Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

αααα... είναι πολύ απλά τα πράγματα!

η Σοφία έχει μια πολύ κρυουλιάρα μαμά κι ένα πολύ θερμόαιμο μπαμπά!

οπότε εγώ την ντύνω, αλλά εκείνη (που προφανώς έχει πάρει από τον μπαμπά της) συνήθως γδύνεται! χαχαχαχα!

τις καλτσούλες, πάντως, της τις φοράω (μην κρυώνουν τα ποδαράκια της!)

(τον χειμώνα μόνο έτσι! τώρα που ανοίγει ο καιρός θα σταματήσω να της βάζω!)

ευχαριστώ!!!!!!!! (για τον μπαμπά μου πάει αυτό! χαχα)


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερααααα

Της καλτσας εγινε χθες εδω ε ??χαχα...εγω εχω αλλο θεμα ...απο τοτε που γεννησα εχω καψες (λες και ειμαι σε κλημακτηριο..)οποτε μονο που βλεπω τον χρηστο με καλτσες δεν αντεχω να τον βλεπω και φουντωνω...οποτε θελει δεν θελει το παιδι κοιμαται ξεκαλτσωτο..(αν και καπου εχω διαβασει οτι καλο ειναι να κοιμασαι χωρις καλτσες ..)

Μαργαριτα γιατι βρε δεν εδωσες στο φιλακι λινκ για την περιβοητη και πρωτοτυπη συνταγη μου ...Ααααα δεν προωθεις τα μαγειρικα μου ταλεντα..

Σαρδελακι μου διαβασα για τα κρεατακια του Αστερη ...ολα θα παν καλα και ειναι θετικο που εχετε δικο σας ανθρωπο ωρλ .

Εμεις χειροτερα ..το μπεμπακι εβηχε οοοολη νυχτα ...θα ξαναφωναξω την παιδιατρο να τον δει μιας και τοοοση μασκα και βελτιωση καμια..ο Χρηστος πολυ καλα αν και χθες μας ακουσε ολοςο δημος..

Γυρισε απο το σχολειο και δεν ηθελε να μπει σπιτι και μεσα ο μικρος να σκουζρει για να φαει ...τον εβαλα σηκωτο στην αυλη και πηγα στον μικρο ...ο χρηστος εν τω μεταξυ να κλωτσαει την πορτα ,πεταξε το μπουφαν στα λουλουδια και την τσαντα στο γκαραζ ..παω εξωτον βαζω τιμωρια και ξαναμπαινω να βαλω πιπιλα στο μωρο ...ξαναβγαινω τον παιρνω παραμασχαλα τον βαζω μεσα ουρλιαζοντας και μαζι να ουρλαιζει και το μωρο γιατι ειχε ερθει η ωρα να φαει ...περασα ενα υπεροχο απογευμα....

Γειτονακι μου χρονια πολλα για τον daddy!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα εχεις δικιο!!!!!!!Εχεις δικιοοοοοοο

Εδω τα καλα φασολακια

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=763&Itemid=49

Ηθελα να δειξω οτι τα ξερω και εγω!:tongue::tongue::tongue:

Οσο για το σεξυ απογευμα...γιατι φρικαρε ο Χρηστος?Αχ αυτα τα μικρα-μεγαλα!Ζορικα ειναι!

Χαρα στο κουραγιο σου φιλεναδα!

Περα απο την πλακα και εγω τον πρωτο χρονο του φορουσα καλτσες στον υπνο.

και εγω ξερω παντως οτι δεν ειναι καλο να κοιμομαστε με καλτσα.Εχει να κανει με τη θερμοκρασια του σωματος που ειπε και ο γιατρος στη μανα μου.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.....καταρχάς να πω ότι

Άρμα 35η εβδομάδα!!!!! ντύσου, στολίσου, ετοιμάσου και έρχομαι να σε πάρω για βόλτες στα μαγαζιά και καφέ :lol::lol::lol:

Τι κάνετε κορίτσια μου; Είστε όλες καλά; Εμείς μια χαρούλα και πήγαμε στο σχολείο μας όλο χαρά. Χτες με το που γύρισα σπίτι το μεσημέρι βρήκα το καλό μου να κοιμάται και μόλις ξύπνησε η πρώτη της κουβέντα ήταν: ''Μαμά αυτή η γιαγιά δεν ξέρει κανένα τραγούδι, πρέπει να πάει σχολείο'' :D:D Το τι γέλιο έκανα δε λέγεται. Μετά μου είπε η πεθερά μου ότι της έλεγε ένα τραγούδι για το Λάκη το κροκοδειλάκι :confused::confused:

Τι σας έπιασε χτες το απόγευμα ρε κοριτσάκια; Δυστυχώς εγώ έκανα δουλειές, ξεπατώθηκα μιλάμε, και έχασα όλο αυτό το παραλήρημα. Να σας πω ότι ούτε η Αλεξάνδρα κοιμάται με κάλτσες. Μόλις γυρίσουμε σπίτι η πρώτη της δουλειά είναι να βγάλει παπούτσια και κάλτσες. Το έμαθε από 12 μηνών και δεν το αλλάζει. Ακόμα και να της τις φορέσω το βράδυ θα τις βγάλει.

Όσον αφορά για τα κρεατάκια, διάβαζα ένα άρθρο στο ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΝΕΟΙ ΓΟΝΕΙΣ - ΜΑΡΤΙΟΥ 2011 που το υπογράφει κάποιος Ιωάννης Χριστόπουλος - χειρούργος ωρλ και λέει ότι αν μπορούσε να εξαφανίσει ως δια μαγείας όλα τα κρεατάκια από τις μύτες των παιδιών θα το έκανε. Τα θεωρεί, όπως και είναι, άχρηστα σε αντίθεση με τις αμυγδαλές που είναι πολύ σημαντικές για το ανοσοποιητικό των παιδιών, τουλάχιστον μέχρι τα τρία χρόνια. Τα κρεατάκια, λέει το άρθρο, πρέπει σε κάθε περίπτωση να βγαίνουν αν τα παιδιά παθαίνουν υπνικες άπνοιες, υποτροπιάζουσες ωτίτιδες και αμυγδαλίτιδες ή είναι λιποβαρή.

Ρίτα για το γλυκό που ρώτησα, σκεφτόμουν κάτι σε στυλ σοκολατάκι. Έχεις κάτι υπόψη; Το τιραμισού το ξέρω αλλά δεν με ενθουσιάζει. Ο Γρηγόρης πάντως σιγά να μην φορούσε κάλτσες. Αυτό πραγματικά θα μου έκανε εντύπωση.:D:D:D


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

χαχα!Μα δε βρισκω πραγματικα λογο να φοραει καλτσες.Αντε παλι παμε απο την αρχη.......χαχα

Μια πυτζαμα την θεωρω απαραιτητη παρολα αυτα.

Σοκολατακι?χμμμ ασε να σκεφτω λιγο.

Μονο σε τετοιο στυλ θες?

Μα και αυτη η γιαγια να μην ξερει τραγουδια στειλτε την για ενα ταχυρρυθμο στον παιδικο...χαχα!

Πλακα- πλακα και εμενα μου λεει κατι καινουργια παλι ''μικρο αεροπλανο'' και κατι αλλα.

Και θυμωνει που δεν τα ξερω!!!Ολοι μαζι για ταχυρυθμα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!

Πανμαρ να χαίρεσαι τον μπαμπά σου, πολύχρονος να είναι!

όσο για τις κάλτσες.... εγώ πάντα φορούσα μέχρι που γνώρισα τον σύζυγο-θερμάστρα (:tongue::tongue::tongue:)...απο τότε έκοψα τις κάλτσες και κατ' επέκταση και της Αναστασίας... η οποία αν τις ξεχάσουμε με φωνάζει και μου λέει " δεν κοιμόμαστε με τις κάλτσες μαμά, σφίγγουν τα ποδαράκια" χαχαχαχαχα....

Μόνο ο Γιάννης κοιμάται με κάλτσες γιατί του φοράω απο εκείνους τους υπνόσακους που αφήνουν τα πατουσάκια έξω...

Ιωάννα τι ναπω...περαστικά...

Μαρίνα πόσο σε καταλαβαίνω....

Εμείς πήγαμε στην παιδίατρο χθες...η Α. είναι πολύ καλά και έχει μόνο μύξες εξού και ο βήχας. Ο μικρός έχει λίγο υγρό στο αυτί ακόμα το οποί όμως δεν της απασχολεί (Ρίτα :D) και θα το παρακολουθήσουμε...για αυτό μας είπε επίσης πολύ ορό... όσο για τις βρογχιολίτιδες που έχει περάσει μας είπε ότι θα έπρεπε να μας δώσουν προφύλαξη (για να μην εξελίσεται κάθε βήχας σε βρογχιολίτιδα) η οποία παλιότερα γινόταν με εισπνοή κάθε μέρα flixotide ενώ τώρα έχει βρεθεί το singulaire που το παίρνει το παιδί αρχικά για ένα μήνα και εφόσον σε αυτον τον μήνα δεν κάνει κρίση, συνεχίζει για ένα εξάμηνο και υποτίθεται ότι μετά πολύ σπάνια θα κάνει ξανά βρογχιολίτιδα.... είδωμεν... Προς το παρόν προσπαθούμε να το βρούμε γιατί βρίσκετε σε έλλειψη...

Αυτά προς το παρόν... τα λέμε μετά!!!!


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμβαθυναμε ολοι στο υγρο στο αυτι βλεπω!!Μπραβο!χαχα!Σωστα τα ειπε.Πολυ οροοοο !!

Παντως για το αναπνευσιτκο το αγορακι της φιλης μου που εχει μια ευαισθησια και εχει περασει καμποσα και βαρια περιστατικα κανει καθε μερα πρωι βραδυ flixotide σαν προφυλαξη μεχρι τον Ιουνιο.Και επισης πινει και αυτα τα χαπακια που λες(και ειναι και 4 ετων).

Να του το κανεις μωρε κριμα ειναι να ταλαιπωρειται.

Απο το λιγο-ελαχιστο που εζησα το βηχα ειναι μαρτυριο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι βροχή είναι αυτή καλέ???Ξύπμησα από τα μπουμπουνητα. Καλά ακόμα γελάω από τη χτεσινή καλτσοσυζήτηση!

35 εβδομαδεα ???????????? ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ .............. ΑΧ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ κοριτσαρα μου φτανουν οι μερεσ περασε ολλα θαυμασια θα πανε

Κι εμένα απίστευτο μου φαίνεται!!!!! Ευχαριστώ κοριτσάρα μου!!!

Ένα πρέπει να πω σίγουρα....

Ε ΝΑΙ! ΚΑΙ Η ΣΟΦΙΑ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΛΤΣΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!

Για να είμαστε ακριβείς, εγώ της τις βάζω κάθε βράδυ κι εκείνη, ανάλογα τα κέφια της, τις κρατάει ή τις βγάζει!

ΝΤΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΚΟΥΣ??? ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΕΣ!!!ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΦΑΚΙ ΕΤΣΙ???ΧΑΧΑΧΑ!(γμτ είναι και πρωί και δεν μπορώ να την πάρω να της πω τα ευχάριστα! :lol: ) Μαράκι ευχαριστώ! από εμένα έφυγε κάθε υποψία ότι μπορεί να είμαι τρελλή...:lol:

Ααα! και Μαρίνα, άλλο η Μαίρη Παναγιωταρά κι άλλο η Άννα Παναγιωταρέα! χαχαχα!

Ε, είπα κι εγώ, δεν θα το σχολίαζε???

Α! Να χαίρεσαι και τον μπαμπάκα σου!

Άρμα 35η εβδομάδα!!!!! ντύσου, στολίσου, ετοιμάσου και έρχομαι να σε πάρω για βόλτες στα μαγαζιά και καφέ :lol::lol::lol:

Σε 10 λεπτά θα είμαι έτοιμη! Άντε σε περιμένω!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

joa μου τι χάρμα απόγευμα πέρασες? Χαρά στο κουράγιο σου!Τι έπαθε μωρέ ο Χρηστάκος?

Εγώ σήμερα θα ξαναπάω στον γιατρό γιατί δεν άντεχα να περιμένω μέχρι την επόμενη βδομάδα. Θέλω να δω πως πάει η ταχυπαλμία του μπεμπάκου..Εγώ πάντως από χτες το απόγευμα νιώθω πολύ καλύτερα γενικά. Μακάρι να μου κρατησει!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλακα- πλακα και εμενα μου λεει κατι καινουργια παλι ''μικρο αεροπλανο'' και κατι αλλα.

Και θυμωνει που δεν τα ξερω!!!Ολοι μαζι για ταχυρυθμα!

''μικρό αεροπλάνο πετάς πολύ ψηλά

γερή η μηχανή σου και τ'ατσάλινα φτερά

τελειώνει το ταξίδι και θα προσγειωθεί

για δεν πως χαμηλώνει κι ακουμπά κάτω στη γη''

Έχει και χορογραφία! Το τραγουδάς με ανοιχτά τα χέρια και πας πέρα δώθε και στο τέλος χαμηλώνεις σιγά σιγά και σωριάζεσαι στο πάτωμα!χαχαχαχα! Τα περισσότερα τραγούδια που κυκλοφορούν στους σταθμούς τα ξέρουμε !(από την αδερφή μου που κάποτε δούλευε σε παιδικό..)

delenaki ελπίζω να σας βοηθήσει το φάρμακο και να ηρεμήσει ο Γιαννάκης μας!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτοοοοοοοοοοοοοοο!Ναι !!!Ωωωωωω αρμα με εντυπωσιασες!!!

Ακριβως αυτο λεει!!!

Μονο το ''για δες πως χαμηλωνει'' δεν επιανα οπως το ελεγε!!!

Ευγε !!!Το σημειωνω σε χαρτακι και το μεσημερι θα κανω επιδειξη!!χαχα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


''μικρό αεροπλάνο πετάς πολύ ψηλά

γερή η μηχανή σου και τ'ατσάλινα φτερά

τελειώνει το ταξίδι και θα προσγειωθεί

για δεν πως χαμηλώνει κι ακουμπά κάτω στη γη''

Έχει και χορογραφία! Το τραγουδάς με ανοιχτά τα χέρια και πας πέρα δώθε και στο τέλος χαμηλώνεις σιγά σιγά και σωριάζεσαι στο πάτωμα!χαχαχαχα! Τα περισσότερα τραγούδια που κυκλοφορούν στους σταθμούς τα ξέρουμε !(από την αδερφή μου που κάποτε δούλευε σε παιδικό..)

QUOTE]

Αυτό είναι. Ήθελα να το γράψω και εγώ στη Ρίτα, αλλά με πρόλαβες. :P:p:p

Χαίρομαι που είσαι καλά και έτσι να συνεχίσεις. Τα πάντα πάνε περίφημα!!!!

Πανμαρ χρόνια πολλά για τον μπαμπάκα σου. Χιλίοχρονος να είναι.

Joa περαστικά για το μπεμπάκι. Καλύτερα να ξαναφωνάξεις την παιδίατρο. Είναι πολύ μικρό για να το αφήνεις έτσι.

Ντελένι εύχομαι να συνέρθει γρήγορα η Αναστασία σου. Ο ορός κάνει θαύματα πάντως.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Η Σοφία τώρα, μαζεύει διάφορα παιχνίδια της σε μια σακούλα για να τα πάει δώρο στον παππού της!

Αρμάκι μου! Έφτασε ο Απρίλιος!!!!!!!!

Πω!Πω! Αυτά τα τραγουδάκια που λέτε, ούτε εγώ τα ξέρω... Ωχ! Τι έχω να τραβήξω μόλις αρχίσει η Σοφία παιδικό...

Γειτονάκι μου εμείς τα είπαμε...

Γιοβάννα και γιατρέ πολλά φιλάκια!

Εξωτικές παγκρατιώτικες παραλίες, με καταρρακτώδη βροχή! Ωραία που θα είναι σήμερα....


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=ajqfHYgBm8M τσαπατσουλη τσαπατσουλη δεν το ξερεισ το σαπουνι ???????????

θα μετρισω εωσ το 8 να ειναι σπιτι καθαροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο:D:D:D:D:D

καλημεραααααααααααααα


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Είδατε σήμερα γράφω νωρίτερα .Ηρεμήσαμε καπως από δουλειά.

Καταρχήν βαλτε με και εμενα σε αυτους που φοράνε καλτσες στον υπνο.Και μιλαμε χειμωνα καλοκαιρι ε?Δεν μπορω να κοιμηθω χωρίς αυτές.

Στη μικρή φοράω αλλα συνηθως τις βγάζει.ΚΑτι θελει να μου πει το παιδι αλλα εγω επιμενω χι χι.

Μαράκι μου αντε κοριτσαρα μου εφτασε ο καιρος .Με το καλο να δεις και σημερα το μπεμπακι!!!!

Μαρία μου χρονια του πολλά.Να τον χαίρεστε και να είναι γερός.

Ιωάννα μου περαστικα σας μωρε.Πω πω το καημένο!!!!!

Φιλια σε ολες τις υπόλοιπες μανούλες!!!

Εμείς χθες ειχαμε πυτζαμα παρτυ με την κόρη μου.

Ο Ν. βγήκε και μειναμε οι δυο μας.Με είχε πιασει και μια τρελή πείνα οπότε παρήγγειλα πίτσα , βαλαμε πυτζάμες , βαλαμε και τον Garfield στο dvd και περασαμε super!!

Δυο κομματια εφαγε το παιδακι μου και ζητουσε και τριτο (αλλα δεν της εδωσα) και μιλαμε αυτό για την Ανδρεανα είναι ρεκορ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...