Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Edel....τι εννοεις με το "αλμα";;;;; ειμαι ασχετη;;;;

Σαραντησαμε κ εμεις την παρασκευη...σήμερα πηγαμε κ εκκλησια...ετσι για λιγο...γενικα...ειμαστε καλα...αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι αυτες τις 2 μερες μου εκανε 2 φορες εμετο...ισως επειδη ημασταν εκτος σπιτιου κ ταραζοταν....(;;;;) δεν ξερω...ελπιζω να ειμαστε καλα απο δω κ περα....

Απο υπνο ειμαστε στα ιδια...ενα τριωρο κ πιο σπανια 3,5 ωρες το βραδυ κ οι υπολοιποι υπνοι διωροι ή κ λιγοτερο...

που χαθηκατε οι υπολοιπες;;;;;;ειστε καλα;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντε μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας!

Εμείς περνάμε το 2ο αλμα.. αχχ και μας περιμένουν και μεγαλύτερα.. υπομονη!

Τα αλματα ανάπτυξης είναι χρονικές περίοδοι στις οποίες το μωρο έχει συνήθως περισσότερη γκρίνια, θηλαζει πιο πολύ κλπ.. συνήθως μετά το άλμα αποκτούν ένα επίτευγμα!

Σωστά τα λέω?


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..!! Εμεις ειμαστε ησυχες χωρις πονακια ευτυχως και κοιμαστε το λιγοτερο 5 ωρες για βραδυ..Εστρωσε κ τα πρωινα που ετρωγε καθε μια ωρα κ πηγαμε στις 2..Οσο μεγαλωνει τοσο καλυτερα πιστευω..Να ρωτησω μηπως ξερει καποια..Χθες την ταισα 21:30 και ξυπνησε 4:30,βρηκα το στηθος μου πρησμενο πολυ κ ειχε τρεξει αρκετο γαλα..Λετε να πρεπει να το βγαζω..?


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας!

Εμείς περνάμε το 2ο αλμα.. αχχ και μας περιμένουν και μεγαλύτερα.. υπομονη!

Τα αλματα ανάπτυξης είναι χρονικές περίοδοι στις οποίες το μωρο έχει συνήθως περισσότερη γκρίνια, θηλαζει πιο πολύ κλπ.. συνήθως μετά το άλμα αποκτούν ένα επίτευγμα!

Σωστά τα λέω?

Αααα...μαλιστα....!!!! Θα εχω το νου μου για αλλαγες λοιπον..


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας..!! Εμεις ειμαστε ησυχες χωρις πονακια ευτυχως και κοιμαστε το λιγοτερο 5 ωρες για βραδυ..Εστρωσε κ τα πρωινα που ετρωγε καθε μια ωρα κ πηγαμε στις 2..Οσο μεγαλωνει τοσο καλυτερα πιστευω..Να ρωτησω μηπως ξερει καποια..Χθες την ταισα 21:30 και ξυπνησε 4:30,βρηκα το στηθος μου πρησμενο πολυ κ ειχε τρεξει αρκετο γαλα..Λετε να πρεπει να το βγαζω..?

Ωωωω...αντε να δουμε κ εμεις τετοια ωραρια βρε παιδι......!!!!!!Ναταλακι αν συμβαινει συχνα τοτε ναι...να το σκεφτεις...αλλα αν συμβαινει μια στο τοσο....τι να πω;;; κι αν το βγαλεις θα της το δωσεις με μπιμπερο ή θα το πεταξεις;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω οτι η μεγαλη που δεν θηλασε ξυπνουσε πιο συχνα την νυχτα, μαλλον ειμαι τυχερη τωρα..Οχι δε θα το πεταξω Αννα, ηδη εχω αποθηκευσει μισο λιτρο σε μεριδες στην καταψυξη..Ας πουμε πριν 4 μερες πηγα στον γιατρο για να με δει κ η μικρη ξυπνησε πεινασμενη,ειχα βγαλει γαλα και της εδωσε η μαμα μου με μπμπερο..Ηταν η πρωτης της επαφη με το μπουκαλι αλλα μια χαρα το δεχτηκε..Θα το εχω για ωρα αναγκης!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μαλιστα...εεε τοτε δεν ειναι κακο να βγαζεις οταν νιωθεις υπερφορτωμενο το στηθος σου...δεν παρατηρησες δυσκολια με το θηλασμο μετα ε;;;εγω φοβαμαι λιγο να δωσω μπουκαλι...κακως μαλλον....υποθετω πως δε θα εχω προβλημα...απλα φοβαμαι μη δυσκολευτει μετα με το στηθος...

Γιατρο για το μπεμπη εχουμε ξανα στις 4...για το πρωτο μας εμβολιο!!!! Πριν δυο βρομαδες που μας ειδε(οταν εκλεισε μηνα το μωρο) ηταν ολα οκ...δεν ειπετιποτα για ΓΟΠ απλα μαλλιν περασεμε μια ιωσουλα...γι αυτο κ η αναστατωση κ οι εμετοι...αλλα ει0ε γενικατους εμετους να μην τους φοβαμαι και οτι στα κιλα του ειναι πολυ καλα(εως μπαμπατσικος!!!!) Για μενα δεν εχω κανονισει ραντεβου αλλα πρεπει να το βαλω στο προγραμμα...αφου σαραντησα πρεπει να παω να με δουν λιγακι...ετσι μου ειχαν πει...με τον υπνο δεν ξερω τι θα κανουμε...θα στρωσει φανταζομαι...ειναι λιγο ενας μεγαλος υπνος το βραδυ μονο...κ αυτος...3ωρος...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααα.......να ανοιξω κ ενα αλλο θεμα......ΒΑΦΤΙΣΗ!!!! Εμεις ειπαμε για παραμονη πρωτοχρονιας που εχει γενεθλια κ ο μπαμπας μας!!!!

Γενικα ανυπομονω να ερθουν τα χριστουγεννα κ η πρωτοχρονια...περσυ ημουν εγκυος κ δεν το ηξερα ακομα κ φετος θα εχω αγκαλια το μωρουλακι μου.....απιστευτο μου φαινεται!!!!!! Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη...!!!!! Εσεις σκεφτηκατε ποτε θα βαφτισετε;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι δεν ειχε κανενα θεμα αλλα οπως σου ειπα μια φορα πηρε μπιμπερο..Και εμεις μολις γινουμε 2 μηνων θα παμε για το λρωρο εμβολιο!! Για την ΓΟΠ να σου πω οτι μονο με υπερηχο μπορει να φανει, ο παιδιατρος δεν μπορει να ξερει..Οσο για την βαφτιση ειπαμε για το καλοκαιρι αλλα ηδη κοιταμε διαφορα με την νονα της!! Καλημερα...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που πάτε όλες καλά!

Ναταλακι είσαι πολύ τυχερή που σου κοιμάται τόσο το βράδυ! Εμείς 3-3μιση ώρες και αυτό όχι κάθε βράδυ... προχθές μου ξυπναγε ανά μια ώρα αλλά υποψιάζομαι ότι περναγε το άλμα.

Άννα (έτσι θα ονομάσουμε τη μικρή μας!!) ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει για τη βάφτιση, αλλά μας βλέπω για καλοκαιράκι μάλλον. Ωραία είναι και τα Χριστούγεννα, πολύ γιορτινό κλίμα...

Κουκιδα τι να περιμένουμε στο 2ο άλμα? Είχε γκρίνια εσένα?

Εμείς πήγαμε την Παρασκευή στο γιατρό μιας και κλείσαμε μηνα! Όλα καλά και από βάρος (πήρε 900γρ απ το βάρος γεννησης) και από ύψος (+3 εκ.). Θα πάμε σε ένα μήνα πάλι που ξεκινάνε τα εμβόλια...

Γενικώς καλά είμαστε, αλλά τώρα που κρυώνει ο καιρός θα κλειστουμε μέσα και δεν θέλω καθόλου! !


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Elge το δεύτερο αλμα είναι απελπισία.. 4 μερες αυπνη εκεί που κοιμοταν 5ωρα. Ουφ. Ελπίζω σήμερα να κοιμηθώ.....!!

Πριν λίγο έζησα και κάτι ανεπανάληπτο και μοναδικό..

το πρώτο μας κοινωνικό χαμόγελο! Στο μπαμπα της.....

Έριχνε κάτι χαμόγελο-γκριμάτσες που και που.. αλλα αυτό ήταν διαφορετικό.. κράτησε αρκετή ώρα και το έκανε πολλές συνεχόμενες φορές ενώ της κάναμε παιχνιδάκια.....

Μετα βέβαια ξαναρχίσε η γκρίνια κ την εχω σκουλαρίκι στο βυζι.

Ελπίζω να κοιμηθώ σύντομα!

Επίσης πήρα και μαρσιπο mei tai! Υπέροχος και η μικρη χαλαρώνει πολύ......

Αυτά από μένα στα γρήγορα.. φιλιά πολλά σε όλα τα μπεμπακια.....

Α! Μεθαύριο έχουμε εμβόλιο.. θα ξαναπώ να σας πω εμπειρία..... :* :*


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Κουκιδιτσα επειδη σε βλεπω ενημερωμενη,ειναξ απαραιρητο ενα παιδακι να περασει αλμα?? Εχω κατεβασει τον πινακα με τα αλματα κ τις εβδομαδες και βλεπω οτι πλησιαζουμε στο δευτερο,το πρωτο ομως δεν το πετασαμε ποτε..Ειναι αναγκαιο!!! Αχα αυτα τα γελακια λιωνω..Η δικια μου εζει κα λακακια κ καθε φορα που γελαει νε τρελαινει..Παρηγγειλα κ εγω mei tai..Ελπιζω να το βολευτουμε!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναταλιτσα γελάει συχνά σε σένα..?

Εμένα σπάνια..... γι αυτό χθες ξετρελάθηκα.. :(

Νομίζω ολα τα παιδάκια περνάνε αλματα, απλα με διαφορετικό τρόπο.. μπορεί κάποιο παιδάκι να μην έχει σοβαρά συμπτώματα. Να το περνάει χαλαρά!!

Κάποια τυχερη μανουλα. ♡


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...