Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ετσι.. αυτο ειναι το θεμα η μυτη....για αυτο εχω γινει και εγω κολλητη με τον ορο...ειναι σαν τον Γρηγορη και ο Αστερης αμα μπουκωσει, μπουκωσε...

με τον ορό κι εμείς είμαστε κολλητάρια το έχω πεί άλλωστε κι άλλη φορά. Εμάς είναι αλλού το θέμα. Έχουμε κρεατάκια κι από εκεί ξεκινάει κάθε φορά το θεματάκι του μπουκώματος. Βέβαια από ωτίτιδα είναι η πρώτη που πάθαμε και ελπίζω να μην μοιάσει εμένα και την παθαίνει συνέχεια. Εγώ σαν παιδάκι από 2 ετών μέχρι 5 είχα συνέχεια ωτίτιδες και αμυγδαλίτιδες! :shock: Μέχρι που έγινα 5 ετών, τα βγάλαμε όλα και ησύχασα!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Γιατρέ, με γεια το καρούμπαλο! Αν φορούσες κράνος, δεν θα πάθαινες τίποτα! Αλλά έτσι είστε εσείς οι νέοι... δεν ενδιαφέρεστε για την ασφάλειά σας! Μόνο να μην χαλάσει το μαλλί σας νοιάζει! Τουλάχιστον ο απορροφητήρας είναι καλά?

Μαρία δεν φταίω εγώ....ο άντρας μου που δεν μου παίρνει καινούργιο κράνος ενώ το παλιό έχει λήξει...:tongue::tongue::tongue:

Ο απορροφητήρας χαίρει άκρας υγείας!!!!

deleni λίγο βουτηράκι δεν έβαζες κι εσύ βρε παιδί μου την ώρα που χτύπησες? Δεν πειράζει, τα σημάδια είναι γοητεία! :lol:

Αν σου πω ούτε που το σκέφτηκα!!!:P

Μαρίνα χαίρομαι που σιγά σιγά τελειώνουν οι αρρώστιες!!!!!

Αλεξάνδρα μου ελπίζω να ξεμπερδέψετε σύντομα.... ούτε θέλω να ακούω για θεραπείες που τραβάν τόσο... καλή επιτυχία....

Κίκο εύχομαι να συνεχίσετε έτσι!!!!!

Σούλα τι βράδυ ήταν αυτό;;;;; ούτε ψύλλος στον κόρφο σου....

Γιοβάνα άντε να ηρεμήσετε...:D

Εμείς συνεχίζουμε με βήχα ακάθεκτοι...θα δούμε αύριο τι θα πει και η παιδίατρος....


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα, τί νύχτες κάνει. Για βόλτες. Αλλά ποιός θα μαγειρέψει αν συνέχεια ήμαστε για βόλτα... αυτό είναι το πρόβλημα μου. Με έχει πιάσει η άνοιξη, όντως, έξω η νύχτα είναι ότι πρέπει για βόλτες και για χαζολόγημα στην πλατεία. Πάω για μπάνιο, φιλιά, τουλάχιστον προς το παρόν.


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Ως συνήθως καθυστερημένη αλλα ειπαμε τρεχουμε και δεν φτανουμε.

Είμαι και ξενυχτησμενη .Με εσκασε χθες η κορη μου.

Κοιμήθηκε με τα χιλια ζορια στις 1 και μιση και αφου ειχαν γινει τα νευρα μας τσαταλια.

Σηκώθηκα γυρω στις 4 να παω τουαλετα και τη βλεπω καθιστη.Την αγνοω.Ελα ομως που με ειδε και αρχισε τα "ελα εδω μανουλα μου" "διψάω " κτλ κτλ.

Λεω οκ θα καθισω λίγο να την ηρεμησω και φευγω.Το λίγο κρατησε 3 ωρες!!!!

Ειμασταν στο πανε ελα καναπες -κρεβατι-τουαλετα μεχρι τις 7 το πρωι.

Καποια στιγμη της εδωσα το νερο της και με πηρε ο υπνος οποτε με ξυπναει λεγοντας "κοιτα μαμα μουσκεμα το εκαν το κρεββατι".

Αλλαζα σεντονια νυχτιατικα!Και μετα αφου με ξαναπήρε ο υπνος με φωναζει."μαμα κοιτα" και ειχε ξεβρακωθει γιατι λεει ηταν μουσκεμα!(φυσικα δεν ηταν την ειχα δει οταν αλλαξα σεντονια).

Οπως καταλαβαινετε κοιμηθηκα παρα πολυ και ηρεμα.

Το κερασακι στην τουρτα ηταν οταν πια αρχισε να χαραζει και μου λει αντε μαμα παμε να πιουμε καφε ξημερωσε!!!!!!

Ας τα ειπα και ξεσπασα!!!

Να το χαιρομαι το σκ..τακι μου!

ς

σουλα μου θα σου τηλ να δεισ μια αλλη πλευρα που νομιχω πωσ αζηζη ν δεισ ηλικρινα

σμουτσσσσσσσσσσσσσσ πετρουλινι μου καλη αρχη στον πολυλογα σου

σμουτσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ ΑΡΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣ ? ΣΜΟΥΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

κοπελαρεσ διαβαζω κ σχολιαζω οτι ποιο εντονο οκ ? σμουτσσσσσσσσσσσσ σε ολλεσ ξεχωριστα

Deleni πωσ ειστε ? ο μικροσ σου ?

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΚΟΥΣΤΕ Κ ΜΙΑ ΑΣΜΑΤΑΡΑ

θακανωωωω ζημιεσ ............. δεν ειμαι εγω για παντριεσ μπουαχχχχχχχχχχχχχχχχ χαχχαχ εφυγα κ γελαωωωωωωωωωωωωωω μουτσσσσσσσσσσ μουτσσσσσσσσσσσσσσ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααααα..μουντη μερα σημερα..

Οι ιωσεις βλεπω συνεχιζονται ...περαστικα σε ολα τα παιδακια μας..εμας ο χρηστος μια χαρα ο μπεμπακης ακομη βηχει αλλα ειναι ελαφρως καλυτερα..

Κικο μου σουπερ ο αναστασης ...ευχομαι να συνεχισει ετσι καλα...εμας ο χρηστος στην δευτερη εβδομαδα ειχε κανει τσαλιμακια αλλα ολα πηγαν καλα ..φιλια στον μπεμπουλη!!

Εμεις εχουμε θεμα με την αλλαγη της ωρας ...το πρωι γινεται μαχη ...φυγε μαμα ,νυσταζω....

Μακιααααααααααα


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εδώ δίπλα!

Την ίδια μουντή μέρα έχουμε... Τουλάχιστον ας μην βρέξει... κι έχουμε και λαϊκή...

Τι κάνετε σήμερα?

Γειτονάκι ο μπεμπάκος λίγο καλύτερα ε? Κάτι είναι κι αυτό!

Η δικιά μου η κόρη γιατί δεν επηρεάστηκε καθόλου από την αλλαγή της ώρας? Ήλπιζα κι εγώ ότι θα ξυπνάει τουλάχιστον γύρω στις 8-8.30, αλλά μπααααα.... και πάλι 7-7.15 είναι στο πόδι!

Αρμάκι πώς είσαι?

Κωνκωνάκι εσύ? Βελτιώθηκες καθόλου?

Σούλα, πώς ήταν το σημερινό σας βράδυ?

Τα υπόλοιπα αρρωστούλικα πώς πάνε?

Κικίτσα καλά πήγε το ξεκίνημα του Αναστάση! Άντε να συνεχίσετε έτσι!

Φιλάκι, τελικά βόλταρες χθες βράδυ ή σου έμεινε μόνο η όρεξη?

Μαρινάκο, δεν μπορώ να σου αποκαλύψω το μυστικό μου... Μου έχει γράψει ο ψυχίατρός μου, ένα ειδικό κοκτέιλ φαρμάκων...

Ουπς... έσκασε λίγος ήλιος!

Πολλά φιλιά σε όλες!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Χθες πηγα στον γιατρο τελικα, οξεια φαρυγγιτις-λαρυγγιτις. Χαλια.... Ευτυχως χαπακωθηκα χθες και σημερα ειμαι καπως καλυτερα.

Τα παιδακια μου εχουν βηχα οταν ξαπλωνουν:-(. Αχ ρε γμτ.... τί να κανω μπας και τη γλιτωσουν!

Επίσης θελω να χασω 4 κιλα μεχρι το Πασχα, γίνετε?:mrgreen: Οι νουτελες έχουν αναστενάξει....

sardelaki μου περαστικα στο αγορακι σου!

κικο μου μπραβο στον Ανασταση σου!:D Καλη αρχη!

Ξυπνησε η μικρή...έφυγα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε; Τα αρρωστούλικά μας πώς είναι; Η Αλεξάνδρα μου είναι ο.κ., απλά την κράτησα και σήμερα σπίτι για να είμαστε 1000% σίγουροι.

Κορίτσια το τι λέει το στόμα της τελευταία δεν λέγεται. Χτες έκανα δουλειές στο σπίτι και είχα σηκώσει τα σεντόνια, το στρώμα της κλπ. Το ίδιο έκανε και η μαμά μου και είχε βγάλει και αυτή μια κούνια που έχει εκεί για την Αλεξάνδρα (άσχετο αν έχει χρησιμοποιηθεί 2 φορές το πολύ :tongue::tongue:). Τα βλέπει λοιπόν η Αλεξάνδρα και τα δύο έτσι και έρχεται και μου λέει με στόμφο "Μα τι κάνετε εσύ και η γιαγιά και δεν έχω ούτε ένα κρεβάτι να κοιμηθώ;'' :P:p:p Εντωμεταξύ, να κουκουβαγίσω λίγο, είναι μια κοπελίτσα, κόρη ενός γνωστού, που έχει γεννηθεί την ίδια μέρα με την Αλεξάνδρα. Είχα λοιπόν μια κουβέντα με τον πατέρα της και μου έλεγε ότι η δικιά τους ακόμα μπεμπεκίζει, π.χ. το νερό το λέει ''μπα'', το ψάρι ''πέπι'' κλπ. Έπαθα πλάκα αλλά και .......ένιωσα πολύ περήφανη. :tongue::tongue::tongue: Σήμερα πάλι της έλεγα ότι αύριο θα έρθει η Κυρία Μαργαρίτα (καμία σχ'εση με εσένα Ριτάκι) να μας βοηθήσει να καθαρίσουμε και μου είπε: ''Να μην έρθει μαμά γιατί εσύ τα κάνεις όλα καλύτερα. Αν θες βοήθεια θα σε βοηθήσω εγώ" Αρκετά κουκουβάγισα......

Κωνκων περαστικά. Απο που θες να χάσεις 4 κιλά βρε κοπελιά; Από το τίποτα που είσαι;

Κίκο καλή αρχή και στον Αναστάση σου.....θα βρει και ο μπέμπης ηρεμία τώρα. Πάντως από την άλλη εβδομάδα να περιμένεις την όποια αντίδραση αλλά και πάλι χρειάζεται ηρεμία και επιμονή αν προκύψει κάτι.

Σούλα τι κάνετε; Κοιμηθήκατε χτες; Μα πώς αντέχει; Κοιμάται μέσα στην ημέρα; Αν συμβαίνει αυτό, εκεί θέλει δουλειά. εσύ πώς είσαι;

Joa καλά πάνε τα πράγματα διαβάζω. Καλά θα πάει και το μπεμπάκι σου. Θα ανοίξει ο καιρός και θα περάσουν όλα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Φιλάκι καλύτερα είμαι..Εγώ την έκανα την βόλτα μου εχτές το βράδυ πάντως, πήγα με τον καλό μου τη μαμά μου στο σπίτι της...:lol:

Σουλίτσα μου τι βράδυ ήταν αυτό που περιέγραψες???:shock::shock::shock: Κουράγιο μάνα!

Κικίτσα μου σ'ευχαριστώ για τις εθχές σου! Καλή αρχή στο μαθητούδι σου και εύχομαι να συνεχίσει έτσι καλά!

Σαρδελάκι μου περαστικά στον Αστεράκο!

Ρίτα είναι θερμόαιμο το παιδί καλέ!!! Αν κρύωνε όντως θα δυσανασχετούσε.. Εγώ ακόμα αγχώνομαι μην τυχόν βγάλει τις κάλτσες της!χαχαχαχαχα!!!!

joa μου ο μικρός πέρνει φάρμακα για τον βήχα? Πάλι καλά τουλάχιστον που είναι καλύτερα..

Κωνκων μας δουλεύεις??? Τι 4 κικά να χάσεις καλέ? Και μετά να εξαφανιστείς? Τι άλλο θα ακούσω!

Πανμαρ έγραψες πάλι με την μερέντα! :lol: :lol: :lol: Ελπίζω να έχεις δίκιο γιατί θα το δοκιμάσω...χαχαχα!!!

Ηλιάνα σμουουουουουουουτσσσσσ κι από μένα! Τι κάνουν οι άντρες σου?

Deleni πως πάει το ''παράσημο''?:o


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Αλεξανδρα περαστικα στον Αστερη και με το καλό να πάτε και στο γιατρό..Αρχιζει να συνερχεται πάντως

Κωνκων και σε σενα περαστικα, που σε βρηκε ρε παιδι μου...???

Ιωαννα αντε να τελειωνει και το δικο σας βηχαλάκι..μια σταλια ανθρωπακι!!

Κικη μπραβο στον Αναστασακο!!Φυγε φυγε σου ελεγε ε???Τελειος!Καλή συνεχεια!!!

Ιωαννα προφανως κτ ελαφρυ κι ανωδυνο ειναι της Αλεξανδρας σου..Μονο τετοια ευχομαι!

Ελένη περαστικα σου και με γεια το παρασημο!!χαχα

Μαρια εισαι θεααα!!!Αν ο απορροφητηρας ειναι ανοξειδωτος δεν παθαινει τπτ!!!!:tongue::tongue:

Σουλα βρε τι βασανιστηρια ειναι αυτα???Πωπω τον καημενο τον αντρα της σκεφτομαι...λιγα χρονια θα κανεις υπομονη!!Κι εσυ διαβαζω..χαλια!!Παρε καμια απόφαση και δες τι θα κανεις....

Φιλακι σε επιασε η ανοιξη ε??Δεν κρατιεσαι κι εσυ σαν τη Σοφη!

Τι κανει το Ναταλάκι?

Μαρινα σε εχασα κι εσενα!!Πως ειστε???

Ριτα κι ο δικος μου θελει με βρακακι και φανελάκι οπως το μπαμπα του αλλα ακόμη το ελέγχουμε..Εχουμε καλοκαιρι μπροστα μας για να ξεβρακωθουμε!! Αν και πιστευω οτι το λέει για να ΄χει να πει..ειναι οι τελευταιες επιθυμιες πριν τον παρει ο υπνος..χτες μου ζητουσε τη Φωτεινουλα να την αγκαλιασει!!!χαχαχα ενα κοριτσακι απο το σχολειο...

Χτες ειδικα που ηταν και η 2η μερα και αρχισε να παιζει περισσότερο μετα παιδια μου ειπε ποσα ονοματα, του τραβηξε την προσοχη ενα παιδακι που φορουσε μποτες αλλα δε θυμοταν το ονομα του...

Χτες μου ειπε η κυρια του οτι ψαχνοταν λίγο..Την πρωτη μερα πήρε μαζι του τον Γουντικαι τη Τζεσι (toy story) ενω χτες δεν του τα εδωσα και ηθελε να κραταει συνεχως το παγουρινι του (πάλι toy story) και μου ειπε η δασκαλα του να του τα δωσω να τα εχει μαζι του, να τα κραταει για να νοιωθει σιγουρια, ετσι σημερα πήγαν και οι φιλοι μας σχολειο!!!:)

Εμενα μου τηλ. απο τη δουλεια για να επιστρεψω μιας και εχει πέσει παρα πολλή δουλεια και χρειαζονται αμεσα ατομο..επίσης μου τηλ και η συναδελφος που με αντικατεστησε και μου ζηταει κι αυτη να επιστρεψω καθώς επεσαν ολες οι ευθυνες πάνω της, μεχρι και Σαββατο της ζητησαν να πάει και πήγε χωρις αποζημιωση φυσικα..:shock:

Τους ξεκαθαρισα τη θεση μου, ανεφερα οτι εχω προβλημα μεγαλο με το μωρο και δεν μπορει να αναλάβει η πεθερα μου και επίσης αφησα ανοιχτο το ενδεχομενο οτι ισως χρειαστω και extra αδεια..

Ετσι για να κανονισουν την πορεια τους χωρις να περιμενουν απο μενα...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρια τι ωραια που βγηκες εξω και δεν πήγες στο γιατρο, ε???

Τι λέει ο μαγκας??Του αρεσε η Αθηνα?

χαχαχα! Ωραία ήταν Πετρούλα μου! Εμένα μου άρεσε, του μικρού όμως όχι και τόσο..έχει πολύ λακούβα η Αθήνα γμτ και μάλλον δεν του άρεσε και ξεσπασε στην ουροδόχο κύστη μου! Το τι ''ξύλο'' έφαγα εκεί κάτω δεν λέγεται! Αφού δεν τα έκανα στο αμάξι τυχερή ήμουν! χαχαχαχα!

Όσο για την δουλειά καλά έκανες και ξεκαθάρισες τα πράγματα..Να μην υπολογίζουν σε κάτι που δεν γινεται...

Βλέπω άρχισαν κιόλας οι έρωτες για τον Αναστάση ε? Αγκαλια την Φωτεινούλα! χαχαχα!Βρε το αντράκι!

giovanna φοβερή η Αλεξάνδρα για ακόμα μία φορά!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Ουπς συμπεθερα κι εσυ εδω????Δε σε ειδα....Μια χαρα ειστε ετσι??Πολύ ωραια

Καλα σου λέει το παιδι, τι τη θες τη βοηθό??Εχεις την καλύτερη!!

Εμενα πάλι ο δικος μου τη ζηταει..γιατι αραγε???

Αν καμια φορα λειπει με το μπαμπα του και συμμαζεψω και κανω καμια πιο βαθια δουλεια με ρωταει "μαμα ηρθε η μιμοδα???":D


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...