Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΩΡΑΙΑ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.ΤΟ MEI TAI ΤΟ ΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ?ΑΠΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ!ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ RING SLING ΚΑΙ MEI TAI Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ.

Μαρία εγώ που έχω και τα δύο με βόλεψε πιο πολύ το μει ται για νεογέννητο. Δεν έχω δοκιμάσει να θηλασω με αυτό, αλλά για μέσα και εξω από το σπίτι είναι πολύ καλό.


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!

Πως ειστε;

Εμεις μια χαρα, μαλλον ρυθμισαμε την υπερπαραγωγη και τα παμε καλα. Επισης ακομη περναμε αλμα κι ολη μερα θελει να θηλαζει. Το βραδυ δυο φορες με ξυπναει το παιδακι μου το καλο. Τη μερα ομως...

Πιπιλα δεν εδωσα ποτε σε αυτον, δενξερω να σας πω.. Αλλα ο μεγαλος την εφτυνε..

Επισης με το θηλαστρο την προηγουμενη φορα ειχα προκαλεσει υπερπαραγωγη οποτε αυτη τη φορα εβγαζα λιγο με το χερι. Θελει λιγη προσοχουλα.

Μασιπους εχω τρεις, wrap, ring & mei tai. Σαν το ρινγκ δεν υπαρχει για μενα. Το wrap ιδανικο για βολτα σε νεογεννητο και mei tai για βολτα αργοτερα, καθως και τα δυο ισομοιραζουν το βαρος στους δυο ωμους.

Φιλια σε ολες


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λετε με την πιπιλα να στρωσει;;;δεν εχω δωσει απο φοβο...αλλα ισως να δοκιμασω...θα περιμενω μερικες μερεςακομα...γενικα ελεγα οτι αν δεν ειναι απαραιτητη δε θα δωσω καθολου αλλα....ισως τελικα τη θελει...

Εγω εχω παρει εναν μάρσιπο baby bjorn που εχει κ στηριγμα για τη μεση γιατι υποφερω...ειδικα οταν σκυβω...ποναω απιστευτα... ακομα δεν τον εχω χρησιμοποιησει αλλα τον πηρα μονο κ μονο για οταν βγαινω για συντομες δουλειες, εκκλησια και σουπερ μαρκετ...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννα η δικια μου δε την θελει πολυ αλλα μερικες φορες την παιρνει..Απο εμενα δεν την δεχεται ποτε αλλα ο αντρας μου κατι καταφερνει, βασικα δε θελω να μαθει δαχτυλο οποτε θα παρει πιπιλα..Μολις θηλασαμε κ παμε για νανι, φιλακια!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! κ εμενα μια απο τα ιδια ο μικρος...θηλαζει ακαταστατες ωρες κ πολλες φορες το θελει για νανουρισμα! επισης το βραδυ κλαιει κάποιες φορες σαν να θελει να κλασει ή να κάνει κακα, τον βαζω στο στηθος κοβει αλλα επειδή ειναι φαγωμένος κανει γουλιες!!! anyway... οχι πιπιλα πριν της 40 ημέρες καλό είναι...κ με το θήλαστρο αν δεν ειναι αναγκη οχι ακομα....

Εγώ πήρα το ring sling γιατι κ εγω αναμεσα ημουν...αλλα δεν το εχω βολευτεί ακομα δε ξερω,θέλει λεει εξασκιση, λέω μήπως παρω κ μει ται! αυτα απο μένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!!!Πως τα πατε;Καλα νεα βλεπω εχετε.Μωρε πως περναει ο καιρος!Χθες εβλεπα φωτογραφιες που ειχα απ'την εγκυμοσυνη και νεογεννητα τα μωρακια μου και βουρκωσα!Εμεις τα παμε πολυ καλα.Κοιμομαστε 4-5 ωρες τα βραδια και τρωμε καθε 4 ωριτσες το γαλατακι της μαμας!Βγαινουμε αραια και που πλεον βολτες εφοσον επιασαν κρυα εδω αλλα και μεσα το διασκεδαζουμε!Αφηστε ξεκινησαμε να κοιταμε και για βαπτιση...Το μονο σιγουρο ακομα ειναι οτι γλυκα και μπομπονιερες θα γινουν χειροποιητες απο μενα και θα εχουμε 50 ατομα.Στα ονοματα μας πανε κοντρα οι γονεις....


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ αυτα τα ονοματα.........εγω ηθελα να δωσω ενα ασχετο ονομα στο μωρο....Αλεξανδρο ηθελα να τον πουμε για πολλους κ διαφορους λογους αλλα...στην περιπτωση μας ισχυει το "ακομα δεν τον ειδαμε...ΓΙΑΝΝΗ τον βαφτισαμε..." ο πεθερος μου ειναι Γιαννης κ ο προλογος για το ονομα ξεκινησε απο την εγκυμοσυνη ακομα...το να πω;;; κολλημενα μυαλα...

Ναταλακι για ποτε λετε να την κανετε;;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννα μου λεμε ή Ιουνιο ή Σεπτεμβριο..Γεωργια-Νικολετα θα την πουμε!! Ηδη εχω αρχισει κ χαζευω διαφορα..Λεω το θεμα να ειναι ελεφαντακια κ πουλακια...Καλημερα...!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!

Πως πάτε? ΤΙ κάνουν τα μωράκια σας?

Εμείς σαραντησαμε χθες, αλλά υποφέρουμε από κολικους. Ελπίζω να περάσουν σύντομα!

Για κολικούς η μανα μου και στα 5 παιδια της μας εδινε λιγες κουταλιές γλυκάνισο μας έβραζε και ολα καλα συν οτι αυξάνει το μητρικό γαλα η weleda εχει ενα αντιστοιχο τσαι γλυκάνισο γι αυτο το λογο. Ειναι θαυματουργό για κολικούς μωρών διευκολύνει πολυ και με τα αέρια φουσκώματα κλπ.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σααας..Εμεις ειμαστε πολυ καλα,μεγαλωνουμε κ την αλλη δευτερα θα κανουμε κ το πρωτο μας εμβολιο..Κολικους ευτυχως δεν καναμε κ ελπιζω να μη κανουμε κιολας..Elge υπομονη, δεν εχω εμπειρια να σε βοηθησω γιατι ουτε η μεγαλη ειχε..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...