Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια! Πως ειστε;

Μια χαρα κουκιδουλα εισαι! Μην τον φοβασαι τον πλακουντα, θα αντεξει. Και το νινι μια χαρα!

Πας καθε εβδομαδα τωρα γιατρο;;

Αννουλα πως πας;; Ειδες που τελικα το σωμα μας ξερει;; Αντεχουμε και ουτε που το πιστευαμε.

Ναταλακι πραγματικα με εχει κουφανει ο διαβητης λιγο. Κι εγω καπως ετσι με τις μετρησεις. Αν και προχθες βγηκαμε εξω και εφαγα ολα τα απαγορευμενα (αμυλουχα και γλυκισματα), μα ολα ομως και τρελανα τα μηχανακια!! Τι κανουν τα κοριτσια σου;;

Αντζυ πως εισαι;; Να χαιρεσαι που δεν εχεις πονακια... Καποιες φορες σα να με τρυπανε με τρυπανι ειναι ο τραχηλος..

Πηγα γιατρο σημερα - στο συνεργατη δλδ. Ο τραχηλος πηρε κι αλλο την κατιουσα 1.9 ειμαστε πια. Αλλα ειναι καλα για τη βδομαδα μου ειπε. Να προσεξω καμια βδομαδα ακομη και μετα θα ειμαστε πιο ασφαλεις. Αλλα εγω εχω πολλες σουβλιες κοριτσια.. Επωδυνες αρκετα. Εχω κι αυπνιες τελευταια. Κι οχι απο αναγκη για τουαλετα. Αρχισαν κι οι συσπασεις. Σημερα σταματαω προγεστερονη, μετα απο 3 μηνες σχεδον.. Αλλα εμπιστευομαι το ενστικτό μου. Δε με εχει πιασει ακομη το συνδρομο της φωλιας, δεν εχω δει τραχηλικο πωμα, ολα καλα θα πανε μου λεω!

Φιλια σε ολες, διασκεδαστε και κανετε ομορφα ρομαντικα πραγματακια..


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλα κ εγω εντελ μου...Την προηγουμενη εβδομαδα ειχα ανεβασμενο ουρικο, ετσι κ στην μεγαλη μου κ στο τελος γεννησα προωρα αλλα σημερα που εκανα την εξεταση επεσε κ χαρηκα πολυ..Να ειναι καλα ο γιατρος που μου εδωσε διατροφη κ την ακολουθησα πιστα..Αντε 10 μερες σχεδον για να μπω στον μηνα μου αν κ πλεον δε φοβαμαι τπτ...! Καλο απογευμα σε ολες...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εγώ εδώ πόνο μόνο στους προσαγωγους αϋπνία, κ πολύ βάρος νιώθω.... Σε 3 μέρες μπαίνω στον μήνα μου αλλά δεν έχω γυρίσει ακόμα σπίτι μου... Πρέπει να πάω να ετοιμαστω...αν κ δεύτερο δεν έχω ιδέα πως θα είναι οι συσπασεις κ αγχώνομαι λίγο!....

Link to comment
Share on other sites

Εντελ μου ολα καλα θα πανε,εχουμε φτασει ολες στο τελος τωρα απλα πρεπει να κανουμε υπομονη.Αυπνια εχω και εγω την τελευταια εβδομαδα και δεν παλευεται αλλα απο πονακια τιποτα το ιδιαιτερο.Μονο στη μεση καποιες φορες στην διαρκεια της ημερας και κανενα τραβηγμα κατω χαμηλα αλλα ολα πολυ υποφερτα.

Κουκιδα μην ανησυχεις για τον πλακουντα αφου και ο γιατρος σου ηταν καθησυχαστικος.

Link to comment
Share on other sites

Αν και λιγο αργα Χρονια πολλα κοριτσια μου!!!Κοντευετε ολες σιγα σιγα,μην φοβαστε τιποτα!!!Για μας αυτες οι μερες ηταν λιγο ζορικες.Λιγο ο μικρος με κολικους(μπηκαμε γερα στο παιχνιδι),λιγο η μικρη ανεβασε πυρετο αλλα ευτυχως επεσε γρηγορα,λιγο τα δικα μου νευρα εχουν πιασει κοκκινο...καταλαβαινετε.Ηρθε και η πεθερα μου χθες και αρχισε τις παρατηρησεις.Μην κουνας ετσι τα μωρα,μην τα αφηνεις μονα οταν κοιμουντε,τι ακαταστασια ειναι αυτη και το αποκορυφωμα...παλι καλα που ηρθα να μπει μια ταξη σε αυτο το σπιτι αν το θεωρειτε ετσι...Μπαμ θα κανω!Παντως τα μωρα μου με υπερασπιζονται και με το παραπανω.Δεν καθονται στην αγκαλια της με τιποτα χαχαχα


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πες της δεν ντρέπεσαι ειμαι λεχώνα με διδυμα και κανεις παρατηρήσεις για το σπιτι αντι να βοηθησεις απλα? αν δεν σαρεσει να κανεις κουμάντο σπιτι σου οχι σπιτι μου. Αυτο θα της ελεγα εγω ανετα ομως. Εμενα μια επισκεψη και τελος τιποτα αλλο. Και αυτη στο μαιευτήριο.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Linouko ας κατσουν στην αγκαλια της. Φαγωμενα κ πριν τα βαλεις pampers αν της βασταει!! Χαχαχα

Ευτυχως η δικια μου αν κ μενει απο κατω ολη μερα λειπει κ δν ειναι ετσι ανακατωστρα. Εγω τη μανα μου φοβάμαι οτι θ μ κανει τετοια γιατι το χει αλλα τι ν κανουμε μανα ειναι μονο μια. Κατα τ αλλα καλα ειμαστε. Αυτο με τις ορμονες παλι μου το ειχαν πει κ δ το πιστευα. Τοσο κλαμα δν εχω ριξει ποτέ. Στο δευτερο τριμηνο ειδικα πολυ μιλαμε χωρις λογο. Τωρα λιγα νευρακια εχω αλλα κ πριν δν ημουν βουδας. Γκαζωνω λιγο στ καλα καθουμενα εκει π δ το περιμενει κανεις. Ο αντρας μου τρομαζει αλλα τι ν κανει κ αυτος λανει υπομονη. Εν τω μεταξυ οταν πρεπει ν στεναχωρηθω η να νευριασω δεν το κανω.

Τωρα κοψαμε κ το σιδηρο κ ησυχασα λιγο γτ ολο ξεχναω οταν ειναι ν παρω χαπια. Το σταματησα γτ έχω ταχυπαλμιες . Τρελες ταχυπαλμιες ειχα κ τρεχαμε παραμονη αλλα ολα καλά Θα το δουμε απο βδομαδα π θ παω στο γιατρο ξανα. Δ φαινεται ανησυχητικο οποτε ηρεμια κ βλεπουμε. Να περνατε ομορφα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα!!! 37η βδομαδα!!! Το μεσημερι εχω ραντεβου με το γιατρο αλλα δε νομιζω οτι εχουν αλλαξει κ πολλα...περπαταω τουλαχιστον 3χλμ καθε βραδυ αλλα οι πονοι ακομα να εμφανιστουν....εχουν αρχισει συγγενεις κ φιλοι να βαζουν στοιχηματα για την ημερομηνια της γεννας κ εγω νιωθω οτι δε θα ερθει ποτε αυτη η μερα!!!!!!!!εγω παλι εβαλα στοιχημα με τον μπεμπη!!!Μεχρι το τελος της 38ης μας εχω δωσει περιθωριο....!!!!! Γενικα παντως ολα καλα!!!πρησμενα ποδαρακια (οχι ακομα λουκανικακια φρανκφουρτης αλλα θα γινει κ αυτο) φουσκωμενη κοιλιτσα (εως παραφουσκωμενη θα ελεγα) !!!!ολα καλα κ ομορφα!!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Linouko απλά κλείσε τα αυτιά σου και πάρε τα μωρά σου αγκαλίτσα..

Κορίτσια σήμερα 18/08 και 18/09 έχουμε ΠΗΤ.

Και με βρήκε με πρησμένο τον ένα αστράγαλο (έφαγα τούμπα χθες), μια πληγή στο ένα γόνατό, και κρεβατωμενη με ιωση (πονολαιμο, πονοκέφαλο και όλα τα καλα!).....

Η πανσέληνος θα φταίει (ή η γκαντεμιά μου!!)

Δεν πτοουμαι.. Η μπέμπα κάνει μονίμως αισθητή την παρουσία της και μου δίνει κουράγιο!

Φάγαμε τι γάιδαρο και μας έμεινε η ουρά..... :D;)


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπηκα να δω νεα και βλεπω οτι ΓΕΝΝΑΜΕ!!!

Κουκιδουλα μη φοβασαι καθολου κοριτσακι μου!

Μπηκες στον 9ο όλα θα πανε καλα!

Πιστη στο σωμα σου, πιστη στο μωρο σου, αισιοδοξια!

Θα γινεις ΜΑΜΑΑΑ!!!!

με το καλο γλυκια μου!!!!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λινουκο μας μια χαρα τα πας!

Προφανως και το σπιτι ειναι παρατημενο, μιας και ειναι σε δευτεροτριτη μοιρα..

Τι κανουν τα μαναρια σου;;;

Τα αγορια ρε παιδι μου ειναι απαιτητικα! Το θυμαμαι απο τον δικο μου κι απο τις φιλες μου ολες! Διεκδικουν μαμα, αγκαλια και σημασια! Μασαζακι στην κοιλιτσα, ζεστες κομπρεσες και ολα θα στρωσουν!

Ελενη μου πως εισαι;

Σε φανταζομαι θα αρχισει η προετοιμασια τωρα, εε; Αντε ειναι πολυ σθγκινητικες στογμες αυτες!

Αννουλα αν κανω εγω 3 χμ θα τον βγαλω το μπεμπη στο δρομο, χαχαχαχα! Και ειμαστε και μινιον μπροστα σε σας! Αντε αρχισαμε τα γεννητουρια! Παιρνουμε σειρα!!!

Ναταλακι πολυ χαιρομαι με το ουρικο σου! Μπραβο καλη μου! Προχωραμε καλα και κυριως προχωραμε!!!!!!

Αντζυ ασ τα να πανε με τις αυπνιες... Μετα θα ερθουν κι αλλες βεβαια.. αλλα θα τις θυμασαι με συγκινηση....

Εχωδυοματυακια (;;;;) ασε με τα νευρα και τα κλαματα!!! Ασ τα να πανε! Απορω πως θα ειμαι στην κλιμακτηριο! Ηρωας το αντρακι μου το μεγαλο -μεγαλο! Με αντεχει και με αγαπαει, χαχαχα!!!

Φιλακια σε ολες, συγνωμη αν ξεχασα καμια, το μεσαιο αντρακι θελει μπισκοτο!!!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκιδιτσαααα....ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου...με το καλο να παρεις το κοριτσακι σου αγκαλια!!!! Θα σε σκεφτομαι...μεγαλη χαρα και σημερα!!!!ολο γεννητουρια θα εχουμε απο δω κ περα....


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εdel κ εγω ελεγα οτι αφου ηθελε να βγει νωριτερα με το που θα εκοβα τα χαπια θα γεννουσα...αλλα ελα που το μωρο εχει αλλα σχεδια!!!!περπατημα ξεπερπατημα.....οποτε θελει θα βγει τελικα!!!!!ισως να παω για μαραθωνιο μετα...την προετοιμασια σζεδον την εχω κανει!!!!!χααχαχχαχαχα!!!!!

Πηγα στο γιατρο το μεσημερι...3.600 λεει..... Πφφφ...Μωρε λετε να πεφτει εξω κ να μην ειναι τοσο μεγαλο το μωρο μου;;;

ο μπεμπης δεν εχει εμπεδωθει ακομη αλλα η διαστολη μου ξεκινησε...

Την τριτη το πρωι(αν δεν εχω γεννησει) θα ξαναπαω για να του κανει ο γιατρος λιγο μασαζακι μπας κ τον κατεβασουμε για να σφηνωσει τωρα που χωραει ακομα!!!! Αλλιως μου ειπε να ειμαι προετοιμασμενη κ για καισαρικη μιας κ ετσι πανε τα πραγματα στο νοσοκομειο...παντως προσπαθω να σκεφτομαι θετικα...

Αααα...το σαββατο θα κανουμε κ φωτογραφηση με την κοιλιτσα!!! Εκανε καμια αλλη;;;;τιποτα ωραιες ιδεες;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...