Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Κοριτσακια καλημερα σας!!

Ξεκιναω τελικα ενεσεις και γω σημερα!!!!!!!!!!!!!!Θα κανω το μακρυ πρωτοκολο!!Αχ μακαρι να μας πανε ολα καλα και να πετυχουμε αυτη την φορα!!!Φιλακια σε ολες!! Σας παρακολουθω αλλα δεν μπορω να γραψω συχνα γιατι ειμαι διακοπες ακομη και δεν εχω internet!!

Δομνινα μου καλη μας αρχη !!!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή αρχή Mema και Δομνίνα... να πάνε όλα κατ'ευχήν! Και μια και βλέπω ότι γύρισαν πολλές από διακοπές θα τολμήσω να πω καλό χειμώνα ... (μήπως και φτάσουμε πιο γρήγορα στα τέλη Σεπτέμβρη που θα ξεκινήσω εγώ:mrgreen:)

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή κι από εμένα στα κορίτσια του Σεπτέμβρη!!:D


[sIGPIC][/sIGPIC] Ανοίγει ένας παράδεισος η κόλαση όταν κλείνει, αυτόματη είναι αυτή η στιγμή σε πιάνει και σ' αφήνει...

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, τελικά επισήμως χθες η ομάδα του Σεπτέμβρη ξεκίνησε δυναμικά!! Πάει και η πρώτη ενεσούλα.. Σήμερα η δεύτερη έχει σειρά.. Τώρα περιμένουμε την περίοδο να έρθει στην ώρα της για να ξεκινήσουμε τη διαδικασία των υπερήχων και των αιμοληψιών..

Μέμα μου καλή αρχή και σε σένα κορίτσι μου!

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια!!

Χθες εκανα την πρωτη ενεσουλα daronda και την πρωτη ηπαρινη την οποια κανω πρωτη φορα.Μωρε κοριτσια η ηπαρινη ποναει το υγρο τσουζει αρκετα , το ιδιο συμβαινει και σε σας??αν εχετε εμπειρια βεβαια!Καλα μπροστα στο να πετυχουμε το baby αυτα δεν τα υπολογιζουμε αλλα μου κακοφανηκε γιατι οι αλλες daronda και gonal δεν με πονανε !Τελοσπαντων συνεχιζουμε δυναμικα!!!

Δομνινα μου εσυ ολα καλα??

Φιλακια σε ολες!!!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mema μου καλημέρα και καλή αρχή κορίτσι μου.. Όντως το υγρό της αντιπηκτικής ένεσης πονάει περισσότερο αλλά νομίζω ότι το μυστικό για να μετριάσεις τον πόνο είναι να εγχύεις το υγρό σιγά σιγά.. Θα κάνω κι εγώ αντιπηκτικές αλλά εγώ θα τις ξεκινήσω μετά την ωοληψία. Εσύ γιατί τις ξεκινάς τόσο νωρίς;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω Δομνινα μου δεν εχω καταλαβει και πολυ καλα .Απ οτι καταλαβα σχεδον προληπτικα τησ κανω μηπως και αν λεει οι ενεσεις της εΞωσωματικης μου προκαλουν προβλημα γιατι απο τις εξετασεις μου δεν φανηκε να χω θρομβοφιλια απλα βρεθηκε ενας δεικτης οριακος και ετσι μου πε να της κανω .Θελω να πιστευω οτι ξερει τι κανει γιατι ο αιματολογος μου εχω ακουσει οτι ειναι καλος!Τι να πω!! Χθες που πηρα τηλεφωνο και ρωτησα ξανα πριν την κανω αυτο μου παν "οσο ποιο γρηγορα της αρχισεις τοσο το καλυτερο , δεν χανεις τιποτα ισα ισα καλο κανεις!" .Ε τι να κανω την εκανα και γω!!!Λεω μπας και ειναι θεμα συνηθειας και παλι καλα που ναι και μικρη δοση αν δεν κανω λαθος δηλαδη!


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό και γόνιμο χειμώνα σε όλες μας...Είμαι ήδη στην ομάδα ,ξεκινάω στις 05/09 για πρώτη φορά στην Ευγονί@ και όλα δείχνουν ότι θα πάνε super.. αν κάποια φίλη έχει πληροφορίες για το συγκεκριμένο κέντρο ας μου στείλει μηνυματάκι... και πάλι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλη την ομάδα μας και σας θέλω με ψυχολογία ΤΟP....

Link to comment
Share on other sites

  1. nickat .............. 2 6-09
  2. mema ...............2 ΞΕΚΙΝΗΣΕ
  3. elena74 ............3
  4. Δομνινα ....... ΞΕΚΙΝΗΣΕ
  5. krok
  6. Chemin
  7. virgi .................2 5-09
  8. elafaki ..............2
  9. ladida
  10. fani2006
  11. ΧΟΥΧΟΥΛΙΝΑ ......2
  12. papaki* .............2
  13. κουκου ..............1
  14. eya1980 ..........1 5-09

ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ

ΒΟΥΡΡΡΡΡΡΡ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γατούλα μου τελικά φαίνεται ότι η οργάνωση κυλάει στο αίμα σου... Συγχαρητήρια.. Είσαι ο γραμματέας του συγκεκριμένου τόπικ και εντέλλεσαι να συμπληρώνεις το κάθε στάδιο... χιχιχι..

Μέμα μου αφού στο είπε ο αιματολόγος καλά έκανες και το ξεκίνησες.. Αυτός ξέρει καλύτερα..

Ίσως εγώ πρέπει να τις ξεκινήσω μετά την ωοληψία γιατί πριν πρέπει να κάνω θεραπεία με ανοσοκαταστολείς.. Κάθε περίπτωση τελικά είναι και διαφορετική.

Ευάκι μου καλή σου αρχή. Μια πολύ καλή μου φίλη πήγε στο συγκεκριμένο κέντρο για πρώτη φορά πέρισυ τον Ιούνιο και το κοριτσάκι της σε λίγες μέρες γίνεται 6 μηνών.. Καλή σου επιτυχία λοιπόν..

Καλό και γόνιμο χειμώνα σε όλες μας κορίτσια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα ορμονικές εξετάσεις και μου έβγαλε προλακτίνη 26.8 με ανώτατο όριο 23. Σημαίνει κάτι αυτό; Την Παρασκευή θα πάω να τα δείξω στο γιατρό. Έχει συμβεί σε καμιά από εσάς;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα ορμονικές εξετάσεις και μου έβγαλε προλακτίνη 26.8 με ανώτατο όριο 23. Σημαίνει κάτι αυτό; Την Παρασκευή θα πάω να τα δείξω στο γιατρό. Έχει συμβεί σε καμιά από εσάς;

Καλημερουδια μας!!

Ξερω οτι αν ειναι υψηλη προλακτινη πρεπει να κανεις καποια θεραπεια γιατι αλλιως επηρρεαζει την συλληψη αλλα δεν ξερω στην περιπτωση σου γιατι ειναι λιγο πανω απο το οριο .Μην ανησυχεις ειναι λιγο ανεβασμενη το πολυ πολυ να σου την κατεβασει με κανα χαπακι εχω ακουσει κατι 300 κατι 400.Μια φιλη μου εμεινε εγκυοσ φυσιολογικα με προλακτινη 330 και ο γιατρος απορουσε πως εγινε.Η κουμπαρα μου εκανε θεραπεια και μετα απο 6 μηνες εμεινε εγκυος επεισης φυσιολογικα.

εγω εχω κανει μια φορα προλακτινη και ηταν κατω απο το οριο αλλα δεν μου ζητησαν να κανω ξανα , λετε να κανω ολη αυτη την διαδικασια και να ειναι ανεβασμενη .Τι να πω ? Μηπως ξερετε πως επηρρεαζει στην εξωσωματικη ?Μηπως με τα φαρμακα που παιρνουμε ρυθμιζεται και αυτη ?

Ουφ !!!:?

Εγω συνεχιζω με τις ενεσουλες μου αλλα μια φοβιουλα με την ηπαρινη την εχω και παρατηρω τα παντα !!:confused:


C17Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ Μέμα μου. Ένας άλλος γιατρός που ρώτησα είπε ότι πρέπει να γίνεται η προλακτίνη πολύ νωρίς το πρωί. Ισχύει κάτι τέτοιο άραγε; Λέει παίζει ρόλο. Εσύ καλά κάνεις κι έχεις τα μάτια σου ανοιχτά. Καλη σου μέρα!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΛΑΦΑΚΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΓΡΑΦΕΙ 29. ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ?

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ... ΠΑΡΘΕΝΟΣ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ, ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ:tongue: ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΚΛΑΣΣΑΡΙΣΜΑ ΕΔΩ, ΦΕΡΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


Και περπατάω και πέφτω και ξανασηκώνομαι και συνεχίζω. Αλλά κουράζομαι γιατί πέρασε καιρός που περιμένω ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...