Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

στο και 10 πεσαμε μεσα;););););)

α τελικα δεν εχω το πιο μικρο παιδι του Δεκέμβρη!!σας ριχνουμε 5 ωρίτσες!!!!

πειτε ρε κοριτσια καμια ιστορία γεννας...δεν θυμαμαι να μιλουσαμε εμεις κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης...

Πραγματικά δεν πρέπει να μιλούσαμε, θα είναι ωραίο να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας, αφού γεννήσαμε την ίδια περιοδο!

Η δική μου περίπτωση ήταν "το εξπρές του μεσονυκτίου", όπως είπε ο γιατρός μου, ο οποίος όμως δεν ήταν παρών :-(:

Στις 23/12 το πρωί είχα διαστολή 2 όταν πήγα στο γιατρό για έλεγχο και μου είπε να μπω το απόγευμα για πρόκληση. Η μαία μου με υποδέχτηκε στο Αλεξάνδρα και αφού με είδε μιλάει με το γιατρό και με στέλνουν για 2 ώρες περπάτημα...πάνω κάτω στην Βασιλίσης Σοφίας, με τον άντρα μου, μέσα στον κρύο αέρα και κάθε 10λεπτο να σταματάω γιατί οι πόνοι είχαν αρχίσει (αν και ήπιοι). Η πλάκα είναι ότι επειδή κρύωνα και το παλτό μου δεν κούμπωνε, ανταλλάξαμε πανωφόρια με τον άντρα μου και το θέαμα ήταν αρκετά αστείο, αφού κρατούσε και την τσάντα μου που ήταν κάπως βαριά!

Έγινε το θαύμα όμως και στην παραλαβή στις 22.15 , ενώ ήμουν στην τουαλέτα μετα τα "διαδικαστικά", σπάνε τα νερά και αρχίζουν οι πόνοι ανα δίλεπτο. Μέχρι να ειδοποιήσουν το γιατρό πέρασε ένα εφιαλτικό τέταρτο όπου ήμουν μόνη μου σε ένα χώρο με σπασμένες καρέκλες και σκούπες (η καθαρίστρια μου είπε να κάνω πιο κει για να σφουγγαρίσει σε μια φάση ενώ ΠΟΝΟΥΣΑ!!!)

Τελικά γέννησα μέσα σε τρία τέταρτα, ο γιατρός μου δεν πρόλαβε να έρθει (προπαραμονές Χριστουγέννων και έπρεπε να κατέβει από Διόνυσο την Κηφισίας) αλλά η μαία μου ήρθε έστω και τελευταία στιγμή. Γρήγορα όλα λοιπόν, αλλά πολύ φορτισμένα. Η χαρά μου όταν ξαφνικά το μωρό "βγήκε και περπάτησε" (το στάδιο των εξωθήσεων δεν το πέρασα, το μωρό πέρασε περίπου μόνο του ! :-)) ήταν ανεπανάληπτη, όταν τη βάλανε πάνω μου ένοιωθα πανευτυχής! Παρά την κούραση εκείνη τη νύχτα δεν κοιμήθηκα...

Επεξεργάστηκαν by evi155

sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αλλα ρε παιδια αυτη η αλλαγη της πανας εχει γινει κόλαση!!! δεν καθεται με τιποτα!!! μπουσουλαει με τον κωλο εξω (γεματο σκατουλες) και φευγει!!! ελεοοοοςςςςς!!!!!!

Άστα. μια από τα ίδια! Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να της δίνω στο χέρι κάτι ενδισφέρον πριν την ξαπλώσω για άλλαγμα.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άστα. μια από τα ίδια! Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να της δίνω στο χέρι κάτι ενδισφέρον πριν την ξαπλώσω για άλλαγμα.

Aααα...αυτο δυστυχως δεν πιανει πια σε εμας....κρατησε κανα μηνα αλλα τωρα ΤΖΙΦΟΣ!!!Τιποτα δεν την κανει να κατσει...

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. εγω γεννησα στις 12/12/08 εναν μπεμπαρο 4+.

τωρα εχουμε 4 δοντια πανω και 4 κατω.εχει ξεκινησει να κανει 2 βηματα μονος του.

ολα καλα.. ευχομε και στα δικα σας τα μπουμπουκια υγεια και ολα καλα

Γειασ σου στελλακι με τα 8 δοντια!!!!Γκρρρρρ!!!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil:μην τα λες ετσι απότομα βρε παιδι μου...θα παθουμε τιποτα εμεις οι φαφουτομάνες....

καλωσηρθες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν πρέπει να μιλούσαμε, θα είναι ωραίο να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας, αφού γεννήσαμε την ίδια περιοδο!

Η δική μου περίπτωση ήταν "το εξπρές του μεσονυκτίου", όπως είπε ο γιατρός μου, ο οποίος όμως δεν ήταν παρών :-(:

Στις 23/12 το πρωί είχα διαστολή 2 όταν πήγα στο γιατρό για έλεγχο και μου είπε να μπω το απόγευμα για πρόκληση. Η μαία μου με υποδέχτηκε στο Αλεξάνδρα και αφού με είδε μιλάει με το γιατρό και με στέλνουν για 2 ώρες περπάτημα...πάνω κάτω στην Βασιλίσης Σοφίας, με τον άντρα μου, μέσα στον κρύο αέρα και κάθε 10λεπτο να σταματάω γιατί οι πόνοι είχαν αρχίσει (αν και ήπιοι). Η πλάκα είναι ότι επειδή κρύωνα και το παλτό μου δεν κούμπωνε, ανταλλάξαμε πανωφόρια με τον άντρα μου και το θέαμα ήταν αρκετά αστείο, αφού κρατούσε και την τσάντα μου που ήταν κάπως βαριά!

Έγινε το θαύμα όμως και στην παραλαβή στις 22.15 , ενώ ήμουν στην τουαλέτα μετα τα "διαδικαστικά", σπάνε τα νερά και αρχίζουν οι πόνοι ανα δίλεπτο. Μέχρι να ειδοποιήσουν το γιατρό πέρασε ένα εφιαλτικό τέταρτο όπου ήμουν μόνη μου σε ένα χώρο με σπασμένες καρέκλες και σκούπες (η καθαρίστρια μου είπε να κάνω πιο κει για να σφουγγαρίσει σε μια φάση ενώ ΠΟΝΟΥΣΑ!!!)

Τελικά γέννησα μέσα σε τρία τέταρτα, ο γιατρός μου δεν πρόλαβε να έρθει (προπαραμονές Χριστουγέννων και έπρεπε να κατέβει από Διόνυσο την Κηφισίας) αλλά η μαία μου ήρθε έστω και τελευταία στιγμή. Γρήγορα όλα λοιπόν, αλλά πολύ φορτισμένα. Η χαρά μου όταν ξαφνικά το μωρό "βγήκε και περπάτησε" (το στάδιο των εξωθήσεων δεν το πέρασα, το μωρό πέρασε περίπου μόνο του ! :-)) ήταν ανεπανάληπτη, όταν τη βάλανε πάνω μου ένοιωθα πανευτυχής! Παρά την κούραση εκείνη τη νύχτα δεν κοιμήθηκα...

πωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!1παιδι μου τι βιαστικό παιδι ηταν αυτο????? σε τρια τεταρτα???και εγω ελεγα πως ημουν γρηγορη που γεννησα σε 5 ωριτσες!!! παω να βαλω τη μαϊμου για υπνο και θα σου γραψω και εγω....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια,

κάναμε τις γενικές μικροβιολογικές εξετάσεις και ευτυχώς είναι καλές - ακόμη δεν τις έδειξα στην παιδίατρο αλλά φοβόμουν για το σίδηρο αφού δεν τρώει καθολου κρέας αλλά είναι στο 83 και αιματοκριτη 37,5.

Και εμείς θα κάνουμε τα εμβόλια του έτους την επόμενη εβδομάδα, νομίζω 2 είναι.

Ξέρετε εάν έχουν τίποτα παρενέργειες?

Όσον αφορά την πάνα, λίγες φορές τινάζει ποδαράκια και όντως γεμίζει κακά, αλλά τις περισσότερες δεν έχουμε πρόβλημα. Της δίνω να ασχοληθεί με τις σούστες από το κορμάκι, κάνω περίεργους ήχους, σφυρίζω, της τραγουδάω το αμπεμπαμπλομ ή την βάζω να κοιτάει διαφημίσεις...... και πάει λέγοντας.

Την προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησα να της φοράω παπουτσάκια και ενώ νόμιζα ότι δεν θα τα θέλει η ίδια μου ζητάει να της τα βάλω!


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

κούκου τζα!!!!! Να'μαστε και μεις!!!! 8 Δεκέμβρη, με 7 δοντάκια, κοριτσάκι....

Μελίτα δε σου τρώει καθόλου μα καθόλου κρέας;

Εμείς τον άλλον μήνα θα κάνουμε της ηπατ.Β τη 2η δόση. Πόσα έχετε κάνει μέχρι στιγμής; Τελικά της γρίπης σε μας είπε να μη το κάνουμε γιατι δε θα τη στείλουμε παιδικό και δεν υπάρχει μεγαλύτερο παιδάκι (και να μην έχει επαφές με άλλα παιδάκια). Τώρα περνώ μια ιωσούλα και ευτυχώς δεν την κόλλησα. Σήμερα έβαλα και μια μάσκα και δε φοβήθηκε! Πάλι καλά!


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, πειτε μου λιγο πως ηταν τα μικρα σας οταν εβγαζαν τα πρωτα δοντια..εχω θεμα με τη μελινα..εχει να φαει 3 μερες..και γαλα πινει λιγο..μιλαμε δεν τρωει ουτε μια κουταλια φαγητο ..τα δοντια της ειναι ασπρα, θελει συνεχεια αγκαλια αλλα δεν γκρινιαζει, δεν κλαιει, απλα φαινεται ανησυχη και τρομαζει ευκολα...η γιατρος μου ειπε από τα δοντια ειναι αλλα εχω φρικαρει που δεν τρωει..πόσες μερες μπορει να κρατησει αυτο??

(Για απαντηστε εσεις με τα 7-8 δοντια που με εχετε μουρλάνει!!!! δωστε και σε εμας κανενα ντε!!!!)

Link to comment
Share on other sites

κούκου τζα!!!!! Να'μαστε και μεις!!!! 8 Δεκέμβρη, με 7 δοντάκια, κοριτσάκι....

Μελίτα δε σου τρώει καθόλου μα καθόλου κρέας;

Εμείς τον άλλον μήνα θα κάνουμε της ηπατ.Β τη 2η δόση. Πόσα έχετε κάνει μέχρι στιγμής; Τελικά της γρίπης σε μας είπε να μη το κάνουμε γιατι δε θα τη στείλουμε παιδικό και δεν υπάρχει μεγαλύτερο παιδάκι (και να μην έχει επαφές με άλλα παιδάκια). Τώρα περνώ μια ιωσούλα και ευτυχώς δεν την κόλλησα. Σήμερα έβαλα και μια μάσκα και δε φοβήθηκε! Πάλι καλά!

αλοοοοο!!!! γουελκαμ καλε!! Εμεις εχουμε κανει ολα τα εμβολια εκτος τη β του μηνιγγιτιδοκοκκου που θα την κανουμε στο χρονο..μετα το MMR στους 15 και μετα παει στα 2 χρονια...ειμαστε φουλ..το εμβολιο της απλης γριπης εμας η γιατρος δεν μας αφησε να το κανουμε στο παιδι και πολυ χαρηκα γιατι δεν ηθελα με τπτ να της το κανω..ηταν μαλιστα κατηγορηματικη οτι δεν θελει να το κανουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


.πόσες μερες μπορει να κρατησει αυτο??

(Για απαντηστε εσεις με τα 7-8 δοντια που με εχετε μουρλάνει!!!! δωστε και σε εμας κανενα ντε!!!!)

Πες καλυτερα μηνες αφού εμένα πολυ σπάνια θα φαει καλά κ χωρίς ζορι ή χωρίς να την ξεγελάω. Κι όταν λέω καλά εννοώ 150 μλ. είναι θαύμα να φάει.

Π.χ. χθες εφαγε 80μλ φρουτοκρεμα και 100μλ σπανακόρυζο και 100γρ γιαουρτι συν 1 βρεφ. μπισκότο. Σήμερα μόνο τον κρόκο σε ομελέτα και λίγο από το δικό μου σπανακόρυζο. Αυτα και το υπόλοιπο γαλα, ευτυχως ο θηλασμός την ανακουφίζει και δεν εχουμε γκρινιες. Ξυπνα βεβαια την νύχτα ανα 2,5-3 ώρες ίσως και να πεινάει και θηλάζει και ξανακοιμάται.

Εως τώρα εχει 7 δόντια και είναι πρησμένα άλλα 2.

Έτσι, oikat δεν τρώει καθόλου κρέας.

Πάντως όταν τρώει μετά από 10 κουταλιές ρεύεται και σταματάει σαν να χόρτασε.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Όταν η μικρή έβγαζε δοντάκια το καταλάβαινα από τους θηλασμούς το βράδυ. Ή τα ξημερώματα ή όταν κοιμόταν στην αρχή θήλαζε ανά μια ώρα για 3-4 φορές. Αφού φοβόμουν ότι δεν είχα αρκετό γάλα. Γκρίνια δεν είχε, ό,τι έβρισκε το έβαζε στο στόμα και από φαγητό έτρωγε. Βέβαια όχι ιδιαίτερα πολύ αυτό το έχουμε πάντα αλλά έτρωγε. Δέσποινα αφού το είπες στη γιατρό και δεν ανησυχεί ξέρω κι εγώ; Φάση θα είναι και θα περάσει.... άντε τα στερά δε τα τρώει από γαλατάκι πόσο πίνει περίπου;

Σε μας η παιδίατρος είπε το μοσχαράκι να τρώει 200μλ. Ποτε δεν έχει φάει τόσο. Ειδικά τον τελευταίο καιρό μετά που έχει δοκιμάσει δικά μας φαγητά ούτε που το θέλει. Με το ζόρι. Σκέφτομαι να της κάνω μπιφτέκια. Επίσης σήμερα έφαγε ψωμάκι και το ζήταγε. Πήγαινα να της δώσω κοτοπουλο (εφαγε τελικα 140μλ) και μουγκριζε, της εδινα ψωμακι χαμογελουσε! Της αρεσουν παντως τα δικα μας φαγητα περισσοτερο. Δεσποινα δε δοκιμαζεις να της δωσεις δικα σας φαγητα; ααααααααα κάτι που θυμηθηκα!!!!!! Οταν εβγαζε δοντια ΔΕΝ ηθελε με τιποτα ζεστο ουτε χλιαρο φαγητο. Της το εδινα απο το ψυγειο. Για δοκιμασε το.

Το μμρ ζητησα απο την παιδιατρο να το κανουμε αργοτερα για όλα αυτα που εχει κατηγορηθει και μου ειπε να το κανουμε τελικα 2 χρονων. Μαντου θα κανουμε πριν να παει παιδικο γιατι τοτε το ζητανε κι αν εχει περασει πανω απο χρονο πρεπει να το ξανακανεις. Επισης μας ειπε για την ανεμοβλογια και ηπατ. Α να τα κανουμε πιο νωρις 13 και 14 μηνων. Εσεις ξερετε ποτε θα τα κανετε;

Δέσποινα μαζεμένα θα βγουν τα δοντάκια σας. Σε ξαδερφακι μας ετσι βγηκαν. Μεγαλυτερος και χωρις δοντακια και μετα τσουπ ολα μαζι....

Με την πάνα και μεις εχουμε θεματακι αλλα ασχολειται με κατι στα χερακια της και ησυχαζει!


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Όταν η μικρή έβγαζε δοντάκια το καταλάβαινα από τους θηλασμούς το βράδυ. Ή τα ξημερώματα ή όταν κοιμόταν στην αρχή θήλαζε ανά μια ώρα για 3-4 φορές. Αφού φοβόμουν ότι δεν είχα αρκετό γάλα. Γκρίνια δεν είχε, ό,τι έβρισκε το έβαζε στο στόμα και από φαγητό έτρωγε. Βέβαια όχι ιδιαίτερα πολύ αυτό το έχουμε πάντα αλλά έτρωγε. Δέσποινα αφού το είπες στη γιατρό και δεν ανησυχεί ξέρω κι εγώ; Φάση θα είναι και θα περάσει.... άντε τα στερά δε τα τρώει από γαλατάκι πόσο πίνει περίπου;

Σε μας η παιδίατρος είπε το μοσχαράκι να τρώει 200μλ. Ποτε δεν έχει φάει τόσο. Ειδικά τον τελευταίο καιρό μετά που έχει δοκιμάσει δικά μας φαγητά ούτε που το θέλει. Με το ζόρι. Σκέφτομαι να της κάνω μπιφτέκια. Επίσης σήμερα έφαγε ψωμάκι και το ζήταγε. Πήγαινα να της δώσω κοτοπουλο (εφαγε τελικα 140μλ) και μουγκριζε, της εδινα ψωμακι χαμογελουσε! Της αρεσουν παντως τα δικα μας φαγητα περισσοτερο. Δεσποινα δε δοκιμαζεις να της δωσεις δικα σας φαγητα; ααααααααα κάτι που θυμηθηκα!!!!!! Οταν εβγαζε δοντια ΔΕΝ ηθελε με τιποτα ζεστο ουτε χλιαρο φαγητο. Της το εδινα απο το ψυγειο. Για δοκιμασε το.

Το μμρ ζητησα απο την παιδιατρο να το κανουμε αργοτερα για όλα αυτα που εχει κατηγορηθει και μου ειπε να το κανουμε τελικα 2 χρονων. Μαντου θα κανουμε πριν να παει παιδικο γιατι τοτε το ζητανε κι αν εχει περασει πανω απο χρονο πρεπει να το ξανακανεις. Επισης μας ειπε για την ανεμοβλογια και ηπατ. Α να τα κανουμε πιο νωρις 13 και 14 μηνων. Εσεις ξερετε ποτε θα τα κανετε;

Δέσποινα μαζεμένα θα βγουν τα δοντάκια σας. Σε ξαδερφακι μας ετσι βγηκαν. Μεγαλυτερος και χωρις δοντακια και μετα τσουπ ολα μαζι....

Με την πάνα και μεις εχουμε θεματακι αλλα ασχολειται με κατι στα χερακια της και ησυχαζει!

Δεν ειχε ποτε πρόβλημα με το φαγητο..γαλα επινε από 200-240 πρωι βραδυ (το θηλασμο τον σταματησα οταν ηταν 7 μηνων) ετρωγε ολη τη φρουτόκρεμα (1 μηλο 1 αχλαδι και 1 μπανανα), φαγητο 300 ml τουλάχιστον!!! και το απόγευμα 1 γιαουρτι (μπορει και 1μιση) ή 200 ml κρεμα... δηλαδη με λιγα λογια ετρωγε σαν μουρλό!!! οποτε καταλαβαινετε πως μου ήρθε ξαφνικα να πίνει 100 ml γαλα (με το ζορι, αφου το πίνει όρθια περπατωντας γυρω γυρω στο τραπέζι!!) και φαι ΤΙΠΟΤΑ!!! ουτε 2 κουταλιές!!! εχω παθει εγκεφαλικό λεμε...ρε αμα δε βγαλει δοντι και τωρα θα την τσακίσω!!!την εχει τρελανει τη μανα της!!

Link to comment
Share on other sites

ποοοοοοοοσο έτρωγε;;;;; πολυ φαγανουλα η μελινα!!! η δικια μου με το ζορι τα στερεα... 150μλ φρουτοκρεμα, αλλο τοσο φαγητο και τωρα αυγο και ισως γιαουρτακι....

λοιπον

1. δοκιμασε λιγο να δωσεις κρυο φαγητακι

2. δωσε απο το δικο σας φαγητο

3. δωσε καμια νεα γευση

4. δοκιμασες ψωμι;


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

ποοοοοοοοσο έτρωγε;;;;; πολυ φαγανουλα η μελινα!!! η δικια μου με το ζορι τα στερεα... 150μλ φρουτοκρεμα, αλλο τοσο φαγητο και τωρα αυγο και ισως γιαουρτακι....

λοιπον

1. δοκιμασε λιγο να δωσεις κρυο φαγητακι

2. δωσε απο το δικο σας φαγητο

3. δωσε καμια νεα γευση

4. δοκιμασες ψωμι;

κρυο φαγακι δεν τρωει το δοκιμασα

ψωμι του αλλαζε τα φωτα και τωρα αδιαφορει παντελως

νεα γευση??? εβαλα σελινο στη χορτοσουπα και κοντεψε να ξερασει..

ΣΚΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!θα μου βγαλει το λαδι τη βλεπω τη δουλεια...

και πραγματι ρε κοριτσια ετρωγε τοοοοοσσοοοοο!!!!!!!! και ειναι και μια χαρα στα κιλακια..8500 ηταν πριν 20 μερες...ειναι λιγο στουμπος βεβαια αλλα το παραβλεπω:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

υ.γ. ρε μεχρι και τα εμοτικον εχουν δοντια...μονο η μελινα δεν εχει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...