Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Κορίτσια 355 η δεύτερη χοριακή!!!!

      Μπορεί να μην σε ξέρω αλλά πραγματικά σας εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια σου εύχομαι μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα. Πρέπει να κάναμε μαζί την εμβρυομεταφορα Παρασκευή. Πρώτη χοριακη Σάββατο (9ημερα) 27 κάτι Δεύτερη χοριακη Δευτέρα (11 ημέρα) 69 κάτι Τετάρτη σήμερα (13 ημέρα) 227 πιστεύεις έχουμε ελπίδα;;; Φοβάμαι γιατί ξεκίνησε με μικρή χοριακη. Φοβάμαι για χρωμόσωμα που έχω μη δεν πάει κάτι καλά. Κορίτσια σε όλες εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια είναι δύσκολος ο δρόμος μασ αλλά θα τα καταφέρουμε 

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Μέρες έχω να σας γράψω! Ελπίζω όλοι να είστε καλά, χωρίς αυτές τις ιώσεις που ακούω ότι κυκλοφορούν.. Εμείς έχουμε λίγες μυξούλες αλλά όχι μπούκωμα, οπότε θεωρώ ότι καλά είμαστε!! Τελικά αποφασίσαμε να συνεχίσουμε την σκόνη μετά τον χρόνο, εκτός από τον βρεφικό όταν αρχίσουμε γιατί δεν τους εμπιστεύομαι και πολύ ότι θα κάτσουν να μετράνε σωστά τις μεζούρες:rolleyes:

Το μεγάλο μας νέο είναι ότι από χθες δεν έχουμε θηλάσει καθόλου. Θήλαζα μόνο το βράδυ αλλά χθες, λόγω του κρυώματος, ήξερα ότι θα ήθελε συνέχεια στήθος γιατί ξερένεται κι ο λαιμός όταν είσαι κρυωμένος. Δοκίμασα λοιπόν να του δώσω χαμομηλάκι και δεν είχε κανένα θέμα. Να μην σας πω ξανακοιμόταν πιο γρήγορα γιατί δεν πιπιλούσε;) Οπότε του έδωσα γάλα μπουκάλι τα μεσάνυχτα και μετά το πρωί, κατά τις 6, και ενδιάμεσα χαμομήλι όταν ξυπνούσε. Και όλα καλά.. Μου φαίνεται περίεργο που δεν τον βάζω τώρα στο στήθος :( αλλά φαίνεται ότι ήταν έτοιμος! Αχχχχχχ φοβερά συναισθήματα!!! Από την μία λες πήγε καλά ο αποθηλασμός κι από την άλλη θα ήθελες κι άλλο.. Τελοσπάντων, μπορώ να σας μιλάω ώρες γι αυτό οπότε σταματάω!

Tiramisu πολύ ευχάριστα τα νέα σας!! Όλα θα πάνε καλά!

Eva bar εσείς που πάτε ήδη σε σταθμό, σκεφτόμουν πώς θα τον κοιμίζουν εκεί. Σπίτι κάνουμε αγκαλίτσες και του σιγοτραγουδάω:tongue: Εκεί;; Κουράζονται τόσο λέτε που ξερένονται μόνα τους;

(σόρρυ για την πολυλογία...!!:cool:)


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μέρες έχω να σας γράψω! Ελπίζω όλοι να είστε καλά, χωρίς αυτές τις ιώσεις που ακούω ότι κυκλοφορούν.. Εμείς έχουμε λίγες μυξούλες αλλά όχι μπούκωμα, οπότε θεωρώ ότι καλά είμαστε!! Τελικά αποφασίσαμε να συνεχίσουμε την σκόνη μετά τον χρόνο, εκτός από τον βρεφικό όταν αρχίσουμε γιατί δεν τους εμπιστεύομαι και πολύ ότι θα κάτσουν να μετράνε σωστά τις μεζούρες:rolleyes:

Το μεγάλο μας νέο είναι ότι από χθες δεν έχουμε θηλάσει καθόλου. Θήλαζα μόνο το βράδυ αλλά χθες, λόγω του κρυώματος, ήξερα ότι θα ήθελε συνέχεια στήθος γιατί ξερένεται κι ο λαιμός όταν είσαι κρυωμένος. Δοκίμασα λοιπόν να του δώσω χαμομηλάκι και δεν είχε κανένα θέμα. Να μην σας πω ξανακοιμόταν πιο γρήγορα γιατί δεν πιπιλούσε;) Οπότε του έδωσα γάλα μπουκάλι τα μεσάνυχτα και μετά το πρωί, κατά τις 6, και ενδιάμεσα χαμομήλι όταν ξυπνούσε. Και όλα καλά.. Μου φαίνεται περίεργο που δεν τον βάζω τώρα στο στήθος :( αλλά φαίνεται ότι ήταν έτοιμος! Αχχχχχχ φοβερά συναισθήματα!!! Από την μία λες πήγε καλά ο αποθηλασμός κι από την άλλη θα ήθελες κι άλλο.. Τελοσπάντων, μπορώ να σας μιλάω ώρες γι αυτό οπότε σταματάω!

Tiramisu πολύ ευχάριστα τα νέα σας!! Όλα θα πάνε καλά!

Eva bar εσείς που πάτε ήδη σε σταθμό, σκεφτόμουν πώς θα τον κοιμίζουν εκεί. Σπίτι κάνουμε αγκαλίτσες και του σιγοτραγουδάω:tongue: Εκεί;; Κουράζονται τόσο λέτε που ξερένονται μόνα τους;

(σόρρυ για την πολυλογία...!!:cool:)

Πολύ χαίρομαι που ο αποθηλασμός σας πήγε τόσο καλά και ομαλά. Εμεις είμαστε στην αρχή ουσιαστικά ακόμα. Κάνει 3 γεύματα τη μέρα και το βράδυ άλλο ένα.

Για τον παιδικό θα σου πω, πως κοιμάται μόνη της η δικιά μου. Ενω οι δασκάλες προσπαθούσαν να την κρατησουν ξυπνια για να την κοιμίζω εγω το μεσημέρι σπίτι, αλλά η μικρή δεν κρατιόταν. Ετσι τους ειπα να την αφήνουν να κοιμάται όποτε θέλει. Συνηθως λοιπόν κοιμάται καμια ωρίτσα στις 12 το μεσημέρι περίπου.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πωσ θα σταματησω τα αλεμενα?εχω δοκιμασει να μην του λιωσω καλα το φαγητο και αναγουλιαζει, τι να κανω?

Υπομονή θα κάνεις. εμένα έκοψε μονη της τα αλεσμένα....δεν τρώει όπως έτρωγε αλλά είναι καλή στα κιλά οπότε δεν αγχώνομαι!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πωσ θα σταματησω τα αλεμενα?εχω δοκιμασει να μην του λιωσω καλα το φαγητο και αναγουλιαζει, τι να κανω?

Ψωμάκι του δίνεις να μασουλάει? Αν οχι, ξεκίνα να του δίνεις ψωμάκι και σιγα σιγα θα αρχισει να εξοικιώνεται με το μασουλημα.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μονο μπισκοτο, τρωει.

Θα έλεγα λοιπόν να ξεκινήσεις να του δίνεις ψωμάκι (κόρα) στο χέρι. Με επιτήρηση πάντα, θα δεις πως θα ξεκινησει να μασάει μια χαρά κι έτσι θα μπορέσεις να τον εισάγεις και στα μή αλλεσμένα τρόφημα.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημέρα κοριτσάκια χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη να χαίρεστε τις οικογένειές σας και τα παιδάκια σας!!!

πως περάσατε???

tiramisudaki εσείς??? Αγγλία??? κάνατε παραδοσιακά Πάσχα ή εκεί τα πράγματα είναι αλλιώς???


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κοριτσάκια χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη να χαίρεστε τις οικογένειές σας και τα παιδάκια σας!!!

πως περάσατε???

tiramisudaki εσείς??? Αγγλία??? κάνατε παραδοσιακά Πάσχα ή εκεί τα πράγματα είναι αλλιώς???

Αληθώς ανέστη july μου!

Ναι ναι, εμείς ακόμα Αγγλία...το Πάσχα εδώ ήταν μία εβδομάδα νωρίτερα. Για να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα καθόλου Πάσχα, το μόνο που κάναμε ήταν ότι Κυριακή του Πάσχα (εδώ) φάγαμε μαγειρίτσα και κατσικάκι στο φούρνο. Είναι πολύ μελαγχολικές οι γιορτές εδώ...σκεφτόμαστε να γυρίσουμε πίσω Ελλάδα, το ξέρω ότι τα πράγματα εκεί είναι άσχημα αλλά δε συγκρίνεται τίποτα με το να είσαι σπίτι σου...θα δείξει...

Εσείς πώς τα περάσατε;


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκι!!!

εμείς όμορφα οικογενειακά μαζευτήκαμε μετά από καιρό όλες οι αδερφάδες στης μαμάς μου (είμαστε 5 εκ των οποίων οι 3 παντρεμένες με παιδιά!!!) ήταν και η αδερφή μου που γέννησε πριν από λίγες μέρες και είχαμε και τον μπέμπη!!! πωπω να δεις ζήλια η μικρή μου κάθε φορά που τον έπαιρνα αγκαλιά άλλο πράγμα ενώ όταν καθόταν μόνος του πήγαινε και τον κοίταγε και γέλαγε της άρεσε!!!

το σκέφτεστε να γυρίσετε εεε??? οι δουλειές σας πως πάνε? γενικώς τα πράγματα εκεί στα ξένα πως είναι?


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

αν και δε νομίζω να διαβάζει πλέον καμία μανούλα...Καλό Πάσχα!!!

Φυσικά και διαβάζουν οι μανούλες :tongue:

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη. Με υγεία και ευτυχία.

Και του χρόνου....καλύτερα!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω! Χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια! Κι εμεις μαζευτηκαμε στο πατρικό μου. Γινόταν χαμός απο τα πιτσιρίκια (τα ανηψια μου και τα δικα μου). Η μικρη μου ειναι μεγάλο νούμερο! Πολύ ζωηρη....

Tiramisu εγω θα έλεγα να κάτσετε εκει που ειστε για κανα 2 χρονάκια τουλάχιστον και βλέπετε...


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι μας λένε να μείνουμε Αγγλία αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξουμε. Δουλειές έχουμε αλλά λόγω κρίσης και εδώ ο άντρας μου έχει πολύ δύσκολή δουλειά.

Γενικότερα οι δυσκολίες είναι πολλές με κυριότερες την κοινωνική απομόνωση, τα ακριβά νοίκια και τις συγκοινωνίες. Είναι περίπλοκη η κατάσταση. Η ζυγαριά κλείνει πότε προς τη μία και πότε προς την άλλη κατεύθυνση.

Αν είναι να γυρίσουμε όμως θα γυρίσουμε σύντομα για να προλάβω τα καλοκαιρινά φροντιστήρια.

Προσευχόμαστε και περιμένουμε...θα δείξει!

Χαίρομαι που δεν έκλεισε το καφέ μας...είχα στεναχωρεθεί λίγο που δεν έγραφε κανείς...


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...