Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Ειρηνη μου μακαρι να τα παω καλα!!!!!

ποτε θα βγει η μπεμπα;;;ρε κοριτσια ισχυει αυτο για τα 2 μιση κιλα οτι πρεπει να ειναι;;;η για να βγουνε πρεπει να το επιτρεψει ο παιδιατρος οταν ειναι σε θεση να τρωνε μονα τους;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον ο δικος μου τραχηλος απο τον απλο υπερηχο φαινοταν κλειστος. Διακολπικα δεν ηθελε να με δει πριν κλεισω 36 εβδομαδες. Μου ειπε καθολου δουλειες και περπατημα για 2 εβδομαδες, μετα κανω οτι θελω, δεν μας νοιαζει αν γεννησω. Καθε πρωι προγεστερονη, η κοιλια που την παρατηρησε αμεσως εχει κατεβει πολυ. Η μικρη φαινεται στα 2350γρ. Απλως να προσεχω πολυ να αποφυγουμε την ΜΕΝΝ ειπε. Αυτα κοριτσια μου. Η μικρη ειναι πολυ καλα! Το κεφαλι εχει πιασει κεντρο. Αυτα,!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ασχετο, οσες κανατε τα χαρτια για το επιδομα κυοφοριας και λοχειας του ΙΚΑ, μπηκε τιποτα στο λογαριασμο?

Μεσα Οκτωβρη μου ειχαν πει εμενα θα γινει η πιστωση για το κυοφοριας, αλλα βρηκα μια αναρτηση που ελεγε οτι για αιτησεις ως 12/9-27/9 η πιστωση θα γινει 4/10...

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/89746/oi-imerominies-pliromon-tou-ika-gia-paroxes-astheneias-kai-epidomata-mitrotitas

Οποια ξερει ας με διαφωτισει παρακαλω!

Θα σε ενημερωσω αυριο. Δεν πηγα να δω


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρανια μου ολα καλα!προσεχε 2βδομαδουλες..

Μαμμυ ελπιζω να σταματησεις τη δουλεια.τι βαρος ειχε ο μικρος κ ποσο εβδ εισαι;προσεχε λιγο ακομη.νομιζω ειναι συνδυασμος.πρεπει να ειναι τουλ 2κ κ να μπορει να πινει γαλα με μπιμπερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαμα.μια τι νεα;

Μη νομιζεις,αυτο με το φαγητο το χω τις 2-3τελευταιες εβδ.γ αυτο εχω βαλει 14+κιλα!ασε που δ το χω καθε μερα.οποτε οταν ειμαι καλα αποζημιωνομαι:tongue:

Νομιζω πρεπει να αρχισω κανενα μαγνησιο..κ σημερα ειχα πονακια περιοδου αλλα μονο 2-3φορες τη μερα κ σε ασχετες στιγμες που καθομουν.το ντοπλερ παει για σαββατο.λιγο υπομονη ακομη.εγω δ βιαζομαι καθολου να γεννησω.κ οχι μονο λογω εβδ.σκεφτομαι τα ξενυχτια,τις ζηλιες,την κλεισουρα,την κουραση..

Σας εφτιαξα το κεφι ε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες κοριτσια και μπεμπουλινια!!!

Ολα μια χαρα διαβαζω τα νεα απο τα μωρακια της παρεας!!

Εγω εχω απιστευτη αυπνια σημερα!!!

Λοιπον τα νεα μας απο το γιατρο ειναι πολυ καλα!! Η μπεμπα ειναι 2μιση κιλα θηριο και οπως μου ειπε ο γιατρος ειναι με το κεφαλι κατω μεν αλλα "ψηλα"! Επισης εκει που ποναω ειναι τα ποδαρακια της που κλωτσανε!!

Ααααα και δε γενναω λεει ακομη και μου εκλεισε ραντεβου σε 2 εβδομαδες να με ξαναδει!! Χαλαρος ο γιατρος, να τρελενομαι εγω...ουφφ

Ο τραχηλος δε μετρηθηκε, δεν εχει λεει σημασια εδω που φτασαμε!

Μετα απο 10 μερες, στις 16/10 λεει κοβω utrogestan και ξεκιναω περπατημα γιατι οπως χαρακτηριστικα ειπε "μπαινεις στις μερες σου"!

Παναγια μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου μακαρι να τα παω καλα!!!!!

ποτε θα βγει η μπεμπα;;;ρε κοριτσια ισχυει αυτο για τα 2 μιση κιλα οτι πρεπει να ειναι;;;η για να βγουνε πρεπει να το επιτρεψει ο παιδιατρος οταν ειναι σε θεση να τρωνε μονα τους;;;;

Όλα τα γεύματα 48 ώρες.Επίσης τσεκάρουν και για ικτερο στην αρχή.

Γι αυτό μένεις τόσες μέρες μέσα και δε σε διώχνουν τη 2η. Μ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΖΑΜΠΕΛΑ Κ ΜΠΕΜΠΗ.

ΡΑΝΙΑ Μ ΑΦΟΥ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗ Μ ΓΙΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΚΟΜΑ.

ΜΑΜΑ ΜΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.

ΜΑΜΗ Μ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΛΙΓΟ ΝΩΧΕΛΙΚΗ ΑΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Κ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΕΙΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες! Καλημερα Ιζαμπελα, Ειρηνη, Μπεμπα και Μπεμπη!!!!!

Πως ειστε σημερα??? Διαβαζω ευτυχως καλα νεακια και χαιρομαι! Λιγη προσοχη ακομα κοριτσια να μπουμε στο μηνα μας!!!

Εμεις χτες πηγαμε στο γιατρο! Ολα καλα, καναμε ντοπλερ, αμνιακο πολυ καλο, πλακουντας πολυ καλος και ο μπεμπαρος μου πολυ κινητικος!!! Δε σταματαει να κουνιεται ο ζουζουνος μου!!!! Μας εδειξε και προσωπακι το αγορακι μου μωρε!!! Ποσο χαρουμενη ειμαι!!! Καταπινε, εβγαζε γλωσσιτσα και απ'οτι ειδα εχει και ωραια χειλακια μεγαλα(μαλλον του μπαμπα πηρε)!!!! Απο κιλα 2380-2400γρ στις 32κ6, ευτυχως αρχισε να ριχνει τους ρυθμους αναπτυξης γτ ειχα αγχωθει οτι θα βγει πολυ μεγαλος!!! Μου ειπε ο γιατρος απλα αλλα μωρα βαζουν πιο νωρις τα κιλα και αλλα τον τελευταιο μηνα!!! Ισως γεννηθει γυρω στα 3500 γτ πιο πριν εδειχνε οτι θα φτασει 3800 με 4 κιλα και ανησυχουσα!!! Μου εγραψε να κανω και εξετασεις αλλα βαρεθηκα να παω σημερα και θα παω απο Δευτερα!!!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια και μωρακια!!!!!!!

μαμα και ντοανι τελεια νεα για τα μωρακια!!!!!!!!!

Ρανια και εμενα μου ειπε οχι βαρος ουτε μισο κιλο και να προσεχω με τις δουλειες.εννοειται περπατημα πολυ γιοκ διοτι τον πιεζει που τον πιεζει με το κεφαλι του τον τραχηλο.

Για να δουμε βρε κοριτσια!!!!!ευτυχως αυριο τελειωνω και με δουλεια.να ηρεμησω λιγο.ηθελα ομως να παω για ψωνια.οχι χαζα.να παρω μπανακι για το μωρο και διαφορα χρησιμα.αλλα τολμαω ;;;;φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΖΑΜΠΕΛΑ Κ ΜΠΕΜΠΗ.

ΡΑΝΙΑ Μ ΑΦΟΥ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗ Μ ΓΙΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΚΟΜΑ.

ΜΑΜΑ ΜΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.

ΜΑΜΗ Μ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΛΙΓΟ ΝΩΧΕΛΙΚΗ ΑΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Κ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΕΙΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ.

Σε μια εβδομάδα θα είστε σπίτι σας.αν δεν τρώει με τα μπιμπερό της ΜΕΝΝ ζητά να πας το δικό σου. Πχ αν έχουν νουκ εκεί πήγαινε τσικο εσύ να δεις .εμένα αγανακτουσε με τα τσικο με της νουκ το καταπίνει μονορούφι! !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μωρακια!!!!!!!

μαμα και ντοανι τελεια νεα για τα μωρακια!!!!!!!!!

Ρανια και εμενα μου ειπε οχι βαρος ουτε μισο κιλο και να προσεχω με τις δουλειες.εννοειται περπατημα πολυ γιοκ διοτι τον πιεζει που τον πιεζει με το κεφαλι του τον τραχηλο.

Για να δουμε βρε κοριτσια!!!!!ευτυχως αυριο τελειωνω και με δουλεια.να ηρεμησω λιγο.ηθελα ομως να παω για ψωνια.οχι χαζα.να παρω μπανακι για το μωρο και διαφορα χρησιμα.αλλα τολμαω ;;;;φοβαμαι.

Εγω του το ειπα οτι θα κανω οτι μπορω αλλσ με τον γιο μου δεν εχω επιλογες. 14 κιλα θελω δεν θελω τα σηκωνω 3-4 φορες τη μερα. Το ξερω οτι το διακινδυνευω, του το ειπα κιολας. Απλως ειπε οτι μπορεις κανε.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΖΑΜΠΕΛΑ Κ ΜΠΕΜΠΗ.

ΡΑΝΙΑ Μ ΑΦΟΥ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗ Μ ΓΙΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΚΟΜΑ.

ΜΑΜΑ ΜΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.

ΜΑΜΗ Μ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΛΙΓΟ ΝΩΧΕΛΙΚΗ ΑΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Κ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΕΙΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ.

Ιζαμπελλα μοθ αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι δεν θα κανω υπερβολες και αν η μικρη μου ειναι να βγει νωριτερα θα βγει. Πιστευ ω θα μπω στον μηνα μου. Τι στο καλο! Τιποτα δεν εμεινε. Νωχελικη ειναι απο τον ικτερο. Κι εσυ αφου βγειτε καλο ειναι να την εχεις σε φωε. Ελπιζω να τη παρεις σπιτι απο δευτερα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου εγω πιστευω συντομα θα βγει η μπεμπουλα σου και θα ερθει σπιτι!

Κοριτσια προσεχετε οσο κ αν γινεται, εμεινε πολυυυ λιιιγο...

Εμενα παντως μου λετε γιατι δε μου μετρησε τον τραχηλο και εχω μεινει με την απορια!?

Αλλα απο την αλλη μου ειπε περπατημα οχι απο τωρα, αλλα απο 16/10...?

Δεν ειπε να προσεξω τιποτα αλλο...βεβαια εγω προσεχω ετσι κ αλλιως μιας και σπιτι ειμαι γενικα και κανω μονο τα απαραιτητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...