Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

Ελενάκι σου κοιμάται όλο το βραδυ?φτου φτου μακαρι να συνεχισετε και καλε μην το ξυπνας το παιδι ξεκουρασου οσο προλαβαινεις. Εμενα ο πειναλας σιγα μη χασει,λες κι εχει ξυπνητηρι ακριβως στο 3ωρο και νωριτερα μην πω αρχιζει τα κλαμματα.


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Πεινάλας Χαχαχαχα!!! Εμενα τη μερα ειναι ξύπνια, αν κοιμηθεί θα ειναι για καμια ωρα το πολυ! Την ημέρα τη θηλάζω κάθε δυο ωρες εχει πει ο γιατρος( για να αναπληρώσουμε το βάρος που αργήσαμε να πάρουμε ) αν και ειναι μόνιμα στο στήθος και δεν Ξερω αν τρώει η αν παίζει. Τη νυχτα κοιμάται το μαναρακι μου! Ο γιατρος μου εχει πει να το αφήνω να κοιμάται πλεον αλλα μάξιμουμ 5 ωρες. Τρομάζω να την ξυπνηςω! Το βραδυ πριν κοιμηθεί βγάζω με το θηλαστρο και της δίνω και αυτο και σκάει μεχρι που πέφτει σε λήθαργο. Πλεον θα σταματήσω να της δίνω και το έξτρα με το θηλαστρο αφου πήρε τα πάνω της και θα αρχισω να φτιάχνω τράπεζα για αργοτερα. Χτες δοκίμασα να της βάλω πιπίλα καποια στιγμη που δεν μπορούσε να ηρεμήσει και δεν την ηθελε με τιποτα. Την έφτυνε συνέχεια και νευρίαζε περιςςοτερο. Η πιπίλα σαμποτάρει τον θηλασμό λενε βεβαια.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα τρελαινεται με την πιπιλα δε τη θελει κ τη φτυνει.Στην πολυ γκρινια εχουμε βρει το κολπο του απορροφητηρα ηρεμει αμεσως.Τι βαρος εχετε τωρα Ελενιτσα;ποσο φτασατε;


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα τρελαινεται με την πιπιλα δε τη θελει κ τη φτυνει.Στην πολυ γκρινια εχουμε βρει το κολπο του απορροφητηρα ηρεμει αμεσως.Τι βαρος εχετε τωρα Ελενιτσα;ποσο φτασατε;

Ο απορροφητηρας ειναι σωτήριος!!!! Τον αγαπω!!! Πριν δυο μερες ημαςταν 4400. Και γεννήθηκε 4300. Άργησε να παρει το βάρος της γέννησης, ηθελε πολυ γαλα και άργησε να μου κατέβει!εσενα ποσο ειναι το ζουζούνι ;


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟ ΗΧΟ ΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ.ΒΑΛΤΕ ΣΤΟ UTUBE ΛΕΥΚΟΣ ΗΧΟΣ Κ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΥ ΗΧΟΥ.ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΗΡΕΜΕΙ.ΕΛΕΝΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ.Κ ΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ 5 ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΞΥΠΝΑΜΕ ΣΤΟ 2ΩΡΟ ΜΕ 3ΩΡΟ.ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΞΥΠΝΙΟΣ 10 ΩΡΕΣ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ?ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ.ΑΝ ΖΗΤΑΝΕ ΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΓΧΥΣΗ.Κ ΜΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ ΠΑΝΤΑ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΠΟΝΑΚΙΑ Η ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΟΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ.ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΠΗΡΑΜΕ 1200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΕ 28 ΜΕΡΕΣ Κ 4.5 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΑΠΟ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΓΙΑ ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΚΕΛΑ.ΧΑΧΑΧΑΧΑ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυρισαμε απ την παιδιατρο μια χαρουλα τον βρηκε..γυρναει το βλεμμα κ μας ακολουθει οταν αλλαζουμε θεση μπρουμυτα μια χαρουλα σηκωνει κεφαλακι κ κανει κ κατι φωνουλες σαν αγου.Και απο βαρος πολυ...πηρε 1700 ειναι 5050.Μας ειπε να τον φρεναρουμε λιγο αλλα πως γινεται αυτο που οταν πειναει μας ακουει ολη η γειτονια


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου είναι 11 ημερών. Αύριο περιμένω την παιδίατρο να τη ζυγίσει, γιατί είχε χάσει το 10% του βάρους της κι είχα ανησυχήσει. Κι ενώ τα πήγαινα καλά με το θηλασμό, χτες πέτρωσε το δεξί μου στήθος και πέθανα στον πόνο. Ευτυχώς το έβγαλα με το χέρι, αλλά συνεχίζω να το νιώθω βαρύ. Θα βοηθούσε να πάρω θήλαστρο;

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου είναι 11 ημερών. Αύριο περιμένω την παιδίατρο να τη ζυγίσει, γιατί είχε χάσει το 10% του βάρους της κι είχα ανησυχήσει. Κι ενώ τα πήγαινα καλά με το θηλασμό, χτες πέτρωσε το δεξί μου στήθος και πέθανα στον πόνο. Ευτυχώς το έβγαλα με το χέρι, αλλά συνεχίζω να το νιώθω βαρύ. Θα βοηθούσε να πάρω θήλαστρο;

Βάζε το μωρό να θηλάσει να στο χαλαρώνει το θήλαστρο αν δεν είναι νοσοκομειακό μηπως σου μειώσει την παραγωγή :?


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΑΛΜΑ 5ΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΕΙ Η 4Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Η ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΕΙ Η 5Η?ΕΛΕΝΗ ΕΙΧΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ Κ ΠΕΤΡΩΣΕ?ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΛΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΝΤΟΥΣ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ Κ ΜΕΤΑ ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΙΑ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΑΛΜΑ 5ΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΕΙ Η 4Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Η ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΕΙ Η 5Η?ΕΛΕΝΗ ΕΙΧΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ Κ ΠΕΤΡΩΣΕ?ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΛΑΞΕΙΣ ΣΤΟ ΝΤΟΥΣ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ Κ ΜΕΤΑ ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ?

Να έχει κλείσει την 5η θεωρητικά στην πράξη όμως ένα άλμα μπορει να επηρεάσει ένα μωράκι λίγο πριν ή λίγο μετά...


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Θηλάζω όποτε θέλει το μωρό, συνήθως στις 2,5 με 3 ώρες ξυπνάει. Και αν χάσει το ενδιαφέρον της για το ένα στήθος της δίνω το άλλο. Δεν ξέρω τι έφταιξε. Ενώ χθες ήμουν καλύτερα, σήμερα πονάω πάλι. Το μωρό ήταν ανήσυχο όλη τη νύχτα και τώρα κοιμήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Η μικρη μου εχει ακόμα κολικούς.. Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα και δεν γίνετε τίποτα. Την πιάνουν απο το απόγευμα ως τις 4 τα ξημερώματα. Και γάλα της άλλαξα την πρώτη μέρα ήταν καλα τωρα πάλι θέμα έχουμε. Το αποτέλεσμα αφού κλαίει ως να εξαντληθεί κοιμάται πάνω μου και αν την βάλω στο κρεββατακι της ξυπνάει και πάλι απο την αρχή... Τωρα έμεινα και μόνη μου η μαμά μου έφυγε Ελλάδα και ο άντρας μου δουλεύει. Δεν ξερω πως θα τα καταφέρω.. Καμία ιδέα βρε κορίτσια πως να την ηρεμήσω;:(

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.ΜΑΡΑΘΟΣΠΟΡΟ.ΓΛΥΚΑΝΙΣΟ.ΧΑΜΟΜΗΛΙ.ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ Κ ΧΑΜΟΜΗΛΙ.ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΥΚΛΙΚΑ.ΛΕΥΚΟΣ ΗΧΟΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Η ΣΤΟΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΤΗΡΑ.Κ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΠΙΠΙΛΑ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.ΜΑΡΑΘΟΣΠΟΡΟ.ΓΛΥΚΑΝΙΣΟ.ΧΑΜΟΜΗΛΙ.ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ Κ ΧΑΜΟΜΗΛΙ.ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΥΚΛΙΚΑ.ΛΕΥΚΟΣ ΗΧΟΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Η ΣΤΟΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΤΗΡΑ.Κ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΠΙΠΙΛΑ.

Πιπίλα ούτε για πλάκα δεν θέλει ούτε ο λευκός η ήχος της αρέσει. Τα υπόλοιπα τα έχω δοκιμάσει εκτός το ζεστό ελαιόλαδο αλλα είχα παρει μια κρεμουλα που εχει και γλυκάνισο και την κάνω μασάζ αλλα δεν πιάνει πάντα...τωρα εχει ήδη μιάμιση ώρα που κοιμάται πάνω μου. Δεν τολμάω να κουνηθώ γιατι μετά θα αρχίσει πάλι να σπαράζει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...