Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

On 24/4/2017 at 9:41 ΜΜ, zamia είπε:

Καλησπέρα μανουλες!χρονια πολλα!

 

Πως περασατε;;!!

 

Εμεις ομορφα!!ο μικρός μας τρελενει απο με τις φωνούλες του!

 

Συνεχιζουμε τον θηλασμο για λιγο καιρο ακομη γιατι τον Ιουνιο θα παω για δουλεια.. Ξυπνανε καθε 2ωρες το βραδυ και θελουμε να φαμε...υπάρχουν φορες και στην ωρα για αγκαλια..δε μπαίνει ευκολα στην κουνια του...με το που τον αφηνω ξυπνάει και γκρινιαζει...πολυ ταλαιπωρία μεχρι να τον μαθω να κοιμαται μονος..

 

Εχουμε γκρινια απο τα ουλα...τα μασητικα δε θα ελεγα πως τα πιανει με μανια...

 

Δε καθεται καθολου μονος του..θελει συνέχεια αγκαλια και μαλιστα να κανω βολτες...

 

Μπρούμυτα-ανασκελα ειχαμε γυρισει στο 3ομηνα..τωρα τιποτα...απλα προσπαθει και γκρινιάζει που δε μπορεί..ειναι λιγο βαρύς (8κιλα)και δυσκολευεται..

 

Εσας γυρνανε;

 

Σαμανθα συνεχιζεις τωρα με την δουλειά τον θηλασμο;

 

Μελιτουλα πως παει η εγκυμοσυνη;

 

Αναστελα τι κανει η μικρη;

Οσο για την αποστείρωση...μου ειπε η παιδίατρος να την σταματησω...απο την στιγμη που βαζουν τα χερια τουςστο στομα δεν εχει νοημα..

Φιλια πολλα!!

 

 η εγκυμοσυνη καλα δοξα τω Θεω.. βεβαια ενα αγχος το χω μεχρι να βγει το τριμηνο και να ναι ολα καλα.. απο συμπτωματα δοξα τω Θεω καμια σχεση με την πρωτη..στην πρωτη ειχα κατεβασει τρια κουτια ωομεξ σχεδον...σε αυτην εδω μονο τρια χαπακια πηρα.. μου φαινεται σαν ονειρο.. μονο αηδια εχω για τις μυρωδιες οπως παντα.. κατι που αν δεν το προσεξω θα κανω εμετο.. το ψυγειο με αηδιαζει... μπλιαχ μπλιαχ.. και μονο κατι καουρες με κανουν να νιωθω εγκυος ξανα.. αφου αναρωτιεμαι καμια φορα ειναι καλα το σπορι? γιατι οσο να ναι οταν ειχα αναγουλες ελεγα νταξει, ειναι καλα.. τωρα δεν εχω καποιο σημαδι καθημερινο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 26/4/2017 at 7:51 ΜΜ, Melitoula είπε:

ρε κοριτσια εμενα αρχισε να κανει κατι τρελα...κραταει την αναπνοη του και σφιγγεται..φοβαμαι μη σκασει καμια ωρα.. γιατι το κανει αυτο?? για να σταματησει πρεπει να φωναξω.. σαν να ζοριζεται κανει... ανησυχω λιγο..

Μελιτουλα μηπως για να του δωσει; σημασία;;ρωτησες την παιδιατρο;;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!  Μελιτουλα ρώτα τον γιατρό γιατί να το κάνει αυτό. Εβλεπα εχθές στον ύπνο μου οτι ήμουν έγκυος!  Φταίει μάλλον που βλέπω κοιλίτσες στον δρόμο και μου λείπει εκείνη η περίοδος. Εμείς μπορώ να πω οτι έχουμε ενα υποτυπώδες πρόγραμμα. Ζαμια δουλεύω αλλα πλέον όχι πάντα 8/ωρο, κ κάποια μέρα της εβδομάδας ίσως να έχω ρεπό. Είναι γενικά ευέλικτο το ωράριο. Οταν λείπω πάντως πίνει το ξένο. Ολες τις υπόλοιπες φορές θηλάζει. Ζοριστηκαμε πολύ πάντως τον πρώτο μήνα για πιει το ξένο και φάνηκε κ στην καμπύλη της. Δεν ανέβηκε οσο ανέβαινε το βάρος της. Τώρα όμως επανήλθε. Τη νύχτα ξυπνάει 2 φορές για να θηλάσει και ύπνο πάλι. Πάντως μεγαλώνει,  επικοινωνούμε κ αλληλεπιδρουμε περισσότερο κ μας έχει τρέλανει!! Τρελαίνεται για βόλτες και κοιμάται στο καρότσι, αλλα μόλις σταματήσει να κινείται ξυπνάει η κουτσομπόλα να τα δει ολα!  Δεν χορταίνει να κοιτάει! Σάλια πολλά κ η παιδίατρος είπε οτι αλλαξαν τα ούλα. Αντε να δούμε πότε θα σκάσει δοντάκι!  Οι υπόλοιπες τι κάνετε?? 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, καλό μήνα κορίτσια.

Σάλια έχει ο μπεμπης όταν βάζει κάτι στ στόμα του την υπόλοιπη ώρα δεν βγάζει φαίνεται ότι μπορεί να τα διαχειριστεί και να καταπιεί τα σαλακια του, τα απογεύματα έχει γκρίνια τον ενοχλούν πολύ τα όυλα του και βλέπω πως έχουν αλλάξει σχήμα ( πιο φαρδιά) 

Ξεκίνησα κρέμα ρυζαλευρο και την έχει απορρίψει δεν την θέλει καθόλου, και έτσι άρχισα να του δίνω φρούτο, μπανάνα και πορτοκάλι έχω δώσει ως τώρα και το τσακίζει μιλάμε, μισή μπανάνα και λίγο στυμενο πορτοκάλι, δεν έχουμε φτάσει στη ποσότητα να θεωρείται γευμα αφού τέταρτο με μισάωρο θέλει γάλα. 

Μιλάμε κάλεεε κάτι φωνουλες π ου βγάζει, τρελαίνομαι η μάνα. Έχει γυρίσει από μπρουμυτα ανάσκελα και αντίστροφα από μια φορά και δεν ξαναγυρισε πάλι, αλλά θέλει πολύ να μπουσουλησει και του αρέσει να στέκεται όρθια. Κάθεται πολύ ελάχιστα σε στάση βατραχου και πέφτει, εκεί γελάω αχαχα. 

Περνάει νεράκι ο καιρός. Αύριο έχουμε εμβόλιο. Για να δούμε πόσο βάρος πήρε και πόσο ύψος το βαρέλακι μου..

Για πείτε τα κατορθώματα των μωρό σας κορίτσια. 

Α ύπνος τέλειος. Κοιμάται 9 με 7 θα φάει 2 η 3 φορές. Μετά το πρωί θα κοιμηθεί δύο φορές ως το μεσημέρι από 1 ωρα.καπιυ στις 3 κοιμάται ως στις 6 η 7.  Κάπου κάπου κοιμάται και μισαωρακια. 

  • Μου αρέσει 2

url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!

Καλο μηνα!!επιασε η ζεστη και βγάλαμε τα μπρατσακια μας εξω!εχουμε 2μερες που φοραμε κοντομάνικο.πως τα ντύνεται τα μικρακια σας εσεις;

Τα Μωρα μας μεγαλωνουν πολυ και μας τρελάνουν!!και εμεις εχουμε πολλα σαλακια..ειδικά τα απογεύματα..

την αλλη βδομαδα εχουμε και εμεις παιδίατρο!θα κάνουμε το 5ο εμβολιο..θα ξεκινησουμε σιγα σιγα το ξενο γαλα και θα προσθέσουμε μαλλον φρουτα.Για να δουμε πως θα τα παμε!

Ειχαμε 1 βδομαδα που ημασταν πολυ ανησυχοι..κοριτσια τα ειδα ολα...

Εχουμε 2 μερες τωρα που κοιμηθήκαμε λιγο καλύτερα...ξυπναμε 12..4..6.. Και 8 ξυπναμε..ισως και ενδιάμεσα να θελουμε και καμια αγκαλια...

Τι ωρα κοιμουνται το βράδυ;;

Εμεις 9-10..και μεσα στη μερα 3 40'....περίπου αν 2 με 3 ωρες..

Ντιακανα πολυ ωραιο πρόγραμμα έχετε!!

Οπως βλεπετε δε κοιμαμαι πολυ..νιωθω κουρασμενη..αλλα ειναι τοοοση χαρα που δε με νοιαζει!

Μεσα στη μερα δε καθεται πουθενά!μονο στην αγκαλίτσα μας και βεβαια θέλει και τρελαίνεται για βολτες!!αχνα δε βγάζει!

Τελη του μηνα εχουμε τη βαπτιση..

Αρχες του αλλου ξεκιναω δουλεια...στεναχωριέμαι που θα αποθηλασω...(σκέφτομαι μηπως μπορεσω να τον ταιζω εστω το βραδυ..)

Μπουκαλι δέχεται να πιει απο αλλον.. μονο απο μενα..ειμαι λιγο αγχωμενη...

Σαμανθα το γαλα το εβγαζες στη δουλεια;;πως αποσυμφοριζες το στηθος σου;εγω θα δουλεύω 4ημέρες 8ωρο..ποιο ξενο πίνετε;

Δεχεται να πινει απο το στηθος η ειχες θεμα;

Εν το μεταξυ πλεον τρωμε 2,5-3 ωρες..καποιες φορες οταν ειμαστε βολτα ξεχνιεται και πηγαινει στις 4 ωρες;-) 

Εμεις ξεκινήσαμε παλι και γυρναμε απο μπρουμυτα ανασκελα!επισης μαθαμε οτι εχουμε και ποδαρακια!!

Λεμε πολλες κουβεντούλες!!νευριαζουμε και τσιριζουμε!χαχαχα εχει πολυ πλακα!

 

Περιμένω τα νεα σας!φιλακια στα ζουζουνια σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο εμενα... ειχα πολυ τρεξιμο αυτο το διαστημα.. τι κανετε πως ειστε ? Βλεπω τα μπεμπακια μας μεγαλωνουν... εμεις ξεκινησαμε λιγο πριν τη συμπληρωση του 5ου αχλαδι μετα απο 3 μερες μηλο και τρωει ενα αχλαδι και ενα μηλο αλεσμενα αρκετη ποσοτητα δλδ. Κυριακη θα βαλω και μπανανα. Ξυπναμε 2 φορες τη νυχτα 4 κ 7 το πρωι. Κοιμαται μονο 1 φορα στη βολτα μετα κοιταξει εξω του αρεσει να ειναι ορθιος και να κοιταει.. θα τον αρχισω και παρκο σε λιγο. Αυτα τα νεα μας 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κ μένα το πρόγραμμα σ ντιακανα μ άρεσε πολύ..Πω πω..Κ γω θέλω ν τον βάζω ν κοιμάται ξανα δυωρο το μεσημέρι Αλλά δεν το έχουμε καταφέρει..Δεν αντέχει Κ προτιμάει μικρούς υπνους κάτι που με κουράζει γτ δεν ξεκουράζομαι καθόλου μέσα Στη μέρα .. Για νύχτα κοιμάται από εννιά μέχρι εφτά Η οχτώ..ανάλογα..Κ υπάρχουν φορές Π ξυπνάει ενδιάμεσα τη νύχτα με κλάμα Αλλά ποτέ.Δεν εντόπισα τι είχε..με λίγο τσάι ξανακοιμοταν...Τώρα το ότι σφίγγεται έχει καιρό ν μ το κάνει..Η γιατρός δεν κατάλαβε γτ κάνει.Έτσι...Αφού δεν έχει προηγηθεί κλάμα λέει..τι ν πω..Μια φορά γυρίσαμε Εμείς από ανάσκελα μπρούμυτα με πολυυυ κοπο.. ξεκίνησε ρυζαλευρο Αλλά.Δεν τρελαίνεται Κ δεν το τρώει όλο..οπότε πεινάει σύντομα..θ ρωτήσω τη γιατρό γι'αυτό.. σάλια πολλά Κ εμείς..ανακαλύψαμε κ τον αντίχειρα....Αφήστε..άλλη μάχη κ εδω..ρε κορίτσια τη τσιριδα πως Την αντέχετε..Κ πως κόβεται..ειλικρινά εχω απηυδησει...Κ τον πιάνει όταν Δεν είμαι καλά λόγω αναγούλας Π δεν μπορώ ν κάνω τπτ...:blink:

Link to comment
Share on other sites

γυρισαμεεεε!! επιτελους...βεβαια σφηνωνουμε στ καγκελα γτ δεν μπορουμε απο μπρουμυτα που γυρναμε να ξαναεπανελθουμε αλλα τουλαχιστον γυρισε!! του αρεσει να κοιμαται μπρουμυτα, ετσι τον παιρνει ο υπνος, αλλα πιανεται καποια στιγμη και βαζει τα κλαματα για να τον γυρισουμε.. ελπιζω συντομα ν μαθει να γυρναει και αντιστροφα.. καλλιο αργα παρα ποτε.. εχει πολυ πλακα..πω πω..οσο μεγαλωνουν ειναι...τι να πω.. και παροτι αγορι κανει κατι ναζια στονμπαμπα του... πανες ακρατειας θελουμε:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Melitoula είπε:

γυρισαμεεεε!! επιτελους...βεβαια σφηνωνουμε στ καγκελα γτ δεν μπορουμε απο μπρουμυτα που γυρναμε να ξαναεπανελθουμε αλλα τουλαχιστον γυρισε!! του αρεσει να κοιμαται μπρουμυτα, ετσι τον παιρνει ο υπνος, αλλα πιανεται καποια στιγμη και βαζει τα κλαματα για να τον γυρισουμε.. ελπιζω συντομα ν μαθει να γυρναει και αντιστροφα.. καλλιο αργα παρα ποτε.. εχει πολυ πλακα..πω πω..οσο μεγαλωνουν ειναι...τι να πω.. και παροτι αγορι κανει κατι ναζια στονμπαμπα του... πανες ακρατειας θελουμε:D

Μπράβο!!!! Προοδεύει το ζουζουνάκι σου. Κάπου είχα διαβάσει ότι αν γυρίσουν στον ύπνο μπρούμυτα και δεν μπορούν από μόνα τους να ξαναγυρίσουν ανάσκελα, πρέπει να τα γυρνάμε εμείς.

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια? να κανω μια ερωτηση? ξερει καμια τι απεγινε η ανθουσα γιωτα? θα γεννουσε vbac και επειδη ενδιαφερομαι και εγω, θα ηθελα να δω αν τελικα γεννησε  με φ.τ. ή κ.τ. αλλα έχει να συνδεθει απο το δεκεμβρη.. επικοινωνει με καποιον αλλο τροπο καποια κοπελα μαζι της?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν ξέρω κάτι! Αν θες vbac πάντως πρέπει να βρεις ένα γιατρό που να υποστηρίζει. Διαφορετικά θα ακούσεις διαφορά του style είναι πολύ κοντά η δεύτερη εγκυμοσύνη από τον πρώτο τοκετό κλπ κλπ κλπ τα οποία δεν έχουν βάση.. Αν και είμαι κατά των ομάδων γενικά, αν έχεις  fb και μπεις στην ομάδα vbac θα σε κατευθύνουν για να βρεις υποστηρικτικο γιατρό. 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2017 at 0:40 ΠΜ, Melitoula είπε:

κοριτσια? να κανω μια ερωτηση? ξερει καμια τι απεγινε η ανθουσα γιωτα? θα γεννουσε vbac και επειδη ενδιαφερομαι και εγω, θα ηθελα να δω αν τελικα γεννησε  με φ.τ. ή κ.τ. αλλα έχει να συνδεθει απο το δεκεμβρη.. επικοινωνει με καποιον αλλο τροπο καποια κοπελα μαζι της?

Αν είσαι facebook, βρες την με το ίδιο όνομα. Την έχω δει στην ομάδα του vbac, αλλά δεν ξέρω αν ήταν επιτυχές.

(Anthousa Yiota, νομίζω - και να με συγχωρεί η κοπέλα αν δεν είναι η ίδια).


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια..

Έκλεισε τους 6 μήνες το αγόρι μου εχθές. 

Κάνατε εισαγωγή σε φαγητό?πως τα πάτε?

Τρώει το πρωί φρουτοκρεμα, έχει ιδιαίτερη προτίμηση στις κρέμες που έχουν βελουδινη υφή όταν αλλιώς τα φρούτα, το αγαπημένο του μπανάνα με αβοκαντο, το μήλο δεν του αρέσει καθόλου, θα δοκιμάσω το βρασω και να το λιώσω μήπως το φάει έτσι. Και το πορτοκάλι ξεχωριστά το θέλει δεν του το βάζω στ κρέμα. Αυτά οσο αφορα τα φρούτα.

Μετά το απόγευμα γιαουρτακι που επίσης και αυτά έχουν βελουδινη υφή και του αρέσουν. 

Τις έτοιμες κρέμες δεν τις πολυπροτιμαει. Αυτά προς το παρόν.

Δυσκολευτηκε λιγουλάκι να μάθει το κουταλάκι και εκνευρίζοταν γιατί πειναγε και δεν είχε υπομονή και έκανα το εξής τον θηλαζω λίγο και μετά κρεμουλες και έτσι κατάλαβε ότι και με αυτό χορταίνει και έχει πολύ πλάκα γιατί τώρα δεν μπορεί να περιμένει γκρινιάζει να του δώσω γρήγορα την επόμενη κουταλιά.χεχε 

Από ύπνο πολύ καλά, κοιμάται την νύχτα τρώει μια φορά την νύχτα και μετά το πρωί πάλι όπου κ ξανακοιμαται. 

Είμαι σε φάση εκπαίδευσης ύπνου,  θέλω να μάθει μόνος του να κοιμάται,όχι με την μέθοδο του κλίματος, το λυπάμαι να το αφήσω να κκλαιει για να μάθει να κοιμάται. Απλά όταν κουραστεί τον βάζω στην κούνια του με ένα μαλακό αρκουδάκι και κάθομαι δίπλα του, τον χαιδευω του τραγουδάω κτλ άλλες φορές πετυχαίνει άλλες φορές δεν πετυχαίνει και του φεύγει ο ύπνος, τον παίρνω αγκαλιά παίζουμε και ξανά πάλι το ίδιο με την κούνια ώσπου να κοιμηθεί που θα πάει θα το καταλάβει.θα μου παρει σίγουρα ένα μήνα αυτή η ιστορία αλλά δεν με νοιάζει γιατί θα έχει μάθει με ομαλό τρόπο να κοιμάται μόνος του. 

Γυρνάει σαν βαρέλακι πάει παντού γυριζοντας γύρω γύρω. Και έτσι πήρα πάρκο ( το άλλο από την κόρη μου το έχω στο χωριό για να κοιμάται ο μπεμπης) και τον βάζω μέσα και σώθηκα δεν φοβάμαι πλέον αλλά δεν σημαίνει ότι τον αφήνω χωρίς επίβλεψη.

Αυτά τα λίγα. Χαχα 

Για πείτε κορίτσια και για τα δικά σας παιδακια

 

 

  • Μου αρέσει 1

url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...