νερό πίνει, ούτε άλλο υγρό απο μπιμπερό. Το ελάχιστο νερό που πίνει, το πίνει ή γουλίτσα απο ποτήρι κανονικό ή απο εκπαιδευτικό ποτηράκι. Αλλά μιλάμε για 3-4 γουλίτσες τη μέρα (στην καλήτερη περίπτωση). Μπορεί και να μην πιει καθόλου νερό μέσα στη μέρα.

Τί να σου πω; Εγω κάνω υπομονή να πάει ενός έτους, να της δώσω να δοκιμάσει φρέσκο γάλα. Ή αν της αρέσει, φρέσκο γάλα με δημητριακά... θα δούμε. Θέλω να βρώ πρώτα το υποκατάστατο και μετά να της κόψω το ζιζι. Το μόνο καλό είναι πως δεν θέλει απαραίτητα ζιζί για να κοιμηθεί.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποπο βρε Ευα ουτε νερο?εμενα το πινει αποπου και να της το δωσω. Εγω που λες δεν αντεξα και της εδωσα προχθες φρεσκο το Ολυμπος το βιολογικο την ωρα που ετρωγε μπισκοτο και ηπιε συνολικα 5ml. τιποτα δηλαδη αλλα ισως να της φανηκε καλυτερο απο τις σκονες γιατι για λιγο βεντουζαρισε στη θηλη.

Πολυ καλο που δεν θελει στηθος για να κοιμηθει κι εμενα με πιπιλα κοιμαται. Στον μεγαλο που ειχε μαθει να κοιμαται με τη θηλη στο στομα ειχα μεγαλο προβλημα! Γενικα κι εγω δεν εχω αγχωθει μαυτο το θεμα γιατι θελω να συνεχιζει να θηλαζει και οταν θα παει παιδικο σε 2 μηνες αλλα οσο σκεφτομαι αυτο το βραδινο ξυπνημα αμα συνεχιστει και οταν θα παω στη δουλεια ηδη νιωθω κουρασμενη!!!!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...