Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι Ναταλακι μου..ημουν φοιτητρια στο βολο κ εχουμε πολλες αναμνησεις με τον αντρα μου...μας αρεσει πολυ κ σαν πολη κ παντα λεγαμε οτι θα θελαμε να μεγαλωσουμε εκει τα παιδια μας. .που ξερεις...μπορει κ να γινει!!!

Elge καλη υπομονη για αυριο...ευχομαι το μονο που θα σας φερει το εμβολιο να ειναι υπνηλια κ τιποτα αλλο!!!να ξεκουραστεις λιγακι γιατι φανταζομαι ταλαιπωρησαι με τους κολικους κλπ κλπ...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια, ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Πως πηγαν τα εμβολια;

Εδω οχι τοσο καλα, ο αντρας μου χαλια με γαστρεντεριτιδα απο κυριακη-τριτη κι ακομη εχει φοβερη αδυναμια, ο μεγαλος απο τριτη γαστρεντεριτιδα κολλησε δυςτυχως κι ειναι κι οι δυο σε .. καταντινα..

Τη δευτερα θα ειχαμε εμβολιο για το μικρο, αλλα μαλλον θα τηλεφωνησω να το αναβαλλω μεχρι να βεβαιωθω πως απαλλαχτηκαμε απο δαυτη!

Ελπιζω να εχετε καλύτερες μερες..


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ αυτή η γαστρεντεριτισα είναι σε έξαρση αυτόν τον καιρό.....

Εμεις σήμερα κάναμε εμβόλιο. Το 2ο!

Έχει λίγη γκρίνια, αλλά έτσι κι αλλιώς αυτές τις μέρες την ενοχλουν τα δόντακια και τα έχουμε αυτά..

Πριν ένα μήνα ήμασταν

4100 και 54 εκ (γέννηση 2330 και 46.5 εκ)

Και τώρα

4800 και 57 εκ..

Μεθαύριο γινόμαστε 3 μηνών!

Μεγαλώνουμε.....


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σας edel... Ευχομαι να τη γλιτωσετε τουλαχιστον εσυ κ το μωρο...Η γαστρεντεριτιδα ειναι ενας φοβος μου μεγαλος! Ευχομαι να μην την κολλησουμε σπο πουθενα...

Κουκιδιτσα πολυ καλα τα πατε ε; Μεγαλωνετε καλα!!!

Εμεις το 2ο εμβολιο το κανουμε στις 9 δεκεμβρη...αργει ακομα...

Χθες ο μπεμπης ηταν απιστευτα ανήσυχος...γκρινιαζε κ εκλαιγε συνεχεια κ ηθελε ολο αγκαλια...κ μονο απο μενα...ουτε καν στον μπαμπα του δεν καθοταν ηρεμος... Χαμοςςςςς

Σημερα ηταν καλυτερα...τωρα το βραδυ λιγο γκρινιαξε αλλα γενικα ηταν χαλαρος...

Για τους πονους σε πλατη κ μεση κανετε κατι;;; καμια ασκηση; τιποτα που να βοηθαει λιγο; κατι που να ανακουφιζει;;;

Δοκιμασα θερμοφορα το βραδυ αλλα ειναι στιγμιαια η ανακούφιση... Δεν υπαρχει σωτηρια ε;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα με πονουσε η μέση στην εγκυμοσύνη και το μόνο που έσωσε ήταν η αλλαγη στάσης ύπνου.

Πήρα ένα μαξιλαρι μεγάλο κ το έβαζα ανάμεσα στα πόδια!

Σιγα σιγα σταμάτησε να με πονάει.

Ακόμα κ τωρα με τόσες βόλτες αγκαλιά,

Το μαξιλαρι με βοηθάει


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!

Εντέλ περαστικά σας, ελπίζω να είστε καλύτερα...

Άννα ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα με μέση/χέρια ακόμα. Ελπίζω να μην αποκτήσω, αλλά η μπουμπού βαραίνει σιγά σιγά...

Αχ, με τα κιλά τι θα κάνω?! Από την μέρα που βγήκα από το μαιευτήριο έχω χάσει μόνο δύο κιλά! Εσείς χάσατε; Πείτε κάνα κόλπο!


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκιμασα το μαξιλαρι κ κατι εγινε αλλα ηταν παροδικο...στο τελος της μερας ειμαι παλι ερείπιο!!!

Elge τα κιλα δε με απασχολησαν καθολου...ειμαι +3 απο τα κανονικα μου...εχασα απο οταν βγηκα αλλα χωρις να το καταλαβω...καλα...θα ηθελα να ειμαι στα κανονικα μου αλλα δεν τρελαινομαι κιολας...φανταζομαι οτι σταδιακα θα φυγουν...τα περισσοτερα παντελονια μου παντως δεν κλεινουν!!!!!!ειναι σαν να αλλαξε ο σωματοτυπος μου λιγο...πφφφφ.... Κολπο ε;;; δεν ξερω...ισως πολυ νερο κ φρουτα;;;; κ ψαρακια κ ψητα κρεατα κ λαχανικα....κ οχι πολλα ψωμια κ γλυκα...γενικα πεινας;;;εγω υπαρχουν μερες που νιωθω οτι μπορω να φαω ασταματητα...δεν το κανω βεβαια αλλα νιωθω οτι μπορω... Τι περιεργο πραγμα κι αυτο!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άννα μου γενικά πεινάω κανονικά αλλά έχω συνέχεια λιγουρες για γλυκό. Δεν τρώω πάντα βέβαια αλλά όλο και κάτι τσιμπαω.

Πρέπει να βάλω πρόγραμμα οπωσδήποτε γιατί δεν μου κάνουν τα ρούχα μου...:-(

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; Λινουκο; Ναταλακι; κουκιδα; εντελ; Ελένη;


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

"Κατακρατηση αναπνοης" λεει ο γιατρος... "εχασα χρονια απο τη ζωη μου" λεω εγω...

3 φορες χθες κ μια σημερα μεχρι στιγμης...

Εκει που καθοταν το μωρο σαν κατι να τον τρομαζε ξαφνικα κ πατουσε μια τσιριδα-κλαμα- σειρηνα κ μετα τιποτα...ακουνητος...με ανοιχτο το στομα να μη βγαζει το υπολοιπο κλαμα....

Κ εγω να σκεφτομαι τα χειροτερα...Παναγια μου να μη σας συμβει........τρελαθηκα σας λεω... Ευτυχως ο αντρας μου ειναι ψυχραιμος... Ο γιατρος ειπε οτι το παθαινουν πολλα παιδακια κ με διαβεβαιωσε οτι το μωρο δεν προκειται να παθει τιποτα. Την ωρα που συμβαινει ειπε να το ζουληξω λιγο την πατουσιτσα μηπως κ σταματησω το αντανακλαστικο...αυτο μονο...δεν κανω λεει τιποτα αλλο....

Εγω παντως δε μπορω να σας περιγραψω το φοβο μου.....

Εχει καμια παρομοια εμπειρια;;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ποσο δυσκυλο πραγμα, οχι δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα πριν καν γινω εγω μανουλα το εζησα μια φορα με τον βαφτισιμιο μου..Δεν μπορω να σου περιγραψω πως ενιωσα, ημουν κ πολυ μικρη (19 χρονων) πανικοβληθηκα..Ειχαμε παει με τον αντρα μου να τον δουμε γιατι μενουν μακρια , ηταν δεν ητα 4 μηνων..Εκει που μας εκανε χαρουλες εμενα κ την μαμα του αρχιζει να κλαιει, τον σηκωνει κ το παιδι εμεινε αγκυλωσε το κορμι του και δεν επαιρνε ανασα..Αν δεν ηταν ο μπαμπας του πιο ψυχραιμος δεν ξερω τι θα ειχε γινει πρωτη φορα το εκανε..Οταν εμεινα εγκυος παρακαλουσα να μη μου τυχη! Υπομονη και ψυχραιμια οσο γινεται..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν στο ξανακανει τον φυσας στο προσωπο δυνατα...

Ταραζεται και αναπνεει αμεσως!

Το εκαναν και τα δυο μου παιδια!

Ο μεγαλος συνεχεια στην αρχη, εκλαιγε πολυ και του κοβοταν η αναπνοη.

Οταν μου πε ο γιατρος ψυχραιμια και να τον φυσαω, ηρεμησα εγω και το εκοψε η μαιμου! Με εκμεταλλευοταν. Ο μικρος δεν ειχε πολλα περιθωρια. Το εκοψε σχεδον αμεσως γιατι ημουν ψυχραιμη, αντιδρουσα αμςσως και δεν πανικοβαλομουν!

Ψυχραιμια, πρωτα φυσημα κι αν δεν πιασει δυνατη τσιμπια στο χερι ή στην πατουσα.

Δεν ειναι τιποτα. Σε καταλαβιανω γιατι το περασα, αλλα κυριολεκτικα δεν ειναι τιποτα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ναταλια ενιωσα καψιμο μυρμηγκιασμα μουδιασμα απολυτη κ βαθια απογνωση....αστα να πανε....

Edel μου...που εισαι;;; πως εισαι;;;;

Ευτυχως χθες δεν το εκανε...βεβαια καθε φορα που κλαιει το σκεφτομαι κ προσπαθω να ειμαι σε εγρηγορση...

Ευχομαι να μην το ξανακανει Παναγιτσα μου...νομιζα εμφανιζεται σε μεγαλυτερα παιδακια κ γι αυτο σοκαριστηκα κ αγχωθηκα παραπανω...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες, περασαμε γαστρεντεριτιδα, μια βδομαδα καλα και αυτη τη βδομαδα εχουν γριπουλα τα μικρα, ευτυχως απυρετα και τα δυο. Αλλα ο μικρος ειναι λιγο γκριναιρουλης με βουλωμενη μυτιτσα, μου ριχνει ομως κατι χαμογελα οταν θελει ο μπαγασακος.. Ο μεγαλος τον λατρευει, ειμαστε τυχεροι σε αυτο.

Οποτε χαθηκα λιγο...

Αννα στο ξαναλεω, δεν ειναι απολυτως τιποτα. Ακουσε με γιατι το εχω περασει. Ο μεγαλος το εκανε συνεχεια οταν τον αλλαζα στην αρχη δεν ηθελε ρε παιδι μου κι εκλαιγε πολυ και του κοβοταν η αναπνοη και μελανιαζε. Μιλαμε πεθαινα καθε φορα, ωσπου μια φορα το εκανε στο γιατρο την ωρα που εμπαινε στην πορτα ο γιατρος κο εγω ουρλιαζα "μπεμπη μπεμπηηη" και τον ταρακουνουσα. Μου ειπε

1. Να ειμαι ψυχραιμη, εχει καταλαβει οτι με αυτο τον τροπο θα με εχει παντα κοντα του και θα περναει το δικο του

2. Φυσαμε στο προσωπο μια δυο τρεις φορες ωσπου να παρει ανασα

3. Τσιμπαμε δυνατα στην παλαμη να πονεσει και να παρει ανασα

Πηρα τηλ και τον παιδιατρο που ειχα μικρη και μου ειπε ακριβως τα ιδια.

Οταν γεννηθηκε ο δευτερος μπεμπης και το αρχισε κι αυτος ο κλαψας, το εκσνε μονο 4-5 φορες. Καταλαβε γρηγορα πως στη μαμα πια δεν περναει το κολπο...

Στα ξαναλεω γιατι σε διαβαζω πολυ αγχωμενη και ξερω τι περνας. Μετρουσα κι εγω ποσες φορες το εκανε τη μερα λες και ηταν εμετος ή τσισα..

Οχι δεν εχει τιποτα, απλα εχει τα νευρα του, αλμα ισως;;;

Φυσα τον στο προσωπο δυνατα, δεν ειναι απολυτως τιποτα. Μακαρι ολα σου τα προβληματα με το παιδι να ειναι αυτα, στο ευχομαι ολοψυχα :)

Που να σου κανει και τον πρωτο πυρετο.... Εγω ειχα ομολογουμενως χασει την ψυχραιμια μου....

Ο μικρος κοιμηθηκε, παω κι εγω να κανω μπανακι, τα φιλια μου σε ολες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Edel περαστικα σας.....μακαρι να ηρεμησετε συντομα....

εχεις τον τροπο να ηρεμεις την ψυχη μου...σε ευχαριστω πολυ! Εχεις απολυτο δικιο....ειμαι πολυ πιο ηρεμη τωρα κ θελω να πιστευω οτι δε θα το ξανακανει...δοντια αρρωστιες....πφφφφ...ουτε ξερω τι θα κανω........σιγουρα θελει ψυχραιμια κ υπομονη....!!!! Που θα παει....θα μαθω....


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...