Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Καλως την edel ειδες που ολα πανε καλα τελικα?? Αντε λιγο ακομα οπως λεω...Ποσο εφτασε ο μικρος?? Εμενα ο γιατρος μου χαιρεται που δεν εχω παρει καθολου, δεν υπαρχει κανενα θεμα...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν τον μετρησαμε Ναταλακι το μικρο, πριν μια βδομαδα ηταν δυο κιλα ανθρωπακος. Χε..

Αλλα εκανε ντοπλερ, κοιταξε εγκεφαλο, κοιλιτσα κλπ.. Ολα καλα μου ειπε. Θα με ξαναδει την αλλη βδομαδα ειπε.

Γενικα με εχει βοηθησει πολυ ψυχολογικα και σε αλλα θεματα, δεν το περιμενα, ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Δυστυχως εχουν αδεια 12-29 Αυγ (35+5 εως 38+1) και θα πρεπει να παω ειτε νοσοκομειο, ειτε σε καποιο συνεργατη τους για ελεγχο και καρδιοτοκογραφο. Στο γιο μου που ειχαν παλι αδεια οταν ημουν 38η εβδομαδα ειχα σοκαριστει, αλλα τωρα το διαχειριζομαι, χε! Θα παρω τηλ πρώτα νοσοκομειο και βλεπουμε..

Εσυ πως εισαι;;

Το νινι;;;;

Οι μετρησουλες;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον μετρησαμε Ναταλακι το μικρο, πριν μια βδομαδα ηταν δυο κιλα ανθρωπακος. Χε..

Αλλα εκανε ντοπλερ, κοιταξε εγκεφαλο, κοιλιτσα κλπ.. Ολα καλα μου ειπε. Θα με ξαναδει την αλλη βδομαδα ειπε.

Γενικα με εχει βοηθησει πολυ ψυχολογικα και σε αλλα θεματα, δεν το περιμενα, ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Δυστυχως εχουν αδεια 12-29 Αυγ (35+5 εως 38+1) και θα πρεπει να παω ειτε νοσοκομειο, ειτε σε καποιο συνεργατη τους για ελεγχο και καρδιοτοκογραφο. Στο γιο μου που ειχαν παλι αδεια οταν ημουν 38η εβδομαδα ειχα σοκαριστει, αλλα τωρα το διαχειριζομαι, χε! Θα παρω τηλ πρώτα νοσοκομειο και βλεπουμε..

Εσυ πως εισαι;;

Το νινι;;;;

Οι μετρησουλες;

Ολα καλα ευτυχως!! Την προηγουμενη βδομαδα που πηγα ηταν 1600..Τωρα εχω ραντεβου την αλλη Παρασκευη!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Στα γρηγορα που διαβασα τα νεα σας ενα εχω να σας πω...ευχαριστηθητε αυτη την περιοδο γιατι μετα εχει πολυ ξενυχτι!Σας μιλω εγω που τις τελευταιες 3 μερες εχω κοιμηθει συνολοκα 10-12 ωρες.Αρκετα εξαντλητικο αλλα οταν κοιτω τα μωρακια μου τα ξεχνω ολα.Το βραδυ ξεκιναει δουλεια ο αντρας μου και θα ειναι ξανα πισω σε δυο μερες,ελπιζω να τα βγαλω περα.Καποια ρωτησε πως ειμαι μετα την γεννα.Ενα θα σας πω...τρεις ωρες μετα την γεννα εκανα το μπανακι μου και ετρωγα τοστακι.Δεν εκανα κανενα ραμμα κατω(μικρουλια τα μωρακια βλεπετε) και ηταν σαν να μην γεννησα ποτε!Απο κιλα εμειναν μονο 5 αλλα η κοιλια μου ειναι ακομα φουσκωμενη σαν να ειμαι στον 4ο μηνα.


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Linouko υπομονή....όλα θα γίνουν καλύτερα λίγο οι πρώτες 40μερες λίγο δύσκολο μέχρι να συνηθισετε...

Εγώ κορίτσια δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα από πλυσιματα κ κτλ έλεγα μετά τις 15Αυγουστου αλλά τώρα αγχωθηκα χαχα!

Πήγα γιατρό ο μικρός 2200 αλλά μου είπε να κόψω ζάχαρη κ υδατάνθρακες.... υδατάνθρακες δεν τρώω αλλά έχω σκισει καρπούζι σταφύλι κάθε βράδυ επειδή δεν τρωω κάτι άλλο!είχε λίγο φουσκωμένη κοιλιά!.....

Το βράδυ μία από τα ίδια ξυπναω για πιπι κ μετά μου πέρνει καμία ώρα να κοιμηθώ...

Link to comment
Share on other sites

Λινουκο μου προςπαθηςε να κοιμάσαι οταν κοιμουνται τα μωρα. Το ξερω πως ειναι δυσκολο. Κι εγω λογω υπερέντασης δεν μπορουσα. Δεν μπορεις να φωναξεις καποιον για βοηθεια αυτες τις μερες; μην ανησυχεις ουτε για τα κιλα, ουτε για την κοιλιτσα! Ολα θα φυγουν πολυ πολυ γρηγορα. Πως ειναι τα παιδακια σου;

Ναταλακι για τις μετρησεις σακχαρου ελεγα, αλλα απο ο,τι βλεπω κι η δικια σου ειναι λιτοδιαιτη σαν τον δικο μου.. Αληθεια ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι ομως. Ειμαι σιγουρη πως ολα θα ειναι μια χαρα με το βαρος! Απο την αλλη με τοση μικρη κοιλιτσα που εχω μια χαρα βολευομαι και στον υπνο και στη βαδιση. Δε θυμαμαι στο μεγαλο ποτε ηταν που απλα ηταν τεραστια. Σιγουρα ο 9ος, αλλα νομιζω απο τον 8ο ειχε ξεκινησει ηδη. Θα δειξει.

Τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανουν;

Οργανωνεστε, εε; Εγω θελω να φτιαξω τη βαλιτσα για το μαιευτηριο κι ολο κατι κανω και το αναβαλλω. Τουλαχιστον τα εχω πλυνει ολα. Και του μωρου βεβαιως και τα δικα μου.

Σημερα πηρα και πανες για το νινι. Νο 1 (2-5κιλα)... Γλυκουλι...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα το ζαχαρι μια χαρα..Το εχω ρυθμισει πληρως, το ανωτερο που παω ειναι 115 ..Τωρα με πιανουν τρελες καουρες!!!😂 Λινουκο θα βρειτε ρυθμους συντομα κ συμφωνω κοιλιτσες κ κιλακια θα φυγουν στο μπαμ!! Εγω με καισαρικη κ ειχα σηκωθε στις 5 ωρες φανταζομαι εσυ με φυσιολογικο κ χωρις ραμμα πετουσες!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λινουκο θεα!!!!!ολα θα πανε τελεια!!!! Πολυ καλα τα πας!!!μακαρι να ειμαστε ολες ετσι μετα τη γεννα!

Οσο για τα νεα μου....εγω απο χθες εχω τα παντα ετοιμα....τα πονακια συνεχιζουν,ιδιαιτερα οταν σηκωνομαι...για πιπι τουλαχιστον 6 φορες το βραδυ...στη διαρκεια της μερας μπορει κ καθε 20-30 λεπτα...αλλα χαλαλι...αισθανομαι τον μπεμπη πολυ χαμηλα παντως. Καποιες φορες νιωθω οτι θα φυγει απ τα ποδια μου....!!!!!

Αυριο εχω ραντεβου στο γιατρο. Ανυπομονω να δω πως ειναι το μωρο κ να δω κ πως θα συνεχισουμε με τα χαπια κ την ακινησια...η αληθεια ειναι οτι βαρεθηκα κ εχω καταπιαστει...ποναω ολοκληρη κ σηκωνομαι ηδη...ηθελα να ετοιμασω κ τα πραγματα για να ειμαι ετοιμη ανα πασα ωρα κ στιγμη...ισως γι αυτο συνεχιζονται κ οι πονοι..θα σας πω τα νεα αυριο! Ευχομαι να ειναι ολα καλα.

Οι υπολοιπες πως ειστε;;; ολα καλα;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερααααα

Υπομονη linouko θα βρειτε τους ρυθμους σας σιγα σιγα...

Εγω εχω απιστευτες καουρες.....Ξερετε καποιο ισως γιατροσοφι??????

Παραταυτα οπως ειπε η linouko προσπΘω να χαλαρωνω κ να ευχαριστηθω αυτη την περιοδο παρολο που με βαρενουν τα +20 κιλα μου η κοιλια μου κ οπως ειπα οι καουρες....ξερω οτι μας περιμενει τρελο ξενυχτι....στον γιο μου κοιμομουν ελαχιστα....οπωτε δεν βιαζομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μωράκια μας καλωσηλθατε!!!

Λινουκο ....... 29/07

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016

Angie87 ..... ΠΗΤ 07/09

anna-ki ..... ΠΗΤ 05/09

dorra ...... ΠΗΤ 11/09

edel84 ..... ΠΗΤ 11/09

elge ..... ΠΗΤ 14/09

koukida91 ..... ΠΗΤ 18/09

Maria 30 ..... ΠΗΤ 19/09

Iameleni ..... ΠΗΤ 20/09

athenszak ..... ΠΗΤ 21/09

Εvi angel ..... ΠΗΤ 22/09

natalaki_91 ..... ΠΗΤ 23/09

Bouka ..... ΠΗΤ 25/09

trelomama91 ..... ΠΗΤ 02/10

i got twins ..... ΠΗΤ 17/10

images?q=tbn:ANd9GcTKXpLhnFGmVmulQIjaN3NolzTyj4K5vgktg2bSC_a_yDZLoMurvmKV


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!!

Πως ειστε;;;

Αθενς μου εχω ακουσει μηλο κι αγγουρι βοηθαει στις καουρες. Αυτη τη φορα δεν εχω, δεν ξερω αν φταιει που ειναι χαμηλα ο μπεμπης.. Αλλα νομιζω το μηλο με βοηθουσε... Δε θυμαμαι καλα για αγγουρι...

Αννουλα σε καταννοω μεσα στο καλοκαιρι να εισαι ξαπλα, αλλα νομιζω πως σιγα σιγα θα σου πει να σηκωθεις. Μπαινεις στον 9ο σε λιγες μερες..

Κουκιδιτσα ετοιμη και στη λιστα!!

Ναταλακι μια χαρα σε βρισκω!

Εμενα μονο οι δυο πρωινες ειναι τσιμπημενες. Σημερα νηστειας ειχα 99 δυστυχως αλλα μετα το πρωινο μια χαρα. Εφαγα και δεκατιανο και το μεσημερι ψαρι που δε μου το ανεβαζει καθολου και ετσι μου χαρισα μια μικρη απολαυση παγωτου!

Ολα καλα εδω, εκλεισα και ραντεβου στο νοσοκομειο οσο θα ειναι διακοπες οι γιατροι..

Φιλια σε ολες, να εχετε ενα ομορφο ΣΚ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερααααα

Υπομονη linouko θα βρειτε τους ρυθμους σας σιγα σιγα...

Εγω εχω απιστευτες καουρες.....Ξερετε καποιο ισως γιατροσοφι??????

Παραταυτα οπως ειπε η linouko προσπΘω να χαλαρωνω κ να ευχαριστηθω αυτη την περιοδο παρολο που με βαρενουν τα +20 κιλα μου η κοιλια μου κ οπως ειπα οι καουρες....ξερω οτι μας περιμενει τρελο ξενυχτι....στον γιο μου κοιμομουν ελαχιστα....οπωτε δεν βιαζομαι...

Γιατιε καούρες βοηθάει το πράσινο μήλο και το υποβρύχιο με μαστίχα Χίου..ή μαστίχα Χίου σε τσίχλα!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μηλο με σωζει εμενα και για την μαστιχα που εμαθα προσφατα εχετε δικαιο...Βοηθαει πολυ!! Edel νηστειας παιζω απο 80-87 το πολυ..Μου ειχε πει ο γιατρος εφοσον δεν εχω θεμα με το νηστειας (ειναι το μονο που δεν ρυθμιζεται) παμε με διατροφη κ μονο...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με μενα Ναταλακι αυτο ειναι το περιεργο! Το νηστειας!

Δηλαδη η μετρηςη παντα φλερταρει στα ανωτερα φυσιολογικα.

Πρωινο τρωω ελαχιστο κι αν δε φαω την πρωτη ωρα που ξυπνησω, ακομη καλυτερα, μετα μπορω να φαω επαρκως.

Για δεκατιανο μπορω να φαω οτιδηποτε (πχ κουλουρι) και ειμαι μια χαρα! Και το μεσημεριανο/βραδυνο θα το προσεξω ελαχιστα. Κι ειναι παλι μια χαρα. Οκ αν φαω δυο πιατα μακαρονια και μισο ψωμι δε θα ειναι.

Αλλα το πρωι ειναι μαλλον προβλημα. Εχουμε ενα μηνα ακομη, για να δουμε... Θα τη γλυτωσω την ενεσουλα.....

Γεια σου Μαρακι!!

Πως πας;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...