Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Οι περισσότεροι μας λένε να μείνουμε Αγγλία αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξουμε. Δουλειές έχουμε αλλά λόγω κρίσης και εδώ ο άντρας μου έχει πολύ δύσκολή δουλειά.

Γενικότερα οι δυσκολίες είναι πολλές με κυριότερες την κοινωνική απομόνωση, τα ακριβά νοίκια και τις συγκοινωνίες. Είναι περίπλοκη η κατάσταση. Η ζυγαριά κλείνει πότε προς τη μία και πότε προς την άλλη κατεύθυνση.

Αν είναι να γυρίσουμε όμως θα γυρίσουμε σύντομα για να προλάβω τα καλοκαιρινά φροντιστήρια.

Προσευχόμαστε και περιμένουμε...θα δείξει!

Χαίρομαι που δεν έκλεισε το καφέ μας...είχα στεναχωρεθεί λίγο που δεν έγραφε κανείς...

τι θέμα έχετε με τις συγκοινωνίες???για να μάθουμε και κάτι για αγγλία:tongue:

είδες πάντως τσουπ τσουπ εμφανίστηκαν και άλλες!!! άντε για να μαζευόμαστε λίγο για να μαζευόμαστε που ερημώσαμε!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέραααα

τί θα λέγατε να πουμε τα νέα των μικρών μας? Ξεκινάω με τα της μικρής μου.

Αφού ακυρώθηκαν τα βαφτίσια της τον Ιανουάριο, τελικά θα τα κάνουμε 17 Ιουνίου. Γενικά το κοριτσάκι μας ειναι ζωηρό και χαρούμενο μωρό. Ξαφνικά πριν απο 3 εβδομάδες, αποφάσισε να αρχίσει να τρωει κανονικά, ενω μέχρι τότε απλά δοκίμαζε. Τρωει τα πάντα ουσιαστικά. Τωρα πια της δίνω απο το δικό μας φαγητό, απλά χωρις αλάτι και τα τρωει όλα σε κομματάκια. Με το θηλασμό... τί να πω... δεν πίνει γάλα απο ποτήρι μ τίποτα. Δεν της αρέσει η γεύση. Εχω δοκιμάσει ένα σορο γάλατα, αλλά μετά την πρώτη γουλια, δεν θέλει ούτε να το δεί. Ετσι θηλάζουμε 2-3 φορές μέσα στη μέρα.

Κατα τα άλλα, τρέχει όλη μέρα και κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα (καμια ωρίτσα μόνο).

Απο θέμα ανάπτυξης, είμαστε 8900γρμ και 75εκ


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς!

Λοιπόν ο μικρός μου πρίγκιπας είναι σκέτη τρέλα! Του αρέσει πολύ να φτιάχνει πυργάκια και να χορεύει. Πλέον όχι μόνο τρέχει αλλά και σκαρφαλώνει παντού με αποτέλεσμα να τρέχουμε και εμείς από πίσω του συνέχεια. Δε λέει πολλές λεξούλες αλλά μιλάει συνέχει και τραγουδάει. Γενικώς τρελαίνεται για μουσική!

Σχετικά με το φαγητό, ακόμα του μαγειρεύω ξεχωριστά λόγω της αλλεργίας του και περιμένω να βγουν τα ποτελέσματα για να δω αν μπορώ επιτέλους να του δώσω αυγό και ψάρι. Από ποσότητες τρώει πολύ, το κρέας και μήλο-αχλάδι αλεσμένα τα άλλα όχι. Επίσης πίνει πολύ γάλα.

Όταν έπιασα δουλειά αντέδρασε έντονα χτυπώντας το κεφάλι του όπου εβρισκε και κυρίως στο πάτωμα αλλά το ξεπέρασε μέσα σε 2 εβδομάδες.

Τώρα κοιμάται οπότε σας κλείνω για να πάω να μαγειρέψω!

α!!! πριν 3 εβδομάδες ήταν 10 κιλά και 77εκ

φιλιααααααααα


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν και τα δικά μας νέα!!!

και εμάς μας αρέσει πολύ η μουσική και χορεύουμε γελάμε τραγουδάμε γενικώς είναι πολυ γελαστό μωρό και χαδιάρικο!!! είναι πολύ πειραχτηρι συνέχεια πειράζει την αδερφή της με αποτέλεσμα αυτή να τσαντίζετε και τις περισσότερες φορές τις ρίχνει και από μια η την σπρώχνει και μετά η μικρή ψευτογκρινιάζει και λέει μπαμ μπαμ!!!

οι μόνιμες κουβέντες στο στόμα της είναι μπαμ μαμά και μαμ ειδικά αυτό το μαμ δεν ξέρω τι να κάνω όλη την ώρα θέλει να τρώει!!! πάει μπροστά στο ψυγείο και φωνάζει τιτι τιτι (τυρί!) ααα έχουμε και υψηλή χοληστερίνη επομένως αλλάξαμε το γάλα όχι ότι έχει κάποιο πρόβλημα πίνει τα πάντα, τρώμε γιαούρτι με χαμηλά λιπαρά τυρί φίνα γαλοπούλες κτλ κτλ όχι ότι είναι βαριά αδυνατούλα είναι πάντα στη μεσαία γραμμή στην καμπύλη στο βιβλιάριο αλλά δεν θυμάμαι βάρος-ύψος όταν πάμε παιδίατρο θα σας πω!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κανετε; κατι είχε πάθει ο κωδικός μου και δεν μπορούσα να γράψω τίποτα στο forum! Τα μωράκια σας ακούω ότι είναι καλά! super! εμείς έχουμε κάτι ψιλοθεματάκια αλλά βιάζομαι τώρα, θα σας τα πω ποιο μετά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κι από εμάς! Πολύ ησυχία έχουμε.. Μήπως να δραστηριοποιηθούμε λίγο; :P Τα δικά μας νέα είναι ότι ξεκινήσαμε βρεφικό, μια ώρα χθες, δυόμιση σήμερα! Δεν κλαίει, γκρινιάζει λίγο γιατί δεν έχει μάθει ακόμη ύπνο και φαγητό εκεί αλλά πιστεύω θα πάμε καλά :rolleyes: σήμερα που τον πήρα είχε κάτι κόκκινα σπυράκια στο πρόσωπο αλλά λίγο περίεργα. Αφού νόμιζα ότι δεν το είχαν πλύνει καλά. Η παιδίατρος μου είπε να τα παρατηρήσω και βλέπουμε. Μπόρει να τον έπλυναν με κανένα σαπούνι ή να ακούμπησε κάτι που πιάνουν όλοι και να τον πείραξε.. Μάλλον πρέπει να τα περιμένω αυτά:|

Σε λίγες μέρες ξεκινάω και δουλειά:shock::shock:

Πείτε κι εσείς κανένα νέο... :D


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμάς! Πολύ ησυχία έχουμε.. Μήπως να δραστηριοποιηθούμε λίγο; :P Τα δικά μας νέα είναι ότι ξεκινήσαμε βρεφικό, μια ώρα χθες, δυόμιση σήμερα! Δεν κλαίει, γκρινιάζει λίγο γιατί δεν έχει μάθει ακόμη ύπνο και φαγητό εκεί αλλά πιστεύω θα πάμε καλά :rolleyes: σήμερα που τον πήρα είχε κάτι κόκκινα σπυράκια στο πρόσωπο αλλά λίγο περίεργα. Αφού νόμιζα ότι δεν το είχαν πλύνει καλά. Η παιδίατρος μου είπε να τα παρατηρήσω και βλέπουμε. Μπόρει να τον έπλυναν με κανένα σαπούνι ή να ακούμπησε κάτι που πιάνουν όλοι και να τον πείραξε.. Μάλλον πρέπει να τα περιμένω αυτά:|

Σε λίγες μέρες ξεκινάω και δουλειά:shock::shock:

Πείτε κι εσείς κανένα νέο... :D

Να μαι κι εγω!

Είμαι σιγουρη πως ο μικρός σου θα εγκλιματιστει σύντομα στον παιδικό. Εμένα η δικιά μου, είναι απο αγκαλιά σε αγκαλιά! Την έχουν κακομάθει οι δασκάλες εκει μέσα. Πάλι καλά, στο σπίτι έχουμε τις δικές μας ισοροπίες :tongue:

Εμενα η μικρή που πήγε παιδικό απο 6 μηνων, τα κόλλησε όλα πάντως. Ο χειρότερος μήνας ήταν με διαφορά ο Φεβρουάριος. Χωρις υπερβολή, ζήτημα να πήγε μια εβδομάδα στον παιδικό συνολικά εκείνο το μήνα. Απο τότε όμως δεν έχει ξανα αρρωστησει (πάλι καλά!). Οπότε να περιμένεις μέν πως όλο και κάτι θα κολλήσει, αλλά να εισαι αισιόδοξη αφού τωρα πια δεν είναι περίοδος ιώσεων.

Οσο για τη δουλεια...Τωρα σαφως θα ειναι πιο δυσκολα και για σενα. Οργανωσε το χρόνο σου για να προλαβαινεις και το παιδί να ευχαριστιέσαι όσο μπορείς , αλλά να κάνεις και τις βασικές δουλειες. Καλή αρχή!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Σε ευχαριστώ evabar, από τώρα ετοιμάζομαι γιατί άμα αρχίσω δουλειά υπάρχουν πράγματα στο σπίτι που δεν θα γίνουν ποτέ!!

Σήμερα έφαγε την φρουτόκρεμα εκεί, οπότε προοδεύσαμε! Τα σπυράκια μάλλον από κάποιο μωρομάντηλο που του σκουπίσαν το πρόσωπο. Τους είπα μόνο με νεράκι στο πρόσωπο. Να δούμε τώρα από Δευτέρα που θα μείνει παραπάνω ώρες..!! Κι εμένα μου είπαν ότι τώρα είναι καλύτερα από ιώσεις, μακάρι!

Όσο για τις αγκαλιές, κι εμένα αγκαλίτσας είναι! Μόλις κουραστεί από το παιχνίδι κάτω θέλει αγκαλίτσες και χαδάκια!

Αλήθεια, ήθελα να ρωτήσω, μου είπε η παιδίατρος να του πάρω παπουτσάκια σκληρά και κλειστά για να είναι το πόδι του σταθερό και να περπατησεί κανονικά ( τώρα κάνουμε λίγα βηματάκια και το υπόλοιπο το πάμε μπουσουλώντας!!). Εγώ έχω διαβάσει το καλύτερο είναι να μάθουν με τα καλτσάκια τους ή με μαλακά παπουτσάκια για να μάθουν να πατάνε το πόδι τους όπως πρέπει. Εγώ βρίσκω πιο λογική την δεύτερη άποψη, εσείς;:mad:


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Σε ευχαριστώ evabar, από τώρα ετοιμάζομαι γιατί άμα αρχίσω δουλειά υπάρχουν πράγματα στο σπίτι που δεν θα γίνουν ποτέ!!

Σήμερα έφαγε την φρουτόκρεμα εκεί, οπότε προοδεύσαμε! Τα σπυράκια μάλλον από κάποιο μωρομάντηλο που του σκουπίσαν το πρόσωπο. Τους είπα μόνο με νεράκι στο πρόσωπο. Να δούμε τώρα από Δευτέρα που θα μείνει παραπάνω ώρες..!! Κι εμένα μου είπαν ότι τώρα είναι καλύτερα από ιώσεις, μακάρι!

Όσο για τις αγκαλιές, κι εμένα αγκαλίτσας είναι! Μόλις κουραστεί από το παιχνίδι κάτω θέλει αγκαλίτσες και χαδάκια!

Αλήθεια, ήθελα να ρωτήσω, μου είπε η παιδίατρος να του πάρω παπουτσάκια σκληρά και κλειστά για να είναι το πόδι του σταθερό και να περπατησεί κανονικά ( τώρα κάνουμε λίγα βηματάκια και το υπόλοιπο το πάμε μπουσουλώντας!!). Εγώ έχω διαβάσει το καλύτερο είναι να μάθουν με τα καλτσάκια τους ή με μαλακά παπουτσάκια για να μάθουν να πατάνε το πόδι τους όπως πρέπει. Εγώ βρίσκω πιο λογική την δεύτερη άποψη, εσείς;:mad:

Για τα παπουτσια πρέπει να σου πω πως συμφωνω μαζί σου. Εμένα ούτε ο μεγάλος ούτε και η μικρή τώρα δεν φόρεσαν αυτά τα πιο "σκληρά" παπουτσια που και καλά είναι πιο σταθερά (στα μαγαζια τα λένε "πρώτα βήματα"). Δεν τους βόλεψαν με τίποτα μόλις τα δοκίμασαν. Για την ακρίβια, και η μικρή και ο μεγάλος μόλις δοκίμασαν τέτοια παπουτσια δεν έκαναν ουτε βήμα. Μολις έβαλαν πιο μαλακά, περπάτησαν και έτρεξαν αμέσως! Επίσης, ο Ιωνας που ειχε κάνει 6 μηνων εγχειρηση στο πόδι, μας είχε πει ο ορθοπαιδικός του, να τον αφηνουμε να περπαταει ξυπόλητος για να στρώσει το πόδι του. Αρα και για μένα ειναι μυθος αυτα τα σκληρα παπουτσια


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βρίσκω κι άλλη τέτοια άποψη! Νομίζω οι παιδίατροι πολλές φορές λένε κάτι για να πούν χωρίς να το ψάξουν καλά. Άμα δεν ψαχτείς και μόνος σου...:?

Εμείς από χθες έχουμε λίγο ανήσυχο ύπνο, μάλλον παλεύει να βγει κάποιο πάνω δοντάκι, μέχρι και πιπίλα θέλει που ούτε να την δει δεν ήθελε!! Τώρα στα γεράματα!!!:P:p:p


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, εσάς τα μικρά πόσες φορές κοιμούνται την ημέρα;

Εμάς ξυπάνει το πρωι γυρω στις 7, και μετά 10 με 12 κοιμάται καμια ώρα και μετά με το ζόρι θα κοιμηθεί 4 με 5 κανένα δύωρο και μετά το βράδυ 9 με 10 .

Εσείς τι πρόγραμμα έχετε;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εσάς τα μικρά πόσες φορές κοιμούνται την ημέρα;

Εμάς ξυπάνει το πρωι γυρω στις 7, και μετά 10 με 12 κοιμάται καμια ώρα και μετά με το ζόρι θα κοιμηθεί 4 με 5 κανένα δύωρο και μετά το βράδυ 9 με 10 .

Εσείς τι πρόγραμμα έχετε;;

Το ίδιο!


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια άντε βρε να αποκτήσει πάλι ζωή το φορουμ!!!

bear με το καλό να επιστρέψεις στη δουλίτσα σου γιατί πλέον όπως είναι τα πράγματα λες ευτηχώς δουλεύω!!!χαχα

μην ανυσηχείς για δουλειά και παιδί στο ένα είναι καλά τα πράγματα προλαβαίνεις να κάνεις τα πάντα να είμαι ειλικρινής!!! όσο για τον παιδικό έδειξέ καλά σημάδια ο μικρός σου επομένως θα τα πάει καλά!!!

αχχχ ύπνος αυτή η φάση είναι δύσκολη πάει ο καιρός που κοιμόντουσαν 3-4 ώρες την ημέρα εμένα θα ξυπνήσει γύρω στις 9 θα κοιμηθεί πάλι για 1-2 ώρες το πολύ γύρω στη 1 με 2 και μετά το βράδυ στάνταρ στις 10 το βραδυνό είναι στάνταρ δεν αλλάζει με τίποτα και οι δυο στα κρεββάτια τους ξερές ούτε που βλεφαρίζουν!!! βέβαια για να καταλήξουμε να κοιμόμαστε στις 10 ξεκινάμε διαδικασίες από τις 8!!! ωωω ναι πλύνε το ένα πλύνε το άλλο φτιάξε γάλατα τάισε ψωμάκι με βούτυρο στη μιά με ανθότυρο στην άλλη (έχουμε και χοληστερίνη δεν τρώμε ότι και ότι!!!) ξαναπλύνε το ένα ξαναπλύνε το άλλο ΄πλύνε δόντια και στα δύο γιατί η μκρή θέλει και αυτή να πλένει τα 5 της δόντια πες μετά παραμύθια από τις 9,30 για να καταλήξουμε να κοιμούντε στις 10!!! επομένως καταλαβαίνετε ότι από τις 5 που γυρνάω μέχρι τις 8 πρέπει να τα έχω κάνει όλα!!! συμμάζεμα καθάρισμα παιχνίδι με τα παιδιά όλα!!! χαχα καλά είναι αφού το αντέχω καλά είναι!!!

εμείς ξεκινήσαμε και τις διαδικασιες της βάφτισης!!! γέννησε η νονά μας και επιτέλους θα γίνει και αυτό το μυστήριο!!! κανονίσαμε για 22/7 θα είναι η μπέμπα της νονάς 3 μηνών με το που σαραντήσει η γυναίκα πρέπει να τρέχει για βαπτιστηκά σταυρούς και συναφή χαχα τι να κάνουμε οι κουμπαριές θέλουν τρέξιμο!!!! αλλά κορίτσια κλείσαμε ένα εκκλησάκι φοβερό!!! θα σας πω μήπως και την ξέρετε η να την δείτε στο google λέγεται παλαιοπαναγιά και είναι στην κάντζα!!! έχει και όμορφο χώρο έξω όπου θα κάνουμε και ένα εξτρα κέρασμα επομένως ούτε τραπέζια ούτε τίποτα μόνο τους κουμπάρους κάποια στιγμή και είμαστε οκ!!! καλέ δείτε την εκκλησία να μου πείτε γνώμες!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Τα αγόρια μου ξυπνάνε τώρα που ζέστανε ο καιρός γύρω στις 07:30 (πριν που είχε πιο δροσιά, ξύπναγαν μια ώρα αργότερα), ξανακοιμούνται μια ωρίτσα γύρω στις 11:30 - 12:00 και ξανά ένα δύωρο στις 16:00 - 16:30.

Το βράδυ, μου κοιμούνται πίνοντας το γάλα τους στις 10:00.

Όσο για τα παπουτσάκια, ο ορθοπεδικός που πήγαμε (γιατί ο Φιλιππάκος μου είχε ένα θεματάκι με τα πατουσάκια του που "κοίταζαν" προς τα μέσα) μας είπε είτε παπουτσάκι που να τους κρατάει το πόδι, είτε καλτσούλες / ξυπόλυτοι! Τελικά έμαθαν ξυπόλυτοι....

July, από ποια ηλικία ξεκινάμε να τους δίνουμε φαγητό το βράδυ (εκτός από το γάλα?)?


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Τα αγόρια μου ξυπνάνε τώρα που ζέστανε ο καιρός γύρω στις 07:30 (πριν που είχε πιο δροσιά, ξύπναγαν μια ώρα αργότερα), ξανακοιμούνται μια ωρίτσα γύρω στις 11:30 - 12:00 και ξανά ένα δύωρο στις 16:00 - 16:30.

Το βράδυ, μου κοιμούνται πίνοντας το γάλα τους στις 10:00.

Όσο για τα παπουτσάκια, ο ορθοπεδικός που πήγαμε (γιατί ο Φιλιππάκος μου είχε ένα θεματάκι με τα πατουσάκια του που "κοίταζαν" προς τα μέσα) μας είπε είτε παπουτσάκι που να τους κρατάει το πόδι, είτε καλτσούλες / ξυπόλυτοι! Τελικά έμαθαν ξυπόλυτοι....

July, από ποια ηλικία ξεκινάμε να τους δίνουμε φαγητό το βράδυ (εκτός από το γάλα?)?

κοίτα να δεις στην ηλικία που είναι τα παιδιά μας χρειάζονται το ασβέστιο και όλα τα συστατικά που περιέχει το γάλα επομένως μπορείς αν κοιμούνται στις 10 να τους δίνεις στις 7-8 λίγο φαγητό αλλά το γάλα γάλα!!! όσο για τα παπουτσάκια όντως καλύτερα είναι να είναι ξυπόλυτα αλλά όταν βγαίνετε και πρέπει το παιδί να βάλει παπούτσια πρέπει να είναι καλά να πιάνουν σωστά στον αστράγαλο για να τους κρατάει το ποδαράκι. όταν αγοράζετε παπουτσιάκια όμως να κοιτάτε να είναι μαλακά στο πέλμα και σταθερά πίσω όχι δηλαδή πεδιλάκια που πίσω έχουν μια λωριδούλα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...