Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι σαν συνδιασμος γρατζουνισμα με τσουξιμο μαζι, αλλα προκαλει ενοχληση! Λες να ειναι το μωρο?

Ή μηπως εχει αρχισει να μειωνεται ο τραχηλος?

Αν με ξαναπιασει θα παρω κ το γιατρο...

Ακριβως το ιδιο ειχα εχθες και προχθες το βραδυ, οταν σηκωνομουν απο την καρεκλα και καθομουν 1-2 λεπτα διπλωμενη μεχρι να συνελθω. Δεν ειναι τσουξιμο ακριβως ειναι σαν να διαπερναει ρευμα. Περιπου οπως η αισθηση της επισκληρηδιου. Σημερα ειχα λιγο ροζ το πρωι, εκτος απο 2 πλυντηρια το εχω ριξει στο καθησιο γιατι φοβηθηκα. Θα τον δω αυριο. Μπορει να ειναι και κρυωμα. Αλλα δεν ποναω συνεχεια.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο το "τσουξιμο" με πιανει και καθιστη, ξαπλα ολα ειναι λιγο καλυτερα, αλλα τι να πω ουτε ξαπλα βολευομαι...

Και εγω ετσι νιωθω οτι ανοιγει ο τραχηλος.....Τελευταια φορα που τον ειδαμε κολπικα ηταν 2,8 πριν 20 μερες.

Link to comment
Share on other sites

vikib δυστυχώς δεν θα έχω αντικαταστάτρια και έτσι αναγκαστικά θα δουλεύω μέχρι τέλους. Ελπίζω μόνο να μην έρθει ο μπέμπης πιο νωρίς.Rania ελπίζω να μην είναι κάτι. Ξεκουράσου σήμερα μην κάνεις τίποτα!


DnNdp3.png

SYD6p3.png

BsVEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σας γραψω κτ ασχετο γτ ελιωσα..στελνω την κορη παιδικη με τον μπαμπα,μη μενει μεσα που βαριεμαι.αρχιζω:να προσεχετε,να ακους τον μπαμπα,να κρατας το χερι..κλπ κ τη λεω θα ρθεις για αγκαλιτσα κ φιλακι.λεει ναι!ναι!ερχεται,φιλαει πρωτα την κοιλια μου:D,μ αγκαλιαζει κ με φιλαει τρεις φορες σταυρωτα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοιλουμπες και μωρακια!!!

Καλημερα κουκλακια της Ιζαμπελας και της Ειρηνης μας!

Ελπιζω να εισαστε ολες καλα!

Βικυ πως να μη λιωσεις!! Εδω ελιωσα εγω που σας εκανα εικονα!

Ρανια καλα αποτελεσματα στο γιατρο!

Κοριτσια φευγει και η 35 εβδομαδα! Πω πω...δεν το πιστευω οτι ειμαστε τοσο κοντα!!

Χτες το απογευμα και ολο το βραδυ με πεθαναν οι πονοι κατω απο το στηθος, θελω να πιστευω οτι οταν θα κατεβει η κοιλια θα περασει...Το γδαρσιμο του τραχηλου με ξαναπιασε παλι χτες βραδυ και σημερα το πρωι ελαφρα...

Αντε να δουμε τι θα πει ο γιατρος για ολα αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα δυο μας μωρακια!!!!!!!να τρωτε οοολοοοοο σας το φαγητακι να γινεται θηριακια!!!!!!!

καλημερα κοριτσια.τι κανετε;;;;;;

εμεις πηγαμε γιατρο.καλα λεμε.λιγο ταχυκαρδια εχει ο μπεμπης θα το παρακολουθουμε!!!!!εξετασεις κανουμε!μακαρι να κυλησουν ολα καλα!για να δουμε!!!!παρολο το αγχος μου πρεπει να παραμενω ηρεμη!!!:|

Μαμα και Ρανια καλα αποτελεσματα απο τα ραντεβου σας!!!!

Μαρινα και Rennie κλεισατε καισαρικη;;;;μετρατε αντιστροφα τωρα;;;;σαν τους φανταρους;;;;;;ωραθο ειναι να ξερεις και ποτε θα ερθει το θαυματακι σου στον κοσμο!!!!!!!

Βικυ απιστευτη η μικρη ετσι;;;;;αχ μωρε.τον περιμενει τον αδερφουλη της!!!!!!!!

Doani τι κανεις;;;;πως εισαι εσυ κοριτσι;;;;τα νεα σου....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!!! Εμεις εδω ακομα καλα κραταμε! Απο ετοιμασιες μπορω να πω ολα ετοιμα εκτος απο το φαρμακειο του μπεμπη που μπορει να τα παρουμε και αφου γεννησω να δω τι θα μου πουν στη κλινικη οτι χρειαζομαστε, ισως παλι να παω να παρω μερικα! Ο μπεμπης ειναι αρκετα ζωηρος στη κοιλια και νιωθω οτι εχει βαρυνει πολυ! Το βραδυ με ζοριζει λιγο και στον υπνο αλλα εχει εδω και 3 μερες περιπου που με επιασε παλι υπνηλια! Ειπα απο αυτη τη βδομαδα να σταματησω το πολυ αδηγημα και τις βολτες και να περιοριστω στο σπιτι μεχρι να μπω στο μηνα μου! Βεβαια τα ΣΚ θα βγαινουμε πολλες βολτιτσες με τον αντρουλη! 3 εβδομαδες μεχρι να μπω στο μηνα μου!!! Ανυπομονω για τον μπεμπουλη μας!!!! Μου φαινεται απιστευτο ποσο κοντα ειμαστε για να τα συναντησουμε!!!! Αυριο εχουμε να παμε στο γιατρο και θελω τοσο πολυ να τον δω και να μαθω πως τα παμε!!!

Ιζαμπελλα και Ειρηνη χαιρομαι που ολα πανε προς το καλυτερο!!! Ιζαμπελλα για εσας τα βασανα τελειωσαν και τωρα πλεεις σε πελαγη ευτυχιας!!! Ρανια πως εισαι εσυ? σταματησαν τα ροζ? Βικακι ελιωσα με την κορακλα σου! Ποσο γλυκια ειναι! Μummy τι σου ειπε ο γιατρος για την ταχυκαρδια? ισως να ετυχε και να μην εχει ξανα ταχυκαρδια το ζουζουνι!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια...ευχομαι σε ολες να ερθουν ολα ιδανικα!σας διαβαζω καθημερινα...

χθες ειχαμε γιατρο...υπερηχο δεν εκανε...εβαλε χερι να δει τον τραχηλο.....κλειστος ειναι ....και μου πηρε και δειγμα απο μπροστα κ απο πισω για στρεπτοκοκκο.η εξεταση αυτη γινεται μεταξυ 35 και 37 εβδομαδας.αν ειμαι θετικη θα μου δωσουν αντιβιωση κατα τη διαρκεια του τοκετου.

καθε εβδομαδα κανω καρδιοτοκογραφο...το παιδι θα το μετρησουν στις 10 του μηνα.εχω και το ζαχαρακι μου βλεπετε...διατροφολογο εχω την πεμπτη και παθολογο.στον παθολογο θα παω για εξετασεις κυριως θυρεοειδη...τι αλλο να του πω να μου κανει;εσεις τι κανετε;τα συμπληρωματα τα παιρνετε κανονικα ακομη;εγω απο την 36 λεω να κοψω μαγνησιο και προγεστερονη.σιδηρο οποτε θυμαμαι παιρνω γιατι μου κανει δυσκοιλιοτητα τρομερη.καλα να τονισω οτι ο γυναικολογος μου ειπε να τα σταματησω εδω και καιρο...

σημερα πλενονται τα ρουχα του μωρου μεχρι της 10 που αλλαζω μηνα ελπιζω ολα να ειναι ετοιμα.ποτε πρεπει να αρχισουμε περπατημα κτλ...σε ποια εβδομαδα;δεν σταματουν οι αποριες μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!ρανια κ μαμα.μια περιμενουμε ομορφα νεακια σημερα απο τα κοριτσια σας!δοανακι αυριο απο σενα..κ γω δεχω καθολου ορεξη να βγαινω.μαμμυ ευχομαι να ηταν στιγμιαιες οι ταχυκαρδιες.ηρεμια..ισαβελλα μια χαρα κ σενα τα νεα σου!καλα τα σκεφτεσαι με τα φαρμακα.αν κ γω επαιρνα προγεστερονη μονο το πρωτο τριμηνο στην πρωτη.τωρα δ παιρνω ουτε μαγνησιο ουτε ασβεστιο.ασβεστιο κ σιδηρο επαιρνα μεχρι να σαραντησω στην πρωτη.οχι οτι ειναι απαραιτητο.τωρα σιδηρο δ ειμαι πολυ τυπικη

Σημερα δ ξυπνησα πολυ καλα.πονουσε η κοιλια μου σαν περιοδου κ μετα το στομαχι κ αναγουλα κ ζαλαδα.κ δ ειχα σηκωθει καν απο το κρεβατι.ευτυχως δ δουλευει ο αντρας μου.δ ειχα κουραγιο να σηκωθω.με αφησαν να ξαπλωσω κ ξεραθηκα μεχρι τις 12:30.νιωθω μια ατονια..κ αυτα τα πονακια με αγχωνουν λιγο..

Η κορη εν τω μεταξυ δ ειναι γενικα χαδιαρα κ οταν κανει τετοια πεθαινω..αλλα με τα μωρακια ειναι πολυ καλη.εχει πολυ μητρικο φιλτρο.κ δε δειχνει ζηλια προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Ισαβελλα αφου μπεις στο μηνα σου μπορεις να εισαι πιο ελευθερη στις κινησεις σου.αλλα περπατημα πολυ κ εντονο εγω θα εκανα 37-38εβδ

Ιζαμπελλα κ ειρηνη τι κανουν τα μωρακια της παρεας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα δυο μας μωρακια!!!!!!!να τρωτε οοολοοοοο σας το φαγητακι να γινεται θηριακια!!!!!!!

καλημερα κοριτσια.τι κανετε;;;;;;

εμεις πηγαμε γιατρο.καλα λεμε.λιγο ταχυκαρδια εχει ο μπεμπης θα το παρακολουθουμε!!!!!εξετασεις κανουμε!μακαρι να κυλησουν ολα καλα!για να δουμε!!!!παρολο το αγχος μου πρεπει να παραμενω ηρεμη!!!:|

Μαμα και Ρανια καλα αποτελεσματα απο τα ραντεβου σας!!!!

Μαρινα και Rennie κλεισατε καισαρικη;;;;μετρατε αντιστροφα τωρα;;;;σαν τους φανταρους;;;;;;ωραθο ειναι να ξερεις και ποτε θα ερθει το θαυματακι σου στον κοσμο!!!!!!!

Βικυ απιστευτη η μικρη ετσι;;;;;αχ μωρε.τον περιμενει τον αδερφουλη της!!!!!!!!

Doani τι κανεις;;;;πως εισαι εσυ κοριτσι;;;;τα νεα σου....

Αχριαστος να ειναι αν θελήσεις καρδιονεογνωλογο μιλα μου.για να δει τον υπέρηχο πχ.

Από γιατρούς εδώ ότι θέλετε. Τι να κάνω η μάνα? ?όλους τους μάθαμε. Έχουνε φάει καμία 20αρια στρέμματα μαζί με τη γεώτρηση μέσα.

:-D

Link to comment
Share on other sites

Βικυ αυριο αργα το απογευμα εχουμε γιατρο εμεις.

Ισαβελλα τι εννοεις σε εξετασε με το χερι??? Απο οσο γνωριζω καλο ειναι να μην πειραζουμε τον τραχηλο πριν την ωρα του...

Οσον αφορα το περπατημα εφοσον ο γιατρος σου το επιτρεψει μπορεις και τωρα λιγο, χαλαρα ομως, ξαναλεω χαλαρα πχ 15-30 λεπτα το πολυ με τους δικους σου ρυθμους. Εμενα μου ειπε οχι για την ωρα (αυτο πριν 2-3 εβδομαδες και εγω το αφησα δεν ξαναρωτησα)...

Μετα τις 36+6 (φανταζομαι) θα επιβληθει περπατημα συστηματικο ομως...να κατεβει το μωρο.

Τωρα συνηθισα στον καναπε μου ομως δεν παω πουθενα χαχαχαχα

Izambella φανταζομαι εχετε τρελαθει στο σπιτι με το μπεμπη!

Ειρηνη που εισαι??? τι κανει η μπεμπουλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...