Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Καλημερααα!!! Χαθηκαμε λιγουλακι;;; ο μπεμπης αρχισενα βγαζει φωνουλες...πολλες φωνουλες....!!!αλλα αν τον πιασουν τα νευρα του....δε θες να τον εχεις διπλα στο αυτι σου!!!!!!!φωνη καμπανα!!!!!

Ναταλια τελειο το θεμα για τη βαφτιση....τα ελεφαντακια τα ηθελα κ εγω αλλα τωρα λογω των ημερων θα παω σε κατι πιο γιορτινο μαλλον...δεν εχω καταληξει ακομα...το ψαχνω...κατι χριστουγεννιατικο παντως...

Elge υπομονη πουλι μου...θα περασει...ειναι δυσκολο αλλα θα περασει...ειστε καλυτερα;;;

Οι υπολοιπες πως ειστε;;; πως ειναι τα μωρακια σας;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας μανουλες!

Πως ειστε;;;

Ελγκε μου καλυτερα;; Να βαζεις ζεστα πανακια στην κοιλιτσα..

Εμεισ λιγο στο τρεξιμο και με τα δυο δεν προλαβαινω πολλα πραγματα.

Βαπτιση καλοκαιρι θα κανουμε, εχουμε ακομη πολυ χρονο...

Προσ το παρον ειμαστε στο αλμα 8ης-9ης! Δεν ειναι τραγικα, αλλα ειναι απαιτητικος και γκρινιαρης!

Φιλια σε ολες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Edel μου...χθες ο δικος μου ξυπνουσε ολη μερα ανα μισαωρο με κλαματα!!! Γοερα κλαματα...κ ετρωγε ανα 2ωρο...κι αυτο γιατι τον απασχολουσα για να ξεχνιεται..αλλιως θα τον ειχα στο στηθος καθε μια ωρα....!!! Σου μοιαζει με αλμα;;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και η δικια μου κοριτσια πρωτη φορα απο την μερα που ηρθαμε σπιτι ξυπνουσε ανα δυο ωρες..Αλμα ειναι σιγουρα, υπομονη κ θα περασει!!Την δευτερα παμε για το πρωτο μας εμβολιο,περασε ο καιρος!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Ευτυχώς πάμε λίγο καλύτερα με τους κολικούς, υπάρχουν μέρες που δεν την πιάνουν καθόλου... τα δοκιμάσαμε όλα, αλλά τελικά το πιστολάκι την ηρεμουσε αμέσως. Κατα τ' αλλα αρχίσαμε τα γελάκια και καμιά φορά με ήχο και μάλλον βλέπει και καλύτερα γιατί παρατηρει τα παντα γύρω γύρω.

Με το θηλασμό πως πατε? εμένα τώρα άρχισε να τρώει κάθε 2ωρο και της δίνω και λίγο πιπίλα γιατι αλλιώς όλο γκρινιάζει!


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανουλες τι κανετε; εγω δε προλαβαινω ν μπω :P . Ο μικρος μου σφιγγεται συνεχώς μεχρι κ στπν υπνο του αφού εβγαλε κ τον ομφαλο του εξω απ τ σφιξιμο ςχουμε κολικους κ θ ξανααλλαξουμε γαλα τωρα. Κ θηλαζουμε κ ξενο πινουμε κ ειμαστε ενας αχταρμας. ΕΧθες εκλαιγε εψαχνα ν βρω τ λογο κ εκει π τον αλλαζα βλεπω υον δεξι ορχη πρησμενο και πιανω κ πιο ψηλα ολο σφιχτο μερτι πανω απ τα γεννητικά κοντα στη κοιλιτσα του. ΜΕτα απο λιγο ξεπρηστηκε ο ορχις αλλα οχι το υπολοιπο. ΟΤαν μας ειδε η παιδιατρος ειχε ξεπρηστει δε βγαλαμε ακρη μαλλον καποιου ειδους κηλη ίσως. Η μικρη μου ειναι μαμουδι σε σχεση μ αυτον ευτυχως γιατι ο αλλος δε μας αφηνει περιθωρια με τους πονους του. Στην αρχη ολο το κορμακι του ηταν σφιγμενο μονιμα κ πηγαμε σε ac γαλα τωρα λεει για ha εν τω μεταξυ κι εγω ειχα ελαττωει τα γαλακτοκομικα στην αρχη κ τώρα καθολου αλλα σφιγγεται πολυ .

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτα τα αλματα...

σημερα ειναι καλυτερα απο χθες αλλα κ παλι εχει αρκετη γκρινια κ φυσικα οι υπνοι του ειναι μικρης διαρκειας κ η ωρα θηλασμου απειρη....ειναι τοση ωρα κ τοσο συχνα στο στηθος που αναρωτιεμαι αν εχει γαλα για να τραβηξει...πραγματικα αγχωθηκα σε καποια φαση...κατα τα αλλα καλα...υπομονη κ ολα θα φτιαξουν!!!

εμεις παρασκευη παμε για το εμβολιο!

Σας φιλω


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Μεγαλώνουν τα μωρακια βλέπω..

Εμεις χθες είχαμε λίγο δύσκολη μέρα. Είχε ένα περίεργο κλαμα πόνου,και εναν περίεργο ζαβλακωμενο βλέμμα. Κατατρομαξα.....

Πήρα το γιατρό και είπε να δώσω λίγο ντεπον με τσάι. Αν και είμαι ενημερωμένη για το ότι απαγορεύεται το τσάι, είπα να τον ακούσω. Λεει ότι μαλλον ξεκινησε νσ νιωθει σουβλιες οδοντοφυιας. Σήμερα λιγο καλυτερα. αλλα δεν είναι όπως ήταν. Δεν χαμογελάει κ πολύ κι έχω τρομάξει.

Ουφ.. θα δούμε.. ελπιζω να ειναι ολα καλα.

Δεν μπορώ να τη βλέπω να υποφερει....


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,πως ειστε?? τα μπεμακια? Εμεις καναμε το πρωτο εμβολιο χθες (αουτς) κ ολα πηγαν καλα..Η μπουμπου μου πηρε 1.5 κιλο σε ενα μηνα (φτασαμε 4850) και 6 ποντους (φτασαμε 58) το γαλα της μαμας βοηθαει..Ρυθμισαμε και τις ωρες που τρωμε πλεον,ξερω τι ωρα θα κοιμηθει τι ωρα θα ξυπνησει..Το βραδυ κοιμαται 10 και σηκωνεται 4 να θηλασει κ μετα 7 και τρωει για 10 λεπτα πλεον...Μεσα στην μερα θηλαζει ανα 2-3 ωρες οποτε εχω κ εγω λιγο χρονο να κανω κ τπτ αλλο..Ελπιζω να ειστε ολες καλα..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις παρασκευη καναμε το εμβολιο...περα απο το σπαρακτικο κλαμα της στιγμης εκεινης καλα τα πηγαμε... 62 ποντοι κ 6.600...σπαμε κοντερ!!!!! Ειμαστε στα ανωτερα ορια ολων των μετρησεων..

Γενικα οταν δεν κοιμαται ο μπεμπης τρωει καθε 2 ωρες... Μεσα στη μερα δεν κοιμαται σχεδον καθολου...συνολικα κανα 3ωρο-4ωρο;;;;καπου εκει...το βραδυ ενω τα πηγαιναμε καλα και ειχε ξεκινησει κ 4ωρα τωρα παλι βγηκαμε εντελως εκτος.. Απο την προηγουμενη βδομαδα που περασαμε το αλμα εγινε χαλια το προγραμμα του παλι...

Δεν ξερω πως να τον βοηθησω. Ουτε σταθερη ωρα για μπανιο δε μπορω να βρω... Καποιες μερες δεν τον κανω μπανακι επειδη απλα δε βρισκω καταλληλο κενο....

με στεναχωρει η κατασταση...γενικα οι τελευταιες μερες ειναι καπως δυσκολες.

Επισης....ρε κοριτσια...εμεις κλεισαμε το 2ο μηνα κ δε σηκωνει το κεφαλι οταν ειναι ανασκελα...μπρουμυτα οκ...το σηκωνει το γυρναει...οκ...αλλα οταν ειναι ανασκελα τιποτα...ειναι νωρις μηπως;;

Και κατι αλλο...αρχισε να βαζει τα χερια του στο στομα απ την προηγουμενη βδομαδα κ οταν το ειπα στο γιατρο μου ειπε ισως να αρχισω να σκεφτομαι την πιπιλα...εεε...δοκιμασα κ εγω με μια που ειχα αλλα τιποτα...εκανε οτι αηδιαζε κ οτι πνιγοταν κ δεν την επιανε...παει ο αντρας μου παιρνει μια δευτερη,τα ιδια...καποια στιγμη την τραβηξε την κρατησε για λιγο κ την εφτυσε...την αλλη μερα το ιδιο...εεε...λεω να μην τον πιεσω...λετε να εχω θεμα με τα χερια;;;δαχτυλα δεν πιπιλαει ακομα...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννα ..Σημερα αργησε λιγο να σηκωθει η ζουζουνα..Δεν εκανα τπτ απολυτως απλα μονη της,απο την αρχη βεβαια δεν με ειχε ξενυχτησει ουτε μια μερα η μικρη ισως ειμαι απο τις τυχερες..Το μονο που κανω ειναι σταθερη ωρα καθε μερα για μπανιο..Ετσι ξερω οτι θα κανουμε μπανακι γυρω στις 8-8:30 θα παιξουμε λιγο κ απο τις 9 εως τις 10 ( ειναι η μονη ωρα της ημερας που θηλαζει τοσο πολυ) θα φαμε κ υπνο..Κοιμαται κ μεσα στην ημερα αρκετα αλλα το απογευμα απο τις 6 μεχρι 10 ειναι ξυπνια..Οταν λες για το κεφαλι ανασκελα πως το εννοεις..? Ας πουμε οπως την βαζω να ρευτει η οταν ειναι ξυπνια κ παμε βολτες το κεφαλι το εχει ορθιο χωρις να ακουμπαει πουθενα κ κοιταει γυρω γυρω..Αυτο το εκανε απο τις πρωτες μερες που γεννηθηκε αλλα το κρατουσε δευτερολεπτα ενω τωρα μπορει να κατσει ωρα ετσι..Αλλιως ανασκελα δεν μπορουν ακομα να το σηκωσουν..Οσο για τα χερια τα βαζει για να κοιμηθει η οταν ειναι ξυπνιος..? Και η δικια μου εχει 10 μερες που τα βαζει χωρις να πειναει αλλα αυτο ειναι λογικο γτ εχουν αρχισει να ανακαλυπτουν το σωμα τους..Την πιπιλα προσπαθει ακομα να της την μαθει ο αντρας μου (μονο νυκ κατσσουκ ειναι λιγο καλυτερα) αλλα πολλες φορες αηδιαζει η κανει σαν τρελη να την πιασει κ ουρλιαζει..Ολα αυτα οταν λειπω απο το σπιτι γτ οταν με μυριζεται την φτυνει..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Ναταλακι είσαι πολύ τυχερή που φτιάξατε πρόγραμμα, μπράβο σας!

Άννα κουράγιο, σε καταλαβαινω απόλυτα...

Εμείς θα πάμε την άλλη βδομάδα για εμβόλιο. Ελπιζω να μην πονέσει το μπεμπακι μου...

Τα νέα μας: συνεχιζουν οι κολικοι, έχουμε δοκιμάσει τα πάντα. Άλλες φορές πιάνουν, άλλες όχι. Την πιάνουν κάθε βράδυ κατά τις 9 και ηρεμεί γύρω στις 10μιση με 11. Μακάρι να τελειωσουν σύντομα....

Από ύπνο καλά πάμε, το βραδυ συνηθως μου κοιμάται ένα 4ωρο και μετά ξυπνάει κάθε 2 ώρες περιπου. Μεσα στη μέρα κοιμαται λίγο, εκτός και αν είμαστε έξω και την έχω στο μαρσιπο όπου λιωωωωνει στον ύπνο με τις ώρες. Ευτυχώς έχει καλές μέρες και πάμε βόλτα κάθε μέρα... Έχω αρχίσει και τη δουλειά (πάω 3-4 ωρες) και την παίρνω μαζί!


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χεράκια άρχισε και εμένα και βάζει στο στόμα αλλά όπως είπατε ανακαλύπτει το σώμα της, οπότε την αφήνω. Πιπίλα ενώ την ψιλοδεχοταν, της τη σταμάτησα γιατί μετά δεν έπιανε καλά το στήθος και καμιά φορά έκλαιγε, οπότε τέλος!


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κολικοι αγνωστη λεξη δεν επιασαν ουτε την μεγαλη που ετρωγε με μπουκαλι αλλα ουτε την μικρη που θηλαζει..Ισως γι αυτο εχουμε κανει προγραμμα..Εχω χαλαρωσει κ εγω παρα πολυ γτ ξερω ποτε θα ξυπνησει κ εχω μπει σε προγραμμα..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...