Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Και αφου μολις κοιμηθηκε ο μπεμπης αελς σας γραψω τα νεα μας...

Τωρα προσπαθω να τον κανω μπανακι γυρω στις 20.00 να τον ταιζω κ να τον βαζω για υπνο...Καποια βραδια βεβαια δε θελει καθολου να τον βαλω στο κρεβατακι του...οταν τον αφησω κλαιει...αλλα τον ξαναπαιρνω αγκαλια ή τον ξαναβαζω για λιγο στο στηθος κ μολις βαθυνει ο υπνος του...ο καθε κατεργαρης στον παγκο του!!!καποιες αλλες φορες τρωει τσακα τσακα για κανα 10 λεπτο κ μετα μενει στο στηθος για κανα 20 λεπτο ακομα κ δεν το αφηνει με τιποτα...

Βεβαια, ενω στο μπανιο ειναι πολυ καλος με γελακια κλπ στο ντυσιμο παντα κλαιει...εκνευριζεται νομιζω....

Το προβλημα μας συνεχιζει να ειναι οτι ακομα ξυπναει ανα 2-3 ωρες......

Για ενα μικρο διαστημα ξυπνουσε μονο 2 φορες το βραδυ,μια γυρω στις 2 κ μια γυρω στις 5 αλλα....δεν κρατησε αυτο...

Γενικα αν δεν κοιμαται (που δεν κοιμαται) μεσα στη μερα τρωει ανα 2ωρο για 10 λεπτα απο το ενα στηθος...ετσι τρωμε πια...10 λεπτα μονο απο το ενα...

Αυριο κλεινουμε τον 3ο μας μηνα....διαβασα για το περιβοητο προγραμμα υπνου αλλα δεν ξερω πως να το κανω... Ισως να ειναι ακομα νωρις...τι να πω...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανούλες!

Που χαθήκατε; :confused:

Εμείς είμαστε καλά, αν και μπέμπα μου είναι λίγο άρρωστη...έχει μυξούλες και παίρνει και εισπνοές αερολίν γιατί η παιδίατρος είπε ότι έχει ακροαστικά...ελπίζω να γίνει σύντομα καλά γιατί μας ταλαιπωρεί εδώ και ένα μήνα αυτή η ίωση!

Κατά τα άλλα ευτυχώς πάμε καλά, οι κολικοί πέρασαν και κοιμόμαστε πιο ήσυχα το βράδυ. Ακόμα θηλάζουμε αποκλειστικά, τη μέρα ανά δίωρο περίπου και τη νύχτα μου κοιμάται 4-5 ώρες σερί και μετά ξυπνάει ανά 2-3 ώρες.

Εμείς μεθαύριο κλείνουμε τον 3ο μήνα...σαν χθες μου φαίνεται που ήμουν στο μαιευτήριο...Βλέπω τις φωτογραφίες και συγκινούμαι! :D

Επέστρεψα και στη δουλειά και την παίρνω μαζί (δουλεύω στο γραφείο του πατέρα μου).

Εσείς τι νέα; τι κάνουν τα μωράκια;


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Elge παλι καλα που εγραψες..ειχα αρχισει να πιστευω οτι χασαμε τελειως το παρεακι μας.....!!!!

Περαστικα σας μωρεεε......

Κουραζεσαι κ με τη δουλεια;;;τα καταφερνεις;;;;

Εμεις ειμαστε πολυ καλα...

Συνεχιζω τον αποκλειστικο θηλασμο κ ο μπεμπης τρωει πια ανα 4ωρο....!!!!!!!!!!!!!

Με τα εμβολια που καναμε οταν κλεισαμε τον 3ο εστρωσε το προγραμμα του.....!!!!

Ειχε απιστευτη γκρινια αλλα μας εμεινε κ κατι καλο!!!!

Επισης τα εμβολια μας βοηθησαν κ στο βραδυ..... Εκεινες τις 2-3 μερες που ηταν ανησυχος επιασε την πιπιλα το βραδυ!!!

Οποτε τις επομενες μερες αν ξυπνουσε πριν περασουν 2-3 ωρες, του εδινα την πιπιλα κ φταναμε στο 4ωρο παλι.... Οποτε μας εμεινε αυτο το προγραμμα κ πλεον δεν τρωμε συντομοτερα απο τις 3,5-4 ωρες!!!!!

Πιπιλα παιρνει μονο το βραδυ κ οχι καθε βραδυ...μονο εαν ξυπνησει πολυ νωρις...που πια δε συμβαινει σχεδον ποτε....

Κοιμαμαι!!!!!!!!!!!!

Και κοιμαται κ το μωρο!!!!!!!!

Και εχουμε κεφια για παιχνιδια μεσα στη μερα....!!!

Οταν δεν πονανε τα δοντια μας!!!!!!!

Ξεκινησαν κ αυτα!!!

Ποναει ο καημενουλης......κ εχει κ σαλια....αλλα προσπαθουμε να το παλεψουμε...που θα παει...θα περασει κ αυτο.....

Κ μεσα σε ολα...ετοιμαζομαστε πυρετωδώς κ για τη βαφτιση!!!!!

Εφταξα μπομπονιερες προσκλητηρια κλπ κ ειμαστε στη φαση του μοιράσματος!!! Ολα καλα!!!

Πειτε τα νεα σας οι υπολοιπες....ειστε καλα;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!

Υπνους διαβαζω, μπραβο μπραβο..

Δεν εχουμε πολυ χρονο μωρε και δε σας γραφω συχνα.

Ολα καλα εδω, ο μπεμπης ειναι μεγιστος κουτσομπολης, ολο μιλαει, πιο πολυ κι απο το μεγαλο χαχα!

Αναπολω τις στιγμες και τα αγχη που ειχα με ενα παιδακι..

Θελει να πληκτρολογησει και το μεγα1λο μου μωρο!

χαχα

φιλια σε ολες


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας.. Να 'μαι κι εγώ!

Κι εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά. Δεν έχω ιδέα ανά πόση ώρα. Όποτε είναι ανησυχη, προσφέρω στηθος. Δεν έχω ιδέα κάθε πόσο.....

Από ύπνο πάμε καλά.. σπάνια να ξυπνήσει κ να γκρινιαζει.

Κι εμάς πονάνε τα δόντακια.. τα καημενουλικα μωρεε..

Αυριο θα κάνουμε κ το 3ο μας εμβολιο! Και εξετασεις αίματος..

Ξεκίνησα να οργάνων κ το γαμο κ τη βαφτιση. Αυτά!

Καλές γιορτές αν δεν μπω ξανά σύντομα..

Να περάσετε όλες τελεια!!


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμας..! Μεγαλωνουμε και ομορφαινουμε, χεχε! Μας πονανε κ τα δικα μας δοντακια σε σημειο να πνιγομαστε απο τα σαλακια (η μεγαλη μου δεν το ειχε αυτο),ολη μερα μιλαμε με τα παιχνιδια, τα πιανουμε κ προσπαθουμε να σηκωθουμε χεχε! Κατα αλλα την μερα θηλαζουμε οποτε μας κατσει μπορει καθε 1-2 η κ 5 ωρες αλλα την νυχτα κοιμομαστε απο τις 9 εως τις 5 κ καμια φορα κ τις 7..Φιλακια σε ολα τα γλυκα πατουσακια!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ναταλακι!!!! Ευτυχισμενο το 2017!!!!

Μα τι ωραιο που εγινε το site καλε!!! 

Καλη χρονια κοριτσια μου!!! Με υγεια τυχη κ αγαπη!!!

Εμεις καναμε κ τη βαφτιση την παραμονη κ ειμαστε μια χαρα!!!

Ο γιος μου εχει πια κ ονομα λοιπον...Γιαννης!!!

Συγγενεις, φαγητα κ γενικα χαμος επικρατησε...!!!

Περασε κ η γιορτη του μωρου κ γενικα...απο δω κ περα χαλαρωνουμε...

Αντε να μπαινουμε στους ρυθμους μας!!! 

Γενικα ειμαστε καλα! Τρωμε σχεδον ανα 4 ωρες πρωι κ βραδυ...καποιες φορες το βραδυ το ξεπερναμε το 4 ωρο... Κατα τα αλλα καλα! Περιμενω τις μετρησεις στις 12 του μηνα που θα παμε στο γιατρο...

 

Οι υπολοιπες πως ειστε;;;;; τα μωρα;;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας καλη χρονια!!!! χαθηκα...δυσκολο τα 2 παιδια...τι να πω!! σας διαβαζω που κ που λεω να γραψω αλλα ολο με τρέχουν χαχα! προλαβες κ βαφτιση Αννα??μπράβο εγω τωρα ξεκιναω δεν εχω αποφασισει εποχη!! ο θηλασμός παει καλά λιγο με τα κιλα του ο μικρος μονο δεν περνει ευκολα!!

πως θα περασει αυτος ο χειμωνας που ειναι τιγκα στις ιωσεις???

επισης η Athenszak μένουμε τελικα πολυ κόντα κ συναντηθηκαμε για καφε αφου γεννησαμε!!!χαχα κ αυτη παλευει με τον θηλασμο κ τρέχει γιατι εχει κ αλλο ένα αγορακι!!!! αυτα τα νεα μας!!!θα σας ξανα δω συντομα..σας φιλω....καλο κουραγιο χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελενη κ αθενς αχ τι καλα που βρεθηκατε...... Θα μ αρεσε κ μενα να ειναι καποια εδω κοντα μου!!! Τεσπα!!! 

Ναι ελενακι...εκανα κ τη βαφτιση!!! Παραμονη πρωτοχρονιας!!! Σε εορταστικο πνευμα κ με χριστουγεννιατικο consept!!!

Σας φιλω!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, καλη χρονια σε ολες σας!!

πως ειστε, εμεις καλυτερα, αρρωστησαμε ολοι τα χγεννα κι ο μικρος επαθε πνευμονια απο τον ιονRSV.. Πολλη προσοχη κοριτσακια, ειναι σαν κρυολογημα, αλλα... Δεν ειναι. Εγω ημουν αρρωςτη 3 εβδομαδες. Ο μεγαλος 11 μερες πυρετο. Τωρα ξεκινησε παιδικο και γενικα τρεχουμε.

θα σας γραψω κι εγω μολις βρω χρονο.

αννα να σου ζησει ο Γιαννης σου!

φιλια σε ολες! 


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ναταλακι ευχαριστω! ενταξει ειστε εσεις; πως τα πατε με τα δοντακια σας; ηρεμησατε; ο δικος μου περναει φασεις...μια ποναει κ μια χαλαρωνει...αυτες τις μερες ποναμε παλι κ σαλιωνουμε τα παντα!!!! Τα χερια κ τα παιχνιδια του ειναι μονιμα στο στομα!!!!

Κοριτσια μου εγω ξεκινησα να τον βαζω να καθεται...με μαξιλαρακια ακομα αλλα...καλα παμε νομιζω....εσεις σε τι φαση ειστε;;;;

 


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...