Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Μετά από ένα ξέφρενο ΠΣΚ με την πεθερούλα :confused::confused: επέστρεψα με νέες δυνάμεις και γεμάτη αγωνία πότε θα έρθει η συφοριασμένη περίοδος, που τώρα την έπιασε να καθυστερήσει ίσα ίσα για να παρατείνει την αναμονή μέχρι την έναρξη των ενέσεων!

Δομνίνα μου αντε 4 μερούλες μείναν, ναι? ήρθες προς Πήλιο μεριά? που πήγες?

Από τα υπόλοιπα κορίτσια η δεύτερη ποια θα είναι... λέω στη λίστα να βάζουμε και ημερομηνία αναμενόμενης εμβρυομεταφοράς να ξέρουμε ποια θα είναι η επόμενη με τα ευχάριστα νέα! Τί λέτε?

ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΕ.

ΕΓΩ ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΡΩΤΑ Η ΣΕΞΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΤΙΣ 5 ΜΕ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΒΙΡΤΖΙ.


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κοριτσάκια!!

Κροκ μου ήρθα και ξανάρχομαι τώρα το Σάββατο που μας έρχεται για άλλες δέκα μέρες.. Είναι το μαγικό μέρος για μένα και που θα ταν καλύτερα να ξεκινήσω τις ενέσεις; Είναι η καταγωγή μου από το Βόλο και έχουμε σπίτι σε ένα χωριουδάκι οπότε με την πρώτη ευκαιρία την κάνω πολύ συχνά για κει...

Ναι, 3 μέρες και σήμερα και αν όλα πάνε σύμφωνα με το πρόγραμμα (γιατί την προηγούμενη φορά καθυστέρησε η περίοδος 10 μέρες περίπου) με βλέπω να κάνω ωοληψία γύρω στις 11 με 12 Σεπτέμβρη και εμβρυομεταφορά 13 με 15..

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ... ΣΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κοριτσάκια!!

Κροκ μου ήρθα και ξανάρχομαι τώρα το Σάββατο που μας έρχεται για άλλες δέκα μέρες.. Είναι το μαγικό μέρος για μένα και που θα ταν καλύτερα να ξεκινήσω τις ενέσεις; Είναι η καταγωγή μου από το Βόλο και έχουμε σπίτι σε ένα χωριουδάκι οπότε με την πρώτη ευκαιρία την κάνω πολύ συχνά για κει...

Ναι, 3 μέρες και σήμερα και αν όλα πάνε σύμφωνα με το πρόγραμμα (γιατί την προηγούμενη φορά καθυστέρησε η περίοδος 10 μέρες περίπου) με βλέπω να κάνω ωοληψία γύρω στις 11 με 12 Σεπτέμβρη και εμβρυομεταφορά 13 με 15..

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ... ΣΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!

ΑΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ?


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Γατούλα μου για να φτάσω στο σημείο να κάνω βλαστοκύστες θα πρέπει να έχω τουλάχιστον 8 καλά γονιμοποιημένα ωάρια.. Με το πρόβλημα του συζύγου μου (που ελπίζω με την καινούργια μέθοδο και τη θεραπεία να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα) ευχαριστημένη θα είμαι αν γονιμοποιηθούν τα μισά τουλάχιστον. Οπότε δεν μας παίρνει να τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκύστες. Ούτως ή άλλως και την προηγούμενη φορά με έμβρυα δύο ημερών είχαμε εγκυμοσύνη! Είπαμε ελπίζουμε για το καλύτερο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ενώ εγώ που είχα πολλά ωάρια δεν τα αφήσανε να γίνουνε βλαστοκύστες...Ο γιατρός μου δεν πιστεύει πως δίνουνε περισσότερες πιθανότητες εμφύτευσης...Αμα μια κοπέλα το χει λέει να κρατήσει τα έμβρυα και αυτά των 2 ημερών μια χαρούλα είναι...Αλλο πάλι και τούτο! :rolleyes:


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΕ.

ΕΓΩ ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΡΩΤΑ Η ΣΕΞΥ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΤΙΣ 5 ΜΕ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΒΙΡΤΖΙ.

Αντε ωραια... να μπαίνουμε σε σειρά! εγώ μάλλον θα είμαι από τις τελευταίες του Σεπτεμβρίου... σας ζηλεύω που είστε τόοοοοοοοσσσσσσσσο κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κοριτσάκια!!

Κροκ μου ήρθα και ξανάρχομαι τώρα το Σάββατο που μας έρχεται για άλλες δέκα μέρες.. Είναι το μαγικό μέρος για μένα και που θα ταν καλύτερα να ξεκινήσω τις ενέσεις; Είναι η καταγωγή μου από το Βόλο και έχουμε σπίτι σε ένα χωριουδάκι οπότε με την πρώτη ευκαιρία την κάνω πολύ συχνά για κει...

Ναι, 3 μέρες και σήμερα και αν όλα πάνε σύμφωνα με το πρόγραμμα (γιατί την προηγούμενη φορά καθυστέρησε η περίοδος 10 μέρες περίπου) με βλέπω να κάνω ωοληψία γύρω στις 11 με 12 Σεπτέμβρη και εμβρυομεταφορά 13 με 15..

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ... ΣΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!

Συμπατριώτισσα δηλαδη! από ποιο χωριό αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΚΑΛΟΠ ΠΟΙΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΕ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΜΕ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ? ΤΙ ΝΑ ΠΩ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ. ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΑΠΟ ΤΑ 5 ΜΕΓΑΛΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 5. ΤΟ ΑΛΛΟ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΟΥΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΥΓΡΟ. ΣΑΝ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΣΥΦΟΡΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΝΕΣΗ. ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.

ΠΑΝΤΩΣ ΔΟΜΝΙΝΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΦΤΑΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΤΟ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΥΜΜΕΝΑ.


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω μια ερώτηση να σας κάνω και όποια έχει γνώμη από γιατρό ας μου απαντήσει. Μετά τη θάλασσα οι γυναίκες καμιά φορά έχουν κολπίτιδα. Εμείς που θα κάνουμε την προσπάθειά μας το Σεπτέμβρη, θα ήταν καλό να κάνουμε θεραπεία για την κολπίτιδα, όσες έχουν, ή δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα; Ο γιατρός που ρώτησα είπε ότι μπορεί αν θέλει κάποια να κάνει θεραπεία. Τα φάρμακα δε θα επηρεάσουν τη διαδικασία της εξωσωματικής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.. Τι μου κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά..

Γατούλα μου όντως το ότι είχα εγκυμοσύνη με έμβρυα δύο ημερών σίγουρα λέει πολλά και ο γιατρός μου είναι πολύ αισιόδοξος ότι και αυτή τη φορά θα έχουμε θετικό αποτέλεσμα. Όντως έχουμε βρει τα θεματάκια που μπορεί να επηρέασαν την εξέλιξη της εγκυμοσύνης την πρώτη φορά και θα τα λύσουμε οπότε ναι, και από εκεί είμαι καλυμμένη..

Κροκ μου το χωριό μου είναι τα Κάτω Λεχώνια (το πρώτο χωριουδάκι μετά την Αγριά).. είναι πανέμορφο, ήσυχο και με πολύ ωραία παραλία (και beach bar - 2, στον αριθμό)..

Ελαφάκι κι εγώ πιστεύω ότι την κολπίτιδα πρέπει να την αντιμετωπίσεις εάν υπάρχει και σίγουρα τα φάρμακα δεν επηρεάζουν την προσπάθεια της εξωσωματικής.


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω μια ερώτηση να σας κάνω και όποια έχει γνώμη από γιατρό ας μου απαντήσει. Μετά τη θάλασσα οι γυναίκες καμιά φορά έχουν κολπίτιδα. Εμείς που θα κάνουμε την προσπάθειά μας το Σεπτέμβρη, θα ήταν καλό να κάνουμε θεραπεία για την κολπίτιδα, όσες έχουν, ή δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα; Ο γιατρός που ρώτησα είπε ότι μπορεί αν θέλει κάποια να κάνει θεραπεία. Τα φάρμακα δε θα επηρεάσουν τη διαδικασία της εξωσωματικής.

Γειά σας κορίτσια!

Ετοιμάζομαι και εγώ σιγά σιγά για τον Σεπτέμβριο.... για να κάνω την 1η μου προσπάθεια.

Έκανα τεστ Παπ και καλλιέργεια και τα αποτελέσματα βγήκαν οκ από ότι μου είπε ο γιατρός,

εγώ όμως είδα στα αποτελέσματα της καλλιέργειας ότι γράφει ελαφριά κολπίτιδα και τον ξαναρώτησα και μου απάντησε ότι εφόσον δεν έχω ενοχλήσεις να μην πάρω τίποτα φάρμακα.

Αλλά δεν ξέρω αν το είπε επειδή θα επηρεάσει σε κάτι :roll:


Ήρθες, είσαι το πρώτο μου πρωί, κοντά μου ήρθες

στιγμή που ήταν μαγική Θεού το δώρο στο είναι μου, εσύ

f13Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Ετοιμάζομαι και εγώ σιγά σιγά για τον Σεπτέμβριο.... για να κάνω την 1η μου προσπάθεια.

Έκανα τεστ Παπ και καλλιέργεια και τα αποτελέσματα βγήκαν οκ από ότι μου είπε ο γιατρός,

εγώ όμως είδα στα αποτελέσματα της καλλιέργειας ότι γράφει ελαφριά κολπίτιδα και τον ξαναρώτησα και μου απάντησε ότι εφόσον δεν έχω ενοχλήσεις να μην πάρω τίποτα φάρμακα.

Αλλά δεν ξέρω αν το είπε επειδή θα επηρεάσει σε κάτι :roll:

ΝΑ ΤΡΩΣ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΛΙΚΑΤΕΡ ΚΑΙ ΒΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ... ΕΚΕΙ.... ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΑΠΟ ΧΘΕΣ? ΦΕΥΓΩ. ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΣΑΝ ΤΗ ΧΑΖΗ:(


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΤΡΩΣ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΛΙΚΑΤΕΡ ΚΑΙ ΒΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ... ΕΚΕΙ.... ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.

Με πόσα λιπαρά; (Πλάκα κάνω!) Μου αρέσει πολύ η ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ...


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...