Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Χθες κλείσαμε ένα μήνα. Εδώ και λίγες μέρες η μικρή τρώει από το ένα στήθος για 5-10 λεπτά και μετά το βγάζει μόνη της και κλαίει. Όταν προσπαθήσω να την ξαναβάλω θηλάζει για ένα λεπτό και πάλι το βγάζει και κλαίει. Αν τη βάλω στο άλλο τρώει λαίμαργα και ηρεμεί. Αυτό τι σημαίνει τώρα, ότι δεν έχει γάλα το ένα; Η αλήθεια είναι οτι δεν έχει τόσο μεγάλη ροή όσο στην αρχή, ενώ το άλλο είναι πιο γεμάτο και άρα τρέχει πιο εύκολα. Απλά φοβάμαι ότι δεν μου το αδειάζει και δεν παίρνει το λιπαρό γάλα. Εσεις τι λέτε;

Αν βρέχει πάνες και βαζει βάρος την εβδομάδα το λιγότερο 150γρ μην αγχώνεσαι κι εμένα βγάζει πολλές φορές να ξέρεις μέχρι 3 μηνων μπορούν να επιδεινωθούν οι γουλιές...


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια. Χθες κλείσαμε ένα μήνα. Εδώ και λίγες μέρες η μικρή τρώει από το ένα στήθος για 5-10 λεπτά και μετά το βγάζει μόνη της και κλαίει. Όταν προσπαθήσω να την ξαναβάλω θηλάζει για ένα λεπτό και πάλι το βγάζει και κλαίει. Αν τη βάλω στο άλλο τρώει λαίμαργα και ηρεμεί. Αυτό τι σημαίνει τώρα, ότι δεν έχει γάλα το ένα; Η αλήθεια είναι οτι δεν έχει τόσο μεγάλη ροή όσο στην αρχή, ενώ το άλλο είναι πιο γεμάτο και άρα τρέχει πιο εύκολα. Απλά φοβάμαι ότι δεν μου το αδειάζει και δεν παίρνει το λιπαρό γάλα. Εσεις τι λέτε;

Παντα το ενα τρεχει πιο πολυ απ οτι ξερω. Και εμενα το ενα απο την αρχη φαινοταν η διαφορα του απο το αλλο. Να το επιμένεις αυτο πιυ νομίζεις οτι δεν εχει, εςτω και το πιπίλισμα βοηθάει πολυ στην παραγωγή! Να την σηκώνεις να ρευτεί και να την ξανα βάζεις στο ιδιο! Εγω ετςι εκανα και πλεον εχουν φταςει στο ιδιο σχεδόν επίπεδο. Οπως σου έγραψαν αν βρέχει πάνες και παίρνει βάρος μην σε ανησυχει!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

asteroskoni πως την δινεις την βιταμινη;ποτε ειδατε παιδιατρο μετα την γεννα;εδω στη γερμανια το βλεπει καθημερινα η μαια...ραντεβου με παιδιατρο οταν θα ειναι ενος μηνα.βγαζω με το θηλαστρο γαλα κ δινω και συμπληρωμα εδω και 3 μερες γιατι εχασε βαρος...ενω ειχε ανακτησει το βαρος γεννησης εχασε ....λογικα επειδη χρησιμοποιησα ψευδοθηλες ...πονουσα ,ματωναν οι θηλες ...πετρωσε το στηθος ...σηκωσα πυρετο...δραμα...

τελος παντων...ειναι η τριτη μερα σημερα που το μωρο δεν εκανε κακα...κανουμε πορδουλες...βρεχει πολλες πανες αλλα κακα οχι...λετε να φταιει το γαλα...ξεχασα να πω οτι εχει παρει παλι το βαρος του...μεσα σε 3 μερες πηρε 150 γραμμαρια.ειμαστε 19 ημερων.

Link to comment
Share on other sites

asteroskoni πως την δινεις την βιταμινη;ποτε ειδατε παιδιατρο μετα την γεννα;εδω στη γερμανια το βλεπει καθημερινα η μαια...ραντεβου με παιδιατρο οταν θα ειναι ενος μηνα.βγαζω με το θηλαστρο γαλα κ δινω και συμπληρωμα εδω και 3 μερες γιατι εχασε βαρος...ενω ειχε ανακτησει το βαρος γεννησης εχασε ....λογικα επειδη χρησιμοποιησα ψευδοθηλες ...πονουσα ,ματωναν οι θηλες ...πετρωσε το στηθος ...σηκωσα πυρετο...δραμα...

τελος παντων...ειναι η τριτη μερα σημερα που το μωρο δεν εκανε κακα...κανουμε πορδουλες...βρεχει πολλες πανες αλλα κακα οχι...λετε να φταιει το γαλα...ξεχασα να πω οτι εχει παρει παλι το βαρος του...μεσα σε 3 μερες πηρε 150 γραμμαρια.ειμαστε 19 ημερων.

Αχ για τις θηλές υπομονη, θα σκληρύνουν! Για τις ψευδό θηλές οι Απόψεις διίστανται αλλα τι να κανεις αν πονάς;;; Και εμενα μου γινόντουσαν πληγές στην αρχη και με βοήθησε η λανολινη αλλα κυρίως τα κοχύλια που άφηναν το στήθος να αερίζεται. Με έσωσαν τα κοχύλια βαςικα γιατι δεν άντεχα τιποτα πάνω. Και οταν θήλαζα έσφιγγα τα δόντια απο τον πόνο... Έβγαζα και εγω με το θηλαστρο τις πρώτες μερες οταν δεν έπαιρνε βάρος και οταν πήρε τα πάνω της το σταμάτησα. Οςο για τα κακά μην ανηςυχεις, ειναι φυςιολογικο τα μωρά που θηλάζουν να μην κανουν κακά αρκετές μερες!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

asteroskoni πως την δινεις την βιταμινη;ποτε ειδατε παιδιατρο μετα την γεννα;εδω στη γερμανια το βλεπει καθημερινα η μαια...ραντεβου με παιδιατρο οταν θα ειναι ενος μηνα.βγαζω με το θηλαστρο γαλα κ δινω και συμπληρωμα εδω και 3 μερες γιατι εχασε βαρος...ενω ειχε ανακτησει το βαρος γεννησης εχασε ....λογικα επειδη χρησιμοποιησα ψευδοθηλες ...πονουσα ,ματωναν οι θηλες ...πετρωσε το στηθος ...σηκωσα πυρετο...δραμα...

τελος παντων...ειναι η τριτη μερα σημερα που το μωρο δεν εκανε κακα...κανουμε πορδουλες...βρεχει πολλες πανες αλλα κακα οχι...λετε να φταιει το γαλα...ξεχασα να πω οτι εχει παρει παλι το βαρος του...μεσα σε 3 μερες πηρε 150 γραμμαρια.ειμαστε 19 ημερων.

Καταρχάς στο νοσοκομείο την μέρα που βγήκαμε την είδε παιδίατρος και κάναμε το U1 &U2 θα το έχει στο βιβλιάριο και εσένα .μεταβαπο ένα μήνα την πήγαμε στον παιδίατρο και κάναμε το U3 την δώσανε πόσιμο βιταμίνη Κ. Την εξέτασε πήρε αίμα γιατί στο νοσοκομείο δεν είχε φτάσει το αίμα της για όλες τις εξετάσεις.και έκανε και υπέρηχο στα ποδαράκια στα ισχια της, εκεί ήταν λιγο χαλαρό το ένα πρέπει να μας δει και ορθοπεδικός αλλά δεν ειναι κατι ανυσιχιτικο μας είπε. Μας έδωσε βιταμίνη Ντε σε μικρά αναβράζοντα χαπάκια. Το βάζω στο κουταλάκι με λίγες σταγόνες νερό και της το δίνω έτσι.εγω έχω άλλες 2 φορές ραντεβού με την μαία μετά τέλος. Μέχρι την 8 η βδομάδα έρχεται.επισης μου έδωσε κατι υποθέτω ομοιοπαθητικής ειναι χρησιμοποιώ το μισό και κάνει αμέσως κακά. Ειναι τελείως ακίνδυνα, θα σου πως λέγονται και μπορείς να ρωτήσεις την μαία η το γιατρό σου αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ.ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΛΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΥΩΣΕΙ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ.ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΘ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ.ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΓΩ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ 6 Κ ΑΛΛΑ 3 ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΝΟΣΥΝΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΑΛΛΟ Η ΖΥΓΑΡΙΑ.ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΤΟΣΟ ΝΕΡΟ ΟΣΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ.Κ ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΛΥΚΟ.

Καλημεραααα!!! Τι κανετεεεε;;;!!!Μαρία μου κανατε την καλλιέργεια;;;


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ.ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ Η ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΒΓΗΚΕ ΚΑΘΑΡΗ.Η ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΛΟΓΩ ΤΡΙΩΝ ΕΙΔΩΝ ΜΙΚΡΟΒΙΩΝ.ΤΟΝ ΡΠΛΥΝΑ Κ ΤΟΝ ΣΚΟΥΠΙΣΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΠΕΤΣΕΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΕ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ.ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ Η ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΒΓΗΚΕ ΚΑΘΑΡΗ.Η ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΛΟΓΩ ΤΡΙΩΝ ΕΙΔΩΝ ΜΙΚΡΟΒΙΩΝ.ΤΟΝ ΡΠΛΥΝΑ Κ ΤΟΝ ΣΚΟΥΠΙΣΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΠΕΤΣΕΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΕ.

Μαράκι δεν σου έσωσαν οδηγία να το πλύνεις δις με φυςιολογικο όρο και να το σκουπίσεις με Γάζα; Ενας ετςι μας είχε πει ο παιδίατρος και ειχαμε κανει!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΟΧΙ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΨΑ ΣΕ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ Κ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΝΕΡΟ Κ ΣΙΔΕΡΩΜΕΝΗ ΠΕΤΣΕΤΑ.ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΜΙΑΣ Κ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΗ Η ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ.ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ.ΑΧ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 700 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΝΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΗΡΕ 1200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΩΡΑ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ ΟΧΙ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΨΑ ΣΕ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ Κ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΝΕΡΟ Κ ΣΙΔΕΡΩΜΕΝΗ ΠΕΤΣΕΤΑ.ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΜΙΑΣ Κ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΗ Η ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ.ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ.ΑΧ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 700 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΝΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΗΡΕ 1200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΩΡΑ?

Κοπέλα μου αν πήρε 700γρ σε ένα μήνα είναι μια χαρά. Μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αστεροσκονη με εσωσες...επιτελους μπορεσα να δωσω την βιταμινη.πες μου πως λεγονται τα υποθετα.να σε ρωτησω και κατι αλλο...

τις εξετασεις που μας εκαναν στο νοσοκομειο θα μας τις στειλουν...δεν μας πηραν τηλ για τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

αστεροσκονη με εσωσες...επιτελους μπορεσα να δωσω την βιταμινη.πες μου πως λεγονται τα υποθετα.να σε ρωτησω και κατι αλλο...

τις εξετασεις που μας εκαναν στο νοσοκομειο θα μας τις στειλουν...δεν μας πηραν τηλ για τα αποτελεσματα.

Τα υποθέτα είναι της wala Carum carvi kinderzäpfchen της βάζω μισό και την βοηθάω λιγο με τα ποδαρακια της και κανει αμέσως . Η μαία μου είπε πως πρέπει να κανεις σαν θεραπεία 10 μερες. Αλλα εμάς βόλεψαν και το συνεχίσουμε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Τις εξετάσεις εμάς μας τις έδωσαν στο νοσοκομείο.σιγουρα δεν είναι στο βιβλιάριο του μωρού;

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε βρε κορίτσια.. Το μωρο μου γεννήθηκε 3460 στις 9 /12 γίνεται 2 μηνών. Την Παρασκευή που την ζύγισε η μαία την βρήκε 4560 και μου λέει είναι στα φυσιολογικά πλεσια. Εμένα μου φαίνεται οτι είναι λιγο το μωρο. Της δίνω το hipp pre κάποιες φορές τρώει 90 γρ κάποιες την δίνω με δυσκολία 60γρ. Ωρες σταθερές δεν εχει μπορεί να πεινάσει σε μιάμιση ωρα μπορεί να φάει και σε 5 . Συνήθως όμως στο δίωρο θέλει. Σκέφτηκα να της πάρω το hipp 1 αλλα φοβάμαι επειδή εχει κολικούς πολυ άσχημους να μην την κάνω χειρότερα. Η γιατρός και η μαία μου είπαν οτι αφού βάζει είναι εντάξει. Τι λέτε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΤΕΡΟΣΚΟΝΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΠΥΝ ΑΠΟ 20-30 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ.Κ ΜΕΝΑ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΑΣΗ ΑΥΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΤΣΙ.ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΣΙΜΟΤΗΤΑ Η ΜΕΙΩΣΗ.ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ HIPP PRE?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΓΕΥΣΗ Η ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΗΧΤΟ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΟ.ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ ΧΤΕΣ.ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΣΤΑΣΙΜΟΤΗΤΑ ΒΑΡΟΥΣ 2 ΕΒΟΜΑΕΣ.ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΙΝΑΓΕ ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ Κ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΞΕΝΟ.ΝΟΙΚΙΑΣΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ.ΠΑΙΡΝΩ ΧΑΠΙΑ ΜΑΓΙΑΣ ΜΠΥΡΑΣ Κ ΤΣΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ Κ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΜΠΑΣ Κ ΤΟ ΑΥΞΗΣΩ.ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΠΟΘΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΤΑΣΗΣ Κ ΤΣΑΚΩΜΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΕ ΩΣ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ.ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΠΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ.ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...