Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

mama mia εβαλε δαχτυλο.το κανει παντα...εχω ιστορικο πρωορου τοκετου γιαυτο.δεν μου το μετραει ομως.

δεν εχω σκοπο να περπατησω πολυ...φοβαμαι...αλλωστε βρισκομαι σε μερικη ακινησια σχεδον 8 μηνες.vicib αυτο σκεφτομουν κ εγω μετα τις 36 κ 6...να ειναι τελειομηνο...ειναι με το κεφαλι κατω...λογικα γυρω στα 2,5 κιλα...αλλα εχω μια κοιλιτσα μικρη...δεν με κλωτσαει ψηλα παντως...σημαινει κατι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mama mia εβαλε δαχτυλο.το κανει παντα...εχω ιστορικο πρωορου τοκετου γιαυτο.δεν μου το μετραει ομως.

δεν εχω σκοπο να περπατησω πολυ...φοβαμαι...αλλωστε βρισκομαι σε μερικη ακινησια σχεδον 8 μηνες.vicib αυτο σκεφτομουν κ εγω μετα τις 36 κ 6...να ειναι τελειομηνο...ειναι με το κεφαλι κατω...λογικα γυρω στα 2,5 κιλα...αλλα εχω μια κοιλιτσα μικρη...δεν με κλωτσαει ψηλα παντως...σημαινει κατι;

Εννοειται οτι πει ο γιατρος! Σου λεω κ εμενα οι μου ειπε ΟΧΙ για το περπατημα.

Απλα για το δαχτυλο μου εκανε λιγο εντυπωση, αλλα γιατρος ειναι αυτος ξερει καλυτερα φυσικα! Και βαση του ιστορικου της καθεμιας.

Εμενα με εξεταζει διακοιλιακα και επειδη παντα επιμενω και διακολπικα με το ματζαφλαρι (sorry δε μου ρχεται η λεξη τωρα) για να δουμε μηκος τραχηλου.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ μαμα.μια μπερδευτηκα.μηπως εχει καμια αλλη ραντεβου σημερα εκτος τη ρανια;

Ισαβελλα δ λεει κτ που εχεις μικρη κοιλιτσα καλυτερα για σενα.ουτε οτι δ σε κλωτσαει ψηλα.εγω πεθαινω απο την πεινα κ δ μπορω να φαω που εχει σφηνωσει τα ποδια τοσο ψηλα.νιωθεις χαμηλα την κοιλια;λενε οτι κατεβηκε αρκετα οταν εχεις μια παλαμη κενο αναμεσα στο στηθος κ την αρχη της κοιλιας.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Μ.

ΡΑΝΙΑ Μ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ?

ΜΑΜΗ Μ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΑΣ.

ΜΑΜΑ ΜΙΑ Κ ΒΙΚΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ Κ ΤΟ ΤΡΑΧΗΛΟ.

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ΟΡΟΥΣ ΚΤΛ. ΜΟΝΟ ΦΩΤΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΙΚΤΕΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΝΕΙ Κ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ Κ ΤΟ ΜΤΕΜΠΗ ΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια νεα ειρηνη!πλησιαζει η μερα που θα την παρετε σπιτι..

Εγω ειμαι καλυτερα.απλα παλι δ μπορω να φαω λογω της θεσης του μωρου.συνηλθα καπως κ δ εχω πονακια.αλλα ολη μερα ξαπλα την εβγαλα

Ρανια τι νεα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιζαμπελλα ευχαριστω καλη μου!αχρειαστος να ειναι.το παρακολουθουμε.αυριο εχω παλι γιατρο.μπορει να ηταν τυχαιο γεγονος μπορει να φταιω και εγω με το δικο μου αγχος!για να δουμε βρε κοριτσια!!!!!!!!:roll:μακαρι να πανε ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!προσπαθω να παραμενω ηρεμη!!!!!!!;δεν εχωπολλες επιλογες!παντως μας εχουν συμβει σαν καφε ουκ ολιγα απροοπτα!τι να πω!η παναγια να μας εχει καλα και εμας τις ιδιες και τα μωρα μας!!!!!

Ειρηνη τι ωραια και αισιοδοξα νεα απο το κοριτσι μας ειναι αυτα;;;;;;;;αντε αντε να μαζευτειτε σπιτι σας να σας γνωρισουν τα αδερφακια σας!!!!!!!!!!!!!:D

Βικυ εισαι καλυτερα τωρα;;;;;;;;;;

Ισαβελλα φανταζομαι πως ανυπομονεις να βγεις εξω να περπατησεις ελευθερη χωρις αγχος!μια απ τα ιδια!σε ολη την εγκυμοσυνη το φοβομουν και εγω λογω τραχηλου.μεχρι και τωρα τον μετραμε!!!!!!!ουφ:rolleyes:δοξα τω θεο μεχρι στιγμης ηταν καλα ολα!!!!!!!!!! Αλλα μες το αγχος!!!!!!χαλαλι χαλαλι!δεν επαθα και τιποτα!!!!!!!!!!δεν παραπονιεμαι!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαμμυ.πολυ καλυτερα.το στομαχι ηταν παλι απο το μωρο.παλι με το ζορι εφαγα κ αυτο ενα γευμα ολη μερα.πονακια περιοδιυ το πρωι.με την ξαπλα περασαν.ανυπομονω για το ντοπλερ μεθαυριο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαμμυ.πολυ καλυτερα.το στομαχι ηταν παλι απο το μωρο.παλι με το ζορι εφαγα κ αυτο ενα γευμα ολη μερα.πονακια περιοδιυ το πρωι.με την ξαπλα περασαν.ανυπομονω για το ντοπλερ μεθαυριο..

Μπραβο !!!!!!πονακια περιοδου και στα ποδια πονακια εχω κ εγω.οταν ειμαι ξαπλα ειμαι καλα!ρωτησα τον γιατρο κ μου ειπε ειναι φυσιολογικα!αρκει αν δω ομως τπτ υγρα κτλ να τον παρω αμεσως τηλ.αυτο μου ειπε!!!!!!!!

Εγω για τις καουρες πηρα τελικα simeco! Δεν την παλευα!μου ειπε για το στομαχι ζαντακ!!!!!!!!!

Ολα καλα θα πανε και στο ντοπλερ!!!!!!!!μην ανησυχεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα το ζαντακ ειναι πολυ δυνατο για μενα.ζητημα να χω παρει 2φορες στη ζωη μου.εγω για τις καουρες παιρνω μαλοξ αλλα μια φορα τη βδομαδα περιπου.το παλευω εναλλακτικα.τα πονακια φυσιολογικα ειναι απλα σ αυτην την εγκυμοσυνη δ ειχα ιδιαιτερα.κ μου κανε εντυπωση που πονουσα με το που ξυπνησα.πριν σηκωθω απο το κρεβατι.να σου πω δ ανησυχω πολυ για το ντοπλερ.ανυπομονω να δω λιγο παραπανω τον μπεμπακο γτ στον υπερηχο του νοσοκομειου δ βλεπω κ πολλα.κ οταν πονανε τα ποδια κοιμαμαι 1-2βραδυ με τα ποδια ψηλα σε μαξιλαρια κ ειμαι μια χαρα μετα.ουτε κραμπες ουτε τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ειρηνη μπραβο σας με τη μπεμπα ολα καλα! Μεγαλωνει και θα ερθει συντομα σπιτακι σας!!

Μummy χαλαλι το αγχος, ολα μια χαρα!!

Βικη θα θελα και εγω να μη μπορω να φαω λογω θεσης του μωρου, δε θα επαιρνα και κιλα!! Τωρα και τρωω και ποναω αλλα κ οταν δεν τρωω παλι ποναω στα πλευρα...ετσι λεω να φαω και ας σκασω χαχαχαχα

Με το καλο το ντοπλερ!

Τα πονακια κ εμενα μου περνανε ξαπλα.

Οταν δε θα περνανε ουτε ξαπλα κοριτσια ξερετε τι σημαινει ετσι???

Ρανια πηγες στο γιατρο?

Ανυπομονω κ εγω να περασουν οι ωρες μεχρι να δουμε τη μπεμπουλα σημερα!!

Εχω και ερωτησεις κατεβατο για το γιατρουλη και ειδικα περι τοκετου...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και κατι ασχετο, οσες κανατε τα χαρτια για το επιδομα κυοφοριας και λοχειας του ΙΚΑ, μπηκε τιποτα στο λογαριασμο?

Μεσα Οκτωβρη μου ειχαν πει εμενα θα γινει η πιστωση για το κυοφοριας, αλλα βρηκα μια αναρτηση που ελεγε οτι για αιτησεις ως 12/9-27/9 η πιστωση θα γινει 4/10...

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/89746/oi-imerominies-pliromon-tou-ika-gia-paroxes-astheneias-kai-epidomata-mitrotitas

Οποια ξερει ας με διαφωτισει παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Μ.

ΡΑΝΙΑ Μ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ?

ΜΑΜΗ Μ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΑΣ.

ΜΑΜΑ ΜΙΑ Κ ΒΙΚΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ Κ ΤΟ ΤΡΑΧΗΛΟ.

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ΟΡΟΥΣ ΚΤΛ. ΜΟΝΟ ΦΩΤΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΙΚΤΕΡΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΝΕΙ Κ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ Κ ΤΟ ΜΤΕΜΠΗ ΜΑΣ

Μπράβο !!!!μπράβο ΜΠΡΆΒΟ!2-3 μέρες τό πολύ άκόμά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε;;;;εμεις δοξα τω θεο καλυτερα σημερα!

ο τραχηλος μ εφτασε 2,2 και μου ειπε οχι πολυ περπατημα.να φτασω 36!!!:rolleyes:

Κατα τα αλλα τον ρωτησα πως με κοβει.μου ειπε μπορει να εχουμε μηνα μπορει και λιγοτερο!

Καλα εγω νομιζω οπως σας ειπα θα γεννησω οκτωβρη.για να δουμε!!!!!!!!!

Το κεφαλακι του μπεμπη φαινοταν ξεκαθαρα στον τραχηλο που τον πιεζε.

μακαρι να φτασω τις 36!!!!!ειχα κανει και τις κορτιζονες στις 32!οποτε μου λεει ο γιατρος προχωραμε και βλεπουμε!!!!!!!!

εσεις ;;;τα νεα σας;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΜΟΡΦΕΣ.

ΡΑΝΙΑ Μ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ Σ ΕΛΠΙΖΩ ΘΕΤΙΚΑ.

ΜΑΜΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΚΑΛΗ Μ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΣ.

ΙΖΑΜΠΕΛΑ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ Σ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ? ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΑΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ?

ΜΑΜΑ ΜΙΑ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΝΙΝΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ?

ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ Η ΩΡΑ ΔΕΝ Μ ΦΤΑΝΕΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...