Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Koukida91 σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να πάρεις το Νίνακι σου γρήγορα πίσω... Για τον θηλασμό πίεσε τους όσο μπορείς για να τον εδρεωσεις πιο γρήγορα!

Λινουκο! Έχει ομάδες θηλασμού στο fb ανά περιοχή, όπου έχει πολλές χρήσιμες πληροφορίες! Σε ποια περιοχή είσαι;;

Edel έχω διαφορά πονακια αλλά όχι προγεννητικα πιστεύω! Οι φυσικοι έναρξης τοκετού γιατί σε φοβίζουν;; έχει και άλλα με ροφήματα κ κτλ αλλά κ εγώ δεν τα κάνω αυτά, τα άλλα θα τα δοκιμάσω σε καμία 10 μέρες! Χαχα

Αυτά από μένα 25 περιμένω να πάω γιατρό!.... Αντέ με το καλό κ στην επόμενη......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κουκιδίτσα να σου ζήσει το παιδάκι σου! Να είναι καλότυχο, γερό, δυνατό και πάντα πολύ ευτυχισμένο! Να είσαι κι εσύ μια χαρούμενη χαζομαμά (και χαζομπαμπάς το αντράκι σου) που θα το καμαρώνετε σε κάθε του βήμα!

Να προσέξεις λίγο τον εαυτό σου τώρα κι αυτές τις μέρες να του υπενθυμίζεις πως όλα όσα νιώθεις, είναι και θέμα ορμονών μετά τον τοκετό. Να προσέξεις, να τρως καλά, να κοιμάσαι καλά και να παλέψεις όσο μπορείς για σένα και το μωράκι σου. Ειμαι σίγουρη πως θα τη δεις σε λίγο και αμέσως θα νιώσεις καλύτερα!

Να προσέχεις ξανά και ξανά!

Και πάλι να σου ζήσει το παιδάκι σου!

Πολλά φιλιά απο μας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!

Αχ τι καλα βλεπω εχουμε και αλλα γεννητουρια.Αντε τωρα με το καλο και εμεις οι υπολοιπες.Κουκιδιτσα να σου ζησει η μπεμπουλα,να ειναι παντα γερη και δυνατη!!!!Κανε υπομονη και συντομα θα την εχεις συνεχεια κοντα σου.

Εντελ δεν ξερω για το μηκος απλα με εξετασε απο κατω και ειδε οτι εχει μαλακωσει αρκετα και εχει αρχισει να εξαλειφεται αλλα απο διαστολη τιποτα.Μου ειπε απο την μεθεπομενη εβδομαδα να ετοιμαζομαι γιατι πλησιαζει η ωρα.Μαλλον δεν θα τις παρω ολες τις μερες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας γράφω από το νοσοκομείο.

Η αληθεια είναι ότι περνάω λίγες δύσκολες ώρες γιατί ταλαιπωρηθηκα αρκετά τόσες μέρες και δεν έχω και το μωράκι μου κοντά μου..

Περιμένω να πάει 12 η ώρα να πάω να τη δω έστω.. :(

Λοιπόν.. Μου σπασαν τα νερά την Πέμπτη το πρωί εντελώς ξαφνικά εκεί που καθόμουν. Μιλάμε για ποτάμια. Πλημμύρισαν τα πάντα. Στο νοσοκομείο της Κοζάνης δεν αναλάμβαναν οι παιδίατροι το προωρακι και μας έστειλαν με ασθενοφόρο στο Ιπποκράτειο της Θεσσαλονίκης. Έμεινα δύο μέρες με φάρμακο για να μην γεννήσω και κάναμε ενέσεις για τα πνευμόνια. Προχθές το μεσημέρι μου το βγάλαν και άρχισα να κάνω συσπάσεις. Χθες μου έβαλαν και προσταγλαδινη και ωκυτοκινη γιατί είχα περίπου 24ωρο Έτσι. Τελικά γέννησα στις 5 το απόγευμα το μωράκι μου. Το είδα μια στιγμή και μου το πηρανε.

Νιώθω ακρωτηριασμένη. Πονάω και δεν το εχω και κοντά μου.. :(

Εν τω μεταξύ χθες ήθελα να βγάλω γάλα να τους στέλνω. Μου έδωσαν θήλαστρο, αλλά δεν είχαν αποστειρωμενες χοανες και μπουκαλάκια. Και δεν βρήκα Ούτε να αγοράσω σε φαρμακείο (και Σάββατο βράδυ). Τελικά κατάφερα να βγάλω το πρωτόγαλα, αλλά όχι το υπόλοιπο Κάθε 3 ώρες που πρέπει. Και η μία χοάνη που μου δώσανε πρέπει να ήταν λάθος νούμερο και μου εσκισε και τη θηλη.

Ελπίζω τώρα στις 12 που θα πάω, να τη δω και να με αφήσουν να τη θηλασω και να μην μου την κρατήσουν για πολύ..

Ας είναι όμως καλά και τα υπόλοιπα θα τα βρούμε.

Αυτά κορίτσια μου από μένα. Εύχομαι να έχετε σε λίγο καιρό υγιεστατα παιδάκια στις αγκαλιές σας.

Θα μπαίνω συχνά να βλέπω νέα σας..... :)

Κοριτσάκι μου να σου ζήσει η μπουμπου σου!!κάμε λίγη υπομονή τώρα και μάζεψε δυνάμεις!!Σε λίγες μέρες θα την εχεις συνέχεια κοντά σου!!

Link to comment
Share on other sites

Κουκιδιτσα γερο κ κολοτυχο να ειναι το κοριτσακι σου....!!! Ολα θα πανε καλα στο τελος ειμαι σιγουρη. Υπομονη...πολυ υπομονη....κ ολα θα γινουν.να σκεφτεσαι θετικα κ να εισαι δυνατη.


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κουκιδα μου να σου ζησει η μικρουλα σου....κανε λιγο υπομονη σε λιγο θα την εχεις συνεχεια κοντα σου...Να ειστε κ οι 2 ευχομαι γερες κ ευτυχισμενες.....μην σε αγχωνει ο θηλασμος....μην σε αγχωνει τιποτα.....διατηρησε την ψυχολογια σου οσο το δυνατον πιο καλη γιατι αυτο ειναι πραγματικα που θα χρειαστει το μωρακι σου....τα υπολοιπα θα φτιαξουν οπως κ να'χει....σε φιλω

Εγω μπαινω στις 25 στον μηνα μου....προσπαθω να απολαυσω τις τελευταιες μερες τις εγκυμοσυνης γιατι ειναι κατι που πιθανοτατα δεν θα ξσναβιωσω....ε φοβαμαι κ λιγο την γεννα...χαχα φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια μας καλωσηλθατε!!!

Λινουκο ....... 29/07

koukida91 ..... 20/08

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016

anna-ki ..... ΠΗΤ 05/09

Angie87 ..... ΠΗΤ 07/09

dorra ...... ΠΗΤ 11/09

edel84 ..... ΠΗΤ 11/09

elge ..... ΠΗΤ 14/09

Maria 30 ..... ΠΗΤ 19/09

Iameleni ..... ΠΗΤ 20/09

athenszak ..... ΠΗΤ 21/09

Εvi angel ..... ΠΗΤ 22/09

natalaki_91 ..... ΠΗΤ 23/09

Bouka ..... ΠΗΤ 25/09

trelomama91 ..... ΠΗΤ 02/10

exwduomuatika ..... ΠΗΤ 10/10

i got twins ..... ΠΗΤ 17/10

images?q=tbn:ANd9GcTKXpLhnFGmVmulQIjaN3NolzTyj4K5vgktg2bSC_a_yDZLoMurvmKV


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια (και μωράκια και εμβρυάκια)!!

Κουκιδούλα καταχωρήθηκες επίσημα ως μανούλα και στη λίστα μας! Την είδες τη μπουμπούκα σου; Ρωτησε για τις θηλές σου πως να τις περιποιηθείς και αν μπορείς πάρε κοχύλια θηλασμού, ώστε να αερίζονται και να επουλωθούν πιο γρήγορα οι πληγούλες.

Λινούκο μας μπράβο σου με το θηλασμό! Τα εχεις καταφέρει άψογα! Μηπως να έπαιρνες ένα τηλέφωνο σε σύμβουλο όμως να ρωτήσεις για την άντληση πρν τις 6 εμδομάδες; Στο λέω, γιατι - χωρίς να ξέρω (το τονίζω αυτό) - αναρωτιέμαι μήπως προκαλέσεις υπερπαραγωγή με 2 μωράκια και αντλήσεις.

Αννούλα είσαι η πρώτη στη λίστα μας!!! :) Πως είσαι;

Ελένη μου λέω φοβάμαι γιατί θα ήθελα να πάρει ο μικρός όσο περισσότερο χρονο και βάρος μπορεί, μιας και την τελευταία φορά που τον μετρήσαμε ήταν στη 15η καμπύλη. Οπότε ψιλοπροσέχω. Όχι πολύ όμως. Βαρέθηκα 10 βδομάδες όλο ξάπλα και έχω τώρα 2-3 βδομάδες πήρα αρκετό αέρα..

Αθενς ξεκουράσου και απόλαυσε τα πάντα. Αναρωτιέμαι κι εγώ τι θα κάνουμε με 2 μωρά, ξενύχτια, κλάματα κλπ κλπ....

Σημερα 37 ακριβώς!!! Ποιος το πίστευε πριν 3 μήνες που πήγα νοσοκομείο; (εγώ λίγο το ονειρευόμουν να πω την αλήθεια, αλλά τις προάλλες η γιατρός μου είπε ''δε σταματάς να με εκπλήσσεις!!'').

Φιλιά σε όλες,

να έχετε ένα υπέροχο Κυριακάτικο απόγευμα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Edel καλα ειμαι! Περπαταω πολυ κυριως το βραδυ για να αποφευγω τη ζεστη(36 βαθμους εχει σημερα). Την τριτη θα ξαναπαω στο γιατρο κ περιμενω να δω αν ο μπεμπης εμπεδωθηκε...να εχω ελπιδα για φ.τ.κατα τα αλλα καλα. Κ η ψυχολογια μου μια χαρα. Εσυ εισαι οκ;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια.

Πως είστε;;

Αννουλα καλα είμαι.. Σημερα νομιζω ειδα τραχηλικη βλεννη... Στο μεγαλο ημουν πιο σιγουρη, ηταν ξεκαθαρο. Τωρα νομιζω ειδα..

Περιεργο συναισθημα...

Ο μικρος ειναι χαμηλα, αλλα δεν ξερω απο συμπτωματα φυσιολογικου τοκετου, εκανα καισαρικη στο μεγαλο στις 38+5 και δε θυμαμαι και πολλα...

Τα υπολοιπα κοριτσακια καλα;

Φιλια σε ολες;;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εdel ειχε χρωμα;;; δεν εχω ιδεα πως μπορει να ειναι...νομιζω δεν θα το καταλαβω καν...εχεις πονακια; εγω μονο κατι μικρες σουβλιες.κι αυτες μια στο τοσο...

Για τα σημαδια του φ.τ. Ολοι λενε οτι στην αρχη τα πονακια θα ειναι πιο αραια κ μετα πιο συχνα. Και οταν πανε ανα 5λεπτο παμε στο νοσοκομειο. Αυτα τα θεωρητικα...αλλα...μπορει κ να σπασουν τα νερα...και τοτε...βουρ για το νοσοκομειο χωρις καθυστερηση!

Αλλα ερχονται ξαφνικα;;;; δηλαδη...εγω τωρα δεν ποναω...υπαρχει περιπτωση σε 2 ωρες να αρχισουν πονοι;;;πφφφ....τι να πω;;;ευχομαι συντομα να το νιωσω!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειχε χρωμα, αν και καποιες κοπελες λενε πως μπορει να εχει και ιχνη απο λιγο αιμα. Επειδη ομως ειμαστε και στο μηνα μας και φοραω ''προστασια'' πλεον για παν ενδεχομενο, ειναι ξεκαθαρο οταν το δεις. Δε θα μπερδευτεις. Απλα αυτη τη φορα φευγει σταδιακα απο το πρωι, ενω στο μεγαλο γιοκαρινο ηταν ξεκαθαρο...

Απο συσπασεις τιποτα, ο μπεμπης χαμηλα, επωδυνες σουβλιες, πονοι στους προσαγωγους... Αυτα εχω κι εγω.. Και μια ανησυχια, οχι δυσαρεστη...

Παντως ετοιμαστηκα με ολα για καλο και για κακο...

!!!!!!!!!!!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειχε χρωμα, αν και καποιες κοπελες λενε πως μπορει να εχει και ιχνη απο λιγο αιμα. Επειδη ομως ειμαστε και στο μηνα μας και φοραω ''προστασια'' πλεον για παν ενδεχομενο, ειναι ξεκαθαρο οταν το δεις. Δε θα μπερδευτεις. Απλα αυτη τη φορα φευγει σταδιακα απο το πρωι, ενω στο μεγαλο γιοκαρινο ηταν ξεκαθαρο...

Απο συσπασεις τιποτα, ο μπεμπης χαμηλα, επωδυνες σουβλιες, πονοι στους προσαγωγους... Αυτα εχω κι εγω.. Και μια ανησυχια, οχι δυσαρεστη...

Παντως ετοιμαστηκα με ολα για καλο και για κακο...

!!!!!!!!!!!!!

Καλησπερα...Edel πας για vbac??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...