Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Εμενα με εχει πιασει μια σιγουρια οτι θα γεννησω Οκτωβρη. Εκατσα σημερα κι επλυνα ολα τα ζιπουνακια του γιου μου να τα σιδερωσω αυριο να φτιαξω τη βαλιτσα μου μεσα στη βδομαδα. Εχω αρχισει και αγχωνομαι!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρανια εσυ εισαι και δευτεροτοκη, ειναι αρκετα πιθανο για Οκτωβρη!

Αλλά δεν εγινε και κατι, εμενα με καιει να κλεισω 36+6 μετα οποτε θελει ας ερθει! Παντως κ εμενα Οκτωμβρη με βλέπω! Απο ενστικτο μαλλον δεν ξερω...

Οσο για τη βαλιτσα, ειναι και αυτη ενα ακομη αγχος αν δεν ειναι ετοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ρανια εσυ εισαι και δευτεροτοκη, ειναι αρκετα πιθανο για Οκτωβρη!

Αλλά δεν εγινε και κατι, εμενα με καιει να κλεισω 36+6 μετα οποτε θελει ας ερθει! Παντως κ εμενα Οκτωμβρη με βλέπω! Απο ενστικτο μαλλον δεν ξερω...

Οσο για τη βαλιτσα, ειναι και αυτη ενα ακομη αγχος αν δεν ειναι ετοιμη.

Δευτεροτοκη με καισαρικη για τους γιατρους θεωρειτε πρωτοτοκη. Οποτε ποτε δεν ξερεις. Αν και αν κρινω οτι γεννησα το πρωτο λογω αιμοραγιας 38+5 μαλλον θα παμε λιγο πιο νωρις.

.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοιλιτσες;ειρηνη τι νεοτερα εχουμε;ιζαμπελλα με το καλο να τον δεχτειτε.μαμμυ κρυο γαλα,μηλα κ χαμομηλι.κ καμια σοδα.κ γω ακριβως το ιδιο εχω παθει κ υποφερω.πειναω κ δ μπορω να φαω..κ νιωθω μια εξαντληση..σας εγραψα κ βλακεια.13/9ημουν +14κιλα οχι 9μονο..κ η κορη μου ηταν ψηλα μεχρι κ τη μερα που μπηκα με προκληση αφου ελεγα θα τη χωνεψω αλλα δ με ενοχλουσε.ο κυριος ομως με πεθαινει με τα ποδια του.με το που μπηκα στον ογδοο ενιωσα να βαρυνα.βεβαια ηρθα σπιτι μου κ ξεκουραστηκα κ νιωθω καλυτερα αλλα δ εχω διαθεση για βολτες κ λυπαμαι τη ζουζουνα μου.ευτυχως επαιξε με τα ξαδερφια της αυτες τις μερες κ πολυ με τον μπαμπα

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοιλουμπιτσες!!

Τι κανετε??

Ειρηνη τι κανεις? πως ειναι η μπεμπουλα σου?

Ιzambella εφτασε η μεγαλη μερα μετα απο 2 μηνες αναμονης και αγωνιας!!

Ρανια τι εννοεις γεννησες λογω αιμοραγιας? εννοεις την τραχηλικη βλεννη ή κατι αλλο?

Εμενα παντως ενα θεμα που με αγχωνει ειναι οτι δεν ξερω πως θα ξεκινησει ο τοκετος και βασικα αν θα ειμαι μονη στο σπιτι! Πες αν σπασουν τα νερα θα το καταλαβω, αν δω αιματακι βλενη κατι θα αντιληφθω, αλλα αμα πιασουν πονοι? τι πονοι? και τωρα οπου με πιασεις ποναω...

Πονακια πισω στη μεση λεει ή περιοδου...τι να πω εγω ολο και καπου ποναω...βεβαια οχι συστηματικα και συντονισμενα!!!

Ολοι μου λενε θα το καταλαβω οταν ερθει η ωρα, που ελπιζω να αργησει ακομη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!!!ευχαριστω για τις συμβουλες!!!!!θα τις ακολουθησω!!!!!και αυριο θα ρωτησωκαι τον γιατρο.πραγματικα μου χαλαει ολη την ψυχολογια ολο αυτο με τις καουρες.οσες τα εχετε περασει το ξερετε!!!!!

Τα νεα σας ;;;;;

Μαμα και εγω το φοβαμαι αυτο αλλα απο την αλλη θα σε δει ο γιατρος σου ρε συ.ετσι ευκολα γενναμε;;;;ξερω γω;;;;;ο πονος θα ειναι εντονος οχι απλα επιφανειακος οπως τραβηγματα και τετοια!!!!!παντως εγω την προηγουμενη φορα υπο τις αλλες συνθηκες ξεκινησα οντως να ποναω σαν πονους περιοδου στις 3 το μεσημερι ηταν ομως πονοι που ερχοντουσαν εφευγαν και οσο περνουσαν οι ωρες πονουσα πολυ σαν εντονους πονους που πιανοντουσαν μεχρι τα γονατα μου και γεννησα τα ξημερωματα της αλλης μερας 5και.οποτε δεν ειναι πιστευω μπαμ πονεσες και σε 2'γεννησες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ με ρωτανε πολλοι γνωστοι:φτιαξατε το δωματιο κτλ κτλ;;;;;;

κοριτσια ΟΥΤΕ ΚΑΝ!!!!!!!!! το σκ που μας ερχεται θα το βαψουμε!!!!!!!και με ρωτανε ξερετε για χρωματα αυτοκολλητα κουρτινες και τετοια!!!!!!!!τι να τους πω;;;;;;μου τη δινει!!!!!!!!!!το μονο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι καλα ο μπεμπης!!!!χεστηκ@ πραγματικα για το δωματιο!ουτως η αλλως την κουνια θα την βαλω στο δικο μου στην αρχη!!!!!και το βαφω για φρεσκαρισμα.για κανεναν αλλο λογο!!!!απλα ή εγω ειμαι τοσο στα @@@δια μου και δεν με ενδιαφερουν ολα αυτα ή ολοι οι αλλοι ειναι σωστοι και εγω η λαθος!!!!!ετσι και αλλιως σε ενοικιο ειμαι.αν ηταν δικο μου το σπιτι οκ θα εφτιαχνα αυτο που θα ηθελα!απλα μου τη δινειαυτο το ΠΡΕΠΕΙ ρε παιδι μου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοιλουμπιτσες!!

Τι κανετε??

Ειρηνη τι κανεις? πως ειναι η μπεμπουλα σου?

Ιzambella εφτασε η μεγαλη μερα μετα απο 2 μηνες αναμονης και αγωνιας!!

Ρανια τι εννοεις γεννησες λογω αιμοραγιας? εννοεις την τραχηλικη βλεννη ή κατι αλλο?

Εμενα παντως ενα θεμα που με αγχωνει ειναι οτι δεν ξερω πως θα ξεκινησει ο τοκετος και βασικα αν θα ειμαι μονη στο σπιτι! Πες αν σπασουν τα νερα θα το καταλαβω, αν δω αιματακι βλενη κατι θα αντιληφθω, αλλα αμα πιασουν πονοι? τι πονοι? και τωρα οπου με πιασεις ποναω...

Πονακια πισω στη μεση λεει ή περιοδου...τι να πω εγω ολο και καπου ποναω...βεβαια οχι συστηματικα και συντονισμενα!!!

Ολοι μου λενε θα το καταλαβω οταν ερθει η ωρα, που ελπιζω να αργησει ακομη...

Λογω επιχειλιου πλακουντα το μωρο εσπρωχνε να κατεβει και δημιουργουσε αποκολλησεις και εδινε αιμα. Αν επιχειρουσα φυσιολογικο πρωτα θα εβγαινε ο πλακουντας και πολυ πιθανον εκτος του οτι θα ειχα μεγαλη αιμορραγια ισως να μην προλαβαιναμε και το μωρο. Ηταν λιγο πιο κατω απο οτι νομιζαμε ο πλακουντας.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!τι κάνετε? ?πώς είσαστε κοριτσαρες?Εγώ είμαι έξω από τη ΜΕΝΝ και σε περνάει η ώρα να φύγουμε! !!να πάμε σπίτι μας!!το παιδί μου 61 μέρες μέσα !!61 μερες!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ Μ ΙΖΑΜΠΕΛΑ Κ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙ Π ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΤΟ ΚΛΟΥΒΑΚΙ.

ΙΖΑΜΠΕΛΑ Μ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ Σ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΣΑΜΟ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ Μ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Χ Χ Χ. ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΔΕΚΤΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ.

ΜΑΜΗ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΑΖΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΙ Κ ΒΓΑΖΕ ΑΠΤΟ ΑΛΛΟ. Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΤΗ ΖΩΗ Τ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ.

ΧΤΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ Κ ΠΗΓΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑ ΣΤΟ ΝΙΝΙ Μ, ΙΖΑΜΠΕΛΑ Μ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΕΚΛΕΓΑ ΣΑΝ ΠΑΛΑΒΗ Κ ΣΕ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Μ Κ ΕΛΕΓΑ ΜΙΛΑ ΣΤΗ ΜΠΕΜΗΑ ΠΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΙ ΓΛΥΚΟ Κ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΑ Κ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΣΤΙΣ 5 Π ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΟΥΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΣ ΜΙΜΗΣΗ ΧΑΛΑΡΗ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ ΤΗΣ ΠΗΡΑ Κ ΓΑΛΑΤΑΚΙ Π ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΑΝ ΤΠΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΣΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ. ΗΤΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10 ΜΛ Κ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΗΠΙΕ ΟΛΟ ΠΑΡΟΛΟ Π ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΟΙΑ ΘΥΛΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ Κ ΤΗΣ ΤΟ ΠΙΕΖΕ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΙΣΚΟ Η ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. ΚΑΚΘ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΤΠΝ ΜΑΜΑ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ Κ ΘΑ ΠΩ ΜΑ ΤΙ ΟΜΟΡΦΠ Π ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΗ Μ.

ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΣΕ 2 ΜΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΘΕΡΜΟΚΙΤΗΔΑ Κ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΠΙΠΙΛΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΘΥΛΑΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ Κ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ Κ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2.5 ΚΙΛΑ. ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΜΕΤΑ Κ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΣΤΗΘΟΣ Κ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιζαμπελλα τελος τα βασανα σας!ηρθε επιτελους η στιγμη.θεε μου.συγκινηθηκα τοσο πολυ!λες και παιρνω το δικο μου παιδι σπιτι!!!!!πω πω!!!!!!:Pεγω δεν θα κοιμομουν απ τη χαρα μου.θα καθομουν απο πανω του ολη μερα σα βλαμμενη να το χαζευω!!!!!!:):-P:):-P

Ειρηνη πιστευω θα ξεμπερδεψετε και εσεις βρε παιδι μου απο κει μεσα γρηγορα!!!!!!πολυ θετικο πιστευω το οτι πινει γαλατακι!ετσι δεν ειναι;;;;;;;:-Pυπομονη!ολα θα πανε περιφημα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Και καλώς να δεχτείτε το κοτοπουλάκι σας σπίτι Ιζαμπέλλα...Ειρήνη κουράγιο, δύναμη και πίστη να έχεις και σύντομα θα πάρεις και το δικό σου μωράκι σπίτι..

Mammy ούτε εμείς έχουμε φτιάξει ακόμα το δωμάτιο, έχουμε καιρό ακόμα...εκτός απροόπτου έχουμε το λιγότερο αν δεν γυρίσουν τα μωρά μας ένα μήνα..σιγά μην δεν προλάβουμε. Σε ένα Σ/Κ είναι έτοιμο το δωμάτιο, αρκεί να έρθουν τα έπιπλα. Επίσης για τις καούρες ο γιατρός μου είχε δώσει τα Maalox. Με ανακούφιζαν αρκετά γιατί τίποτ' άλλο από χαμομήλια, μήλα κτλ δεν έπιανε. Εγώ είχα πολλές καούρες το πρώτο τρίμηνο. Όσο για το φαγητό σε καταλαβαίνω απόλυτα αφού έχουμε το κεφαλάκι που πιέζει το στομάχι, αυτό μου προκαλούσε σε όλη την εγκυμοσύνη όλη την δυσφορία και την απέχθεια στο φαγητό.

Εγώ το Σάββατο έβαλα την συρταριέρα στο δωμάτιο και πηγαμε και ψωνίσαμε τα πρώτα απαραίτητα δλδ σελτεδάκια, σαλιάρες, πετσετάκια, φανέλες, λίγα φορμάκια γιατί έχω από συγγενείς, κουβερτάκια κτλ. τα έπλυνα κιόλας και σήμερα θα τα σιδερώσω να τα βάλω στην ντουλάπα του.

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια;εμεις πηγαμε ωραια βολτουλα το πρωι.ξαναβρηκα τις δυναμεις μου!

Ειρηνη μου συντομα θα ειστε ολοι μαζι σπιτακι!

Ιζαμπελλα οταν βρεις χρονο γραψε μας πως ειναι ο μικρος στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Ilianna ναι.εκτος απροοπτου εχουμε καιρο:confused:για να δουμε!!!!!!!με γεια τα πραγματακια σας!!!!!

Εμας μας εδωσαν συρταριερα!!!!επλυνα λιγα πραγματα του μπεμπη χθες!!!ισως αυριο που δεν δουλευω τα σιδερωσω!

οσο για το δωματιο το παιδικο εμεις θα το βαψουμε απλα να ανανεωθει.δεν τον βαζω εκει.ουτως η αλλως λεμε μηπως ανοιξη βρισκαμε αλλο σπιτι ουτως η αλλως!!!!!ο αντρας μου ηθελε τωρα αλλα πραγματικα δεν ειχα καμια μα καμια διαθεση για κατι τετοιο ΤΩΡΑ!!!!ελεγα να σταματησω και τη δουλεια αυτη την εβδομαδα να ηρεμησω και να κανω τπτ με το πασο μου!δεν παει αλλο.ενα φαγητο να κανω και κουραζομαι γμτ!!!!εν τω μεταξυ εχω φτιαξει λιστα για ψωνια!να τα κανω με το πασο μου.για να δουμε!!!!!

Εμενα ειχε γυρισει την τελευταια φορα που ειχα παει.αυριο τωρα για να δουμε που βρισκεται.αρα δεν με πιεζει το κεφαλι του!!!!!!!!απλα νιωθω φουσκα.:shock:

Link to comment
Share on other sites

Βικυ μπραβο επανηλθες! εγω εχω γινει ενα με τον καναπε! σημερα ομως εκανα και μερικες δουλιτσες χαλαρα! γιατι οσο να ναι, αλλιως δεν θα γινουν ποτε...

Αυτο που με δυσκολευει οσο τιποτα ειναι το σφουγγαρισμα...αλλα ας περιμενει τι να κανω. Προσπαθω να χωσω τον αντρα μου αλλα χωρις αποτελεσμα...

Και όσον αφορά το φαγητό τωρα...ουτε καουρες ουτε δυσφορια, το αντιθετο, μονο πεινα ατελειωτη, οσο και να φαω δε μου φτανει, δυστυχως!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...