Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαι δηλαδη τι προτεινει η παιδιατρος πικουλινακι μου?αποχη?

παντως ενα ειναι το σιγουρο οσο περναει ο καιρος θα ληξει αυτη η ιστορια με την αλλεργια στο λεω εκ πειρας


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ηρεμησα τωρα λιγο και ξαναρθα!

Βρε κοριτσια, δεν εχει καμια σας καμια ιδεα για το pm box μου? Σε καμια δεν εχει τυχει?? Θα σκασω λεμε!

Πικουλινακι περιμενουμε τα νεα σας! Ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο!

Κωνκων, Μαρινα και Ιωαννα πολυ χαιρομαι που συνηλθαν τα αγορακια σας! Ολα μαζι, την ιδια μερα! Επιτελους κοριτσια!

Κικο ο παιδιατρος μας εστειλε για strep test επειση τον εφαγα να μας δωσει αντιβιωση κι εκεινος αρνουνταν. Μου εξηγησε οτι η αντιβιωση δεν μπορει να βοηθησει, εκτος κι αν υπαρχει μικροβιο. Στην απλη ιωση, δεν μπορει να κανει κατι. Κι επειδη ο στρεπτοκοκκος ειναι μικροβιο, ετσι με εστειλε να την κανουμε για να αποκλεισουμε και αυτο το ενδεχομενο. Παντως εχω την εντυπωση πως ειδικα το μικροβιο κανει παντα πυρετο... Ισως γι'συτο σ'εσας να μην το προτεινε... Αληθεια, αλλαξες παιδιατρο που το σκεφτοσουν? Εχω μια φιλη στο Κορωπι που εχει εναν παιδιατρο χρονια και ειναι πολυ ευχαριστημενη, αμα θες μπορω να τη ρωτησω!

Αρμα μη σκας! Αμα δεις τα μαγουλα του Σωτηρη αυτες τις μερες θα τρομαξεις! Εχει δυο τεραστιες μελανιες (μια στο καθε ζυγωματικο) και μια γρατζουνια απο το φρυδι ως το αυτι! Λες και τον εχω στειλει στον πολεμο ειναι!!!:D:D:D

Σουλα μεσα στο μυαλο μου εισαι! Κι εγω αυτο ονειρευομαι, να γυρισω σπιτι μια μερα και να εχω μιση ωρα να κατσω με ηρεμια στον καναπε! Ε, δεν εχει συμβει ποτε! Και κατι μερες οπως σημερα που ειμαι με πονοκεφαλο, το θελω οσο τιποτα αλλο!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πικουλινακι δηλαδή έχει αλλεργία στο κόκκινο κρέας? είχες αναφέρει την περίπτωση του Παναγιωτακη αλλά συγχώρέσεμε δεν το πολύ θυμάμαι, μακάρι να είναι έτσι όπως το λέει η γιατρός.

Βατραχάκι για την λεγάμενη, έχει φάει καλά και πριν χηρέψει οπότε θα πάει με τα ματιά ορθάνοικτα,;););) χαλάλι της μωρέ ότι μπορεί κάνει ο καθένας:):)

Κορίτσια σήμερα διαρρήξαν το διαμέρισμα στο δεύτερο όροφο, είναι δικό μου το σπίτι το οποίο νοικιάζω σε ένα παλικαράκι φοιτητή. Ο διαρρήκτης μπήκε στην οικοδομή καθώς έβγαινε κάποιος, ευτυχώς μικρή η ζημιά αλλά σοκαρίστηκε το παλικαρι.

Από που να φυλαχτούμε δεν ξέρουμε, εκείνη την ώρα περίπου εγώ κατέβαινα στο υπόγειο για να αποθηκεύσω κάτι , τρελαίνομαι τώρα που το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλεναδούλες. Το μπουμπουκάκι μου κοιμάται και εγώ διάβασα τα νέα σας με ησυχία.

Πικουλινάκι δεν είναι καλό ότι η εξέταση σήμερα βγήκε αρνητική; Δεν σε ηρεμεί αυτό; Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι τυχαίο; Να σφίχτηκε δηλαδή πολύ ή κάτι τέτοιο;

Κωνκων παραστικά σας. Εύχομαι να περάσει γρήγορα.

Μαρινάκι χάρηκα που είστε όλοι καλύτερα. Εύχομαι να πάρετε τα πάνω σας.

Stone καλά έκανες και είπες αυτό που σε πείραξε. Σημασία έχει η υγεία του παιδιού και όχι η διασκέδαση των μεγάλων.

Joa και με εσένα συμφωνώ. Πολύ τσαντίζομαι όταν νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα. Και η δική μου μαμά μου κάνει τέτοια. Όταν δεν συμφωνεί με τη διάγνωση αρχίζει 'εγώ θυμάμαι ότι όταν ήσουν εσύ μικρή..........'. Μια φορά της έβαλα και εγώ τις φωνές λέγοντάς της ότι αφού τα ξέρει όλα δεν είναι ανάγκη να δίνω 50ευρα στον παιδίατρο.

Arma κρίμα ρε γαμώτο για το Ευάκι. Πάνω που πήρε θάρρος έφαγε πάλι τούμπα. Τα έχω ζήσει και εγώ και σε καταλαβαίνω. Παντώς και εγώ όταν η Αλεξάνδρα κλαίει και δεν παίρνει ανάσα της φυσάω το πρόσωπο για να συνέλθει και της ρίχνω λίγο νεράκι.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κικο ο παιδιατρος μας εστειλε για strep test επειση τον εφαγα να μας δωσει αντιβιωση κι εκεινος αρνουνταν. Μου εξηγησε οτι η αντιβιωση δεν μπορει να βοηθησει, εκτος κι αν υπαρχει μικροβιο. Στην απλη ιωση, δεν μπορει να κανει κατι. Κι επειδη ο στρεπτοκοκκος ειναι μικροβιο, ετσι με εστειλε να την κανουμε για να αποκλεισουμε και αυτο το ενδεχομενο. Παντως εχω την εντυπωση πως ειδικα το μικροβιο κανει παντα πυρετο... Ισως γι'συτο σ'εσας να μην το προτεινε... Αληθεια, αλλαξες παιδιατρο που το σκεφτοσουν? Εχω μια φιλη στο Κορωπι που εχει εναν παιδιατρο χρονια και ειναι πολυ ευχαριστημενη, αμα θες μπορω να τη ρωτησω!

Νατάσα μου αν μπορείς θα σου είμαι υπόχρεη. Ναι όντως πήγα σε έναν καινούργιο στο Κορωπί αλλά δεν ξέρω πολλά γι'αυτόν. Την άλλαξα γιατί η προηγούμενη παιδίατρος ενώ της είπα τηλεφωνικώς τι συμβαίνει με τον μικρό μου διέγνωσε ότι έχει σίγουρα λαρυγγίτιδα και να πάρει κορτιζόνη σολντεσανίλ. Εγώ τα πήρα στο κρανίο και δεν του έδωσα βέβαια εφόσον δεν έβηχε καθόλου και δεν μου έκανε παρά μόνο μια φορά πυρετό. Έτσι πήγα τη Δευτέρα σε έναν να τον δει απο κοντά να μου πει τι συμβαίνει. Και ο μικρός καμία σχέση με λαρυγγίτιδα , είχε αμυγδαλίτιδα που πιθανόν την ξεπέρασε μόνος του και δεν μου δίνει αντιβίωση αν δεν ξανακάνει πυρετό ή ξεκινήσει βήχα. Δεν μπορώ με τους γιατρούς που με το παραμικρό δίνουν αμέσως φάρμακα και η συγκεκριμένη ιατρός από την αρχή δεν μου έκατσε καλά γιατί όσες φορές ήταν μπουκωμένος ο μικρός μου πρότεινε αμέσως κάποιο φάρμακο.

Αν μπορείς ρώτα γιατί ακόμα είμαι στο ψάξιμο , δεν ξέρω αν θα τον κρατήσω τον συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ και περαστικά σας.

φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Πικουλινακι δηλαδή έχει αλλεργία στο κόκκινο κρέας? είχες αναφέρει την περίπτωση του Παναγιωτακη αλλά συγχώρέσεμε δεν το πολύ θυμάμαι, μακάρι να είναι έτσι όπως το λέει η γιατρός.

Βατραχάκι για την λεγάμενη, έχει φάει καλά και πριν χηρέψει οπότε θα πάει με τα ματιά ορθάνοικτα,;););) χαλάλι της μωρέ ότι μπορεί κάνει ο καθένας:):)

Κορίτσια σήμερα διαρρήξαν το διαμέρισμα στο δεύτερο όροφο, είναι δικό μου το σπίτι το οποίο νοικιάζω σε ένα παλικαράκι φοιτητή. Ο διαρρήκτης μπήκε στην οικοδομή καθώς έβγαινε κάποιος, ευτυχώς μικρή η ζημιά αλλά σοκαρίστηκε το παλικαρι.

Από που να φυλαχτούμε δεν ξέρουμε, εκείνη την ώρα περίπου εγώ κατέβαινα στο υπόγειο για να αποθηκεύσω κάτι , τρελαίνομαι τώρα που το σκέφτομαι

Κυρία Φωτεινή χαράς το κουράγιο σας, έχω ακούσει τόσα με τις διαρήξεις που κάθε βράδυ ξυπνάω 4-5 φορές γιατί νομίζω ότι ακούω την πόρτα να προσπαθούν να παραβιάσουν. Μιλάμε για αρρωστημένες καταστάσεις.Όσο μπορείτε βάλτε ασφάλειες για να προφυλαχτείτε.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγω...

ο Χρηστος κοιμαται μετα απο 4 μερες εχοντας βηξει ελαχιστα (μονο 2 φορες..)αντε παει περασε και αυτη η ιωση ..

Πικουλινακι μου αφου βγηκε αρνητικο ολα καλα δεν ειναι ???προσπαθησε να ηρεμησεις ολα καλα θα πανε!!!

Μαρινα μου χαιρομαι που πατε και εσεις καλα!!αντε ανακαμψαν ολα ταπ ιτσιρικια της παρεας!!!

Και επιτελους ειδαμε και τον γιωργακη σου σε φωτο στο αβαταρ!!!σουπερ κολοκαιρινος-κουκλος!!να σου ζησει και με το καλο το κοριτσακι μας!!

Οσο για ληστειες , εγω αν δεν βαλω συναγερμο και δεν κλειδαμπαρωθω δεν κοιμαμαι ...απελπισια πια!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε να κοιμηθείτε κι εσείς καλά Joa απόψε!

Όσο για το avatar χμμμ τόσο καιρό βαριόμουν να ασχοληθώ! Και τώρα μια καραάσχετη καλοκαιρινή φώτο έβαλα μέσα στο χριστουγεννιάτικο κλίμα! Τελείως γεια σου είμαι λέμε!

Άντε σας αφήνω κι εγώ, να έχουμε όλοι μία καλή και ήρεμη νύχτα!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς εδώ ή κλείνει το καφε για απόψε;;Σνιφφ...και εγώ που ήρθα με το κρασακι μου, μολις τελείωσα το σιδερο και είπα να σας δω για λίγο

Joa, αμε στα τσακιδια η ιωση του Χρηστου και εσυ Κικο η αμυγδαλίτιδα του Αναστάση...Τα άλλα παιδακια πο οτι διαβαζω είναι καλά...

Καμια για βραδινή παρείτσα;;


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια,καλα ειστε?εγω δεν προλαβαινω ουτε απο το σπιτι να σας διαβασω πλεον γιατι παιρνω την δουλεια μου πακετο...τι να πω πια,ετσι οπως εφτασαν τα πραγματα σκεφτομαι οτι και να με απολυσουν οταν ληξει η συμβαση δεν θα απογοητευτω.αμαρτια βεβαια γιατι αλλοι παρακαλανε για δουλεια και εγω που εχω παραπονιεμαι.αλλα εφτασα στο αμην.χθες πηγα σινεμα.δεν παω ποτε αλλα ειχα εισητηρια για την gold και ειδα το 2012,οταν γυρισα επιασα παλι να τελειωσω τα του γραφειου και με πηρε ο υπνος στο τραπεζι δεν ξερω ποσο κοιμομουν και οταν ξυπνησα κατα τις 3 τα τελειωσα και πηγα για υπνο.νομιζω οτι θα παθω υπερκοπωση.


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα

Κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ!!!!!απο τις 8 μεχρι και και τις 7.15 που τον ξυπνησαμε ...βεβαια το πρωι εβηξε 2-3 φορες αλλα παμε καλυτερα..

Βρε Βικακι ,η μονη δημοσια υπαλληλος κοριτσακι μου που δουλευεις εσυ εισαι ...δωσε και σε κανενα αλλο δουλιτσα να κανει, μην τα φορτωνεσαι ολα μονη σου..

Περαστικα σε ολα μας τα μωρουλινια!!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...