Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να αλλαξω λιγο κλιμα ..σας ειπα οτι ο Χρηστος τραγουδαει ???

λεει το φεγγαρακι μου λαμπρο σε τατατα ..εχει πολυ σοου ...και απο οτι μου ειπε η κοπελα , το λενε στο σταθμο συνεχεια!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα σας

Χθες ουτε που σας χαιρετησα η γαιδουρα αλλα μου ετυχε μια αναποδια στην δουλεια....τελοσπαντων στα παιδακια μας τωρα...

arma σημερα το πρωι φευγοντας για την δουλεια παω στο αυτοκινητο ανοιγω την πορτα απο πισω μου ερχοταν η μικρη μες στην τρελλη χαρα χοροπηδουσε και κοιτουσε τριγυρω ανεμελη οσπου 'ντοιιιιινγκ' στουκαρε πανω στην ανοικτη πορτα.....μας ακουσε ολη η γειτονια απο τα κλαματα και δεν ηταν οτι χτυπησε ( ουτε κοκκινηλα ,ουτε καρουμπαλο)αλλα απο την τρομαρα της.Την κακομοιρα την λυπηθηκα και περα απο το γεγονος η σκηνη ηταν πολυ αστεια!!!!

kiko μην στεναχωριεσαι στην ιδια μοιρα ειμαι ουτε λεξεις ουτε κακα στο γιογιο αλλα ολα κι ολα τα δοντια μας τα πλενουμε!!

giovanna πριν τρια χρονια εκανα επεμβαση στην μεση ( κηλη σε 4 σπονδυλους +δισχιδης ραχη εκ γενετης που δεν ειχα ιδεα,το δεξι ποδι επρεπε να το σηκωνω για να περπαταω) τεσπα οχι οτι ειναι και η καλυτερη λυση στο προβλημα αλλα το εκανα περισσοτερο για να μην εχω προβλημα με μια ενδεχομενη εγκυμοσηνη.Κατα την γνωμη μου η καλυτερη ασκηση ειναι το κολυμπι γιατι γυμναζεται χωρις να την επιβαρυνεις επιιπλεον.

Βρε κοριτσια ριξτε καμια ιδεα πως να σταματησουμε την πιπιλα με τα δακτυλα ,εεε βεβαια δεν μας φτανει μονο το ενα θελουμε και τα δυο!

Εχω δοκιμασει να της τα καλυψω με γαντι κτλ αλλα τιποτα.


G0kqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και απο μένα.

Εμείς πήγαμε χθες στο γιατρό και μας διέγνωσε τελικά έντονη αμυγδαλίτιδα την οποία κατά πάσα πιθανότητα την ξεπέρασε ομαλά μόνος του αφού δεν έκανε πυρετό πολύ. Δεν μας έδωσε αντιβίωση εφόσον δεν έχει ξανακάνει πυρετό και μόνο σε περίπτωση που κάνει πυρετό ή έντονο βήχα θα μας δώσει. βέβαια η φωνή αλλά Βασίλη Καρρά συνεχίζεται. Γενικώς τον βρήκε φαγανούλη είμαστε 12 κιλά και 85 πόντους αλλά έχει αργήσει σχετικά με τα δόντια , μα καλά μόνο 6 δόντια έχετε μου λέει.

μας είπε επίσης να κάνουμε όπωσδήποτε το κοινό αντιγριπικό εμβόλιο μόλις αναρρώσει τελείως αλλά να σας πω την αλήθεια βρε κορίτσια δεν είμαι τόσο υπέρ , θα ήθελα αν είναι δυνατόν να το αποφύγω αλλά ....

ΚΩΝ ΚΩΝ περαστικά και σε εσάς.

ΆΡΜΑ μου εμείς κάθε 15 μέρες βγάζουμε και ένα νέο καρούμπαλο στο μέτωπο, αφου περπατάει και χαζεύει ο άτιμος και όλο μπουπ ακούς κάθε λίγο και λιγάκι.

Pikoulinaki είναι δυσκοίλιος ο μικρός σου;

Vatraxaki όπως κατάλαβες από τα παραπάνω που έγραψα και εμείς ψιλοφαφούτηδες είμαστε.

Stone με το καλό η βάφτιση και πάντα άξια να είσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια ριξτε καμια ιδεα πως να σταματησουμε την πιπιλα με τα δακτυλα ,εεε βεβαια δεν μας φτανει μονο το ενα θελουμε και τα δυο!

Εχω δοκιμασει να της τα καλυψω με γαντι κτλ αλλα τιποτα.

αχ Yasmine Μου δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά και της κουμπάρας μου η μικρή (6 χρονών τώρα) απο μωρό με το δάχτυλο και ακόμα και τώρα όποτε θέλει ύπνο βάζει πάλι το δαχτυλάκι της.

έχει κάνει τα πάντα , έχει πάει παντού και γενικώς δεν έχει καταφέρει τίποτα.

Για να σε παρηγορήσω και εγώ μέχρι το γυμνάσιο ήμουν με πιπίλα και τι έπαθα ; λίγο στραβά τα δοντάκια αλλά με τη βοήθεια της επιστήμης (σιδεράκια) επανήλθα κάπως.

υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

μα καλά μόνο 6 δόντια έχετε μου λέει.

Μην ανυσυχείς κοπέλα μου και μεις 6 δοντάκια έχουμε ακόμη ,έσκασε και 1 ακόμη αλλά ίσα ίσα που φαίνεται η μυτούλα .

Όπως βλέπεις δεν είστε οι μόνοι!!!!!!

Εμείς που δεν έχουμε και μαλλάκια τι να πούμε ?????? Βγήκαν πολύ λίγα.Καλά ακούω άλλες κοπέλες που πάνε για κούρεμα και τρελλαίνομαι!!!!:P:p:p


PdBSp3.png ck1Cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε kiko μου,τι παρηγορια ειναι αυτη..ακου μεχρι το Γυμνασιο!!!Θα φουνταρω απο την καλντερα...

Οχι τιποτα αλλο εχω και τον κυριο μου που μου την 'λεει' οτι δεν προσπαθω αρκετα...


G0kqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απ'οτι ακούω και διαβαζω σε 2 μηνες το πολύ το φαινομενο της νεας γριπης θα εχει κορυφωθεί και μεχρι τελος Γενάρη όσοι οργανισμοι νοσησουν...νόσησαν.

Arma, σιγουρα την πρώτη φορα (αλλά και τις επομενες) σου κόβονται τα πόδια, μακαρι αυτο να είναι το τελευταίο για την Ευα, αλλά θα δεις και άλλα πολλά..Μόνο να είναι περαστικα...Θα τη φυσας, θα την πλένεις και θα της δινεις νερακι να συνερχεται απο το κλάμα.

Η νεα λεξούλα που λέμε τώρα εμείς είναι "ουλιά" δλδ "δουλειά"..Την εμαθε η πεθερα μου στον μικρό, να απανταει οταν τον ρωτάει "που πηγε ο μπαμπας";;Λες και η μαμα πήγε για ραδίκια....

Αυτη την εβδομαδα πήρε η μαμα μου αδεια και τον εχει εκείνη, οπότε και η πεθερα μου ξαναγυρισε για μια εβδομαδα στα επαγγελματικα της καθήκοντα..Συνηθίζει όμως (οταν δεν εχει τον μικρό τα πρωινα) να περνάει το βραδακι, αφου κλείσουν να τον βλέπει για λίγο..Εχτες λοιπόν δεν πέρασε και ρώτησα τον αντρα μου πως και δεν περασε η μαμα του, και μου είπε πως μάλλον η μαμα του είναι στραβωμένη μαζί μου..Ο λόγος;; Το σαβ/κο που λείπαμε, τον μικρό τον κράτησε η μαμα μου, γιατι Σάββατο απογευμα η γιαγια του ήθελε να κανει shopping..Το καταλαβαίνω για αυτό και ο μικρός εμεινε στη μαμα μου..Την Κυριακή το βραδυ που επιστρέψαμε πήγαμε να τον παρουμε και μου ειπε η μαμα μου πως εδω και 2 ώρες τον είχε πάρει η πεθερα μου να τον παιξουν..Πάμε λοιπόν απο εκεί και οτι τον ετοίμαζαν για να τον επιστρέψουν πίσω..Βλέπω λοιπόν εκεί και τις δυο τις ανηψιες της (10 και 12 ετών,που τον εχουν τρέλα και δεν ξεκολλάνε όλη μερα απο πάνω του) και παθαίνω τρέλα....Η μεγαλη ανηψιά καθ'ολη τη διαρκεια της εβδομαδας δεν πήγε στο σχολείο της γιατί είχε πυρετό κ.α και η γιατρός είπε οτι είναι τα συμπτώματα της νεας γρίπης (δεν ήταν σίγουρη, ωστόσο θα πάρουν τα απαραίτητα μέτρα)..Δεν λέω εκεινη την ώρα τπτ για να μην στενοχωρήσω κανεναν πάνω στα νευρα μου...Παίρνω το μωρό και φευγω..Την επόμενη μερα με παίρνει τηλ. να δει τι κάνω (γιατι της είχα πει οτι έπεσα) και μου λέει τι κάνει το μωρό;;Της λέω φτερνίζεται και εχει μικρή καταρροή και με ρωτάει "που το αρρωστήσατε βρε;;;;"

Ε, ρε κορίτσια δεν αντεξα...Της τα είπα...Της λέω καταρχην δεν ξερουμε αμα αρρώστησε το μωρό ή οχι αλλά αυτο που είδα την Κυριακή το βραδυ δεν μου αρεσε καθόλου...Καλά η Μαρία ήταν μια βδομάδα κλεισμένη στο σπίτι για να αναρρώσει και σε 2 μερες απο την υποχώρηση του πυρετού τα αφησατε να παίζουν με το μωρό;;Παιχνίδι ήταν το μωρό;;Τι προέχει η διασκέδαση ή να προστατευσουμε το παιδί;; Μου ελεγε πως ήταν τώρα καλά και άλλα τέτοια, η αλήθεια είναι οτι της τα είπα λίγο απότομα , απ'οτι μου είπε και ο συζ., αλλά όταν μου είπε που το αρρωστήσατε....

Αυτο είναι και ο λόγος που "στράβωσε", αλλά δεν με πειράζει καθόλου γιατι πιστεύω οτι είχα δικιο..

Δλδ δεν θα περίμεναν να πάμε να το πάρουμε εμεις αλλά θα το επέστρεφαν πίσω στη μαμα μου..Το παίξαμε, το ξεθεώσαμε, αμε τώρα το ξοπίσω....

Σας ζαλισα, αλλά εχω άδικο;;;


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο Αλεξανδρα.

Stone μωρε δικιο εχεις αλλα εγω προσπαθω να απογευγω τις φιλονικιες με την πεθερα μου .Οχι τιποτα αλλο απλα για να μην χαλαω την ηρεμη ατμοσφαιρα στο σπιτι μου..Βεβαια μερικες φορες σε φτανουν στο αμην οποτε δεν αντεχεις και την πετας την σποντουλα σου!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...