Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μενα.

Και πάλι αργα αλλα ειπαμε δουλειααααααααααα

Κική μου καλή αρχή στο παληκαράκι σου και ευχομαι να μην στραβψσει καθόλου και να σε διωχνει παντα !!!!

Πετρούλα μου καλά τους απάντησες για τη δουλειά.

Αφου το δικαιούσαι κοιτα να το εκμεταλευτείς.

Μπράβο και στον Αναστάση μας που το πηρε τοσο καλα το θεμα του παιδικου.

Ντινακι μου περαστικα σου κοριτσι μου.Οσο για τα κιλά τι λες βρε παιδι???Μετα πως θα βγαινεις εξω όταν φυσαει αερας????

Ιωάννα μου τρομερό το κοριτσάκι σου.Οσο για τον υπνο της δικιας μου μην τα ρωτας.Το μεσημέρι κοιμαται κανα

ωρες αλλα και καθολου να μην κοιμηθει δεν αλλαζει τιποτα.

Μαρακι αντε τυχερη εκανες και βολτιτσα εκτος μαιευτηρίου!!!!

Συμπεθέρα μου περαστικα και παλι.

Ντελενι μου περαστικα σας.Ευχομαι να το αντιμετωπίσετε γρήγορα γιατι εμεις σκασαμε με αυτόν τον παλιοβηχα.

Μαργαρίτα σωστός ανδρας ο Γρηγόρης.Ακολουθει τα βηματα του πατερα του!!!!

Εγώ συνεχίζω να ποναω ειμαι βεβαια λίγο καλυτερα αλλα ψυχολογικα χαλια.

Τα φιλια μου σε ολες σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

πήγαμε και στον ΩΡΛ χθες...το παιδάκι μου είναι φουλ στα κρεατάκια...θα κάνουμε την θεραπεία για πολύ καιρό τώρα, θα δείξει για πόσο. Σε έναν μήνα θα μας δεί ο ΩΡΛ και πάλι. Του έκανε και κάποιες ειδικές εξετάσεις για την ακοή οι οποίες έδειξαν ότι το Αστεράκι μου δεν ακούει και ιδιαίτερα καλά, κάτι που οφείλεται επίσης στα κρεατάκια, κάτι που το είχα κι εγώ μικρή και ο άντρας μου και πολλοί άλλοι άνθρωποι. Το χειρουργείο δεν θα το αποφύγουμε, απλά δεν ξέρουμε ακόμη πότε θα το κάνουμε! Αυτά από εμάς!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

χμμ καλησπερα...

Ολες καλα?Απο κεφια πως παμε?

Ολα τα αρρωστουλικα διαβασα ειναι καλυτερα.

ΑρμοΜαρια αντε και για ενα καφεδακι οσο προλαβαινεις!!Αντε!

πετρουλα τι να πω για τη δουλεια.. δε ξερω πως λειτουργει το δικο σας συστημα αλλα πιστευω ολα καλα θα πανε ετσι οπως τα εθεσες.

Εφυγα γιατι πηζω.Εμεις ειμαστε καλα!

φιλακια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σαρδελακι τα κρεατακια πως τα διεγνωσε?Διοτι εμενα (επειδη και εγω ειχα, εξου και οι ωτιτιδες μου) μου ειπαν οτι ολα τα παιδια σε αυτη την ηλικια εχουν διογκωμενα κρεατακια απο ιους κτλ και μονο με ακτινογραφια φαινεται αν οντως το προβλημα ειναι τετοιο που να δημιουργει θεμα και το τσεκαρουν ιδιαιτερως κατα τους καλοκαιρινους μηνες οταν το παιδι ειναι καθαρο απο μυξες....αλλιως, ετσι και αλλιως διογκωμενα ειναι..

Ειχα πει και εγω να το κοιταξουμε αλλα μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται μονο αν εκανε οξειες ωτιτιδες θα το ψαχναμε περαιτερω.Εχω μπερδευτει λιγο με αυτο...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αρμάκι μου ωραία η βόλτα; Εγώ θα σου προτείνω αυτό που είπε και η Ρίτα, δηλαδή από αύριο που μπαίνεις στην 35η εβδομάδα, να πας και για καφεδάκι.

Σαρδελάκι μου μεγάλη ταλαιπωρία για τον Αστεράκη σου. Ξέρω ότι και ο μικρός μιας συναδέλφου είχε θέμα με τα κρεατάκια και αρρώσταινε συνέχεια. Τελικά τα έβγαλαν στα τέσσερα και ήσύχασε το παιδί.

Πετρούλα να μην αφήσεις να τους περάσει στη δουλειά. Ότι άδεια δικαιείσαι να την πάρεις κανονικά. Δεν σε πληρώνουν και από την τσέπη τους. Στα λέω γιατί τις ίδιες μ@#^&ς έκαμα και εγώ στην Αλεξάνδρα και μην σου πω τι ήταν το ευχαριστώ.......:mad::mad::mad:

Ρίτα έχεις καμία συνταγή για γλυκό με καφέ;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλεεεεε μη με κοροϊδευεται για τα κιλά.:) Πρεπει να φτασω παλι 58 για να μου κανουν τα ρουχα οταν επιστρεψω στη δουλεια. Αλλιως θέλω μια 700άρα στο νερό για καινουριες στολές.

πανμαρ η μερεντα είναι πιο "βαρια" απο τη νουτελα νομίζω:mrgreen:. Ζωγραφίζεις και σημερα!!!

sardelaki μου ελπίζω τωρα με την αντιβιωση να ηρεμησει ο Αστερης. Για χειρουργείο απο ποιά ηλικία και μετα κάνουν? Λογικά αναλογα με την κάθε περίπτωση θα πάει ε?

Πετρουλα μου πόσο καιρό έχεις άδεια ακόμα?

giovanna μου η κόρη σου γραφει ιστορία με τις ατακες!!!:lol:

Σας ευχαριστω κοριτσακια μου για τα περαστικά. Εχω ξεμπουκωσει αρκετα, μονο η φωνη μου έμεινε να φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Κωνκων θα σε τσουρομαδήσω λέμε, μιλάνε όλοι για κιλά μιλάς κι εσύ! Καλά τις στολές από Αμερική τις ψώνισες? Ρωτάω γιατί εκεί βγάζουν και τέτοιου είδους σε παιδικά νούμερα.:tongue::tongue::tongue:

Σαρδελάκι κάντε τη θεραπεία αλλά αν ο ΩΡΛ είδε κρετάκια και πολύ διογκωμένα χμμμ δύσκολα θα τη γλιτώσετε. Ξέρω πάρα πολλά παιδάκια που έκαναν αυτή την επέμβαση κάπου στα 4-5 και είδαν μεγάλη διαφορά. Μακάρι να μη χρειαστεί, αλλά αν είναι απαραίτητο να το κάνετε γιατί κρίμα και το παιδάκι να μπουκώνει συνέχεια και να μην ακούει καλά.

Οι υπόλοιπες σουρλουλούδες τι μου κάνετε? Πια με το ζόρι προλαβαίνω να σας διαβάσω λίγο το μεσημέρι μέχρι να ξυπνήσει η μικρή! :( Γι αυτό σου λέω Πετρουλίνι, πάρε όοοοολη σου την άδεια και μη χαριστείς για να εξυπηρετήσεις κάποιον γιατί στην τελική πολύ αμφιβάλλω αν θα το έκανε και κάποιος άλλος για σένα! Θυμάσαι είχα κι εγώ την ίδια σκέψη όταν η Μαριαλένα ηταν 3 μηνών, ευτυχώς δεν επέστρεψα τότε γιατί ΄πραγματικά θα τα είχα φτύσει τελείως!

Κατά τα άλλα εμείς καλά είμαστε, ο Γιωργάκος μας ξύπνησε όμως κατά τις 4.30 φωνάζοντας πού είναι το πιστόλι του (δεν έχει τέτοια παιχνίδια εντομεταξύ) και άναψε όοοολα τα φώτα στο σπίτι, ενώ κατευθύνθηκε στην εξώπορτα! Γενικά τα τελευταία βράδυα βλέπει εφιάλτες! Σήμερα μας είπε ότι χτες πήγε ο λύκος και κρύφτηκε κάτω από την κούνια του και αυτός ήταν μόνος του γιατί εμείς ήμαστε στη δουλειά, οπότε πήγε ο κυνηγός με το όπλο του! Αχ πολύ τον λυπήθηκα, και καλά σήμερα ξέρω πώς να του απαντήσω, χτες εκείνη την ώρα που έκανε σαν παλαβός και φώναζε τα είχα χρειαστεί μη μου ξυπνήσει και τη μικρή!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρίτα στο θέμα ωτίτιδες είμαι καλά ψαγμένη μιάς και υπέφερα κι εγώ πολύ από μικρή κι έκανα αφαίρεση (στην Γερμανία) και φυσικά ξέρεις την άποψή μου για τους Γερμανούς επιστήμονες χαχα...τους εμπιστεύομαι απόλυτα μιάς και δεν δουλεύουν με φακελάκια !

Όταν τα κρεατάκια είναι ήδη πολύ μεγάλα φαίνονται με μιά απλή ματιά ....τα κοιτάξαμε με σωληνάκι, φωτάκι και κάμερα και έπειτα έγινε και τυμπανομετρία η οποία μας έδειξε πως ο Αστέρης δεν ακούει πολύ καλά! Ευτυχώς που το παιδάκι μου μιλάει άψογα αλλιώς θα είχαμε πρόβλημα στην ομιλία του.

Όταν φθάσει η στιγμή για άλλες εξετάσεις θα μας πει ο ΩΡΛ τι άλλο να κάνουμε.

Μαρινάκι μου από όσο ξέρω γύρω στα 5 κάνουν τέτοιου είδους επεμβάσεις, αλλά αν οι περίπτωση είναι δύσκολη νομίζω πως γίνεται και νωρίτερα η επέμβαση.

Κωνκωνάκι μου δεν παίρνουμε αντιβίωση...με αέριους και σπρέι νασονέξ γίνεται τώρα η θεραπεία! Δεν δίνουνε αντιβίωση


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε σαρδελακι μου...οι παιδοωρλ δε συστηνουν αφαιρεση αν δεν παει το παιδι 5 ετων που μεχρι τοτε συρρικνωνονται τα κρεατακια.Αφου βεβαια σας ειπε ετσι, κατι θα ειδε ο ειδικος και αφου εχετε και ιστορικο πιθανοτατα να την κανετε.Εγω παντως που ειχα σοβαροτατο θεμα και οπως σας εχω ξαναπει μεχρι που τον τραπεζωνανε τον ωρλ στο τελος οι δικοι μου..(χαχα!!) τελικα τη γλιτωσα την επεμβαση και εχει να με πονεσει αυτι απο το δημοτικο.

Παντως για το οτι δεν ακουει καλα τη δεδομενη στιγμη δε μου κανει εντυπωση.Αφου το παιδι εχει υγρο στα αυτια πως θα ακουγε καλα?Λογικο ηταν να βγει το τυμπανογραμμα παθολογικο.Εγω ξερω οτι αν βγουν 2-3 παθολογικα τυμπανογραμματα στη σειρα τοτε συστηνουν ακουογραμμα που ειναι και το μονο που αξιολογει 100% την ακοη.

Μαρινα σε εχουμε χασει τρεχεις με τη δουλεια ε?Επεσαν ολα μαζι τωρα θα βρεις τους ρυθμους συντομα!!!

Παμε βολτιτσα αφου μου ξεμεινε το αγορι ξυπνιο.Καλο απογευμα!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σαρδελάκι μου ευτυχώς που δεν τον επηρέασε στην ομιλία του! Ο αδερφός μου μίλησε στα 5 λόγω αυτού του προβλήματος..

Στα είπα κι εχτές εσένα..

Ρίτα ο ανηψιός μου έβγαλε κρεατάκια-αμυγδαλές 3 ή 3 1/2 όταν όλοι οι παιδίατροι λέγανε στα 5. Το παιδάκι σώθηκε, ήταν τόσο υπερτροφικά και τα δυο που το παιδί αν το άφηναν λίγο ακόμα θα υπήρχε κίνδυνος για την καρδιά του. Ήταν μονίμως με ανοιχτό το στόμα, ροχάλιζε πολύ, ήταν υπερκινητικός και τουλάχιστον 2 φορές τον μήνα άρρωστος με πολύ πυρετό. Αυτό τους οδήγησε(ευτυχώς) να τα βγάλουν νωρίτερα κι από τότε το παιδί ηρέμησε και πέρα από κάτι ψιλοιωσούλες δεν ξαναρρώστησε βαριά. Και φυσικά όλοι αυτοί που έλεγαν για τα 5 μόλις είδαν το πόρισμα συμφώνησαν πως καλά έκαναν και τα αφαίρεσαν..Και βέβαια φάνηκε και στο αποτέλεσμα αφού το παιδί ηρέμησε. Φαντάσου ήταν τόσο ''κλειστό'' το σύστημα που η φωνή του μετά το χειρουργείο ήταν σαν να μιλούσε στρουμφάκι! Τον είχαμε συνηθίσει με την βαριά φωνή και μετά μας φάνηκε πολύ περίεργο..Το πουλάκι μου!

Μαρινάκι έχει πέσει τρέξιμο ε? Κουράγιο!!! Τον καημένο τον Γωγούλη μωρέ με τους εφιάλτες..Και η Εύα παραμιλάει καμιά φορά στον ύπνο της.

giovanna και Ρίτα είναι πολύ καλή η ιδέα σας για τον καφέ αλλά ακόμα δεν μπορώ να σταθώ πουθενά..έχω βαρύνει τόσο πολύ,έχω τέτοια δυσφορία και αρκετές συσπάσεις όταν σηκώνομαι οπότε προς το παρόν βολεύομαι με την αμαξάδα..:lol: Ε, μετά τις 36 όμως σίγουρα θα το πιω και τον καφέ και θα φάω και σουβλάκι με την Ντίνα! (μόλις το κανονίσαμε..χαχαχα)


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

αλλά μπααααα.... και πάλι 7-7.15 είναι στο πόδι!
Αμέσως προσαρμόστηκε!
Φιλάκι, τελικά βόλταρες χθες βράδυ ή σου έμεινε μόνο η όρεξη?
Χτες και προτχτές έξω, αλλά σήμερα πρέπει να μαγειρέψω... Και βαριέμαιαιαιαιαιαι... Φασολάκια θα κάνω.

Καλησπέρα σε όλες!


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τους ξεκαθαρισα τη θεση μου, ανεφερα οτι εχω προβλημα μεγαλο με το μωρο και δεν μπορει να αναλάβει η πεθερα μου και επίσης αφησα ανοιχτο το ενδεχομενο οτι ισως χρειαστω και extra αδεια..

Ετσι για να κανονισουν την πορεια τους χωρις να περιμενουν απο μενα...

Μπράβοοοο, τέλεια τους τα είπες, καλά έκανες και βγήκες κι από πάνω!!!!!!!!!

Αχ βρε Γιοβανάκι, άντε να δούμε πότε θα τη γνωρίσουμε την κοράκλα σου!!!...


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αρμα αυτα που λες τα ξερω και εγω μαλιστα το παιδακι απο κατω μας(στο γυμνασιο πλεον)ειχε τετοιο θεμα με τα κρεατακια-αμυγδαλες που δεν μιλουσε και ειχε και θεμα αναπτυξης λογω οτι δεν οξυγονοταν καλα..κατι τετοιο τελοσπαντων.

Εγω αναφερομουν καθαρα στα αυτια.Διοτι οταν ειχαμε επισκεφτει εμεις τον ωρλ(καλοκαιρι)που το παιδι ηταν πεντακαθαρο απο μυξες κτλ μας ειχε πει οτι η εικονα που βλεπει δε δειχνει να εχει θεμα.

Ομως μου ειχαν τονισει οτι οταν αρχισει η καταρροη(λογω ιωσεων κτλ) τα κρεατακια διογκωνονται χωρις αυτο να σημαινει οτι ευθυνονται αυτα αποκλειστικα για τα αυτια και τις ωτιτιδες.Μπορει απο οτι μας ειχαν πει να υπαρχει αλλεργικη ρινιτιδα,μπορει να οφειλονται στα κρεατακια,μπορει απλα να ειναι θεμα κατασκευης(κοντινη αποσταση των ευσταχιανων σαλπιγγων με τα αυτια)που στρωνει με την ηλικια.Για αυτο μας ειχα πει αν δουμε οτι ξεκινουν οξειες ωτιτιδες τοτε να το ψαξουμε.

Μαλιστα ειχαν παρατηρησει οτι το παιδι λεει ''δυσκολα'' συμφωνα και συνηθως τα παιδακια με τετοια θεματα δεν τα ακουν καλα αρα αργουν.

Σιγουρα αν μια κατασταση ειναι τοσο σοβαρη οπως αυτα που ειχε το ανηψακι(το καημενο τι περασε...) με συχνους πυρετους, προβλημα στο λογο και στην αναπτυξη καλα εκαναν οι γονεις και προχωρησαν στην επεμβαση νωρις,δεν το συζητω...

Εγκυκλοπαιδικα συζηταμε τωρα ετσι και αλλιως ολα σχετικα ειναι..χαχα!

Γιοβαννα τι γλυκο ψαχνεις?Σαν τιραμισου?

Πες και θα σου πω.

Φιλακι δεν βολταρεις πουθενα?

Εμεις βγηκαμε και μαζευτηκαμε.Ειχαμε κανει συμφωνια...μολλις νυχτωσει να γυρισουμε...ριξαμε το απαραιτητο τρεχαλητο και ηρθαμε.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...