Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Ειρηνη μου εγω πιστευω συντομα θα βγει η μπεμπουλα σου και θα ερθει σπιτι!

Κοριτσια προσεχετε οσο κ αν γινεται, εμεινε πολυυυ λιιιγο...

Εμενα παντως μου λετε γιατι δε μου μετρησε τον τραχηλο και εχω μεινει με την απορια!?

Αλλα απο την αλλη μου ειπε περπατημα οχι απο τωρα, αλλα απο 16/10...?

Δεν ειπε να προσεξω τιποτα αλλο...βεβαια εγω προσεχω ετσι κ αλλιως μιας και σπιτι ειμαι γενικα και κανω μονο τα απαραιτητα.

Ισως ειδε κοιλιακα.εμενα δ μου μετρησανε ποτε τον τραχηλο.μονο απο την κοιλια το βλεπουνε.κ στην πρωτη μεχρι κ τις 38εβδ αν θυμαμαι καλα.αλλο αν εχεις συσπασεις η ιστορικο.οσο για το περπατημα δ σου ειπε να εισαι ξαπλα ε;απλα οχι υπερβολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ισως ειδε κοιλιακα.εμενα δ μου μετρησανε ποτε τον τραχηλο.μονο απο την κοιλια το βλεπουνε.κ στην πρωτη μεχρι κ τις 38εβδ αν θυμαμαι καλα.αλλο αν εχεις συσπασεις η ιστορικο.οσο για το περπατημα δ σου ειπε να εισαι ξαπλα ε;απλα οχι υπερβολες

Βασικα εγώ πάντα τον πιέζω να δει τραχηλο, με τοσα που εχω διαβασει εχω επηρεαστει και απο το αγχος και το φοβο μου, οχι τωρα αλλα απο την αρχη της κυησης...Αλλα επειδη ιστορικο γενικα δεν εχω τπτ το ιδιαιτερο (ουτε αποβολες, ουτε, ουτε, ουτε...) μαλλον γι αυτο το αφηνει ετσι...

Στο μεταξυ θα με βολευε το ξαπλα, ειναι ετσι κ ο καιρος, εχω ενσωματωθει τοσο με τον καναπε που θα με πανε μου φαινεται σηκωτη να γεννησω χααχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες και μωρακια!!!!!

Καλο σ.κ να εχουμε!!!!!!!και φυσικα να ειμαστε ολες καλα και τα μωρα μας!!!!!

Σηκωνομαι 2-3 φορες για τουαλετα ολο το βραδυ.και προ εγκυμοσυνης εγω κοιμομουν 2-3-4 το πρωι και ξυπνουσα 10-11!!!!!καλα τα σαββατοκυριακα ξυπνουσα 12-12:30!!!!

Με την εγκυμοσυνη εχει αλλαξει το ωραριο.το βραδυ μεχρι τις 12 μαξ εχω κοιμηθει.και το 12 ειναι σπανια πια!!!!!

Πως ειστε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγώ πάντα τον πιέζω να δει τραχηλο, με τοσα που εχω διαβασει εχω επηρεαστει και απο το αγχος και το φοβο μου, οχι τωρα αλλα απο την αρχη της κυησης...Αλλα επειδη ιστορικο γενικα δεν εχω τπτ το ιδιαιτερο (ουτε αποβολες, ουτε, ουτε, ουτε...) μαλλον γι αυτο το αφηνει ετσι...

Στο μεταξυ θα με βολευε το ξαπλα, ειναι ετσι κ ο καιρος, εχω ενσωματωθει τοσο με τον καναπε που θα με πανε μου φαινεται σηκωτη να γεννησω χααχαχαχαχα

Μαμα μην αγχωνεσαι.ουτως η αλλως θα πρεπει να εξαλειφεται σιγα σιγα.οποτε γι αυτο δεν επεμενε ο γιατρος σου.εμεις καθαρα λογω ιστορικου το μετραμε.απλα προχθες ηταν 2,2 δεν ειχα φτασει τοσο ξανα και επειδη ο μπεμπης ειναι υπερκινητικος και μαλιστα και την ωρα της εξετασης χτυπιοταν και το κεφαλι του πιεζε τον τραχηλο γι αυτο μου ειπε να προσεξω!εσυ δεν εχεις λογο να φοβασαι.

Σημερα εγω τελειωνω τη δουλεια και πιστεψε με ξερεις ποσο θα ηθελα να μην εκανα τπτ ολον αυτον τον καιρο και να ημουν καναπε;;;;;;;ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ!!!!!!!!!!!! κσι ξαναξεκιναω ιανουαριο!!!!!κανονικα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοιλουμπες και μωρουλινια!!

Αγχωνομαι εγω?? δε νομιζω!! χαχαχαχαχαχα

Και εμενα ο υπνος εχει γινει χαλια και χωρις ωραριο θα ελεγα, μαλλον το σωμα προετοιμαζεται για το μετα...

Σκεφτηκα οτι μπορει και να μη μου ειδε τον τραχηλο γιατι η μπεμπα ειναι ψηλα...θα δειξει, οντως η μπεμπα πρεπει να ειναι ψηλα αφου μου εχει ξεκανει τα πλευρα και κυριως δεξια με εχει πεθανει το χρυσουλι μου.

Μαλλον γι αυτο και ο γιατρος ειπε οτι εχουμε ακομη...

Αλλα δεν το πιστευω, πολυ υγρασια, φοβαμαι μη σπασουν τα νερα ξαφνικα!!!!!!

Izambella τι κανει ο μπεμπης??? Ειρηνη πως τα παει η μπεμπουλα??

Οι υπολοιπες τι κανετε??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλουμπες και μωρουλινια!!

Αγχωνομαι εγω?? δε νομιζω!! χαχαχαχαχαχα

Και εμενα ο υπνος εχει γινει χαλια και χωρις ωραριο θα ελεγα, μαλλον το σωμα προετοιμαζεται για το μετα...

Σκεφτηκα οτι μπορει και να μη μου ειδε τον τραχηλο γιατι η μπεμπα ειναι ψηλα...θα δειξει, οντως η μπεμπα πρεπει να ειναι ψηλα αφου μου εχει ξεκανει τα πλευρα και κυριως δεξια με εχει πεθανει το χρυσουλι μου.

Μαλλον γι αυτο και ο γιατρος ειπε οτι εχουμε ακομη...

Αλλα δεν το πιστευω, πολυ υγρασια, φοβαμαι μη σπασουν τα νερα ξαφνικα!!!!!!

Izambella τι κανει ο μπεμπης??? Ειρηνη πως τα παει η μπεμπουλα??

Οι υπολοιπες τι κανετε??

Τι κοιλούμπες;;; έχουμε πάρει ξεκάθαρα προαγωγή σε κοιλουμπάρες πια! Ε; :)

Πεστα βρε Ράνια, μην τα λέω εγώ! χαχαχα

Εμένα η μπέμπα είναι καλούλα... αυτό που κάνει και είναι κάπως ενοχλητικό είναι ότι κάνει συνέχεια βόλτες... κάτι σαν να μην βολεύεται ένα πράγμα.... πότε φουσκώνει η κοιλιά από δεξιά πότε από αριστερά, μετά ψαχουλεύει χαμηλά μέσα στη λεκάνη, άλλοτε κάνει κύκλους και πιέζει τον οφαλό μου ... Σας ενοχλεί κι εσάς ο οφαλός; έχει πεταχτεί; Το χειρότερό μου είναι... ανατριχιάζω! :D

Μεγαλώνει προφανώς η μπουμπού και δεν χωράει τόσο καλά όπως όταν έκανε τα μακροβούτια της.

Εύχομαι να τηρήσει το ραντεβού της γιατί παρόλο που έκανα αίτηση στη δουλειά για άδεια τοκετού και έφυγα, έχω αρκετή δουλίτσα ακόμα και θα τον χρειαστώ τον χρόνο αυτό.

Τι κάνουν τα μπεμπάκια μας; Izambella, Ειρήνη;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμα μια αν ο μικρος σου ειναι ψιλα εχεις οντως πολυ ακομα. Συνηθως μολις και αν κατεβει η κοιλια εχεις 2-4 βδομαδες ακομα σαν πρωτοτοκη. Ο γιος μου 38+5 δεν ειχε κατεβει καθολου! Κοριτσια μου σας το ξαναλεω ευχαριστηθειτε τον υπνο γιατι αν σας κατσει το μ.ωρο ν α εχει θεματα υπνου θα αργησετε να κοιμηθειτε, εκτος κι αν εχετε πολυ βοηθεια. Ζιλιχερ δεν μιλαμε πια για κοιλιτσες! Μιλαμε οντως για φοβερες κοιλουμπαρες! Σε εμενα πρωτα στριβει η κοιλια και μετα εγω! Ο αφαλος ειναι πεταχτος πεταχτος οπως ηταν και στον γιοκα μου! Εχω 3 ρωγες! Χαχα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζiliher ενταξει αναθεωρω, κοιλουμπάρεςςςςς!!

Ο αφαλος ναι κ εμενα εχει πεταχτει εξω αστα να πανε!! Και η μπεμπα σα τη δικια σου, τη βλεπω δε βολευεται πουθενα!

Ρανια γιατι μου βαφτισες τη μπεμπουλα μπεμπη? χαχαχα

Στο μεταξυ αμα περιμενω 1-2 εβδομαδες να κατεβει η κοιλια και 2-4 να γεννησω που θα φτασω βρε κοριτσια????

Μη μου λετε τετοια...Βαρεθηκα να ειμαι εγκυος πραγματικα...! Εχω τοσα να κανω και δε μπορω να κουνηθω καν!

Η υγρασια επιμενει παντως...το νιωθω το σωμα προετοιμαζεται...Αλλα πονοι μονο περιφερειακοι (χερια, ποδια, κεφαλι, τα παντα σχεδον), στα επιμαχα σημεια τιποτα...

Λετε να βγω με παραταση μετα τις 40????

Link to comment
Share on other sites

Ζiliher ενταξει αναθεωρω, κοιλουμπάρεςςςςς!!

Ο αφαλος ναι κ εμενα εχει πεταχτει εξω αστα να πανε!! Και η μπεμπα σα τη δικια σου, τη βλεπω δε βολευεται πουθενα!

Ρανια γιατι μου βαφτισες τη μπεμπουλα μπεμπη? χαχαχα

Στο μεταξυ αμα περιμενω 1-2 εβδομαδες να κατεβει η κοιλια και 2-4 να γεννησω που θα φτασω βρε κοριτσια????

Μη μου λετε τετοια...Βαρεθηκα να ειμαι εγκυος πραγματικα...! Εχω τοσα να κανω και δε μπορω να κουνηθω καν!

Η υγρασια επιμενει παντως...το νιωθω το σωμα προετοιμαζεται...Αλλα πονοι μονο περιφερειακοι (χερια, ποδια, κεφαλι, τα παντα σχεδον), στα επιμαχα σημεια τιποτα...

Λετε να βγω με παραταση μετα τις 40????

Τραγικο λαθος! Χιλια συγνωμη! Μπορει να μη κατεβει κιολας! Ξερω πολλες με παραταση που γεννησαν τελικα με προκληση γιατι δεν κατεβηκε το μωρο.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τραγικο λαθος! Χιλια συγνωμη! Μπορει να μη κατεβει κιολας! Ξερω πολλες με παραταση που γεννησαν τελικα με προκληση γιατι δεν κατεβηκε το μωρο.

Aν ειναι να ρθει θε να ρθει που λενε... Οτι πει η μπεμπα!!

Παντως με επεισες εμμεσως να ξεκινησω το περπατημα προσεχως!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοιλουμπαρες;!κ μενα πρωτα στριβει η κοιλια κ μετα εγω.κ μενα τσιτωνει η κοιλια κ ο αφαλος αλλα δ εχει πεταχτει.ουτε στην πρωτη.μαμμυ μου τοσο γρηγορα θα γυρισεις στη δουλεια;μαμα.μια συνεχιζεις τα ουτρο;εγω επειδη ελεγες οτι εχεις απο νωρις συσπασεις κ βλεπεις να γεννας οκτωβρη σκεφτομαι οτι θα περασεις την πητ..

Καναμε κ μεις το ντοπλερ κ ολα καλα!του πηρα κ 2φανελακια κ θελω να παω να παρω κ κπ αλλα πραγματακια αν προλαβω.με επιασε ενα αγχος χθες..σε 5εβδ γενναω!πρεπει να ετοιμασω πραγματα

Τι βαρος ειχαν τα μωρακια σας κοντα στην 33η;

Link to comment
Share on other sites

Βικη μου οι συσπασεις μαλλον ηταν παροδικες, δε με ξαναπιασαν, utro ναι μεχρι τις 16/10 μου ειπε να παρω .

Τι να πω εξακολουθω να νομιζω οτι θα γεννησω Οκτωβρη!! Θα δουμε!!

Γιατι γεννας σε 5 εβδομαδες? αργεις μεχρι την πητ!

33 εβδ δεν ειχα γιατρο αλλα ειχα 32 (1814 γρ) και 33+6/doppler (2197 γρ).

Παντα +-10% φυσικα.

Ποσο στον εβγαλε το μπεμπη? Απο πλακουντα τι σου ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοιλουμπαρες;!κ μενα πρωτα στριβει η κοιλια κ μετα εγω.κ μενα τσιτωνει η κοιλια κ ο αφαλος αλλα δ εχει πεταχτει.ουτε στην πρωτη.μαμμυ μου τοσο γρηγορα θα γυρισεις στη δουλεια;μαμα.μια συνεχιζεις τα ουτρο;εγω επειδη ελεγες οτι εχεις απο νωρις συσπασεις κ βλεπεις να γεννας οκτωβρη σκεφτομαι οτι θα περασεις την πητ..

Καναμε κ μεις το ντοπλερ κ ολα καλα!του πηρα κ 2φανελακια κ θελω να παω να παρω κ κπ αλλα πραγματακια αν προλαβω.με επιασε ενα αγχος χθες..σε 5εβδ γενναω!πρεπει να ετοιμασω πραγματα

Τι βαρος ειχαν τα μωρακια σας κοντα στην 33η;

Βικακι εμενα την Πεμπτη 32κ6 ηταν 2380-2400γρ αλλα εχουμε πει οτι ο δικος μου ειναι και θηριακι!!! Βεβαια εχει ριξει ρυθμους αναπτυξης γτ τις τελευταιες 15 μερες εβαλε 300γρ ενω τις πιο προηγουμενες 15 μερες ειχε βαλει 500γρ!!! :tongue: Εσενα ποσο ειναι ο μπεμπης?


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.

ΝΤΟΑΝΙ Μ ΟΝΤΩΣ ΘΗΡΙΑΚΙ ΤΟ ΔΙΚΟ Σ ΝΙΝΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.

ΒΙΚΗ Μ ΕΜΔΝΑ 33 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΗΤΑΝ 1950 ΓΡ.

ΡΑΝΙΑ Μ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΛΗ Μ?

ΜΑΜΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ Μ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ Κ ΕΣΥ.

ΜΑΜΑ ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΝΑ Σ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΜΟΙΑ 20ΡΙΑ ΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΓΕΝΝΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ.

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ. ΝΑΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΟΥΚΛΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...