Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

600 γραμμάρια ο μπεμπης!!! Πωπω. Ολα καλα!

Εκλεισα για β επιπέδου στις 17 Αυγούστου αλλα ο γιατρος μου ειπε την αλλη βδομαδα να την κανω και να μην αφησω τοσες μερες. Όοτε απο βδομαδα θα κανω την β επιπέδου!

Μου αλλαξε το σίδηρο γιατι ειχα μεγαλο θεμα με τγν δυσκοιλιότητα σε σημειο πιυ σταματησα να παιρνω σίδηρο. Για να δουμε με αυτο τι θα κανουμε .

Καληνυχτα κοριτσια

Μπραβο ntiakana!!!!!με το καλο η β επιπεδου!!

Ποιο σιδηρο επερνες??

Το άλλαξα και εγω αυτο το μηνα..(επεσε στο 28 ο αιματοκρίτης μου)πηρα το fero sanol..Αντε να δουμε...

Παντος την δυσκοιλιοτητα την ελυσα με το dufalac τελικα!το πινω πιο ευχαριστα απο το γαλα μαγνησιας..

Καληνυχτα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κολλαει το κινητο μου!!!

Ζαμια εμενα εφτασε στο 31. Μου εγραψε το omalin μια ποσιμη αηδία. Για να δουμε.

Ποσιμο εεεε????εχω κατι χρονια να παρω...

Θα δω πως θα παει με αυτα τα χαπακια και βλεπουμε ξανα.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? πως τα πατε με την ζεστη?

Σημερα οπως καθόμασταν βλεπει ο αντρας μου δυο βούλες στη μπλούζα μου με υγρο στο σημειο των θηλων και νομιζω γαλα ειναι. Ειναι φυσιολογικο τοσο νωρις? ειμαι 20+3

Εχει συμβει σε καμια σας?


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τι κανετε? πως τα πατε με την ζεστη?

Σημερα οπως καθόμασταν βλεπει ο αντρας μου δυο βούλες στη μπλούζα μου με υγρο στο σημειο των θηλων και νομιζω γαλα ειναι. Ειναι φυσιολογικο τοσο νωρις? ειμαι 20+3

Εχει συμβει σε καμια σας?

Σε μένα έχει συμβεί! Όλα καλά!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποσιμο εεεε????εχω κατι χρονια να παρω...

Θα δω πως θα παει με αυτα τα χαπακια και βλεπουμε ξανα.....

Ένα πολύ πολύ καλό πόσιμο είναι το fysiofol. Και αποτελεσματικό και με γεύση κεράσι. Περιέχει και φυλλικό οξύ που βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου. Προσωπικά, τώρα παίρνω gyno-tardyferon αλλά μόλις τελειώσει θα αλλάξω σε fysiofol (ειδικά αν έχει πέσει κι άλλο ο αιματοκρίτης).


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φεροσανολ πηρα τωρα πρωτη φορα γτ απο 37.5 τωρα επεσε στο 31.. το θεμα ειναι πως με τους εμετους απεκτησα μεγαλο θεμα με τα χαπια..και δεν κατεβαίνει τπτ ευκολα.. ουτε για το στομάχι ουτε ο σίδηρος.. εχω κανει εμετο απο χαπι.. και οταν πλησιαζει η ωρα των χαπιων... κρυβομαι... προσπαθω με οποιον τροπο μπορω να με ξεγελασω.. ειδικα αν εχω και καουρες.. επισης δεν μου εχει δωσει τίποτα αλλο εκτος απο σίδηρο που το πηρα τωρα και το φυλικο απο την αρχη.. εινα κακο?

Link to comment
Share on other sites

600 γραμμάρια ο μπεμπης!!! Πωπω. Ολα καλα!

Εκλεισα για β επιπέδου στις 17 Αυγούστου αλλα ο γιατρος μου ειπε την αλλη βδομαδα να την κανω και να μην αφησω τοσες μερες. Όοτε απο βδομαδα θα κανω την β επιπέδου!

Μου αλλαξε το σίδηρο γιατι ειχα μεγαλο θεμα με τγν δυσκοιλιότητα σε σημειο πιυ σταματησα να παιρνω σίδηρο. Για να δουμε με αυτο τι θα κανουμε .

Καληνυχτα κοριτσια

Τελειααα!! Αντε με το καλοοο και η β επίπεδου!!:D:D ενας μπεμπαρος!! <3 τα γλυκουλια μωρε..τωρα ο δικός μου δινει ρεσιταλ.. οσο για το σίδηρο παιρνω ήδη μια βδομαδα..διαφορα σε δυσκοιλιότητα δεν ειδα..οπως ημουν ειμαι..παιζει ρολο το σκεύασμα?κΆποια προκαλουν και κΆποια οχι ή ανάλογα τον οργανισμό?

Link to comment
Share on other sites

:-) :-) :-) :-) καλημεραααααα!!!

Κοριτσια τι κανετε? πως τα πατε με την ζεστη?

Σημερα οπως καθόμασταν βλεπει ο αντρας μου δυο βούλες στη μπλούζα μου με υγρο στο σημειο των θηλων και νομιζω γαλα ειναι. Ειναι φυσιολογικο τοσο νωρις? ειμαι 20+3

Εχει συμβει σε καμια σας?

Εχω ακουσει και αλλες μανουλες που το παθαινουν!φυσιολογικο ειναι!!

Ένα πολύ πολύ καλό πόσιμο είναι το fysiofol. Και αποτελεσματικό και με γεύση κεράσι. Περιέχει και φυλλικό οξύ που βοηθάει στην απορρόφηση του σιδήρου. Προσωπικά, τώρα παίρνω gyno-tardyferon αλλά μόλις τελειώσει θα αλλάξω σε fysiofol (ειδικά αν έχει πέσει κι άλλο ο αιματοκρίτης).

Εγω το ταρτιφερον επερνα και ξεχωριστα το φυλλικο..μου ειπε οχι μαζι οπως εκανα παλια..

Και εγω φεροσανολ πηρα τωρα πρωτη φορα γτ απο 37.5 τωρα επεσε στο 31.. το θεμα ειναι πως με τους εμετους απεκτησα μεγαλο θεμα με τα χαπια..και δεν κατεβαίνει τπτ ευκολα.. ουτε για το στομάχι ουτε ο σίδηρος.. εχω κανει εμετο απο χαπι.. και οταν πλησιαζει η ωρα των χαπιων... κρυβομαι... προσπαθω με οποιον τροπο μπορω να με ξεγελασω.. ειδικα αν εχω και καουρες.. επισης δεν μου εχει δωσει τίποτα αλλο εκτος απο σίδηρο που το πηρα τωρα και το φυλικο απο την αρχη.. εινα κακο?

Με το φεροσανολ λενε πως δεν εχεις τοοοσο μεγαλο θεμα με τη δυσκοιλιοτητα...

Ωχ..προβλημα αυτο με τα χαπια....

Εγω οπως γραφω και πιο πανω...περνω απο την αρχη της εγκυμοσυνης φυλλικο.κανενα προβλημα δεν εχεις!!

Στις καουρες τι κανεις???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Αχ HOPE φαντάζομαι τι πέρασες,ολα καλά τώρα όμως ευτυχώς :) Ntiakana ολόκληρος άντρας ο μπέμπης!! Άντε με το καλό και η β επιπέδου. Κορίτσια εγώ σίδηρο δεν παίρνω ακόμα. 22-8 έκλεισα ραντεβού σε άλλο γιατρό,εχω τόσο άγχος να δω οτι το μωρό μου μεγαλώνει φυσιολογικά.


74a14ff62c.png

0t7ap3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!

εχω καιρο να σας γραψω αλλα σας παρακολουθω καθε μερα!

πολυ χαιρομαι που ακουω καλα αποτελεσματα για τη β επιπεδου. εγω εχω ραντεβου Δευτερα πρωι!

melitoula κι εγω 2 βδομαδες εχω που παιρνω σιδηρο. παρολο που στις πρωτες εξετασεις ειχα 31 αιματοκριτη δεν μου ειχε δωσει ο γιατρος γιατι μου ειχε πει οτι αφου ο σιδηρος ειναι καλος δεν χρειαζεται. για 2 μηνες μου ελεγε το ιδιο.. τελικα ηρθα στο χωριο μου πριν 2 εβδομαδες και μολις με ειδε η μαμα μου που ημουν ασπρη στο προσωπο με πηγε για εξετασεις και μου ειχε πεσει στο 24. παλι δεν ηθελε να μου δωσει γιατι ο σιδηρος δεν εχει πεσει αλλα επεμενα εγω και τελικα παιρνω το ταρτιφερον και εχω αρχισει να συνερχομαι!

εξετασεις αιματος για σιδηρο - αιματοκριτη σας γραφουν να κανετε καθε μηνα??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!

εχω καιρο να σας γραψω αλλα σας παρακολουθω καθε μερα!

πολυ χαιρομαι που ακουω καλα αποτελεσματα για τη β επιπεδου. εγω εχω ραντεβου Δευτερα πρωι!

melitoula κι εγω 2 βδομαδες εχω που παιρνω σιδηρο. παρολο που στις πρωτες εξετασεις ειχα 31 αιματοκριτη δεν μου ειχε δωσει ο γιατρος γιατι μου ειχε πει οτι αφου ο σιδηρος ειναι καλος δεν χρειαζεται. για 2 μηνες μου ελεγε το ιδιο.. τελικα ηρθα στο χωριο μου πριν 2 εβδομαδες και μολις με ειδε η μαμα μου που ημουν ασπρη στο προσωπο με πηγε για εξετασεις και μου ειχε πεσει στο 24. παλι δεν ηθελε να μου δωσει γιατι ο σιδηρος δεν εχει πεσει αλλα επεμενα εγω και τελικα παιρνω το ταρτιφερον και εχω αρχισει να συνερχομαι!

εξετασεις αιματος για σιδηρο - αιματοκριτη σας γραφουν να κανετε καθε μηνα??

Χαρα με το καλο να δειτε το νινακι σας τη Δευτερα!!!!

Βρε κοπελα μου πολυ σου ειχε πεσει........το οριο οταν κανεις εξετασεις ειναι μεχρι 33 αν θυμαμαι καλα...

Εκανες το καλυτερο που πηρες σιδηρο..εμενα επεσε στο 29 και με ξεκινησε 3 σιδηρο την ημερα..βεβαθα μου έπεσε στο 28 και τωρα αλλαξαμε σιδηρο..

Εγω καθε μηνα κανω γενικη αιματος και ουρα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!

εχω καιρο να σας γραψω αλλα σας παρακολουθω καθε μερα!

πολυ χαιρομαι που ακουω καλα αποτελεσματα για τη β επιπεδου. εγω εχω ραντεβου Δευτερα πρωι!

melitoula κι εγω 2 βδομαδες εχω που παιρνω σιδηρο. παρολο που στις πρωτες εξετασεις ειχα 31 αιματοκριτη δεν μου ειχε δωσει ο γιατρος γιατι μου ειχε πει οτι αφου ο σιδηρος ειναι καλος δεν χρειαζεται. για 2 μηνες μου ελεγε το ιδιο.. τελικα ηρθα στο χωριο μου πριν 2 εβδομαδες και μολις με ειδε η μαμα μου που ημουν ασπρη στο προσωπο με πηγε για εξετασεις και μου ειχε πεσει στο 24. παλι δεν ηθελε να μου δωσει γιατι ο σιδηρος δεν εχει πεσει αλλα επεμενα εγω και τελικα παιρνω το ταρτιφερον και εχω αρχισει να συνερχομαι!

εξετασεις αιματος για σιδηρο - αιματοκριτη σας γραφουν να κανετε καθε μηνα??

Κι εγώ σε κάθε ραντεβού ανά 20-25 ημέρες κάνω γενική αίματος και ούρων.

Με αιματοκρίτη στο 24 δεν κουραζόσουν/ζαλιζόσουν;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...