Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ωραία εκδρομούλα, εγώ χρόνια τώρα θέλω να πάω στη λίμνη Τσιβλού, μονοήμερη βόλτα είναι κι αυτό, αλλά όλο το ξεχνώ.

Σήμερα, πάλι, έβλεπε κάτι φωτο της κόρης μου από το παιδικό μουσείο, άντε, να κανονίσουμε βρε κορίτσια!

Όσο καθυστερείτε να πάτε Τσιβλού, τόσο χειρότερα! Γιατί όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο "πολιτισμένη" γίνεται....:mrgreen::mrgreen:

βέβαια είναι πιο μακρυά από τα Τρίκαλα και πιο πολλές ώρες... αλλά αν φτάσετε ώς εκεί να πάτε οπωσδήποτε Ζαρούχλα!!! Απλά τέλεια!!!!

Μουσείο... όποτε πείτε εγώ είμαι μέσα!!! (Έχω και καιρό να πάω και γκρινιάζει η αδερφή μου!!! χαχαχα)


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημεραααααα

Εδω με τα αντρακια μου παρεα στο κρεβατι ...ο μικρος κανει χαρουλες και ο μεγαλος εχει κανει πιστα το κρεββατι ...

Γειτονακι για χιονακι μην τρεχετε βρε στα τρικαλα...εχει και παρνηθα....fresh....

Πικουλινα μου περαστικα και στο συζυγο....πωπω αντρα αρρωστο δεν παλευεται λεμε...εγω το εχω διαρκως αυτο μολις κολλησει ο χρηστος τσουπ και ο αντρας μου ..λες και παει και αυτος παιδικο..Ο μικρος ελπιζω πολυ καλυτερα!!!

Καλη κυριακη να εχουμε!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

... Δυστυχώς, πάλι μου έκανε πυρετό... Μα τί κάνω λάθος και την κρυώνω;... To πρωί τη βρήκα πάλι ξεσκέπαστη στο κρεβάτι της... πόσες ώρες να ήταν έτσι... Λέτε να κρύωσε; Θα δείξει... Ελπίζω να μην είναι τίποτα και να μην ξανανεβάσει.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια εχω αφοσιωθει στα φωτο-ντοκουμεντα των ημερων και δεν εχω σχολιασει εδω!

Τι κανετε?

Μαριζα περαστικα.Τι να πω ρε παιδι μου..παει σχολειο αυτες τις μερες?Που καλλαει?

Ντινα αυτη την ιωση εννουσα...και ο Γρηγορης 2 μερες εκανε διαρροια(ασπριδερη) απο 1 φορα(εγω δεν το εξελαβα σαν ιωση αλλα εκ των υστερων εμαθα οτι παιζει) .Και στο σχολειο μου ειπαν οτι ολα λειπουν με λιγη διαρροια μεν αλλα με πονο.Τωρα ειναι καλυτερα?

Οσο για το αντιγριπικο και γενικα τα εμβολια Μαριζα μου εχω ξαναπει οτι γενικα πιστευω οτι βοηθουν το παιδι να τα περναει ολα πιο ελαφρα.Γενικα ειμαι υπερ.

Πιστευω οτι αν ενα παιδακι εχει κανει φετος το αντιγριπικο επειδη εχει και στελεχη Η1Ν1 μεσα ισως αποφευγει τις επιπλοκες για αυτο ρωτησα την Πικουλινα.Γιατι η μυοσιτιδα ειναι επιπλοκη.Βεβαια ποτε δεν ξερεις ..

Οσο για τις πνευμονιες...ναι, τις ακουω συχνα αλλα ρε παιδια και αυτη η υπερκαταναλωση που ακουω σε αντιβιωσεις,μασκες,κορτιζονες κτλ εχουν κανει πια τα παιδια πιο ευαλωτα και τους ιους πιο ανθεκτικους.Εγω ετσι νομιζω...

Εμεις περασμε πολυ ωραια σημερα.Πηγαμε σε κατι καινουριες κουνιες και το παιδι καταχαρηκε!Ειχε πολυ καιρο να τρεξει και να σκαρφαλωσει σε εξωτερικο χωρο τοσο πολυ!Ευτυχως ο καιρος βοηθησε!Ειδε αλλες,νεες κατασκευες και ξεσαλωσε!4 ωρες κατσαμε...χαχα!

Μετα φαγαμε στη μανουλα και τωρα συμμαζευω λιγο ενω οι ανδρες πηγαν βολτα.

Φιλια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει να πάει σχολείο από προπαραμονές Πρωτοχρονίες, από τότε νοσηλεύτηκε με βροχοπνευμονία (αυτό είπε ο παιδίατρος μας τουλάχιστον μετά το εξιτήριο) κι έχει κάνει ακόμα 2 φορές πυρετό. Έλαιος δηλ., πού να πήγαινε και σχολείο. Ξεκινάει πάλι στις 19/02 που τελειώνει η αναρρωτική του άντρα μου κι Ο Θεός Βοηθός.

Την άλλα εβδομάδα, μισοβδόμαδα θα φύγουμε εκδρομή, πρώτα Ο Θεός, να πάμε στο χωριό μας φίλης, κάπου ορεινή Αρκαδία, άντε γίνε καλά κόρη μου, θα περάσεις ωραία.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν επανήλθα γιατί έριξα τη βόμβα και εξαφανίστηκα!

Τελικά δεν είμαι 2 1/2 αλλά 6 εβδομάδων πλέον, καλά τα λες Βίκυ... Η καινούργια γυναικολόγος που δεν την έχω δει ακόμα μου είπε να επαναλάβω την χοριακή αύριο Δευτέρα για να μην έρχομαι τζάμπα, να δούμε δηλαδή και κάτι, αλλά θα την πάρω αύριο τηλ. για να πάω απευθείας. Δεν θέλω πάλι να τρυπιέμαι, αφού τώρα θα πρέπει να κάνω πάλι εξετάσεις κτλ. Τη φλέβα μου την ψιλοπείραξε η κοπέλα που μου έκανε την προηγούμενη. Δεν σας κρύβω οτι ανησυχώ αρκετά γιατί δεν νιώθω ακόμα πολύ έγκυος. Λέω μήπως δεν πάει κάτι καλά κτλ. Αν και δεν έχω λόγο...

Σας ευχαριστώ για της ευχές σας και εύχομαι να πιάσουν!!!

pikoulini σου εύχομαι σύντομα να δεις κι εσύ ++++!

μαρίνα έχει κολλήσει της τοσοδούλας καιρό τώρα το τίκερ;

μαρίζα περαστικά στο ναταλάκι!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε το Ναταλάκι... πώς είναι τώρα? Περαστικά της!!!!

Ορεινή Αρκαδία? Ωραία!!! Πού θα πάτε?

Το θεατράκι μια χαρά! Πολύ ευχάριστο! Όχι καμιά υπερπαραγωγή, αλλά για παιδικό... καλό! Σε σχέση με τον Μάρκο, για μένα ήταν λίγο καλύτερο... Είχε πιο πολύ μουσική...

Η Σοφία... τι να πω! Ξετρελάθηκε!!! Παρόλο που νόμιζε ότι θα ξαναπάμε στον Μάρκο... της άρεσε πολύ!!!!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ζουζούνες!!!

τι κανετε;;εμεις εκδραμαμε το Σαβ/κο οικογενειακώς!!

Ημασταν προσκεκλημενοι για σημερα σε εγκαινια ξενοδοχείου στο Λουτρακι Αριδαίας και αποφασισαμε χτες το μεσημερι να αναχωρησουμε και να διανυκτερευσουμε εκει..Περασαμε πολύ ομορφα!!Ο Αναστασης δεν ξεκολλουσε απο τον παιδοτοπο ο οποιος ηταν τεραστιος και με φουσκωτα παρακαλώ,καμια σχεση με την πλαστικουρα των περισσοτερων ξενοδοχείων..Ο μικρος απολαμβανε την αγκαλια της μαμας του και ο αντρας μου την πισινα, το υδρομασαζ και ολα τα σχετικά..:mad:

Η μαμα πάλι ευχαριστηθηκε το φαγητό και γενικώς την εβγαλε ρεκλα στην καρεκλα (ευτυχως αναπαυτικη βεβαιως βεβαιως!!!), περιοδικό και καφεδακι (οταν κοιμοταν ο κυριούλης)..Ααα κι ενα μασαζακι για να διωξουμε τα νεκρα κυτταρα και να ενισχυσουμε τον οργανισμό μας!!!

Αντε κι ερχονται τα καλύτερα...!!!

Ντινακι περαστικα στον Πανουλη και στο κουμπαρακι σας..Ευχομαι το παιδακι να το ξεπερασει γρηγορα!

Καληνυχτα και καλή εβδομαδα να εχουμε!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο Sun-sun! Μέσα έπεσε, 5,5-6 εβδομάδων έλεγα ότι είσαι κι εγώ! Όλα θα σου πάνε καλά μην αγχώνεσαι!

Το τικεράκι ε? Αμ, δεν κόλλησε η μάνα τεμπελιάζει να το φτιάξει! ΧΙιχχι!

Μαρία ψήθηκα κι εγώ πάντως για το θεατρικό! Ο Μάρκος κι εμένα δε μου άρεσε πολύ! Το μήλα ζάχαρη κανέλα πολύ καλύτερο!

Μαριζάκι περαστικά στο Ναταλάκι! Έχει προφανώς πέσει το ανοσοποιητικό της και κολλάει στο φτερό! Υπομονή και θα έρθουν καλύτερες μέρες, μέχρι την εκδρομή θα είναι μια χαρά! Να μας πεις λεπτομέρειες γιατί έχω ακούσε ότι είναι καλή εκδρομή και όχι πολύ μακρυα από Αθήνα!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα και για τη Ναταλία που ειναι αρρωστούλα...Φιλακι γρηγορα περαστικα σας!!!!

Sunsun καλή συνεχεια!!Σε κανενα μηνα θα αρχισουν τα συμπτωματα τα οποία ευχομαι να ειναι οσο το δυνατον πιο ελαφρια...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...