Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Lila ki said:

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

       

      18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      4 minutes ago, Lila ki said:

       

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      Για αυτό σου έβγαιναν τόσο άχνα τα τεστ …όλα καλα θα πάνε … πίστεψε το…. 

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ.ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΛΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΥΩΣΕΙ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ.ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΘ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ.ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΓΩ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ 6 Κ ΑΛΛΑ 3 ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΝΟΣΥΝΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΑΛΛΟ Η ΖΥΓΑΡΙΑ.ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΤΟΣΟ ΝΕΡΟ ΟΣΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ.Κ ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΛΥΚΟ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη, ενθουσιάστηκα που είπες ότι εδραιώθηκε ο θηλασμός. Ελπίζω να μην αργήσει και σε μένα γιατί το στήθος μου είναι πολύ φουσκωμένο και περιμένω πως και πως να ξεπρηστεί. Εμείς αύριο κλείνουμε μήνα και την έχω βγάλει με το καρότσι τις τελευταίες τρεις μέρες κατά τις 12 το μεσημέρι που έχει ήλιο. Το βράδυ κοιμάται κάτι τρίωρα χωρίς γκρίνια. Ξυπνάει τρώει και ξανακοιμάται.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια.. Εμείς ακόμα δεν κοιμομαστε.. Χθες απο τις 10 το βραδυ μέχρι 5 το πρωι εκλεγε επειδή πονούσε με τρεις ώρες ύπνο ειμαι.. Αναρωτιέμαι δεν κουράζεται να κοιμηθεί; Είναι δυνατόν; Αγόρασα μια κούνια αυτόματη που είναι ας επλισω μήπως και κοιμηθεί εκεί πέρα. Χθες έπαθα και ένα τράβηγμα και με δυσκολεύει πολυ τωρα με την μικρη. Με εμλπλαστρα στην πλάτη και τον λαιμό ειμαι. Εδώ πάντως τα μωρά τα βγάζουμε έξω απο την πρώτη μερα που γεννιούνται. Μέχρι και μηδέν βαθμούς είναι οκ. Να παίρνουν καθαρό αέρα πρέπει. Και μας έχουν δωσει και σε χάπια βιταμίνη ντε και την δίνω κάθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το βγάζω το μωρό πολύ έξω.Πάμε κάθε μεσημερι κ παίρνουμε την κόρη απ το σχολείο,έχουμε παει για καφε για φαγητο και χτες πηγαμε και σε γαμο(μονο στην εκκλησια).Μου κάνει πολύ καλο να βγαίνω αλλιως μελαγχολω μεσα κ δε θελω να το αφηνω συνεχεια στη μαμα μου οποτε το παιρνω μαζι.Με το αμαξι ακομα δεν εχω ρισκαρει να το παω βολτα κυριως γτ δεν ξερω πως να βαλω το καρεκλακι.

Κιλά 3 μου μειναν και απορω πως εχασα 12-13 τοσο γρηγορα γτ η αληθεια ειναι οτι τρωω...αν μαζευτω θα συνεχισω να χανω αλλα ολη μερα σπιτι ολο το ψυγειο ανοιγω


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα...μετά από πολυ καιρό μπήκα και γω..

απο οτι διαβάζω λιγο πολυ όλες τα ίδια θέματα αντιμετωπίζουμε..

εμείς σαραντισαμε προχθές..δεν είχαμε βγει καθολου εξω..

είχαμε ξενύχτι φουλ και αλλαγές στο γάλα γιατί το πρώτο το έκανε εμετό..έβγαζα και με το θήλαστρο και έκανα και συμπλήρωμα οποτε δεν έμενε χρόνος όμως τώρα δεν εχω άλλο γάλα δικό μου κόπηκε γιατί δεν προλάβαινα να βγάζω οσο έπρεπε με το θήλαστρο..

απο κιλά και γω έχασα οσα πήρα 12 δηλαδή αλλά τώρα που δεν βγάζω κ γάλα αν συνεχίσω να τρώω πολύ θα τα ξαναπάρω μου φαίνεται..θέλει προσοχή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραια νεα διαβάζω!!!! Κοριτςια εγω απο τα 20 που πήρα έχασα τα 10 περίπου στη γεννα και εκει κολλήσαμε... Και πρεπει να χάσω 15 γιατι ειχα παρει απο οτι αλλα 5!!! Θα ξεκινήσω γυμναστήριο όπου να ναι( αν καταφέρω να λείπω καμια ωρα χωρις κλαματα στο σπίτι) και αν δεν δω αποτελεσμα τα παω και σε διατροφολόγο ειδικό για θηλαςμο. Νιωθω πολυ χαλια με τα κιλα. Δεν εχω παχύνει ποτε και μου κακοφαίνεται!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: Εχει καμιά πρόβλημα με κοντό χαλινό στη γλώσσα; εμας μας είπαν οτι εχει κοντό χαλινό και μάλιστα αρκετά έντονο και πάνω και κάτω..ίσως είναι και ένας λόγος που δεν κατάφερε καθόλου να πιάσει θηλη στο στήθος..

αυτο που δεν θηλασα πάντως πολυ μου στοίχισε..τωρα έχω αρχίσει και το αποδέχομαι..έκλαιγα πολυ και ένιωθα κ τύψεις..ενοχικες οι Ελληνίδες μανάδες..δεν φταιμε για ολα εμείς ούτε μπορούμε ολα να τα προβλέψουμε και να τα ελέγξουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ωραια νεα διαβάζω!!!! Κοριτςια εγω απο τα 20 που πήρα έχασα τα 10 περίπου στη γεννα και εκει κολλήσαμε... Και πρεπει να χάσω 15 γιατι ειχα παρει απο οτι αλλα 5!!! Θα ξεκινήσω γυμναστήριο όπου να ναι( αν καταφέρω να λείπω καμια ωρα χωρις κλαματα στο σπίτι) και αν δεν δω αποτελεσμα τα παω και σε διατροφολόγο ειδικό για θηλαςμο. Νιωθω πολυ χαλια με τα κιλα. Δεν εχω παχύνει ποτε και μου κακοφαίνεται!!!

εγω ένα περίεργο πράγμα...η ζυγαριά δείχνει μείον τα 12 κιλά όπως ειπα αλλά το σώμα είναι χάλια ..και φαινεται σαν να μην τα έχασα..πεταει κοιλιά που δεν είχα ποτε..εχει ανοίξει η λεκάνη και δεν μου κάνουν ρούχα..χαλάρωση παντού κ

ραγάδες και γενικώς άλλο σώμα..παρολο που τα κιλα χάθηκαν είναι σαν να μην τα έχασα...κ αυτό με ρίχνει και μένα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: Εχει καμιά πρόβλημα με κοντό χαλινό στη γλώσσα; εμας μας είπαν οτι εχει κοντό χαλινό και μάλιστα αρκετά έντονο και πάνω και κάτω..ίσως είναι και ένας λόγος που δεν κατάφερε καθόλου να πιάσει θηλη στο στήθος..

αυτο που δεν θηλασα πάντως πολυ μου στοίχισε..τωρα έχω αρχίσει και το αποδέχομαι..έκλαιγα πολυ και ένιωθα κ τύψεις..ενοχικες οι Ελληνίδες μανάδες..δεν φταιμε για ολα εμείς ούτε μπορούμε ολα να τα προβλέψουμε και να τα ελέγξουμε..

Αυτός μαλλον ηταν ο λόγος αλλα γιατι δεν το φτιάξατε αφου το εντοπισατε;! Μην νιωθεις τύψεις!!! Δεν υπαρχει λόγος! Και η ψυχολογική μας κατάσταση ειβαι δυςκολη οταν γεννάμε και δεν ειναι τοςο εύκολα ολα για όλες! Αλλες τα καταφέρνουν, αλλες οχι! Δεν σημαίνει κατι αυτο!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

εγω ένα περίεργο πράγμα...η ζυγαριά δείχνει μείον τα 12 κιλά όπως ειπα αλλά το σώμα είναι χάλια ..και φαινεται σαν να μην τα έχασα..πεταει κοιλιά που δεν είχα ποτε..εχει ανοίξει η λεκάνη και δεν μου κάνουν ρούχα..χαλάρωση παντού κ

ραγάδες και γενικώς άλλο σώμα..παρολο που τα κιλα χάθηκαν είναι σαν να μην τα έχασα...κ αυτό με ρίχνει και μένα πολυ..

Εμένα έχει αλλά όχι τόσο κοντό που να μην μπορούσε να πιάσει αχ βρε κορίτσι και το είχα αναφέρει εδώ να σας τσεκάρουν χαλινό από το μαιευτήριο κιόλας κρίμα :?


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμένα έχει κοντό χαλινό, αλλά θηλάζει κανονικά. Δυο παιδίατροι που το είδαν στο μαιευτήριο και η παιδιάτρος μας εδώ λένε να μην κάνουμε κάτι. Είμαστε σε επαρχία και δεν ξέρω που αλλού να το πάω. Με απασχολεί λίγο μήπως μας δημιουργήσει πρόβλημα αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει κοντό χαλινό, αλλά θηλάζει κανονικά. Δυο παιδίατροι που το είδαν στο μαιευτήριο και η παιδιάτρος μας εδώ λένε να μην κάνουμε κάτι. Είμαστε σε επαρχία και δεν ξέρω που αλλού να το πάω. Με απασχολεί λίγο μήπως μας δημιουργήσει πρόβλημα αργότερα.

Τι είδους πρόβλημα εννοείς ;; Αγχώθηκα!!!


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Χθες κλείσαμε ένα μήνα. Εδώ και λίγες μέρες η μικρή τρώει από το ένα στήθος για 5-10 λεπτά και μετά το βγάζει μόνη της και κλαίει. Όταν προσπαθήσω να την ξαναβάλω θηλάζει για ένα λεπτό και πάλι το βγάζει και κλαίει. Αν τη βάλω στο άλλο τρώει λαίμαργα και ηρεμεί. Αυτό τι σημαίνει τώρα, ότι δεν έχει γάλα το ένα; Η αλήθεια είναι οτι δεν έχει τόσο μεγάλη ροή όσο στην αρχή, ενώ το άλλο είναι πιο γεμάτο και άρα τρέχει πιο εύκολα. Απλά φοβάμαι ότι δεν μου το αδειάζει και δεν παίρνει το λιπαρό γάλα. Εσεις τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Λένε μήπως υπάρχει πρόβλημα στην άρθρωση αργότερα. Πάντως η παιδίατρος λέει ότι δε χρειάζεται να κάνουμε κάτι.

Ναι ε;; Καθυστερούν να μιλήσουν;; Αν δεν έχουν όλα τα δόντια παίζει κι αυτό ρόλο στην άρθρωση ;;


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...