Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

      Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

       

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Ποπο βρε Ευα ουτε νερο?εμενα το πινει αποπου και να της το δωσω. Εγω που λες δεν αντεξα και της εδωσα προχθες φρεσκο το Ολυμπος το βιολογικο την ωρα που ετρωγε μπισκοτο και ηπιε συνολικα 5ml. τιποτα δηλαδη αλλα ισως να της φανηκε καλυτερο απο τις σκονες γιατι για λιγο βεντουζαρισε στη θηλη.

Πολυ καλο που δεν θελει στηθος για να κοιμηθει κι εμενα με πιπιλα κοιμαται. Στον μεγαλο που ειχε μαθει να κοιμαται με τη θηλη στο στομα ειχα μεγαλο προβλημα! Γενικα κι εγω δεν εχω αγχωθει μαυτο το θεμα γιατι θελω να συνεχιζει να θηλαζει και οταν θα παει παιδικο σε 2 μηνες αλλα οσο σκεφτομαι αυτο το βραδινο ξυπνημα αμα συνεχιστει και οταν θα παω στη δουλεια ηδη νιωθω κουρασμενη!!!!

Αστα! 2 γουλιες νερό τη μέρα με το ζόρι. Εν το μεταξυ κορίτσια, αρρωστήσαμε με γαστρεντερίτιδα εγω, ομ Ιωνας και η μπέμπα. Δεν μπορώ να σας περιγράψω την ταλαιπωρία. Ειδικά με την μπέμπα... να καταφέρω να της δώσω με το ζόρι ηλεκτρολύτες για να μην πάθει αφυδάτωση. Ολο εμετούς έκανε το καημένο. Ο δε Ιωνας, ακόμα είναι άρρωστος. Εχει ρέψει! 14 κιλά πήγε πάλι. Ολο κόκκαλα! Κι εγω έκανα 5 μέρες να συνέλθω. Προσέξτε πολύ μην κολήσετε!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κι από εμάς! Έχω καιρό να σας πω νέα μας αλλά μπαίνω στα γρήγορα και σας διαβάζω!

Εμείς καλά είμαστε, ευτυχώς μέχρι τώρα έχουμε γλυτώσει τις ιώσεις που κυκλοφορούν.. Πήγαμε και ταξιδάκι στο Λονδίνο και όλα καλά πήγαν, παρότι μπήκαμε σε αεροπλάνα και είχε και εκεί πολύ κρύο.

Συνεχίζουμε να θηλάζουμε το βράδυ, τώρα το πόσες φορές ποικίλλει ανάλογα τις ενοχλήσεις που έχει. Την προηγούμενη εβδομάδα το ξενυχτίσαμε αλλά τελικά βγάλαμε και το δεύτερο δοντάκι μας:rolleyes:Ανταμοιφθήκαμε τουλάχιστον!!

Σήμερα πήραμε και καθισματάκι για το αυτοκίνητο, ξέρετε το μεγαλύτερο, γιατί στο άλλο δεν καθόταν με τίποτα επειδή ήταν σχεδόν ξαπλωμένος. Σήμερα καθιστός μας κοίταγε και γκρίνιαξε πολύ λιγότερο:lol: Ελπίζω να το λύσαμε αυτό το πρόβλημα...!!

Και τέλος, σκέφτομαι κι εγώ τι θα κάνουμε στα γενέθλια μας. Κυρίως στην ώρα προβληματίζομαι αλλά θα δω, κάθε εβδομάδα αλλάζει συνήθειες πια οπότε θα αποφασίσω όταν πλησιάζει. Πήρα σήμερα από τα jumbo και τα σχετικά διακοσμητικά!! Πότε πέρασε αυτός ο χρόνος..:rolleyes:

Σας ζάλισα αλλά είχα καιρό να σας γράψω, δικαιολογήστε με!!

Όσα μωράκια χρονίσανε ήδη, να τα χαίρεστε και να είναι όλα τα παιδάκια μας γερά!!


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α και μια ερώτηση, μετά το χρόνο τι γάλα σας είπε ο παιδίατρος σας; Εμένα να συνεχίσω σκόνη. Επειδή είδα που λέτε για το φρέσκο κιόλας...

Και εμας σκόνη μας είπε. αλλά γιαουρτάκια κανονικά , ότι τρωμε και εμείς!

Φιλιά!@

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Ελπίζω να περάσατε όμορφα το τριήμερο. Εμεις κάναμε τις βολτούλες μας, είδαμε φίλους και περάσαμε πολύ καλά.

Bear για το γάλα, εγω στον Ιωνα είχα δωσει απο 1 έτους φρέσκο γάλα. Είπιε για 2-3 μήνες το Advance και μετά του έδωσα κανονικό πλήρες γάλα. Τωρα στην μπέμπα, θα δώσω κατευθείαν πλήρες (όταν με το καλό τα καταφέρουμε να αποθηλάσουμε). Απλά το Advance νοιώθω πως δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο και έχει και γλυκιά γεύση που δεν ήθελα να τη συνηθίσει το παιδί.

Οσο για τις βιταμίνες που λένε πολλοί παιδίατροι ότι παίρνουν τα παιδιά απο το γάλα σκόνη ή τα παιδικά, τις παίρνει το παιδί ούτως ή άλλως απο τις τροφές.

Η μπέμπα μου για να σας δώσω να καταλάβετε, εχθές βούτηξε στη ζούλα ένα κομμάτι χταπόδι και το έφαγε με μεγάλη ευχαρίστιση! Την δε Κυριακή της έδωσα με τα λαχανικά της και ένα κομματάκι μπριζόλα (χωρίς αλάτι) ψημένη στα κάρβουνα, και εξαφανίστηκε!!! Γενικά τωρα πια τρώει σχεδόν τα πάντα. Επίσης δεν αλέθω τίποτα (εκτώς απο το μήλο), όλα τα τρώει μικρά κομματάκια.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και Καλή Σαρακοστή!

Πώς τα περνάτε; Τι κάνουν τα μωράκια σας;

Εμείς είμαστε καλά. Ο μικρός μου είναι λίγο γριπιασμένος από χτες αλλά δεν έχει καν πυρετό οπότε το περνάει ελαφριά. Έχει πάρα πολύ πλάκα, αλωνίζει όλο το σπίτι όλη μέρα, χορεύει, γελάει δυνατά σαν μεγάλος άνθρωπος (ξεκαρδίζμαι όταν το κάνει αυτό) και γενικότερα μας έχει τρελάνει! Από δοντάκια έχει μόνο 2 ακόμα. Με το φαγητό τα πηγαίνει καλά, τρώει μόνος του με το κουτάλι και τον βοηθάω μόνο προς το τέλος που έχει σχεδόν χορτάσει και αρχίζει το παιχνίδι.

Βρήκα δουλειάαααααααα!!!!!! Μέχρι το καλοκαίρι θα δουλέψω part-time 2 μέρες την εβδομάδα-10 ώρες τη μέρα και από τον Ιούλιο κανονικά πλήρες ωράριο. Η δουλειά δεν είναι ακριβός ότι έκανα στην Ελλάδα (καθηγήτρια βιολόγος) αλλά είμαι πολύ χαρούμενη γιατί έχει σχέση με παιδαγωγικά και θα μάθω και πολλά σχετικά με το παιδί. Θα είμαι αναπληρώτρια διευθύντρια σε ένα βρεφονηπιακό σταθμό. Επειδή δεν έχω ακριβώς το πτυχίο που χρειάζεται μία μέρα την εβδομάδα θα παρακολουθώ μαθήματα (πληρωμένα από τον σταθμό ευτυχώς). Έτσι σήμερα έρχεται και η μαμά μου να με βοηθήσει γιατί δε θέλω να πάρω το μωρό μαζί μου ακόμα. Θα τον πάρω μαζί μου αργότερα αλλά σκέφτομαι από το καλοκαίρι, να ανοίξει λίγο ο καιρός και να μεγαλώσει και λίγο ακόμα.

Αυτά τα νέα μας κορίτσια!!! Σας φιλώ!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και Καλή Σαρακοστή!

Πώς τα περνάτε; Τι κάνουν τα μωράκια σας;

Εμείς είμαστε καλά. Ο μικρός μου είναι λίγο γριπιασμένος από χτες αλλά δεν έχει καν πυρετό οπότε το περνάει ελαφριά. Έχει πάρα πολύ πλάκα, αλωνίζει όλο το σπίτι όλη μέρα, χορεύει, γελάει δυνατά σαν μεγάλος άνθρωπος (ξεκαρδίζμαι όταν το κάνει αυτό) και γενικότερα μας έχει τρελάνει! Από δοντάκια έχει μόνο 2 ακόμα. Με το φαγητό τα πηγαίνει καλά, τρώει μόνος του με το κουτάλι και τον βοηθάω μόνο προς το τέλος που έχει σχεδόν χορτάσει και αρχίζει το παιχνίδι.

Βρήκα δουλειάαααααααα!!!!!! Μέχρι το καλοκαίρι θα δουλέψω part-time 2 μέρες την εβδομάδα-10 ώρες τη μέρα και από τον Ιούλιο κανονικά πλήρες ωράριο. Η δουλειά δεν είναι ακριβός ότι έκανα στην Ελλάδα (καθηγήτρια βιολόγος) αλλά είμαι πολύ χαρούμενη γιατί έχει σχέση με παιδαγωγικά και θα μάθω και πολλά σχετικά με το παιδί. Θα είμαι αναπληρώτρια διευθύντρια σε ένα βρεφονηπιακό σταθμό. Επειδή δεν έχω ακριβώς το πτυχίο που χρειάζεται μία μέρα την εβδομάδα θα παρακολουθώ μαθήματα (πληρωμένα από τον σταθμό ευτυχώς). Έτσι σήμερα έρχεται και η μαμά μου να με βοηθήσει γιατί δε θέλω να πάρω το μωρό μαζί μου ακόμα. Θα τον πάρω μαζί μου αργότερα αλλά σκέφτομαι από το καλοκαίρι, να ανοίξει λίγο ο καιρός και να μεγαλώσει και λίγο ακόμα.

Αυτά τα νέα μας κορίτσια!!! Σας φιλώ!

Τί όμορφα νέα είναι αυτά!!!! Μπράβο τιραμισού! Η επιμονή και η τόλμη σας απέδωσε καρπούς! Πραγματικά πολύ χαίρομαι για σας.

Με το καλό να ξεκινήσεις και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τί όμορφα νέα είναι αυτά!!!! Μπράβο τιραμισού! Η επιμονή και η τόλμη σας απέδωσε καρπούς! Πραγματικά πολύ χαίρομαι για σας.

Με το καλό να ξεκινήσεις και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά!

Σ'ευχαριστώ πολύ!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.....που είστε????

Τιραμισού: σήμερα είναι τα δικά σας γενέθλια ή με ξεγελάει το τικεράκι σου?

Δε νομίζω όμως......

ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να είναι πάντα γερός, καλότυχος και ευτυχισμένος!!!

Και 'σεις από δίπλα του, γεροί, να τον καμαρώνετε!!!!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.....που είστε????

Τιραμισού: σήμερα είναι τα δικά σας γενέθλια ή με ξεγελάει το τικεράκι σου?

Δε νομίζω όμως......

ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να είναι πάντα γερός, καλότυχος και ευτυχισμένος!!!

Και 'σεις από δίπλα του, γεροί, να τον καμαρώνετε!!!!

Σέυχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Ναι το αγγελούδι μου έκλεισε τον πρώτο χρόνο ζωής του και εγώ τον πρώτο μου χρόνο στο απαιτητικό σχολείο που ονομάζεται μητρότητα!!!!

Πώς είσαστε κορίτσια; Εγώ ξεκίνησα τη δουλειά μου αυτήν την εβδομάδα οπότε είμαι λίγο κομμάτια σωματικά και ψυχολογικά. Μου αρέσει πολύ η δουλειά και δουλεύω μόνο 2 μέρες (αν και αυτήν την εβδομάδα δούλεψα 3) αλλά δεν ήμουν ποτέ μακριά από τον μικρό και δυσκολευόμαστε και οι 2. Τρίτη, τετάρτη και σήμερα πήγα στη δουλειά και έτσι στα γενέθλιά του τον είδα μόνο για 1,5 ώρα (φεύγω 7 το πρωί και γυρίζω 7 το απόγευμα). Τη πέμπτη που λέτε έκλαιγε με το που με έχανε από το βλέμμα του σαν τρελός, ούτε τουαλέτα δεν μπορούσα να πάω...κομμάτια έγινα...αλλά τι να κάνουμε; κάθε αρχή και δύσκολη! τα δικά σας μικρά πώς αντέδρασαν; α! δεν ξέρετε τι άλλο ξεκίνησε να κάνει και τρελάθηκα!!!!! όταν κλαίει χτυπάει το κεφάλι του στο πάτωμα!!!! έχει στρεσαριστεί πάρα πολύ το καημένο!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σέυχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Ναι το αγγελούδι μου έκλεισε τον πρώτο χρόνο ζωής του και εγώ τον πρώτο μου χρόνο στο απαιτητικό σχολείο που ονομάζεται μητρότητα!!!!

Πώς είσαστε κορίτσια; Εγώ ξεκίνησα τη δουλειά μου αυτήν την εβδομάδα οπότε είμαι λίγο κομμάτια σωματικά και ψυχολογικά. Μου αρέσει πολύ η δουλειά και δουλεύω μόνο 2 μέρες (αν και αυτήν την εβδομάδα δούλεψα 3) αλλά δεν ήμουν ποτέ μακριά από τον μικρό και δυσκολευόμαστε και οι 2. Τρίτη, τετάρτη και σήμερα πήγα στη δουλειά και έτσι στα γενέθλιά του τον είδα μόνο για 1,5 ώρα (φεύγω 7 το πρωί και γυρίζω 7 το απόγευμα). Τη πέμπτη που λέτε έκλαιγε με το που με έχανε από το βλέμμα του σαν τρελός, ούτε τουαλέτα δεν μπορούσα να πάω...κομμάτια έγινα...αλλά τι να κάνουμε; κάθε αρχή και δύσκολη! τα δικά σας μικρά πώς αντέδρασαν; α! δεν ξέρετε τι άλλο ξεκίνησε να κάνει και τρελάθηκα!!!!! όταν κλαίει χτυπάει το κεφάλι του στο πάτωμα!!!! έχει στρεσαριστεί πάρα πολύ το καημένο!

Κάθε αρχή και δύσκολη... θα στρώσουν τα πράγματα σιγά σιγά. Απλά προσπάθησε να κάνετε όσο περισσότερες αγκαλίτσες και παιχνίδια, τις ώρες που είστε μαζί :D

Εμένα η μικρή ενω πηγαίνει σχολείο απο 6 μηνων, τώρα υπάρχουν φορές που δυσκολεύεται πιο δύσκολα να με αποχωριστεί το πρωί. Μεγαλώνουν και καταλαβαίνουν περισσότερα τα παιδάκια μας.

Γενικά εμένα περνάνε και οι 2 μια φάση ανασφάλειας, με αποτέλεσμα να τους έχω όλη την ώρα αγκαλιά και να ξυπνάνε και το βράδυ (για να επιβεβαιώσουν πως η μαμά ειναι σε ετοιμότητα δηλαδή...)


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάθε αρχή και δύσκολη... θα στρώσουν τα πράγματα σιγά σιγά. Απλά προσπάθησε να κάνετε όσο περισσότερες αγκαλίτσες και παιχνίδια, τις ώρες που είστε μαζί :D

Εμένα η μικρή ενω πηγαίνει σχολείο απο 6 μηνων, τώρα υπάρχουν φορές που δυσκολεύεται πιο δύσκολα να με αποχωριστεί το πρωί. Μεγαλώνουν και καταλαβαίνουν περισσότερα τα παιδάκια μας.

Γενικά εμένα περνάνε και οι 2 μια φάση ανασφάλειας, με αποτέλεσμα να τους έχω όλη την ώρα αγκαλιά και να ξυπνάνε και το βράδυ (για να επιβεβαιώσουν πως η μαμά ειναι σε ετοιμότητα δηλαδή...)

Εύα απ'ότι διάβασα σε διάφορα sites, σε αυτήν την ηλικία βιώνουν το ''άγχος αποχωρισμού''. Είναι απόλυτα φυσιολογικό, το περνάνε όλα τα παιδάκια και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο πέρα από το να είμαστε συνέχεια από πάνω τους. Απ'ότι κατάλαβα είναι πάρα πολύ σημαντικό στάδιο για τις σχέσεις που θα χτίσουν τα μικρά μας στο μέλλον. Πρέπει να απαντάμε στις ανάγκες τους και να μη σκεφτόμαστε ότι θα κακομάθουν. Ναι μεν σε αυτήν την ηλικία αρχίζουν να μας πουλάν και να μας αγοράζουν αλλά πραγματικά υποφέρουν να καημένα! Οπότε πολλές αγκαλίτσες, φιλάκια και υπομονή!!!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

tiramisuδάκι να τον χαίρεσαι τον λεβάντη σου να είναι γερός δυνατός και καλότυχος!!!

αχχχ αυτή η ηλικία είναι λίγο δύσκολη τώρα δεν μας αφήνουν από τα μάτια τους σε λίγο καιρό θα λένε μαμά μην με αγκαλιάζεις μπροστά στους φίλους μου είμαι ολόκληρος άντρας τώρα!!! χαχα απολάυστετο λοιπόν τώρα που μπορείτε!!!

μπράβο βρε μικρό μου χάρηκα που άρχισαν τα πράγματα να στρώνουν σιγά σιγά!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

tiramisuδάκι να τον χαίρεσαι τον λεβάντη σου να είναι γερός δυνατός και καλότυχος!!!

αχχχ αυτή η ηλικία είναι λίγο δύσκολη τώρα δεν μας αφήνουν από τα μάτια τους σε λίγο καιρό θα λένε μαμά μην με αγκαλιάζεις μπροστά στους φίλους μου είμαι ολόκληρος άντρας τώρα!!! χαχα απολάυστετο λοιπόν τώρα που μπορείτε!!!

μπράβο βρε μικρό μου χάρηκα που άρχισαν τα πράγματα να στρώνουν σιγά σιγά!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!

Ναι επιτέλους μετά από ένα χρόνο ανεργίας στην Ελλάδα και 4 μήνες ανεργίας εδώ κάτι γίνεται...βέβαια ο άντρας μου ταλαιπωρείται πολύ και η μοναξιά δεν παλεύεται με τίποτα...αλλά κάθε αρχή και δύσκολη!

Εσείς πώς είσαστε; Κανένα φως στο τούνελ;


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!

Ναι επιτέλους μετά από ένα χρόνο ανεργίας στην Ελλάδα και 4 μήνες ανεργίας εδώ κάτι γίνεται...βέβαια ο άντρας μου ταλαιπωρείται πολύ και η μοναξιά δεν παλεύεται με τίποτα...αλλά κάθε αρχή και δύσκολη!

Εσείς πώς είσαστε; Κανένα φως στο τούνελ;

αχχχ εμείς κανένα φως προς το παρόν!

βέβαια βρήκαμε μια κοπέλα να έρχεται κάποιες ώρες να τα κρατάει να απεγκλωβιστεί λίγο ο Γιώργος και να κοιτάξει για δουλειά τώρα θα δούμε τι θα γίνει!!!

κατά τα υπόλοιπα ηρεμία τάξη και ασφάλεια!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...