Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016


Recommended Posts

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ.ΚΑΝΕΝΑ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ.ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ.ΠΑΡΕ ΜΑΡΣΙΠΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ.ΚΑΝΕΝΑ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ.ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ.ΠΑΡΕ ΜΑΡΣΙΠΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ?

Ούτε μαρσιπο χθες δοκίμασα.. Με το καρότσι κοιμάται αλλα έξω,οταν πάμε βόλτα μέσα στο σπίτι πάλι έκλαιγε. Απο πιπίλες έχω δοκιμάσει τα πάντα στρογγυλές πλατιές σιλικόνη καουτσούκ τίποτα αναγουλιαζει, ενώ οταν πίνει γάλα δεν εχει θέμα με τις πιπίλες.. τωρα πάντως κοιμάται στο κρεββάτι της δεν ξερω τι έπαθε!! Συνήθως τα βραδιά μέχρι τις 4 πάνω μου ξυπνάει να φάει και ξανά κοιμάται πάνω μου. Το δικό σου το μωρό οταν τα κανεις όλα αυτά σταματάει να κλαίει;

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΥΤΥΧΩΣ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΗΡΕΜΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΕΡΙΑ Κ ΚΑΚΑΚΙΑ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΠΙΠΙΛΑ.Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΠΙΛΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΜΑΜ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ 5 ΜΗΝΩΝ.ΞΕΜΑΤΙΑΣΕ ΤΗΝ ΚΙΟΛΑΣ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΥΤΥΧΩΣ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΗΡΕΜΕΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΕΡΙΑ Κ ΚΑΚΑΚΙΑ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΠΙΠΙΛΑ.Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΠΙΛΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ Κ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΜΑΜ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ 5 ΜΗΝΩΝ.ΞΕΜΑΤΙΑΣΕ ΤΗΝ ΚΙΟΛΑΣ.

Εγω της Νυκ έχω πιπίλες αλλα θα πάρω να δοκιμάσω και αυτές.να ξεματιαζω δεν ξερω :( αν και δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθούσε κιόλας!! Η μικρη τωρα κοιμάται και Εγω δεν μπορώ μάλλον συνήθισα να είμαι ξύπνια τι να πω!! Ευχαριστω για τις συμβουλές ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι κάνετε εσείς και τα μωράκια σας; Εμείς αφού περάσαμε μια δύσκολη φάση (πρήστηκε το στήθος μου, το μωρό δεν το έπιανε, εγώ έκλαιγα όλη μέρα), χθες ηρεμήσαμε. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. Η παιδίατρος τη ζύγισε την Τρίτη και ήταν 3280, από 3135 που ήταν το βάρος γέννησης. Νομίζω ότι είναι καλά. Σήμερα κλείνουμε δύο εβδομάδες. Μακάρι να πάει καλά ο θηλασμός γιατί το χω πολύ άγχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα !! Ελενακι υπομονη κοριτσι μου, και εγω έκλαιγα αρκετα στην αρχη! Περασε σιγά σιγά!!! Βάλατε τα κιλάκια σας μπραβο! Εγω έπαθα τενοντίτιδα απο τις αγκαλιές και πονάει το χεράκι μου!!!Εμεις κλείσαμε ενα μηνα χτες! Ειδε ο γιατρος το μωρο και ειναι μια χαρουλα! Στα 10 πρωτα στην καμπυλη και σε ύψος και σε κιλα! Κ ας άργησε να παρει μπρος! Πλεον μπορώ να πω πως τα καταφέραμε με τον θηλασμό! Με πολυ κόπο αλλα δεν θα τα κατάφερνα αν δεν ειχα την στήριξη απο τον αντρα μου, την μανουλιτσα μου και την Πεθερουλα μου να με βοηθούν! Αλλα και όσες δυσκολευτήκατε και τα παρατήσετε μην απογοητεύεστε!!! Οι συνθήκες για τον καθένα ειναι διαφορετικές, τα εμπόδια αλλα και οπως λέμε πρεπει να ειναι χαρουμενη η μανούλα για να ειναι και το μωρακι! Το μονο σίγουρο ειναι πως όλες μας κανουμε ο,τι καλυτερο μπορουμε Για τα πλασματάκια μας!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε πως είστε?Εγώ αρκετά καλύτερα ειδικά τις τελευταιες μερες μαυτον τον ήλιο προσπαθω να βολταρω με τον μπεμπη και φτιαχνει πολυ η ψυχολογια μου. Σήμερα σαραντισαμε επιτελους και μετα βγηκαμε για καφε πηγα κουνιες την κορη και συνεχισαμε και για φαγητο εξω κ ο μπεμπης υπνο του καλου καιρου.Μου φαινεται θα φερω το καροτσι στο σπιτι να κοιμαται κ λιγο γιατι μες στη μερα μας δυσκολευει λιγο πλεον.Τα απογευματα την εχουμε την γκρινιτσα μας μαλλον εχουμε λιγους κολικους αλλα οχι τραγικα πραγματα...Κοριτσια ξερετε τι ειναι τα πρασινα κακακια.Μου εχει κανει 1-2 φορες κυριως μετα απο πολυ κλαμα κ πονους και λεω μηπως εχουν σχεση με κολικους.Η κόρη μου με εχει ξετρελανει...τον αγαπαει παρα πολυ τον μπεμπη...δεν την περιμενα τοσο καλη μαζι του,του μιλαει του τραγουδαει τον χαιδευει και ολο μου λεει ποσο χαιρεται που εχει αδερφακι


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε πως είστε?Εγώ αρκετά καλύτερα ειδικά τις τελευταιες μερες μαυτον τον ήλιο προσπαθω να βολταρω με τον μπεμπη και φτιαχνει πολυ η ψυχολογια μου. Σήμερα σαραντισαμε επιτελους και μετα βγηκαμε για καφε πηγα κουνιες την κορη και συνεχισαμε και για φαγητο εξω κ ο μπεμπης υπνο του καλου καιρου.Μου φαινεται θα φερω το καροτσι στο σπιτι να κοιμαται κ λιγο γιατι μες στη μερα μας δυσκολευει λιγο πλεον.Τα απογευματα την εχουμε την γκρινιτσα μας μαλλον εχουμε λιγους κολικους αλλα οχι τραγικα πραγματα...Κοριτσια ξερετε τι ειναι τα πρασινα κακακια.Μου εχει κανει 1-2 φορες κυριως μετα απο πολυ κλαμα κ πονους και λεω μηπως εχουν σχεση με κολικους.Η κόρη μου με εχει ξετρελανει...τον αγαπαει παρα πολυ τον μπεμπη...δεν την περιμενα τοσο καλη μαζι του,του μιλαει του τραγουδαει τον χαιδευει και ολο μου λεει ποσο χαιρεται που εχει αδερφακι

Τέλεια τα νεα σας! Τα ανοικτά πράσινα κακά αν θηλαζεις ειναι οταν παίρνει το πρώτο γαλα και οχι το λιπαρό που έρχεται μετα απο λίγη ωρα οταν τρώει. Ειναι συνηθως ετςι οταν κανεις εναλλαγές στο στήθος ανα γεύμα και δεν δίνεις ενα στήθος ανα γεύμα.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ελενιτσα δε θηλαζω.

Αχ δεν το θυμόμουν. Τοτε μηπως όντως ειναι απο το έντερακι που το ενοχλεί το μαναρακι!!! Τα μαύρα ή με αιμα κακά μας προβληματίζουν μονο μου ειπε ο παιδίατρος.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς ακόμα με κολικούς παλεύουμε!!! Βάλαμε και τον μπαμπά μας στο παιδικό και εμείς κοιμόμαστε στο διπλό τεράστιο κρεββάτι μας!!!:P εσείς πως κοιμάστε οι υπόλοιπες;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ακόμα με κολικούς παλεύουμε!!! Βάλαμε και τον μπαμπά μας στο παιδικό και εμείς κοιμόμαστε στο διπλό τεράστιο κρεββάτι μας!!!:P εσείς πως κοιμάστε οι υπόλοιπες;

Καλημεριτσες!!!! Εγω ειχα τη μαμά μου μεχρι την Παρασκευή που σαραντάρα και η μικρη κοιμόταν στο ιδιο δωματιο μαζι της για να μην ξυπνάει τον αντρα μου ποθ δουλεύει. Ούτως ή άλλως κοιμάται τα βραδια. Σημερα κοιμήθηκα στον καναπέ εγω με τη μικρη στο πορτ μπεμπέ και ο άντρας μου στο διπλό Χαχαχα!!! Αλλα μαλλον το αντίθετο θα γινει!!! Εγω στο κρεβατι, η μικρη στο λίκνο καο άντρας μου στην πολυθρόνα κρεβατι στο παιδικό. Εμας η μικρη μπορει βα μην ξυπνάει τη νυχτα αλλα βογγάει πολλες φορες υπβηαηνενο χωρις να ξυπνάει και ξαγρυπνάμε όλοι!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Πωπω βρε Ελενη απιστευτο μου φαινεται που δεν ξυπναει τοσο μωρουλι.Τελειο.Εμεις καλα γενικα αλλα πολυ γκρινια το απογευμα κ δεν ειναι παντα κολικοι.Σα να θελει να κοιμηθει κ παθαινει υπερενταση κ δεν μπορει.Το Σαββατο ειδικα μαρτυρησα.Ημουνα κ μονη μου ολο το απογευμα κ αρχισα να κλαιω κι εγω καποια στιγμη δεν την παλευα


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

Πωπω βρε Ελενη απιστευτο μου φαινεται που δεν ξυπναει τοσο μωρουλι.Τελειο.Εμεις καλα γενικα αλλα πολυ γκρινια το απογευμα κ δεν ειναι παντα κολικοι.Σα να θελει να κοιμηθει κ παθαινει υπερενταση κ δεν μπορει.Το Σαββατο ειδικα μαρτυρησα.Ημουνα κ μονη μου ολο το απογευμα κ αρχισα να κλαιω κι εγω καποια στιγμη δεν την παλευα

Και εμενα το απογευμα ειναι ξύπνια και θελει να κάθεται διπλα μας στον καναπέ να μας βλεπει( στο πορτ μπεμπέ δεν θελει) και παίζει μονη της, κλωτςαει αςταματητα, βγάζει φωνές! 40-50 ημερών ειναι το πικ των κολικών. Εμας δεν εχει πολλούς ευτυχως. Εχω ακουςει οτι τα αγοράκια εχουν πιο πολλούς. Δεν ξερω αν ισχυει. Ειναι λογικό να πελαγωνεις, όλες ετςι ειμαστε! Υπομονη!!! Θα περαςουν αυτές οι μερες.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...