Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Καλησπερα!!!Χαιρομαι που ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας επισης!!!Ευχομαι σε ολες να εχετε ησυχα μωρακια σας τα δικα μου!Απο χθες βεβαια ο μπεμπης μου παραπονιεται αρκετα και κλαιει.Φαγωμενος,αλλαγμενος αλλα δεν ευχαριστιεται.Λετε να ειναι κολικοι;Χαλασε το προγραμμα μας γιατι κοιμουντε διαφορετικες ωρες.Την ωρα που κοιμαται η μικρη ειναι ξυπνιος ο μπαγασας και το αντιθετο.Χθες εκει που ειχα την μικρη διπλα μου στο κρεβατι με πηρε ο υπνος κανα 20' και οταν ξυπνησα την ειδα να με κοιταει.Τι μανα ειμαι θεε μου ειπα;Ενοιωσα πολυ ασχημα.Κι αν παθενε κατι;Κυρια ομως αυτη δεν εκανε ουτε θορυβο.Καθοταν ησυχη και με κοιτουσε με ορθανοιχτα τα μπλε ματακια της.Ελπιζω να μην το ξανακανω αυτο αλλα καποιες ωρες μεσα στην μερα αισθανομαι τοσο εξαντλημενη!

λινουκο δεν χρειαζεται να νιωθεις ασχημα.εισαι πολυ εξαντλημενη και ειναι λογικο αφου εχεις δυο μωρακια να φροντισεις.και μην αγχωνεσαι το προγραμμα σιγα σιγα θα το φτιαξετε παλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια μου καλησπερα....linouko να μην νιωθεις καμια ενοχη...εμενα με ειχε παρει ο υπνος ξημερωματα ενω θηλαζα....οταν ξυπνησα ειδα τον μικρο να κοιμαται στα χερια μου βεβαια αλλα ακουμπισμενος στα ποδια μου....αχ.....το Σαββατο θα παω γιατρο....την κυριακη γινομαι 34 εβδομαδων......εχει αρχισει να με πιανει αγχος κ αγωνια....

Link to comment
Share on other sites

Τα διδυμακια μας ειναι ενα αγορακι ενα κοριτσακι. Χαμος γινεται απο χθες σα καρχαριακια βολταρουν τωρα φαινονται. Πηγαμε γιατρο 1800 το καθενα πρπ αλλα ξεχασα να τον πω γ τη καμπυλη ζαχαρου. Δεν εχουμε κανει κ μαλλον θα επρεπε απ οτι καταλαβα ειναι στανταρ η εξέταση. Ψωνισαμε μερικα ρουχαλακια. Τι ομορφα κ μικρουτσικα που εθναι!! Τα κοιταω τα ξανα κοιταζω κ λεω ποσο μικρα θ ειναι στην αρχη! Απιστευτο. Επισης πολυ νυστα βρε κοριτσια κ πριν νυσταζα αλλα τωρα κοιμαμαι ξυπναω κ παλι νυσταζω ολη μερα. Εγω πονους ςχω απ τ πεμπτο διαφορα περιεργα κ τωρα ειδικα σα ν με δερνουν ειμαι πλατη πλευρα κοιλια λιγο μεση λιγο πόδια λιγο απ ολα κ πολυ πολυ σ ενα μερος δ μπορω ν κατσω.Αλλα ειχα κ πιασιματα προ εγκυμοσύνης αυχενικο βραχιονικο κτλ. Ειναι κ ενας αλλος πονος σαν τσιμπημα τρυπημα δε ξερω πως ν τ περιγραψω σα ν με βαζουν κατι που τσιμπαει κ ν με ανακατεβουν γ δευτερολεπτα κ αυτο απο το πεμπτο . Κατα τα αλλα προχωραμε ελπιζουμε οολα ν πανε καλα. Φιλακια πολλα στα νινια σας. Linouko εγώ σκεφτομαι αν θα τ ακουω τα ερμα αραγε τι μανα θα ειμαι παντα βαρια κοιμομουν.. λ με τέτοια κουραση που εχεις τι ν κανεις . Προσοχη μονο με το κρεβατι εγω επειδη ειμαι κ πολυ ατσαλη στον υπνο φοβάμαι θα πρεπει ν βρω λύση ν μην τα ακουμπαω καθολου στο κρεβάτι μας γιατι αν κοιμηθω καηκα κλωτσαω ριχνω πραγματα παλια επεφτα κι εγω καμια φορα στ πατωμα. Αχ εμενα θ μοιαζουν τελικα με τοσο σβουρισμα μεσα στη κοιλια. Φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια εδω ειμαι κ εγω...Μολις γυρησαμε απο τον γιατρο, η ζουζουνα ειναι 2.300 ο τραχηλος 2.2εκ κ ολα πανε καλα εκτος απο το ουρικο που ανεβαινει..Το ιδιο θεμα ειχα κ στην μεγαλη μου γι'αυτο γεννησα πιο νωρις!! Θα το παρακολουθουμε κ οσο παει λοιπον..Ετσι κ αλλιως λιγο μας εμεινε!! Χαιρομαι που ειστε ολες καλα..Λινουκο φιλακια στα πατουσακια σας...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εδω κ εμεις!!! εγω μπαινω στο μηνα μου 20/8, linouko μην εχεις τυψεις νομιζω λιγο πολυ ολες εχουμε αποκοιμηθει, εγω καθομουνα σε σταση ετσι ωστε σε περιπτωση πο με επερνε ο υπνος, να μην πεσει η μικρή!!!!χαχααχ

Πιπίλα στα μικρα, μετα τις 40ημερες για να μην παθουν συγχηση θηλων... σιγουρα στο μαιευτηριο δεν θα την χρειαστεις....

εμενα βασικα πονανε τρομερα οι προσαγωγοι μου, το βραδυ ουτε πλευρο δεν μπορω να αλλαξω!!!!

Ελα κοριτσια να ανεβαινουμε στην πάνω λιστα σιγα σιγα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο με τον προσαγωγο το εχω κ εγω καμια βδομαδα τωρα...Εκει που περπαταω νιωθω σα να μου βγαινει το ποδι..Ευτυχως με πιανει λιγο μεσα στην μερα κ οχι συνεχεια!!! Καλημερα σε ολες σας με πολυ δροσια κ βροχουλα σημερα...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη μέρα.. Είμαι χάλια ψυχολογικά και μόνη μου στο σπίτι. Τσακωθήκαμε με τον άντρα μου. Μπορεί να έχει και δίκιο, αλλά λίγη κατανόηση δε βλάπτει. Μπορούσα να πάω κάπου που είμαι καλεσμένη, αλλά δεν έχω καμία όρεξη.

Κάθομαι σπίτι και κλαίω μόνη μου. Ελπίζω να περνάτε καλύτερα.....


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και χρονια πολλα!

Πως ειστε;;;

Κουκιδιτσα υπομονουλα καλη μου, οι ορμονες μας δεν ειναι και στα καλυτερα τους. Δεν οηγες για μπανακι; Διαβασα το πρωι ενα μηνυμα αλλα δεν προλαβα να απαντησω. Ελα μη στενοχωριεσαι, πηγαινε μια βολτιτσα εξω, ναι;;;

Αννουλα καλα κρατεις, εεε;; Μπραβο καλη μου. Αντε κοντοζυγωνεις..

Πονο στους προσαγωγους εχω, αλλα οχι εντονο..

Εχω πολυ δυνατες σουβλιες κατω. Και προχθες κι οταν ημουν ξαπλα..

Ο μικρος μια πανω μια κατω πιεζει.. Πολλη προσωπικοτητα το τεκνο μου...

Ναταλακι, αν ξερεις, ηθελα να ρωτησω για το διαβητη. Ρε συ τελευταια εχω κατι αξιοζηλευτες μετρησεις να κανεις παρτυ.. Λες να περασε;;; Εχεις ακουςει κατι τετοιο; Και αν εχω φαει.. Τι παγώτο, γλυκο, μακαρονια κανονικα, οχι ολικης..

Φιλια σε ολες κοριτσακια!

Να περασετε καλα σημερα, να βγειτε βολτες (ακους κουκιδουλα;)..


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια κ Χρονια πολλα..!! Εντελ μου ξερω οτι το ζαχαρο μεχρι την 32η εβδομαδα ανεβαινει κ μετα μενει σταθερο..!! Εγω ας πουμε ειχα μονο θεμα μετα το πρωινο..Εχω πολυ καιρο που τρωω 3 φρυγανιες με φιλαδελφια κ ενω ειχα παντα 120-122 τωρα εχω 94-102 με το ιδιο πρωινο..Γλυκα τρωω κανονικα χωρις κανενα θεμα ...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρονια πολλα! Η Παναγια να μας προστατευει κ να εχει τα μωρακια μας γερα... Εdel μου ναι...ολο λεω οτι κοντοζυγωνω αλλα απο πονους τιποτα...κ αυτα που λετε για τους προσαγωγους δεν τα εχω νιωσει...κατι σφαχτε που κ που αλλα.....τιποτα τρομακτικο...τιποτα που να φωναζει γεννα!!!οι υπολοιπες ειστε καλα ε;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρόνια πολλά..!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Έχετε δίκιο.. Οι ορμόνες φταίνε που χορεύουν σαν τρελές!!

Είμαι καλύτερα τώρα.. Δεν πήγα θαλασσίτσα, αλλά πήγα μια κοντινή εκδρομουλα!

Αλλά σήμερα μέτρησα αρκετές συσπάσεις και 2 φορές ένιωσα δυνατό πόνο αριστερά στην κοιλια και από κάτω. Σαν μαχαιριά.. Αύριο στις 11 έχω ραντεβού με το γιατρό!! Θα σας ενημερώσω.

Φιλάκια πολλά.....!!


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Πως ειστε σημερα?

Κουκιδιτσα υπομονη...οι ορμονες αυτη την περιοδο χτυπανε σαν τρελες για ολες μας..Περιμενουμε τα νεα σου απο τον γιατρο.

Απο πονους και εγω τιποτα δεν εχω που να προμηνυει οτι πλησιαζει η ωρα,μονο τον αριστερο γοφο που με ποναει καποιες φορες.Εχθες πηγα και βολτιτσα στην θαλασσα και περασα ωραια.

Φιλια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήγα στο γιατρό..

Η μικρή μας είναι 2200 γρ.

Ο πλακούντας δείχνει σημάδια ωρίμανσης, κάτι που προς το παρόν δεν μας ανησυχεί τόσο, αλλά θα το κοιτάμε. Μου έκοψε το ασβέστιο πάντως..

Μου έκανε και κολπική καλλιέργεια.

Το μωρό είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω. Το σημείο που με πονάει αριστερά στην κοιλια, μάλλον είναι το έντερο.. Αυτά από μένα!


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...