Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αννα μην αγχωνεσαι.οταν αποφασισει να βγει ο μπεμπης θα το κανει.εγω εχω αυριο ραντεβου οπου θα δουμε αν εχει εμπεδωθει και αν εχω διαστολη.ωραια η ιδεα της φωτογραφησης,πιστευω θα το ευχαριστηθειτε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Κουκιδιτσα με το καλο!

Υπομονουλα κι ολα θα γινουν τελεια!!

Αννουλα φανταζομαι ενεση κορτιζονης για τα πνευμονακια μιας και ηταν πριν την 37η εβδομαδα.

Φιλια σε ολες!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κοριτσια μου για τα πνευμονακια..Ειναι καλα κ η μπεμπουλα και η κουκιδιτσα μας..Οταν μιλησω σημερα θα σας ενημερωσω!!! Καλημερα!!

πολυ ωραια λοιπον...αντε με το καλο να εχουμε κ τη δευτερη γεννα στο παρεακι!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η κουκιδιτσα μας στις 12 θα εκανε αλλη μια ενεσουλα κ δεν ηξερε τι θα γινει απο εκει κ περα...Εχει συσπασεις κ της εχουν βαλει ορο..!! Εχει αγχωθει πολυ το κοριτσακι μας αλλα σντομα θα εχει την κουκλιτσα της αγκαλια κ θα τα ξεχασει ολα!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!Πως ειστε?

Εμεις εχθες πηγαμε στον γιατρο.Ο μπεμπης μας εχει εμπεδωθει,ο τραχηλος εχει μαλακωσει και εχει αρχισει η εξαλειψη αλλα απο διαστολη τιποτα ακομη.Ολα κυλουν φυσιολογικα και περιμενουμε το ραντεβου την επομενη εβδομαδα.Απο πονους παντως τιποτα ακομη.

Κουκιδιτσα κανε υπομονουλα και προσπαθησε να μην αγχωνεσαι,ολα θα πανε καλα.Περιμενουμε συντομα τα ευχαριστα νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πλησιάζουμε.....σημερα μπαίνω κ εγώ στο μήνα μου!

Κουκιδιτσα σου εύχομαι σύντομα να κρατάς τι μωράκι σου στα χέρια!!!

Εμένα πονάει το κορμί μου όλο, μέση, προσαγωγοι, με πατάει κάτω....κ λιώνω από την ζέστη..

Κορίτσια φυσικούς έναρξης τοκετού : ερέθισμος Θηλων, σεξ, σφουγγάρισμα στα 4, φάτε ανανά, κ ροφήματα κανένας.... Όλα λέει βοηθάνε στις σύσπαση της μήτρας! Αααα κ σκάλες πανω κάτω!! Χαχαχαχα αντέ με το καλό....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κι απο μας!

Κουκιδιτσα σε σκεφτομαστε ολες μας! Περιμενουμε νεακια!

Αντζυ μου οταν λες εξαλειψη, δεν εχεις καθολου μηκος τραχηλου;; Αν μαλακωσε κιολας ειστε κοντα.. Αντε μπορει να χουμε νεακια συντομα :)

Ελενακι εσυ εχεις απο ολα, εε;; Εγω οταν κουραζομαι μονο σουβλιες πολυ δυνατες - πιστευω πως σε αυτες τις φασεις μειωνεται το μηκοςμτραχηλου. Τελευταια τις εχω κι οταν ειμαι ξαπλωμενη. Λιγα πονακια στη μεση, τιποτα ενοχλητικο ομως..

Να σου πω την αληθεια αυτα τα γιατροσοφια τα φοβαμαι λιγο... Στενοχωριεμαι που παμε με ραντεβου βεβαια, αλλα παντα ελπιζω πως θα δωσει σημεια πως ειναι ετοιμο το μαναρι μου. Στο μεγαλο ειχα δει το τραχηλικο πωμα, οποτε ηταν θεμα ημερων μετα..

Τα υπολοιπα κοριτσακια πως ειστε;; Φιλια σε ολες!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Τι χαρα ειναι αυτη...με το που μπηκα ειδα γεννητουρια!!!!Γερη και καλοτυχη κουκιδα μου η μπεμπουλα!!!Μικρουλα σαν τα δικα μου,σαν ψευτικα κουκλακια ειναι τοσο μικρα!!!Αχχ πολυ χαρηκα...αντε να παιρνετε μια μια σειρα για να εχουμε πολλα πολλα μωρακια στην παρεα!!!

Εμεις ειμαστε καλα.Τρωμε πλεον καθε 3 ωριτσες περιπου και γινομαστε μπουλουκακια!Εχω απο το πρωι κατι πονακια περιοδου ελπιζω να μην με θυμηθηκε τοσο νωρις.Τα λοχεια εχουν τελειωσει οποτε θα φανει.Ειχα γενικως πριν την εγκυμοσυνη πολυ βαρια περιοδο και φοβαμαι,αν και μου ειπαν πως τωρα δεν θα ποναω τοσο.Να ρωτησω κατι...Ξερετε πως μπορω να αποθηκευσω το μητρικο γαλα;Εχω μπολικο(ευτυχως)και σκεφτομαι να βγαλω και να βαλω στην καταψυξη για καλο και για κακο.Απο που μπορω ομως να παρω ειδικα σακουλακια;Μετα πως αποψυχονται;Χανουν ολα αυτα τα καλα που προσφερει ο μητρικος θηλασμος;


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λινουκο μου χαιρομαι που τα πατε καλα...Ειδες ποσο μικρουλια ειναι στην αρχη..Βλεπω τα ζιπουνακια που ειχα παρει της δικιας μου για προωρα μωρακια κ λεω αποκλειεται να εμπαινε εκει μεσα!!! Σακουλακια μπορεις να παρεις απο φαρμακειο η μαγαζια οπως το λητω το ηρα..Βαζεις μικρες μεριδουλες των 100ml μεσα κ γραφεις ημερομηνια...Οταν θα θελησεις να δωσεις το βαζεις στο ψυγειο οπως ειναι παγωμενο για να ερθει στην θερμοκρασια..Βαζεις στο μπουκαλι κουνας καλα ζεσταινεις σε μπεν μαρι σε ξανακουνας..Τα ιδια θρεπτικα συστατικα εχει αλλα νομιζω μεχρι 6 μηνες(δεν ειμαι απολυτα σιγουρη) το κρατας!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας γράφω από το νοσοκομείο.

Η αληθεια είναι ότι περνάω λίγες δύσκολες ώρες γιατί ταλαιπωρηθηκα αρκετά τόσες μέρες και δεν έχω και το μωράκι μου κοντά μου..

Περιμένω να πάει 12 η ώρα να πάω να τη δω έστω.. :(

Λοιπόν.. Μου σπασαν τα νερά την Πέμπτη το πρωί εντελώς ξαφνικά εκεί που καθόμουν. Μιλάμε για ποτάμια. Πλημμύρισαν τα πάντα. Στο νοσοκομείο της Κοζάνης δεν αναλάμβαναν οι παιδίατροι το προωρακι και μας έστειλαν με ασθενοφόρο στο Ιπποκράτειο της Θεσσαλονίκης. Έμεινα δύο μέρες με φάρμακο για να μην γεννήσω και κάναμε ενέσεις για τα πνευμόνια. Προχθές το μεσημέρι μου το βγάλαν και άρχισα να κάνω συσπάσεις. Χθες μου έβαλαν και προσταγλαδινη και ωκυτοκινη γιατί είχα περίπου 24ωρο Έτσι. Τελικά γέννησα στις 5 το απόγευμα το μωράκι μου. Το είδα μια στιγμή και μου το πηρανε.

Νιώθω ακρωτηριασμένη. Πονάω και δεν το εχω και κοντά μου.. :(

Εν τω μεταξύ χθες ήθελα να βγάλω γάλα να τους στέλνω. Μου έδωσαν θήλαστρο, αλλά δεν είχαν αποστειρωμενες χοανες και μπουκαλάκια. Και δεν βρήκα Ούτε να αγοράσω σε φαρμακείο (και Σάββατο βράδυ). Τελικά κατάφερα να βγάλω το πρωτόγαλα, αλλά όχι το υπόλοιπο Κάθε 3 ώρες που πρέπει. Και η μία χοάνη που μου δώσανε πρέπει να ήταν λάθος νούμερο και μου εσκισε και τη θηλη.

Ελπίζω τώρα στις 12 που θα πάω, να τη δω και να με αφήσουν να τη θηλασω και να μην μου την κρατήσουν για πολύ..

Ας είναι όμως καλά και τα υπόλοιπα θα τα βρούμε.

Αυτά κορίτσια μου από μένα. Εύχομαι να έχετε σε λίγο καιρό υγιεστατα παιδάκια στις αγκαλιές σας.

Θα μπαίνω συχνά να βλέπω νέα σας..... :)


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...