Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Περιοδος χαρας και απολαυσης τελος!!!!! Ο Παναγιωτης ειχε παλι αιμα στα κακα. Θα τρελαθω ρε κοριτσια. Γιατι να μου συμβαινουν ολα στη περιοδο της λοχειας. Αντι να ευχαριστιεμαι τα παιδακια γεμιζει το μυαλο μου σκοτουρες. Η παιδιατρος ηταν καθησυχαστική αλλα εγω εχω παθει παλι πανικο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

πικουλινακια γιατι καλη μου εβγαλε αιμα?σφιχτικε παραπανω?μην πανικοβαλεσαι.πρεπει να εισαι ηρεμη τωρα με την μπεμπουλα κ στην φαση που βρισκεσαι.

η μπεμπουλα πως ειναι?

οπου ναναι ξεκινανε κ οι κολικοι.ευχομαι να ειναι ανωδυνοι.

βατραχακι με τιποτα σοδα.τρυπαει τα ουλα κ τα δοντια.ειδικα τωρα που εισαι εγκυος.

τα ουλα σου ματωνουν γιατι το μωρακι σου ,σου τραβαει το ασβεστιο τωρα.

περνεις συμπληρωματα?

κ εμενα ματωνανε.ανησυχητικο ειναι να ματωνουν πολυ.οποτε μην στεναχωριεσαι!

αρμα μπραβο στην ευουλα.θα δεις τωρα πως θα τρεχει μες στο σπιτι!ξαφνικα θα την δεις.να μην αγχωνεσαι γιατι το μεταδιδεις κ να μην σκεφτεσαι συν.''αντε ποτε θα φυγει...''

παντως την βρισκω ξεφτερι με ολα οσα κανει.μπραβο σας!

μαρινακι περαστικα σας σας ευχομαι.

κ εγω δεν προλαβαινω να κανω πολλες λιχουδιες.κανω ομως σιγουρα κεικ με σταφιδες ή κεικ καροτο που ειναι για την δυσκοιλιοτητα.

το τυροψωμο της ριτας κ καμια πιτουλα.

stone παντα αξια να εισαι!με το καλο η βαφτιση να γινει.οπως μας περιεγραψες τα ρουχα θα ειναι μουρλια!

εμενα παντως κοριτσια ποτε δεν πειραξε σιδερο.παντα σιδερωνω μαζι της κ δεν με ενοχλει.σιδερωνει φυσικα κ αυτη στην σιδερωστρα της.

σημερα καναμε το τελευταιο μας εμβολιο το prevenar.το επομενο ειναι στα δυο ετη.

ειμαστε 11 κιλα και 86ποντοι.

η επομενη μετρηση μετα απο ενα τριμηνο.

αυτον τον μηνα πηρε 300γρ κ μαλλον ειανι απο το λαδι που της δινω να πινει αλλα κ γενικα εβλεπα πολυ ορεξη να εχει.

επισης μας βρηκε για αλλη μια φορα την καλυτερη ασθενη.της αρεσει τρελα να την εξεταζουν κ δεν κουναει ουτε βλεφαρο!

μιλησαμε αρκετα κ μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη περιοδος για δευτερο!

κ για το ζευγαρι αλλα και για την μικρη!μπορει να εχει δικιο αλλα...

επισης μου ειπε τακτικη για να με ακουει κ ειναι πολυ κατα της τιμωριας εστω κ στο παρκο.τωρα τι να πω...

σας καληνυχτω ολες κ περαστικα στα αρρωστουλικα.


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες κ μωρακια

ευχομαι να ειστε καλα τα αρρωστουλικα να ειναι καλλυτερα και πικουλινακι ας ειναι κατι στην διατροφη του Παναγιωτακη και ξεπεραστει.

ΒΙΚΥ κανεμου τον χαρακα tiker η τεσπα πως το λενε γιατι εγω δεν ξερω καλα!!?? thank you:):)1705605bmjzsamcho.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ο μικρός έχει ακόμα πυρετό. Χθες έφτασε μέχρι 39,3. Με το πονσταν για ενα 12ωρο είναι καλά μετά όμως πάλι πυρετό. Μου έκανε και 1 φορά διάρροια:(. Ουφ δεν μπορώ να τον βλέπω χάλια, θέλω να είναι καλά και να μου γκρεμίζει το σπίτι. Αυριο αναγκαστικά θα πάρει αδεια ο καλός μου αφού εγώ δουλευω και δεν μπορώ να λείψω με τίποτα.

Δεν σας έχω διαβάσει:oops:, ελπίζω τα αρρωστούλικα να είναι καλύτερα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κουτσούνες !!!

Σηκώθηκα με ενα πονόλαιμο και μικρή καταρροή και ο Αναστάσης το βραδυ φτερνίστηκε 2-3 φορες ελπίζω να την "πηδήξει" εκείνος τουλάχιστον...

Κωνκων, περαστικα στον Κων/νο, ψήθηκε το καημένο απο τον πυρετό...

Πικουλινακια, μη στενοχωριεσαι, μπορεί να τον πείραξε κτ, αφου σε καθησυχασε και ο παιδιατρος..Μην απογοητευεσαι τώρα...

Φωτεινή, ήρθε η Φωτεινούλα σου;;Επιστροφή στις παλιες συνηθειες, ε;; Εσύ πως είσαι;;Περιμενουμε κι απ'τη Βικυ νεα...

Λαζαρενια, ευχαριστώ για τις ευχές σου...Δεν σκεφτεσαι ακομη τη συμβουλη του παιδιατρου για δευτερο παιδακι, ε;;

Μαρινακι και εγω πιστευω οτι για το παιδι είναι καλύτερα η βαπτιση σε μικρή ηλικια..Ειδικα αυτο το παιδί "στομα έχει και μιλιά δεν εχει"...

Αντε να μαζευομαστε όλες σιγα-σιγά....


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!

κωνκων περαστικα στον κωνσταντινουλη σου!διαγνωση ξερετε?τι ειναι?ιωση?

κα φωτεινη καλημερα .με φτιαξατε με το χριστουγεννιατικο!

stone οχι δεν σκεφτομαι προς το παρον για δευτερο παιδακι.μετα απο 2χρονια ισως!

κι εγω θεωρω οτι ειναι καλυτερα να βαφτιζονται μικρουλια.παλια 40ημερων περνανε κ το βαπτισμα.

1818952iz6gzzcy27.gif


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Κωνκων περαστικά σας....

Τα άλλα αρρωστούλια τι κάνουν;;;

Πικουλινάκι τι σου είπε η παιδίατρος; Και εγώ πάντως θα σου έλεγα να μην πανικοβάλλεσαι...αφού ούτως ή άλλως υπάρχει ιστορικό αλλεργίας κάνε λίγο υπομονή και θα φανεί τι είναι...

Stone σας εύχομαι να μην αρρωστήσετε... κανένας απο τους δυο σας!


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φιλενάδες...

πολύ τρέξιμο με τον μικρό...δεν μπορώ να καθίσω ούτε ένα λεπτό γιατι πρέπει να τον κυνηγάω συνέχεια.

Ελπίζω τα αρρωστούλικα να είναι καλύτερα...

2544713vqtdj2j9d7.gif


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Επιτελους ειμαστε καλυτερα ...βηχουμε μεν αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο ..βεβαια το βραδυ παιρνουμε αταραξ για 2 μερες ακομη αλλα ευτυχως ειμαστε πολυ καλυτερα ..

Εγω σε σταθερη κατασταση βηχω και εχω φωνη νταλικερη ...

Πικουλινακι μου μην ανησυχεις κοριτσακι μου!!!κατι που θα εφαγε θα ειναι προφανως ..περιμενουμε νεα σου!!

Κωνκων μου περαστικα στον Κωνσταντινο μας και stone περαστικα σε σενα!!!

Καλε ντελενι μου ποτε εφτασες στις 30 εβδομαδες?????καλε γεννας!!!!!πωπω σαν χθες μου φαινεται που εμαθες οτι εισαι εγκυος..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο Joa μου πολύ χάρηκα που είστε καλύτερα....:D

Μην το συζητάς πάντως και εγώ σκέφτομαι ότι περίπου 15 Ιανουαρίου θα μπω στο μαιευτήριο και...δεν το πιστεύω!!!!!Μείνανε 4 εβδομάδες περίπου για να σταματήσω απο τη δουλειά και μετά... έρχεται το παιδάκι μας!!!


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Ντινάκι περαστικά στον Κωνσταντίνο μας.Πολύ πυρετό είχε το γλυκό μου.

Pikoulinakia αφού ο παιδίατρος σε καθυσηχάζει νομίζω οτι πρεπει να ηρεμήσεις και συ.

Εμείς χθες ειχαμε παρτυ.Η μικρή κοιμήθηκε στις 1 με το ζόρι και ειχε ενα τρελό κεφι.

Την πήγα κανονικα στην ωρα της για υπνο ηπιε το γαλα της πηρε αγκαλιτσα την κουβερτούλα της και μετα .................θυμήθηκε τους πάντες .

Αρχισε να φωναζει "μαμα" "μπαμπα" "γιαγιά" "παπ"(παππους) , τια (θεια) "Μαια" (Μαρια η κουκλα της) "λατα" (Γιολάντα η ξαδερφη της ) "κατι" (κατερινα η αλλη ξαδερφη) "νονα" κτλ κτλ.

Δεν σταματούσε μιλάμε και γελούσε τρελά.Από τη μια νυσταζα αλλα απο την αλλη ηταν απόλαυση.

Τελικα την εβαλε για υπνο ο αντρας μου με κλαματα .Ρε κορίτσια ελιωσα η καυμενη εκλαιγε και φωναζε "μαμααααααααα" και εγω η κακουργα δεν την πηρα αλλα μαζί μου κοιμαται πιο δύσκολα γιατι θελει να παιζουμε.

Α και οσο για το γιογιο λεεω και εγω σιγα σιγα να δοκιμασω .Ετσι και αλλιως την εχω μαζί μου καθε φορα που παω τουαλετα (δεν με αφηνει ) και εχει καταλαβει τι κανουμε εκει.Οποτε ας δοκιμασω και βλεπω αλλα χωρις πιεση.

Εξαλλου συμφωνων με τη Μαργαρίτα οτι εινια πολυ χρονοβόρα διαδικασία και καποε πρεπει να αρχισει.

Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι πολύ χάλια. Η Εύα εχτές χτύπησε στην κάσα της πόρτας το κεφάλι της. Το πιο τρομαχτικό ήταν ότι της κόπηκε η ανάσα για δευτερόλεπτα( κρατάει την ανάσα της όταν θέλει να κλάψει πολύ) και στα καπάκια από το πολύ κλάμα πνίγηκε με το σάλιο της και έκανε ένα ψιλοεμετό(μια γουλιά έβγαλε δηλαδή), αλλά μετά από χτύπημα, να βλέπεις εμετό είναι πολύ άσχημο σημάδι. Πήρα την παιδίατρο μας είπε πως αν ξανακάνει εμετό να την πάρουμε αμέσως και τα κλασσικά, να την ξυπνάμε κάθε δυο ώρες κλπ. Μετά από 10 λεπτά ήταν μια χαρά, περπατούσε, γελούσε, μιλούσε αλλά τα είχα παίξει. Την κοιμήσαμε στις 11 και στις 1 την ξύπνησα αλλά δεν ξανακοιμόταν με τίποτα. Πάιζαμε στο σαλόνι μέχρι τις 3.30(τουλάχιστον αυτό ήταν καλό σημάδι). Τώρα ξύπνησε κεφάτη. Το έχετε περάσει οι περισσότερες και μπορείτε να με καταλάβετε..θέλω να κλαίω συνέχεια και φυσικά με έχουν φάει και οι τύψεις γιατί εκείνη την ώρα δεν ήμουν στο δωμάτιο, ούτε ο άντρας μου και εκείνη ήρθε να μας βρει αγκαλιά με την κουβέρτα της. Δεν έβλεπε μπροστά της και πήγε και στούκαρε. Κορίτσια δεν μπορώ καθόλου...


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Arma μου μην στεναχωριέσαι είναι κάτι που έχει συμβεί σε όλες μας και πίστεψε με θα ξανασυμβεί αρκετές φορές...:-( Αφού η Ευούλα είναι κεφάτη μην ανησυχείς, όλα πέρασαν!;)


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...