Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Για την προλακτίνη ξέρω και εγώ ότι αν είναι ανεβασμένη δυσχεραίνει τη σύλληψη άλλα από ότι μου είχαν πει μόνο όταν είναι πολύ υψηλή... κάνε επαναληπτική εφόσον είσαι οριακά με τις κανονικές τιμές.

Με τη σειρά μου συμπληρώνω και εγώ (κατά προσέγγιση) την ημερομηνία έναρξης των ενέσεων! Καλή μας επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!

nickat .............. 2 6-09

mema ...............2 ΞΕΚΙΝΗΣΕ

elena74 ............3

Δομνινα ....... ΞΕΚΙΝΗΣΕ

krok ................1 22-09 (περίπου :rolleyes:)

Chemin

virgi .................2 5-09

elafaki ..............2

ladida

fani2006

ΧΟΥΧΟΥΛΙΝΑ ......2

papaki* .............2

κουκου ..............1

eya1980 ..........1 5-09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσιααααααααα

τι κανετε???

εγω ελλειπα διακοπες.... & δεν ειχα internet .....γι αυτο χαθηκα...

Καλη αρχη Δομνινα και mema!!!

καλωσηρθαν τα νεα κοριτσια και καλη επιτυχια σε ολες μας!!!

Εγω την δευτερα εχω ραντεβου με το κεντρο για ανακαιφαλαιωση και οδηγιες για την συνεχεια.

Εν τω μεταξυ περιμενω να αδιαθετησω και δεν εχω κανενα συμπτωμα...ειμαι στην 29 μερα του κυκλου....μου μπηκαν κατι "αθωες" ιδεες βεβαια,αλλα προσπαθω να τις διωχνω και να μην ξεμιαλιζομαι....

Κατα τα αλλα περασα 2 ξεκουραστες και τελειες βδομαδες γεμιζοντας τις μπαταριες μου και ελπιζοντας να εχουμε ολες μας εναν τελειο χειμωνα με πολλες φουσκωμενες κοιλιτσες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Hello there crazy girls...

Καλή μας αρχή λοιπόν κορίτσια και μακάρι σύντομα όλες να έχουμε φουσκωμένες κοιλίτσες.. 3η μέρα των ενέσεων σήμερα κοριτσάκια και όλα βαίνουν καλώς..

Μην ανησυχείτε αν τυχόν η περίοδός σας έχει διακυμάνσεις, μια τα μπάνια, μια οι υψηλές θερμοκρασίες παίζουν ρόλο..

Πάμε γερά με τσαμπουκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα ορμονικές εξετάσεις και μου έβγαλε προλακτίνη 26.8 με ανώτατο όριο 23. Σημαίνει κάτι αυτό; Την Παρασκευή θα πάω να τα δείξω στο γιατρό. Έχει συμβεί σε καμιά από εσάς;

Elafaki κι εγώ πριν από χρόνια είχα υπερδιπλασιασμένη προλακτίνη και έκανα θεραπεία και έπεσε στα κανονικά. Από τότε και κυρίως τα τελευταία χρόνια που προσπαθώ για εγκυμοσύνη την παρακολουθώ και είναι συνήθως στα όρια ή λίγο παραπάνω. Όλοι, μικροβιολόγος, γυναικολόγος ακόμη κι ενδοκρινολόγος που πήγα συγκεκριμένα για αυτό μου είπαν να μην ανησυχω. Επίσης, όταν πηγά στο κέντρο για εξωσωματική, το ανέφερα στο γυναικολόγο και μου έκαναν κι εκεί εξέταση. Όταν πήρα τηλ. η γραμματέας μου είπε πόσο ήταν (δε θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν λιγουλάκι τσιμπημένη) και τη ρώτησα αν τα είδε τα αποτελέσματα ο γιατρός, μου είπε πως οπωσδήποτε και αν υπήρχε ο,τιδήποτε θα επικοινωνούσε μαζί μου. Επειδή θα μεσολαβήσει αρκετός καιρός μέχρι την πρώτη προσπάθεια δεν το έψαξα παραπέρα με το γυναικολόγο να ζητήσω περαιτέρω διαβεβαίωση. Ελπίζω να σε βοήθησα. Επίσης, αν δεν έχεις συχνές ζαλάδες, αποροσανατολισμό, να μη μπορείς να εστιάσεις το βλέμμα σου καλά και δεν βγάζεις υγρό από το στήθος, δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς..


[sIGPIC][/sIGPIC] Ανοίγει ένας παράδεισος η κόλαση όταν κλείνει, αυτόματη είναι αυτή η στιγμή σε πιάνει και σ' αφήνει...

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΜΝΙΝΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΦΥΣΑΕΙ ΕΝΑ ΑΕΡΑΚΙ ΔΡΟΣΕΡΟ ΚΑΙ ΞΕΜΥΑΛΙΣΤΙΚΟ? ΕΤΣΙ ΑΡΧΗΓΑΡΑ ΜΟΥ ΤΡΑΒΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΨΕΡΕΣ! ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΜΕ ΠΗΡΕ Η ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΑΠΑΝΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ. ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ 3000 ΠΟΛΛΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. Ο ΓΑΤΟΣ ΔΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ''ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΣΤΡΩΝΟΥΝ ΕΝΑ ΕΝΑ?'' ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΕΒΣΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΟΙΩΝΟΥΣ:D ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΚΙ ΑΛΛΟ.


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια.να ευχηθω κι απο δω καλη αρχη στην δομνινα μας ,οπως και σατ υπολοιπα κοριτσια που σιγα σιγα ξεκινανε.ειτε πρωτη προσπαθεια ειτε οχι,θετικη σκεξη κι ολα θα πανε καλα.μαις καισ ας διαβασ ανα πω κι εγω την εμπειρια μου.γαι την προλακτινη επαιρνα χαπια 3 χρονια τωρα και ατ σταματησα 10 μερες πριν την ωοληψια με πολυ κατεβασμενη τιμη.αν ειναι λιγο ανεβασμενη ισως να μην επιρρεασει αλλα και παλι με 2-3 χαπακια πεφτει αμεσως.επισης για την θρομβοφιλια κι εγω κανω ενεσεις προληπτικα αλλα μετα την θετικη χοριακη.και μετα την 7 εβδομαδα καθε 2 μερες.μαλλον αθ τις σταματησω και αρκετα πιο νωρις απο τις μερες της γεννας.οποτε ουτε αυτο να σας ανησυχει.καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και θελει αλλη αντμετωπιση.και παλι καλη επιτυχια σε ολλες σας.φιλια.


image.php?type=sigpic&userid=26745&dateline=1423736516
Link to comment
Share on other sites

Good morning girls!

Γατούλα μου γλυκιά το αεράκι το' χω στο dna μου φαίνεται μιας και λατρεύω τον άνεμο και τον αναζητώ παντού.. Η καλύτερή μου είναι να φυσάει...

Τελικά όλα βαίνουν καλά και για σένα κουκλίτσα μου και ο γατούλης σου έχει απόλυτο δίκιο.. Όλα στρώνουν σιγά σιγά.. ειδικά τη σημερινή εποχή που πλέον ακόμα και το 1 Ευρώ έχει αξία τα 3000 έχουν υπεραξία..

Πανάν μου ευχαριστώ πολύ και από δω για τη στήριξη..

Σε όλα τα άλλα κοριτσάκια μη μασάτε καθόλου... ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ που λέει και ο Σάκης!!!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.να ευχηθω κι απο δω καλη αρχη στην δομνινα μας ,οπως και σατ υπολοιπα κοριτσια που σιγα σιγα ξεκινανε.ειτε πρωτη προσπαθεια ειτε οχι,θετικη σκεξη κι ολα θα πανε καλα.μαις καισ ας διαβασ ανα πω κι εγω την εμπειρια μου.γαι την προλακτινη επαιρνα χαπια 3 χρονια τωρα και ατ σταματησα 10 μερες πριν την ωοληψια με πολυ κατεβασμενη τιμη.αν ειναι λιγο ανεβασμενη ισως να μην επιρρεασει αλλα και παλι με 2-3 χαπακια πεφτει αμεσως.επισης για την θρομβοφιλια κι εγω κανω ενεσεις προληπτικα αλλα μετα την θετικη χοριακη.και μετα την 7 εβδομαδα καθε 2 μερες.μαλλον αθ τις σταματησω και αρκετα πιο νωρις απο τις μερες της γεννας.οποτε ουτε αυτο να σας ανησυχει.καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και θελει αλλη αντμετωπιση.και παλι καλη επιτυχια σε ολλες σας.φιλια.

Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου. Να σαι καλά Πάναν!

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΜΝΙΝΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΦΥΣΑΕΙ ΕΝΑ ΑΕΡΑΚΙ ΔΡΟΣΕΡΟ ΚΑΙ ΞΕΜΥΑΛΙΣΤΙΚΟ? ΕΤΣΙ ΑΡΧΗΓΑΡΑ ΜΟΥ ΤΡΑΒΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΨΕΡΕΣ! ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΜΕ ΠΗΡΕ Η ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΑΠΑΝΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ. ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ 3000 ΠΟΛΛΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. Ο ΓΑΤΟΣ ΔΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ''ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΣΤΡΩΝΟΥΝ ΕΝΑ ΕΝΑ?'' ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΕΒΣΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΟΙΩΝΟΥΣ:D ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΚΕΝΤΗΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΚΙ ΑΛΛΟ.

Αχ μπράβο που βρήκατε λύση, μεγάλη ανακούφιση!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΑΦΑΚΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΓΡΑΦΕΙ 29. ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ?

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ... ΠΑΡΘΕΝΟΣ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ, ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ:tongue: ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΚΛΑΣΣΑΡΙΣΜΑ ΕΔΩ, ΦΕΡΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.. Καλά παίζουν τόσο τα ανώτατα φυσιολογιά όρια???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ ευχαριστώ για την απάντηση.. Καλά παίζουν τόσο τα ανώτατα φυσιολογιά όρια???

ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΚΙ ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΩ ΤΟΤΕ ΔΕΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΠΡΑΞΕ.

ΔΟΜΝΙΝΑ ΜΟΥ ΑΣΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΩΝ ΕΥΡΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΜΟΥ:(


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα σας!!

Χθες εκανα και την τεταρτη ενεσουλα αχ ανυπομονω να αδιαθετησω να αρχισουμε με τις ενεσεις διεγερσης!!Σημερα βεβαια δεν ειμαι και στα καλυτερα μου νιωθω λιγο βαρια τα χερια μου οπου κανω τις ενεσεις , νιωθω μια νευρικοτητα και απο διαθεση αστα να πανε!!Να οφειλονται ολα αυτα στο daronda ??Ελπιζω οταν αδιαθετησω να νιωσω καλυτερα!!

Τωρα μου μπηκαν ιδεες και θα παω να κανω προλακτινη μου φαινεται μονη μου!!

Φιλακια πολλα!!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μεμα την προλακτινη να την κανεις τις πρωτες μερες της περιοδου.ακοαμ κι αν ειναι ανεβασμενη παντως μην σε ανησυχει,με 1-2 χαπακια θα πεσει.καλη συνεχεια,και καλη επιτυχια.


image.php?type=sigpic&userid=26745&dateline=1423736516
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μεμα την προλακτινη να την κανεις τις πρωτες μερες της περιοδου.ακοαμ κι αν ειναι ανεβασμενη παντως μην σε ανησυχει,με 1-2 χαπακια θα πεσει.καλη συνεχεια,και καλη επιτυχια.

panan mou καλημερα!!

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!!Περιμενω να αδιαθετησω αυτεσ τις μερες οποτε θα την κανω μαζι με την οιστραδιολη που θα μου πει ο γιατρος να κανω!Στο παρελθον δεν ειχα τετοιο θεμα που ειχα κανει εξεταση αλλα δεν χανω και τιποτα να την δω ξανα!!Αν πεφτει και γρηγορα ακομη καλυτερα γιατι στην περιπτωση που κατι δεν παει καλα δεν εχω και πολυ χρονο για να την ρυθμισω !Ουφφφφ!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια..

Σήμερα 5η μέρα ενέσεων και όλα βαίνουν καλώς.. περιμένω κι εγώ με ανυπομονησία να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω τις ενέσεις διέγερσης...

φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...