Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Izambella, είμαι σίγουρη ότι θα πετάτε στα σύννεφα πια!

Ειρήνη, γερή και καλότυχη να 'ναι η μπέμπα σας! Ευτυχώς απ' ό,τι φαίνεται θα πάρει τα πάνω της γρήγορα! Κουράγιο και σύντομα θα είστε όλοι μαζί σπιτάκι σας!

Εμείς καλά είμαστε, έφτασε τα 2300 η μικρή και αν όλα συνεχίσουν έτσι, θα μπω για προγραμματισμένη καισαρική στις 4 Νοεμβρίου, στις 37 εβδομάδες δηλ. Μακάρι να φτάσουμε εκεί! Να μπορέσω να ξανααναπνεύσω χωρίς άγχος...

Φιλιά σε όλες τις μανούλες και μπεμπάκια!


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mummy ευχαριστούμε..δεν το είχα διαβάσει ότι γύρισε. Μια χαρά τότε..Ακόμα δουλεύεις κι εσύ? Πότε θα πάρεις άδεια? Κάνεις καθιστική δουλειά? Κι εγώ ευτυχώς δεν δουλεύω κάθε μέρα οπότε βρίσκω χρόνο και για τα υπόλοιπα...Εντωμεταξύ βρε κορίτσια παρατήρησα ότι τα κιλά τώρα μπαίνουν για πλάκα..Λόγω εμετών ακόμα και τώρα λόγω θέσης του μπέμπη δεν έχω αλλάξει κάτι στην διατροφή αλλά η ζυγαριά ανέβηκε. Προφανώς κάνουμε κατακράτηση περισσότερη τώρα? Συν την δυσκοιλιότητα..

Link to comment
Share on other sites

Μαμμυ εμενα με ανακουφιζει κ το νερο με παγακια.κ φυσικα στα μεγαλα ζορια μαλοξ.κ μενα τα ποδια εχει σφηνωσει κατω απο το δεξι στηθος.ηλιανα μην ανησυχεις για τα κιλακια.να τρεφεσαι υγιεινα.2κιλακια ειναι το μωρο.3-4υγρα-πλακουντας.κ η δυσκοιλιοτητα δ βοηθαει.

Μπραβο ρεννιε!γτ να μη φτασετε 4/11;!ενας μηνας εμεινε!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα κοριτσάκια!! Izambella μου σε φαντάζομαι τώρα και χαίρομαι! Ειρήνη πως είναι το κοριτσάκι μας; Rennie και εγώ 4 Νοεμβρίου έκλεισα καισαρική!! Θα γεννήσουμε μαζί! Κορίτσια εμένα η κοιλιά μου είναι πολύ χαμηλά. Ποτέ δεν έφτασαν τα πόδια του μέχρι ψηλά. Όλοι μου λένε ότι θα γεννήσω πιο νωρίς αλλά αναγκαστικά θα δουλεύω μέχρι τις 2 Νοεμβρίου για να τελειώσω όλες τις εκκρεμότητες και να μπορώ μετά να μείνω με το παιδί τουλάχιστον 2 μήνες. Χθες επιτέλους ετοίμασα την βαλιτσούλα μου!!


DnNdp3.png

SYD6p3.png

BsVEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια και μωρακια!!

Izambella και Ειρηνη που εισαστε? τι κανουν μπεμπης και μπεμπα???

Εμεις καλα, ας τα λεμε...η μπεμπα με εχει πεθανει, σπρωχνει διαρκως κατω απο το δεξι στηθος με τα ποδαρακια της και υποφερω πραγματικα. Να γυρισω δε μπορω ουτε δεξια ουτε αριστερα ουτε ανασκελα, γενικα ποναω παντου και καθε μερα δυσκολευει ειδικα το απογευμα και μετα και χωρις να εχω κανει τιποτα ουσιαστικα!!!

Αυριο εχουμε κ εμεις γιατρο επιτελους να δουμε τι γινεται!

Σαν κοιλια δε τη βλεπω χαμηλα, δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο ή κακο.

Υγρα παρατηρω παααρα πολλά...

Ο υπνος χαλια...

Αυτα τα ωραια, ξεκινησα με γκρινια!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη για να τρώει με το μπιμπερό της είστε σε καλό δρόμο! ! !σε πολύ καλό!!

Κοριτσια από εχθές ζω σε ένα άλλο σύμπαν παράλληλο με αυτό εδώ, σε ένα δικό μου κόσμο. Ο μικρος τρωει καθε 2.5 ωρες και αν καθυστερησει το γάλα λίγο βγάζει τσιριδα.Κατά τα αλλά είναι το καλύτερο παιδάκι μαν και ναν . Κακακια δε μου έκανε αλλά πήρα στη ΜΕΝΝ και δεν υπάρχει πρόβλημά! !

Τον αγαπάω τόσο πολύ. Μα τόσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Και μολις θα έστελνα να ρωτησω τι κανει η izambella τον εχεις κανει προέκταση του χεριού σου? χαχα

Το γλυκο μου λιονταράκι πεινάει συνεχως!

Αχχχ πες μας για την μυρωδιά του μυριζει παραδεισένια?

Ειρηνη τι νεα εχεις? ολα ενταξει με σενα και το μπεμπακι?


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Μ Κ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ ΠΟΝΑΚΙΑ ΔΕΞΙΑ Κ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΑΛΙΑ ΥΠΝΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΩ, ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ Μ 5 ΜΕ 6 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ.

ΡΕΝΙΕ Μ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΑΡΙΝΑ ΜΟΥ.

Η ΜΠΕΜΠΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 2 ΚΙΛΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ Π ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ. ΧΤΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΗΤΑΝ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΗΣ Κ Μ ΕΚΑΝΑΝ ΕΚΠΛΗΞΗ Κ Μ ΤΗΝ ΕΔΩΣΑΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΥΛΑ Κ ΕΛΑΦΡΙΑ Κ ΕΙΧΕ ΤΟΣΑ ΣΥΡΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι ομορφα νεακια διαβαζω! Μπραβο στα μωρα μας! Χαιρομαι τοσο πολυ που ακουω μονο ευχαριστα! Εμεις λεμε καλα. Η κοιλια εχει κατεβει. Το καταλαβαινω και στις καουρες αφου σταματησαν. Εχω αγχωθει λιγο σημερα γιατι σαν να ειδα λιγο ροζ στο εσωρουχο. Ελπιζω πως δεν ειναι τιποτα. Εχω αρχισει να μαζευω τα πραγματακια της γιατι κι εμενα μου φαινεται πως θα γεννησω νωρις.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Izambella πρεπει να ειναι υπεροχες αυτες οι στιγμες με το μπεμπη σου...!!

Ειρηνη η μπεμπαρα συντομα θα ανακτησει το βαρος της και με το παραπανω και θα την παρετε σπιτι!!

Ρανια πηρες το γιατρο για το ροζ?

Εμενα τα υγρα ολο και αυξανονται αλλα ευτυχως δεν υπαρχει συνεχομενη ροη, αλλα ειναι καπως "κολλωδη", υποθετω οτι ειναι απο τo utrogestan...

Επισης, εσωτερικα τον τραχηλο νιωθω καπως...σαν να τσουζει να το πω, σαν να τον γρατζουνανε, δεν ξερω αν εχετε κατι αντιστοιχο...

Μαλλον τελικα σε πολλες απο εμας πλησιαζει η ωρα μας νωριτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!τι κανετε;πως ειστε;

Μαρινα με το καλο κ συ!τοσο γρηγορα θα γυρισεις στη δουλεια;κ θα δουλευεις κ μεχρι τελους!

Ιζαμπελλα ωραιος ο δικος σας κοσμοες ε;ο καλυτερος!

Ειρηνη γρηγορα θα ειστε σπιτακι!

Μαμα.μια υπομονη..

Εγω ανυπομονω για το ντοπλερ την παρασκευη!

Ρανια μπορει να ηταν κ τυχαιο.προσπαθησε να κατσεις λιγο

Link to comment
Share on other sites

Μαμα.μια τα υγρα ειναι απο τα ουτρο.για τον τραχηλο προσεχε το τσουξιμο.το γρατζουνισμα μαλλον το κανει το μωρο

Ειναι σαν συνδιασμος γρατζουνισμα με τσουξιμο μαζι, αλλα προκαλει ενοχληση! Λες να ειναι το μωρο?

Ή μηπως εχει αρχισει να μειωνεται ο τραχηλος?

Αν με ξαναπιασει θα παρω κ το γιατρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...