Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Κολικοι αγνωστη λεξη δεν επιασαν ουτε την μεγαλη που ετρωγε με μπουκαλι αλλα ουτε την μικρη που θηλαζει..Ισως γι αυτο εχουμε κανει προγραμμα..Εχω χαλαρωσει κ εγω παρα πολυ γτ ξερω ποτε θα ξυπνησει κ εχω μπει σε προγραμμα..

Πολύ τυχερή είσαι!

Μακάρι να ήταν όλα τα μωράκια έτσι...


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναταλια εννοω αν οταν ειναι ξαπλωμενο ανασκελα ανασηκωνει το κεφαλακι...ή οταν πας να το παρεις αγκαλια αν το κραταει προς τα μπροστα..με ρωτησε ο γιατρος αν το κανει καμια φορα κ του ειπα οχι..κ ειπα να ρωτησω κ εσας...νωρις δεν ειναι;;;

Παντως για το προγραμμα εμεις δεν τα εχουμε καταφερει.. Κ για το μπανιο δε μπορω να κρατησω σταθερη ωρα γιατι ή θα κοιμαται ή θα γκρινιαζει ή θα πειναει ή θα εχει φαει κ μετα θα πρεπει να περιμενουμε ενα μισαωρο(ετσι ειπε ο γιατρος) κ θα τον παρει παλι ο υπνος..

Στις βολτες ειτε καροτσι ειτε μάρσιπο κ μενα ριχνει υπνουςςςςς!!! Αλλα κλειστηκαμε μεσα γιατι εχει φουλ υγρασια αυτες τις μερες κ σημερα βρεχει καρεκλοποδαρα...

Οι υπολοιπες ειστε οκ;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να την παρω αγκαλια το κραταει αλλα οταν ειναι ανασκελα μονη της εννοειται δεν το σηκωνει,ειναι πολυ νωρις.Το γυρναει βεβαια συνεχεια μια απο εδω μια απο εκει και οταν πηγαμε γιατρο της εκανε διαφορες ασκησεις..Την εβαλε να κατσει κ την κρατουσε απο τα χερακια κ καθησε καθησε αρκετα ετσι,την εβαλε μπρουμυτα κ το σηκωνε το κεφαλι μια απο εδω μια απο εκει..Βεβαια την βαζω κ εγω μπρουμυτα καθε μερα απο 2 πενταλεπτα για να δυναμωσει..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασκησουλες κανουμε κ εμεις... Το πρωι πιυ ξυπναμε κ καποιες φορες πριν το μπανιο! Καλα τα παει...αν και τα αγορια ειναι λιγο πιο βαρια γενικα...θα φανει αργοτερα ισως αυτο!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!

Πως ειστε;;

Εμεις στο τρεξιμο, μαλλον ειμαστε σε συνεχες αλμα και γκρινια. χεχε..

Υπαρχουν και καλοβολα μωρα διαβαζω, τυχερο ναταλακι, εμεισ δεν είμαστε...

2 παιδια εκανα, κανενα δεν ειχε προγραμμα σε αυτη την ηλικια. Ουτε αργοτερα ειχε ο μεγαλος. Οποτε ελεγα ''αα σα να στρωσαμε λίγο'', φλαπ σφαλιαρα κι ολα αλλαζαν.

Ευτυχως εχω την εμπειρια απο τον πρωτο... ειναι ζορικος ο δευτερος, αλλα δεν μπορει να εχει το 100% της προσοχης μου, τι να κανουμε;;

Αννουλα εισαι πολυ αγχωμενη καλη μου, γιατι;

Οχι δε σηκωνουν κεφαλακι απο μονα τους οταν ειναι ανασκελα..αν καταλαβα καλα δλδ τι εννοεις..

Οπως λεει το Ναταλακι στην αγκαλια και στο στηθος γινεται της μουρλης - το παει οπου θελει. Μπρουμυτα τον αφηνω πολλες φορες, του αρεσει και σταματαει η γκρινια. Εκει κανει σα χελωνακι.

Ειναι μουρλια τωρα που γελανε φαφουτικα και κανουν φωνουλες. Θα σας λειψει ολο αυτο..

Φιλια σε ολες,,

ΥΓ. απο πλατη πως πατε;;; Μεση;; Εγω θα χρειαστω καινουριες συντομα...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Εντελ μου..Εγω θελω ενα καινουργιο χερι πρωτα κ μια πλατη..Δε νου εφτανε η μπεμπα, προχθες ειχε ρυθμικη η μικρη κ καναμε κ οι μαμαδες μαζι..Ειμαι πιασμενη παντου!! 😂😂


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Edel σωστα καταλαβες για την αρση του κεφαλιου. Κοιτα...γενικα εχω ηρεμησει πολυ αλλα οταν με ρωτησε ο γιατρος, λεω"βρε μπας κ επρεπε να το κανει κ αυτο ο μπεμπης;" κ δεν τον ρωτησα εκεινη την ωρα για να μου φυγει η απορια...βλακεια μου...αλλα τωρα οκ...

ρεεε...ειναι το πρωτο μου μωρο κ θελω να τον βοηθαω..ειμαι κ στο σπιτι...δε θελω να τον παραμελω...θελω να ασχολουμαι μαζι του...στη αρχη με το ξενυχτι δεν ειχα κ τρελες αντοχες αλλα τωρα εχω συνηθισει κατα πολυ τα ωραρια κ εχω γινει πολυ πιο δραστηρια πια!

Οσο για τα υπολοιπα...βαλτε με κ μενα στη λιστα μπας κ μας κανουν κ καλθτερη τιμη...για μεση σιγουρα κ μαλιστα κατεπειγόντως...για πλατη τη βγαζω δεν τη βγαζω μεχρι τα χριστουγεννα...

με τους ρυθμους που παει ο γιος μου καινουρια θα με κανει!!!!!!!!!!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σας..!

Λοιπόν.. εμεις 2 μερες κοιμηθηκαμε πάρα πολύ καλά, αλλά μετά μπήκαμε στο αλμα της 12ης εβδομαδας!

Πολύ γκρίνια, νευριαζει ακόμα κ στο στηθος κ είμαστε όλοι αγκαλιά κ βόλτες.....

Κατα τ αλλα ολα καλα! Άρχισε να χαμογελάει κ να βγάζει κραυγούλες και αρχίσαμε τις κουβέντες..... χχαχα! Της μιλάω κ μου απαντάει με " ααααα" και "ου".. είναι τρελά!

Η δικιά μου το κεφάλι το σήκωνε καλά από την αρχή.. αυτό με το ανάσκελα μου φαίνεται λίγο περίεργο.

Όπως λέει η ναταλια.. μπρουμυτα και όταν την εχω αγκαλιά το έχει τεντωμένο και κοιταει πέρα δώθε!

Πιπίλα δεν πηρε.. μονο μια φορά που την αφησα στους παππουδες. Γενικά αναγουλιαζει κι έχει τύχει να κάνει κ εμετό.. τι να κάνω. Δεν την πιεζω!

Εμείς σε μια βδομάδα θα κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο..

θα σας ενημερώσω!

Ξεκίνησα και δίαιτα από διαιτολογο!

Έχω να χάσω 14 κιλακια.....

Αυτά από μένα! Φιλιά πολλά σε όλες σας και στα ζουζουνια.....!!


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναταλακι και εγώ τα αγάπω τα Χριστούγεννα! Έχω και τα γενέθλια μου και ένα διπλή γιορτή... και εννοείται είμαι πολύ χαρούμενη που θα τα περάσω με τη μπέμπα μου παρέα. Πέρσι την είχα στην κοιλίτσα μου αλλά δεν το ήξερα!!!

Εμείς περνάμε το άλμα 8ης-9ης και έχει λίγο γκρίνια αυτές τις μέρες. Κατά τα άλλα μια κοιμόμαστε καλά 4-4μιση ώρες τα βράδια σερι, και μια ξυπνάει πιο συχνά.

Έχει και λιγους κολικους ακόμα αλλά λιγότερο έντονα.

Την ημέρα θηλάζει ανά 2ωρο, καμία φορά και λιγοτερο.


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχχχ....τα χριστουγεννα!!!!! Elge κ εγω αυτο σκεφτομουν!!! Περσυ εμαθα οτι ειμαι εγκυος οταν γυρισα απ το ταξιδι της πρωτοχρονιας(ναταλακι στα μερη σου ειχαμε ερθει για αλλαγη χρονιας!!!)... κ φετος...θα κραταω αγκαλιτσα τον μπεμπουλακο μου!!!!! Ενα θαυμα ειναι!!!!!

Θα εχουμε κ τις ετοιμασιες για τη βαφτιση....τελειααααααα!!!!!!!!!!

Εγω συνηθως στολιζω πριν του αγ.νικολαου...αρχες δεκεμβρη δηλαδη...ετσι λεω να κανω κ φετος!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα..Πηλιο ειχατε ερθει..? Χθες εριξε το πρωτο χιονι στο βουνο μας!! Αννα οσο μεγαλωνει ο μπεμπακος υπολογιζε να στολιζεις ολο κ πιο νωρις 😁😁


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ....τα χριστουγεννα!!!!! Elge κ εγω αυτο σκεφτομουν!!! Περσυ εμαθα οτι ειμαι εγκυος οταν γυρισα απ το ταξιδι της πρωτοχρονιας(ναταλακι στα μερη σου ειχαμε ερθει για αλλαγη χρονιας!!!)... κ φετος...θα κραταω αγκαλιτσα τον μπεμπουλακο μου!!!!! Ενα θαυμα ειναι!!!!!

Θα εχουμε κ τις ετοιμασιες για τη βαφτιση....τελειααααααα!!!!!!!!!!

Εγω συνηθως στολιζω πριν του αγ.νικολαου...αρχες δεκεμβρη δηλαδη...ετσι λεω να κανω κ φετος!!!

Άννα μου τα ίδια και εγώ!

Είχαμε πάει Λονδίνο για πρωτοχρονιά και μόλις γυρίσαμε, την επόμενη μέρα έκανα τεστ και να το το μωράκι μας! :)

Αύριο έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο... στο μπουτάκι το κάνουν;


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...