Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μια χαρα δειχνει,εχει τη μυξουλα του αλλα πιο παιδι δεν εχει εκει μεσα?Παλι καλα!

Και στο δικο μας σχολειο, όλα τα παιδάκια έχουν μυξούλα και βήχα.

Ποιόν ορό του βάζεις? Εγω βαζω του Κων. απο το physiomer baby αλλά του ερχεται να ξεράσει κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Κωνκων μου και ο Παναγιωτης περυσι που πηρε αντιβιωση συνεχεια διαρροια εκανε. Μαλλον απ΄αυτο ειναι. Περαστικά

Ναι Ντινα μου ετσι μου ειπε και η γιατρος και τη σταματησα. Μονο που ανυσηχω μην εχει χασει πολλά υγρα και πάθει κάτι....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμας μυξουλα και βηχα εχουν ολα εξ αρχης εμεις η αληθεια ειναι οτι ειλικρινα την ειχαμε πηδηξει εως τωρα αλλα οκ σιγα το πραγμα αν δεν ηταν τα αυτια στη μεση δε θα τον μπουκωνα ετσι στον ορο..

Εγω ειπα και τις προαλλες πλεον βαζω ορο με τη συριγγα απευθεις απο μπουκαλι φυσιολογικου ορου.Περνω αυτα των 250 μλ(1,15 ευρω)ανοιγω καρφωνω μονιμα τη βελονα πανω και οποτε θελω το γυρναω αναποδα κ τραβαω με 10αρα συριγγα και ριχνω..2 10αρες τη φορα.

Ενδιαμεσα του εχω παρει το physiomer οχι πια το baby αλλά το Κids για 3 ετων.Το ιδιο ειναι σε συσταση απλα ριχνει με ακομα περισσοτερη πιεση και το βαζει μονος του οταν του πω.

Μετα φυσαει αλλα αν εχει μπουκωμα του κανω και ρουφηχτηρι για να ειμαι σιγουρη.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τη διαρροια αν ειναι πανω απο 3 φορες τη μερα και πανω απο 3 μερες κατι πρεπει να κανεις να την κοψεις...μιλα με την παιδιατρο και ρωτα για τη σκονη hydrasec ειναι κατι σκονακια που μπαινουν στο γαλα ή στο νερο και ειναι καταλληλα και για βρεφη.Εγω δεν τα εχω δωσει αλλα τα εχω να υπαρχουν.Το ειχα συζητησει με την πετρουλα καποια στιγμη εκεινη τα εχει δωσει νομιζω.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσο για την αντιβιωση και τη διαρροια να ξαναπω οτι εμενα μου ειχε πει οτι οταν μια αντιβιωση κανει πολυ διαρροια ενδεχεται να μην εχει πιασει και ισως θελει αλλαγη.Μαλλον πρεπει να την ξαναδει η γατρος.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα μου σ'ευχαριστω. Πάντως για να του βάλω ορό παλευουμε καθε μερα, δεν το θελει με τιποτα και πνιγετε. Θα ρωτησω τη γιατρο για τη σκόνη αυτη. Είναι και Τετάρτη γμτ και θα πρεπει να τρεχω παλι μονη με τα παιδιά να βρω φαρμακείο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παλευαμε παρα πολυ...3 τον κραταγαμε κυριολεκτικα αλλα ειδε και απο ειδε και το πηρε αποφαση πια...δεν παιζει να μν βαλω καθημερινα εχει-δεν εχει μυξα.

Να πας φαρμακειο ομως γιατι απο παρασκευη παλι απεργια εχουν.

Ρωτα αυτα που σου ειπα...ειναι για βρεφη και διαρροια.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι και πάλι!!!

Τελικά το πήραμε! Το ΟΣΚΑΡ ντεεεεε! Φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες κυρίες μου ο γιόκας μου! Με πήρε τηλ η δασκάλα, ούτε γενέθλια, ούτε τούρτα, ούτε κλόουν φυσικά! Θρίαμβος, ρεζίλι η μάνα πάλι! :tongue: Φαντασιόπληκτο το παιδάκι μου και με τη βούλα, το μόνο που ισχύει είπε η δασκάλα είναι ότι κάποιες φορές φουσκώνουν μπαλόνια όντως και παίζουν με τα παιδιά, όχι όμως χθες! Μέχρι εκεί! Πού να της έλεγα ότι την άλλη φορά επέμενε ότι είχαν και λούνα παρκ στην αυλή!

Το μόνο θετικό ήταν ότι τα είπαμε λίγο, είπε ότι είναι καλό παιδάκι,(για το σωστό λέει???) τελευταία ζωήρεψε αρκετά βέβαια, αφού σκαρφαλώνει στα τραπέζια τους και κάνει διάφορα αλλά το βρηκε λογικό για αγοράκι (μέχρι να ανέβει και στο κεφάλι της :D), τη ρώτησα όμως αν είναι επιθετικός γιατί με την αδερφή του έχουμε κάτι κρουσαματα τελευταία, αλλά λέει όχι σε καμιά περίπτωση δε θα τον χαρακτήριζε επιθετικό, διεκδικεί τα παιχνίδια που παίζει αλλά το πολύ-πολύ να σπρώξει κανένα παιδάκι και μέχρι εκεί, ποτέ δεν έχει πειράξει παιδί στα καλα΄καθούμενα. (Πάλι καλά)! Για τους κολλητούς του (τα δύο παιδάκια) όντως επιβεβαίωσε ότι παίζει περισσότερο με αυτά τα δύο, αλλά γενικά τον χαρακτήρισε κοινωνικό και ότι παίζει με όλα τα παιδιά! Με το φαγητό πάλι όπως το περίμενα, μόνος του μόνο μερικές κουταλιές, μετά βαριέται και πρέπει οπωσδήποτε να τον ταίσει εκείνη!

Αυτά τα δικά μας!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα εγω σου ειπα εχω μεινει αναυδη με το γιο σου!!!Χαχα!Τρελα ειναι!!!πολυ μου αρεσε!

Οσο για την περιγραφη της δασκαλας για το Γιωργακη ειναι πανω κατω αυτα που μου ειπαν και μενα με μεγαλυτερη ομως εμφαση στην αταξια....με πολυ μεγαλυτερη...χαχα!

Στο φαι μονο διαφερουν, ο δικος μου ή μονος του ή καθολου.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για να σχολιάσω και τα υπόλοιπα τώρα!

Για τα σκονάκια κορίτσια και το Καλοκαίρι που ήμαστε διακοπές και είχε πάθει ο Γιώργος τρελό τραμπάκουλο με γαστρεντερίτιδα με εμετούς και διάρροια μου είχε πει και η εκεί παιδίατρος αλλά και η δικιά μας όχι, μόνο αν κάνει πολλούς εμετούς χρειάζεται να πάρει ηλεκτρολύτες! Ειδικά αν είναι από αντιβίωση (και η δικιά μου έκανε διάρροια όταν πήρε για την ωτίτιδα) καλύτερα να επανέλθει μόνη της η χλωρίδα του εντέρου.

Γιοβάνα αστέρι και η δική σου, κοίτα μνήμη! Ελπίζω τα παιδιά μου να μην πάρουν από μένα σε μνήμη γιατί την έβαψαν! Περισσότερο από όλα την ιστορία δε μπορούσα στο σχολείο, είχα σοβαρό πρόβλημα στην απομνημόνευση! Με δικά μου λόγια τα θυμόμουνα, κατά γράμμα με τίποτα! Ημερομηνίες και μάχες το χειρότερό μου! :)

Εγώ πάντως πήρα το spray τον ορό όπως μου είχε πει η Ρίτα και ησυχάσαμε! Το κάνει χωρίς πολλά πολλά και γκρίνιες!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν ειναι ηλεκτρολυτες...επαναφερουν την χλωριδα του εντερου λεει...τωρα τι να πω δε ξερω δεν εχω εμπειρια.

Δοκιμασε και το Physiomer Κids. ακομα καλυτερο!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήραμε! Το ΟΣΚΑΡ ντεεεεε! Φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες κυρίες μου ο γιόκας μου!

χαχαχαχαχαχα απιστευτος ο Γιώργος! Λές να σου βγει συγγραφέας:rolleyes:. Τετοια φαντασία όμως ε? Είναι φοβερός!!! Μπραβο του που ειναι καλο παιδακι και αγαπάει τους συμαθητες του.

Εμεις εχουμε ενα θεμα αυτες τις μερες και δεν ακουει κανεναν στο σχολείο:oops:.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...