Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Εχω αρχισει να μαθαινω την ρουτινα μας πλεον.Κοιμαμαι περισσοτερο κι ετσι εχω πιο πολλες δυναμεις.Τα μωρακια μου ειναι πολυ ησυχα γενικως,μονο οταν πεινανε κλαινε.Πρεπει να εχουν αρχισει να περνουν και βαρος το καταλαβαινω καθως τα παιρνω αγκαλια.Τα περιμενα πιο δυσκολα τα πραγματα αλλα οκ μεχρι στιγμης.Σημερα βρηκα και χρονο να συμμαζεψω το σπιτι το οποιο ηταν σαν βομβαρδισμενο αλλα δικαιολογουμε ε;;;;

μπραβο λινουκο τα πας τελεια.αυτα τα αισιοδοξα μηνυματα διαβαζουμε απο εσενα και παιρνουμε και εμεις κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσακια!

Βλεπω προχωράμε μια χαρα! Μπραβο μας!

Αννουλα ολα μια χαρα!

Θελω να αερισω λιγο καροτσι (καλαθουνα και καθισμα αυτοκ), να αποστειρωσω κοχυλια θηλασμου και ψευδοθηλες και τελος! Ετοιμη και η βαλιτσα!

Κουρευτηκα κιολας σημερα, να μην το εχω κι αυτο μετα τη γεννα. Οι μετρησεις διαβητη καλες, αλλα δεν παιρνω βαρος και σημερα μιλησα με διαβητολογο. Με ρωτησε αν πειναω, λεω οχι αλλα θα μπορουσα να τρωω παραπανω. Εχω δηλαδή ορεξη. Μετα το ραντεβου με τη γυναικολογο, αν χρειαστει θα ξαναπαω να δουμε τι θα κανουμε.

Αντζυ ετοιμη κι εσυ σιγα σιγα!

Σε 3,5 βδομαδες εχω ρανετβου με τον μικρουλη μου... Αν δε βιαστει!!!

Φιλια σε ολες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

ναι edel ειναι ολα ετοιμα πλεον.εχω πητ 7/9 αλλα ο μικρουλης μπορει να αποφασισει και νωριτερα.

κοριτσια θελω να ρωτησω αν στην βαλιτσα θα βαλετε πιπιλα για το μωρο.υπαρχει περιπτωση να χρειαστει?

Link to comment
Share on other sites

Αντζυ μου πιπιλα εγω δε χρησιμοποιησα ουτε στον πρωτο γιο και νομιζω αν ταμκαταφερω ουτε και στο δευτερο. Θηλαζε και ετσι δεν τη δεχτηκε ποτε. Αλλα δεν του την εδωσα κιολας. Μονο οταν εβγαζε δοντια τη δαγκωνε. Ηρεμει τα μωρακια ειναι η μεγαλη αληθεια, αλλα πολλες φορες δε βοηθα το θηλασμο.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αντζυ μου πιπιλα εγω δε χρησιμοποιησα ουτε στον πρωτο γιο και νομιζω αν ταμκαταφερω ουτε και στο δευτερο. Θηλαζε και ετσι δεν τη δεχτηκε ποτε. Αλλα δεν του την εδωσα κιολας. Μονο οταν εβγαζε δοντια τη δαγκωνε. Ηρεμει τα μωρακια ειναι η μεγαλη αληθεια, αλλα πολλες φορες δε βοηθα το θηλασμο.

Edel μου η αληθεια ειναι πως ουτε και εγω θελω να χρησιμοποιησω απλα σκεφτομαι μηπως χρειαστει να εχω στο μαιευτηριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες.Πως ειστε σημερα?Και εμεις εχθες ειχαμε γιατρο.Ο μπεμπης εφτασε τα 3050 κιλα.Θα γινει μεγαλο απο οτι μας ειπε.Επομενο ραντεβου την αλλη Παρασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Linouko σας κάνω εικόνα! Εννοείται πως δικαιολογείσαι για την ακαταστασία με δύο βρεφάκια.....

Γειά σου Αναστασία! Με το καλό το μωράκι σου..!

Κορίτσια κι εγώ τελευταία νιώθω κάτι τσιμπήματα από κάτω.. και στην κοιλιά αριστερά. Φαντάζομαι πως είναι φυσιολογικά αυτά όσο περνάει ο καιρός.

Όσο για την πιπίλα, εγώ λέω να μην πάρω καν μαζί μου.. ένα μπιμπερό θα το βάλω στη βαλίτσα, αλλά δεν θα το βγάλω στη φόρα. Τουλάχιστον έτσι με συμβούλεψαν να κάνω επειδή θέλω να θηλάσω. Τώρα αν είναι σωστό η λάθος, θα δείξει.....

Σήμερα πήγα για εξετάσεις αίματος και ούρων. Ταλαιπωρήθηκα λίγο γιατί τα περισσότερα μικροβιολογικά ήταν κλειστά λόγω διακοπών και ένα που βρήκα ανοιχτό δεν μου δεχόταν το παραπεμπτικό γιατί είχε λέει γραμμές από τον εκτυπωτή. Ευτυχώς βρήκα πιο μακριά ένα άλλο μικροβιολογικό και με εξυπηρέτησαν. Την Τρίτη έκλεισα ραντεβού στο γιατρό να δω τη μπεμπούλα μου!

Δευτέρα λέω να πάω θάλασσα.. να χαλαρώσω λίγο γιατί πρήστηκα αρκετα.

Αυτά από μενα!


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες...

Άντε να μπαίνουμε σιγά σιγά στο μήνα μας! Εγώ μπαίνω στον 9ο την Κυριακή...όχι ότι περιμένω να γεννήσω μόλις μπω, αλλά ελπίζω να μην "τραβήξει" όλο το μήνα η μπέμπα...

Έχουμε γιατρό σήμερα οπότε περιμένω πως και πως να την δω. Ευτυχώς από κιλά εδώ και δύο εβδομάδες έχω πάρει μόνο ένα, γιατί έφτασα +15 και ο γιατρός θα μου βάλει τις φωνές σήμερα. Μου είχε πει από 11-16 το πολύ! Αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ στα γλυκά... :roll::roll:

Εγώ δεν θα πάρω ούτε μπιμπερό ούτε πιπίλα (φαντάζομαι θα έχουν εκεί), αλλά είμαι πολύ αποφασισμένη για το θηλασμό και θα το παλέψω μέχρι τέλους. Έχω ήδη πάρει κοχύλια για αερισμό του στήθους, επιθέματα και κρέμα λανολίνης.

Πονάκια και τσιμπιματάκια έχω αρκετά και φαντάζομαι ότι είναι φυσιολογικό. Εξάλλου έχουν βαρύνει και τα μωράκια μας και ζουλάνε διάφορα εκεί μέσα! :D

Διακοπές πήγε καμία; Εμείς θέλαμε να πάμε λίγο στο εξοχικό (50χλμ από την Αθήνα), αλλά με τόσες δουλειές (εγώ δεν έχω σταματήσει τη δουλειά και είχαμε και τη μετακόμιση) δεν έχουμε προλάβει καθόλου!! :(


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!!Χαιρομαι που ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας επισης!!!Ευχομαι σε ολες να εχετε ησυχα μωρακια σας τα δικα μου!Απο χθες βεβαια ο μπεμπης μου παραπονιεται αρκετα και κλαιει.Φαγωμενος,αλλαγμενος αλλα δεν ευχαριστιεται.Λετε να ειναι κολικοι;Χαλασε το προγραμμα μας γιατι κοιμουντε διαφορετικες ωρες.Την ωρα που κοιμαται η μικρη ειναι ξυπνιος ο μπαγασας και το αντιθετο.Χθες εκει που ειχα την μικρη διπλα μου στο κρεβατι με πηρε ο υπνος κανα 20' και οταν ξυπνησα την ειδα να με κοιταει.Τι μανα ειμαι θεε μου ειπα;Ενοιωσα πολυ ασχημα.Κι αν παθενε κατι;Κυρια ομως αυτη δεν εκανε ουτε θορυβο.Καθοταν ησυχη και με κοιτουσε με ορθανοιχτα τα μπλε ματακια της.Ελπιζω να μην το ξανακανω αυτο αλλα καποιες ωρες μεσα στην μερα αισθανομαι τοσο εξαντλημενη!


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες.Πως ειστε σημερα?Και εμεις εχθες ειχαμε γιατρο.Ο μπεμπης εφτασε τα 3050 κιλα.Θα γινει μεγαλο απο οτι μας ειπε.Επομενο ραντεβου την αλλη Παρασκευη.

Κοριτσιιιι...ειμαστε πολυ κοντα...εμεις σημερα ειχαμε ραντεβου κ ειναι 3300 ο μπεμπης...μου ειπε να περπαταω ασταματητα για να γεννησω μεσα σε 2 βδομαδες....αλλιως δυσκολα τα πραγματα....κ ειδικα στο νοσοκομειο θα με δουν λουκουμακι για καισαρικη...κοντυνε ο τραχηλος κ αλλο αλλα το μωρο δεν εμπεδωθηκε ακομη...οποτε...βολτεςςςςς!!!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιιιι...ειμαστε πολυ κοντα...εμεις σημερα ειχαμε ραντεβου κ ειναι 3300 ο μπεμπης...μου ειπε να περπαταω ασταματητα για να γεννησω μεσα σε 2 βδομαδες....αλλιως δυσκολα τα πραγματα....κ ειδικα στο νοσοκομειο θα με δουν λουκουμακι για καισαρικη...κοντυνε ο τραχηλος κ αλλο αλλα το μωρο δεν εμπεδωθηκε ακομη...οποτε...βολτεςςςςς!!!!![/QUOT

Υπομονη Αννα,σε καταλαβαινω.Απο οτι φαινεται τα μωρακια μας θα βγουν θηριακια κανονικα.Εμενα δεν μου εκανε νυξη για πιο νωρις και γενικα μου ειπε οτι μπορει να φτασει μεχρι 3900.Παντως ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου και ετσι θα παμε.Περπατημα εχω ξεκινησει και εγω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Λινουκο μη νιωθεις τυψεις κοριτσακι μου, εισαι εξαντλημενη, λογικο... Πολυ κυρια η μικρη σου παντως! Μπραβο το νινακι. Τα αγορακια θελουν μαμα, εχουν ερωτα, μην το ψαχνεις... Αγαπες κι αγκαλιες.

Μολις γυρισα απο γιατρο, πολυ χαρουμενη ηταν, φτασαμε 36η εβδομαδα. Ο μπεμπης πηρε σε δυο βδομαδες 600 γρ κι ετσι φτασαμε 2550!!! Ο τραχηλος μειωθηκε, αλλα λογικο, με τοση πιεση που του ασκειται. Μου ειπε ειναι κλειστός ακομη. κι εγω την Κυριακη μπαινω στον 9ο!

Κοριτσια ειστε σιγουρες πως δεν εχουν τα νοσοκομεια πιπιλες και μπουκαλια; Μην τα κουβαλατε κι αδικα. Το λεω γιατι την πρωτη φορα κουβαλησα βαλιτσαρα και τωρα μια μικρη.. Η πειρα βλεπετε..

Φιλια σε ολες, με καλει ο γιοκαρινος μου ο μεγαλος...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Λινουκο μη νιωθεις τυψεις κοριτσακι μου, εισαι εξαντλημενη, λογικο... Πολυ κυρια η μικρη σου παντως! Μπραβο το νινακι. Τα αγορακια θελουν μαμα, εχουν ερωτα, μην το ψαχνεις... Αγαπες κι αγκαλιες.

Μολις γυρισα απο γιατρο, πολυ χαρουμενη ηταν, φτασαμε 36η εβδομαδα. Ο μπεμπης πηρε σε δυο βδομαδες 600 γρ κι ετσι φτασαμε 2550!!! Ο τραχηλος μειωθηκε, αλλα λογικο, με τοση πιεση που του ασκειται. Μου ειπε ειναι κλειστός ακομη. κι εγω την Κυριακη μπαινω στον 9ο!

Κοριτσια ειστε σιγουρες πως δεν εχουν τα νοσοκομεια πιπιλες και μπουκαλια; Μην τα κουβαλατε κι αδικα. Το λεω γιατι την πρωτη φορα κουβαλησα βαλιτσαρα και τωρα μια μικρη.. Η πειρα βλεπετε..

Φιλια σε ολες, με καλει ο γιοκαρινος μου ο μεγαλος...

Μπραβο edel μου πολυ καλα τα νεα σου.Βλεπω ο μπεμπακος σου πηρε τα πανω του.

Σχετικα με το νοσοκομειο επειδη θα γεννησω σε δημοσιο,οι παροχες δεν ειναι πολλες.Στην λιστα που μας εδωσε η μαια δεν ειχε ουτε μπιμπερο ουτε πιπιλα βεβαια απλα εγω σκεφτηκα μην χρειαστει ξαφνικα και δεν εχω ευκαιρη στην βαλιτσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...