Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

      Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου! Το βάρος είναι κατά προσέγγιση... αλλαμοπως και να εχει αν χρειαστεί να μείνει στη μονάδα θα είναι για πολύ λίγο!

      Η μπουμπου από τα δίδυμα που γεννήθηκε 2 κιλά ακριβώς έμεινε μόνο μια εβδομάδα στην απλή παρακολούθηση!

      Εύχομαι βέβαια να κρατήσεις λίγο ακόμη γιατί όπως και να έχει ο χρόνος στη μήτρα ειναι αναντικαταστατος!!!

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!

Σήμερα το πρωί θα πεταχτώ να κουρέψω τη μικρή και θα σας πω εντυπώσεις.....

Όχι ότι απέκτησε ξαφνικά μαλί απλά η μαμά μου και η φράντζα της Αναστασίας δεν τα πάνε καλά (εγώ δεν θέλω φράντζα, θέλω να της τα μακρύνω) και μου δήλωσε ότι αν δεν την πάω για κούρεμα θα την κουρέψει εκείνη οπότε έσπευσα γιατί το βλέπβ το πουλάκι μεσ την ψαλιδιά.... Πάντως τη φράντζα δεν της την κόβω...:D:D:D


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Deleni, καλημερα!! Να την κουρεψεις την Αναστασία να δεις πόσο θα δυναμώσουν και θα πληθύνουν τα μαλλάκια της.Εμεις έχουμε κουρευτεί 2 φορες και η διαφορα στο μαλλί είναι αισθητή.Να κουρεψεις και την φραντζούλα, θα βγει πιο καλό μαλλί , θα δεις..

Την τελευταία φορα του κουρεψα μόνο τα πλαϊνά και τώρα ετσι θα κάνουμε..Στο μάκρος τα αφήνουμε..Κάνει και ενα μικρό μπουκλάκι κάτω..Κουκλακι είναι..(όπως όλα φανταζομαι...)

Sunsun πηρά τηλ στο mother care και με βεβαιώσαν ότι το πρόβλημα δεν είναι κατασκευαστικό απλός η αμερικανίδες μαμάδες έκλεισαν το καρότσι με το μωρό επάνω, αλλιώς δεν εξηγείτε να ακρωτηριαστή το χέρι του παιδιού.

Αυτοι οι Αμερικάνοι εκτος του οτι θα μας καταστρέψουν είναι και ηλίθιοι!! Μην αγχώνεσαι Φωτεινή, τα καρότσια και όλα τα πράγματα γύρω μας ενεχουν καποιους κινδύνους μικρούς ή μεγάλους για τα παιδιά μας..Εμεις είμαστε οι χειριστές και καθορίζουμε τη σωστη χρήση τους (εκτος αν πρόκειται για κατασκευαστικό λάθος)..

Επεξεργάστηκαν by Stone

BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες μου!

Εχτές έδωσα στην Εύα νουλάκ για να δω αντιδράσεις. Ήπιε αρχικά 150γρ και μόλις έκανε κακά κ ήταν η ώρα για το δεύτερο γάλα, μόλις το δοκίμασε αηδίασε. Της φτιάξαμε μετά το δικό της και το ήπιε μονορούφι. Η επόμενη φάση είναι να δοκιμάσω κάποια στιγμή φρέσκο και αν δεν το πιειι κι αυτό μας βλέπω να πίνουμε σκόνη μέχρι τα 12!χαχαχαχα!!!

elachl μάλλον η Χριστίνα δεν έχει κάνει εγγραφή ακόμα για να μην έχει φανεί..

Λοιπόν μίλησα εχτές με το πικουλινάκι και δυστυχώς το ματάκι της μπουμπούς πρέπει να χειρουργηθεί άμεσα :-(. Η κύστη δεν μειώθηκε με το μασαζάκι οπότε πρέπει να αφαιρεθεί...Το χειρουργείο θα γίνει αύριο ή μεθαύριο..Το καλό είναι ότι θα την κάνει σε ιδιωτικό νοσοκομείο, οπότε δεν θα έχει μεγάλη νοσηλεία, το πολύ μία μέρα, ενώ αν την έκανε στο Παίδων θα έμενε μέσα 5 μέρες και είναι πολυ ψυχοφθόρο γιατί θα νοσηλευόταν σε θερμοκοιτίδα, οπότε θα την έβελεπε με ''ραντεβού''. Να της ευχηθούμε όλες καλή δύναμη και όλα θα πάνε καλά, είμαι σίγουρη!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stone δεν πρόλαβα την φώτο του γιού σου εχτές! Όσο για το τυρόψωμο, φτιάξτο οπωσδήποτε, είναι πεντανόστιμο και πανεύκολο. Εγώ πλέον το φτιάχνω κάθε 3 μέρες. Το έφτιαξα και εχτές που είχε έρθει η αδρφή μου με τον άντρα της και το τσακίσαμε σε χρόνο μηδέν!

deleni καλό κούρεμα!!!!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα arma!!

Καλημέρα φίλες μου!

Εχτές έδωσα στην Εύα νουλάκ για να δω αντιδράσεις. Ήπιε αρχικά 150γρ και μόλις έκανε κακά κ ήταν η ώρα για το δεύτερο γάλα, μόλις το δοκίμασε αηδίασε. Της φτιάξαμε μετά το δικό της και το ήπιε μονορούφι. Η επόμενη φάση είναι να δοκιμάσω κάποια στιγμή φρέσκο και αν δεν το πιειι κι αυτό μας βλέπω να πίνουμε σκόνη μέχρι τα 12!χαχαχαχα!!!!

Τι γάλα της έδινες..Γιατι ρε εσύ Noulac..Εμενα οι παιδιατροι μου πρότειναν διάφορα αλλά τα noulac, δεν ξέρω δεν με εμπνέουν (μπορεί να κν λάθος)..Εμεις πίνουμε ακόμη σκόνη, το aptamil και θα το πίνουμε μέχρι τα Χριστούγεννα, γιατί ο δικος μου μεχρι τον Ιούλιο θήλαζε και μου είπε ο γιατρός ας πιεί για ενα εξάμηνο σκόνη πριν πάτε στο φρεσκο..Από φρεσκα μου πρότειναν βιολογικης καλλιεργειας (πχ Φαρμα Κουκακι, Όλυμπος, ΜΕΒΓΑΛ)

Λοιπόν μίλησα εχτές με το πικουλινάκι και δυστυχώς το ματάκι της μπουμπούς πρέπει να χειρουργηθεί άμεσα :-(. Η κύστη δεν μειώθηκε με το μασαζάκι οπότε πρέπει να αφαιρεθεί...Το χειρουργείο θα γίνει αύριο ή μεθαύριο..Το καλό είναι ότι θα την κάνει σε ιδιωτικό νοσοκομείο, οπότε δεν θα έχει μεγάλη νοσηλεία, το πολύ μία μέρα, ενώ αν την έκανε στο Παίδων θα έμενε μέσα 5 μέρες και είναι πολυ ψυχοφθόρο γιατί θα νοσηλευόταν σε θερμοκοιτίδα, οπότε θα την έβελεπε με ''ραντεβού''. Να της ευχηθούμε όλες καλή δύναμη και όλα θα πάνε καλά, είμαι σίγουρη!

Να πάνε όλα καλά για την ψυχούλα μας και την μικρότερη κουτσουνίτσα της παρεας μας!!Πολύ καλή η επιλογή για την ιδιωτική κλινική γιατί ετσι θα υποστεί το παιδί και οι γονείς λιγότερη ταλαιπωρία και θα είναι άμεσα σπίτι..

Καλή Επιτυχία Πικουλινάκι!!! Περιμένουμε νεα του παιδιού...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία Πικουλινάκι!!!! Εύχομαι η μπεμπούλα να μην ταλαιπωρηθεί καθόλου!;)

Stone δεν ξέρω, το φοβάμαι λίγο να της κόψω πολύ αν και άλλοι έχουν πει ότι δυναμώνουν...το καλοκαίρι της τα πήρε λίγο η μαμά μου και δεν μπορώ να πω ότι έδειξαν καμία ιδιαίτερη τάση να "φουντώσουν"....

Όσο για τους Αμερικάνους δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο... Όχι τίποτα άλλο παίρνουν και άλλο κόσμο στο λαιμό τους!:D

Άρμα πάντως εμάς το φρέσκο το τσακίζει.... Μήπως να δοκίμαζες και στην Ευα;

Εντωμεταξύ τώρα τελευταία έχει αρχίσει και θέλει και γάλα το απόγευμα όταν ξυπνάει... της δίνω είναι η αλήθεια γιατί δεν ανοίγει το στόμα της να φάει τίποτα άλλο και φωνάζει μόνο "γγααλλλαα" (με το λ το βαρύ ). Μετά μπορεί να τσιμπίσει και κάτι αλλό αλλλά λίγο και το βράδυ ξαναπίνει... (περίπου 200 γρ το απόγευμα και άλλα 300 το βράδυ χώρια τα 250-300 του πρωινού)


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ τώρα τελευταία έχει αρχίσει και θέλει και γάλα το απόγευμα όταν ξυπνάει... της δίνω είναι η αλήθεια γιατί δεν ανοίγει το στόμα της να φάει τίποτα άλλο και φωνάζει μόνο "γγααλλλαα" (με το λ το βαρύ ). Μετά μπορεί να τσιμπίσει και κάτι αλλό αλλλά λίγο και το βράδυ ξαναπίνει... (περίπου 200 γρ το απόγευμα και άλλα 300 το βράδυ χώρια τα 250-300 του πρωινού)

Deleni και εμενα η μαμα μου με "μαλώνει" και επιμένει οτι 2 γευματα γάλακτος για το παιδί είναι λίγα και το τελευταίο διάστημα του δίνω 150 μλ λίγο πριν το μεσημεριανό ύπνο, είναι δεν είναι φαγωμένος..Ζεσταινεται το στομαχακι του και πέφτει ξερός για νανι..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Stone δεν ξέρω, το φοβάμαι λίγο να της κόψω πολύ αν και άλλοι έχουν πει ότι δυναμώνουν...το καλοκαίρι της τα πήρε λίγο η μαμά μου και δεν μπορώ να πω ότι έδειξαν καμία ιδιαίτερη τάση να "φουντώσουν"....

Μην το φοβάσαι μωρέ...μαλλί είναι..Όπως και να έχει το καλοκαιρι θα τα πιάνετε κοτσιδάκια και λοιπά φρου-φρου!!!:P:p


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


..Ζεσταινεται το στομαχακι του και πέφτει ξερός για νανι..

Ωραίο κόλπο... να το ξέρω και γω...

Πάντως εντάξει δεν με πολυανυσηχεί γιατί εγώ σαν παιδί έπινα 2 κιλά γάλα την ημέρα εκτός απο το υπόλοιπο φαγητό (βέβαια το μπιμπερό το είχα μέχρι τα 9 γιατί η μαμά μου φοβήθηκε ότι αν μου το κόψει θα κόψω το γάλα όπως έγινε με τον αδερφό μου...γέλασε κανείς;;;; γιατί μου φάνηκε ότι κάτι άκουσα, χα χα χα )


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Λοιπόν τα ειπα χθες με τις γιαγιάδες αλλα δεν νομίζω ότι θα γίνει και κάτι.

Η μαμά μου οκ καταλαβαίνει αλλα μου λεει οτι δεν την αφήνει η πεθερα.

Η δε πεθερά μου είπε ότι της δίνει να φαει αλλα δεν τρωει!!!!

Επίσης της εχουν κόψει τα φρούτα τα οποία της τα κανω χυμό και τα πίνει με καλαμακι γιατι παλι μου είπαν δεν τα πινει.

Χθες της εκανα ενα αχλάδι μισό μήλο και μισή μπανανα και τα τσάκισε και το εκανα μπροστά τους μήπως και συγκινιθούν αλλα η απαντηση ηταν "ε το πρωι δεν τα θελει".

Οπως καταλαβαίνετε δεν θα βρω ακρη.Απλα συμφωνησα με τη μαμα μου να της δίνει να τρωει οταν λειπει η πεθερα μου γιατι όπως καταλαβατε αυτη εχει σφηνωμενη "τυρόπιτα " στον εγκεφαλο.

Ρε κοριτσια χθες με πείραξε και κατι αλλο.Η μαμα μου συνεχεια μα συνεχεια λεει στη μικρη μην το κανεις αυτο θα φας ξύλο θα σε κανει ντα η γιαγια ,βγάζει την παντόφλα και κανει πως την χτυπαει .Ε δεν μου αρέσει και οταν της το ειπα μου ειπε οτι δεν το εννοει και κανει πλακα.

Ε ναι αλλα εγω δεν θελω.Πω πω αυτα τα μυαλα δεν αλλαζουν .

Μπορεί να μην ειναι πολύ σημαντικο αλλα δεν θελω ουτε για πλακα να φερετε ετσι στη μικρή .Ισως να ειμαι υπερβολική δεν ξερω.

Αμαν να περασει ο καιρος να παει παιδικο να ηρεμησω.

pikoulinaki μου με το καλό να γίνει η επεμβαση και να μην ταλαιπωρηθεί πολύ το μπουμπουκακι σου γλυκειά μου.

arma η Ανδρεάννα πίνει noulac εδώ και πολύ καιρό και της αρεσει, βεβαια της βάζω μεσα μισή κουταλίτσα μελι .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Στενοχωρήθηκα που διάβασα για τη μικρή Πικουλινίτσα που πρέπει να χειρουργηθεί τόσο μικρούλα! Αν είναι για το καλό της όμως, ας είναι τουλάχιστον όσο πιο ανώδυνο γίνεται!

Πάντως, για το maclaren εγώ εξακολουθώ και είμαι λίγο επιφυλακτική, γιατί αν οι ακρωτηριασμοί οφείλονταν μόνο σε λάθος χρήση, δεν θα αποσυρόταν όλες οι σειρές των καροτσιών της εταιρείας που έχουν παραχθεί την τελευταία 10ετία! Το κόστος είναι τεράστιο! Τι να πω, όσες το έχετε αν δεν μπορούν να σας το αντικαταστήσουν (αν και νομίζω ότι είναι υποχρεωμένοι) τουλάχιστον να είστε πολύ προσεχτικές!

Ο Γωγούλης μου ξύπνησε κατακατουρημένος σήμερα, μάλλον γι αυτό το μικράκι μου ακούστηκε 2 φορές το βράδυ να γκρινιάζει! Πάντως χτες που ήμαστε τα δυό μας ήταν πολύ καλός! Με το γάλα μου αφήνει πάντα στις 9 περίπου 70μλ από τα 210 και του τα δίνω λίγο αργότερα στον ύπνο του! Το πρωί άλλα 210 και μέσα στην ημέρα δεν του δίνω άλλο. Και η μαμά μου μου επισημαίνει ότι εμείς μικρά πίναμε το απίστευτο γάλα (φρεσκότατο αφού η γιαγιά μου είχε δική της αγελάδα μπλιάχ πώς μπορούσαμε τόσο βαρύ!).


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω αυτα τα μυαλα δεν αλλαζουν .

Μπορεί να μην ειναι πολύ σημαντικο αλλα δεν θελω ουτε για πλακα να φερετε ετσι στη μικρή .Ισως να ειμαι υπερβολική δεν ξερω.

Αμαν να περασει ο καιρος να παει παιδικο να ηρεμησω.

Soula, καλημέρα..Δεν βγάζεις άκρη, ε;; Τι να πώ, δύσκολα να μην μπορείς να συνεννοηθείς..Σε μένα πάντως και μαμα και πεθερα κάθονται "σούζα".. Με παίρνουν και τηλ. για να μην κανουν κτ μονες τους και τους την πώ..Στον άνθρωπο είναι..Οι δικες σου θέλουν να έχουν το πάνω χέρι..Κάνε υπομονή να ερθει ο καιρός για τον παιδικό...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...