Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!

Είχα μέρες να μπω κι έχω νέα, καλά και κακά.

Είχαμε ραντεβού με το γιατρό για υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα στις 10 (σημ. είχα κάνει ήδη ένα για να επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη, είχαμε δει σάκο, όλα εντάξει). Παρασκευή βράδυ παρατηρώ κάτι να καφετίζει στο χαρτί υγείας και καφέ σταγονίτσα στο εσώρουχο και με ζώνουν τα φίδια. Σάββατο πρωί ξαναβλέπω μια σταγονίτσα και μετά τίποτα. Δευτέρα παίρνω τηλέφωνο και αλλάζω το ραντεβού για χθες Δευτέρα 8. Πάμε.

Μου κάνει κολπικό υπέρηχο (δεν φαινόταν καλά στον κοιλιακό). "ωχ" (δυσοίωνο) κάνει ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο. Κοιταζόμαστε με τον άντρα μου (σχεδόν έντρομοι). Με πασπάτευε με τον υπέρηχο αρκετή ώρα, ζήτησε συγνώμη αλλά ήθελε να είναι ενδελεχής και μετά, κοιτάζονται συνωμοτικά με το γιατρό "Είναι δίδυμη κύηση" μας λένε. Να μη σας τα πολυλογώ το σοκ δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα, τα άσχημα νέα είναι ότι το ένα μάλλον δεν θα τα καταφέρει γιατί ο σάκος του δεν ήταν καλός και δεν είχε αρκετό αμνιακό αλλά μου είπε ο γιατρός ότι θα το προσπαθήσουμε, να το στηρίξουμε και επειδή με τον υπέρηχο μου ξαναβγήκαν λίγα καφέ υγρά μου έδωσε utrogestan 1 πρωί και 1 βράδυ, κολπικά, και salospir. Δεν τολμώ να χαρώ, μου φαίνεται απίστευτο να έχω δίδυμα και θα στεναχωρηθώ πάρα πολύ αν πάθει κάτι έστω και το ένα, κι ας μην ήξερα ότι υπήρχε μέχρι χθες. Λέτε να κάνουν τίποτα τα χάπια? Διάβαζα στο μεταξύ τις οδηγίες του utragestan κι έχουν ένα σωρό παρενέργειες! Βασικά τα έχω χαμένα.:confused:

Μantelena μου δηλ στον πρώτο υπέρηχο είδατε ενα σάκο; και στο δεύτερο το δεύτερο σακο;Τέλεια!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Η προγεστερόνη που σου έδωσε σίγουρα βοήθεια ειδικά τα κολπικα. Όσο για της παρενέργειες μπορεί να έχεις κάποιες όπως υπνηλία αλλά μπορεί και όχι ανάλογα πως αντιδράει κάθε οργανισμος. Να προσέχεις να μην κουράζεσαι


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!!

Μήπως γνωρίζετε για πιο λόγο στην αυχενικη διαφάνεια μισή ώρα πριν την εξέταση ότι πρέπει να φάμε γλυκό;

Μου αρέσει πάντως είναι κάτι ευχάριστο έχω να φάω γλυκό από την ημέρα που έκανα εμβρυομεταφορα από τον Ιούνιο


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Μήπως γνωρίζετε για πιο λόγο στην αυχενικη διαφάνεια μισή ώρα πριν την εξέταση ότι πρέπει να φάμε γλυκό;

Μου αρέσει πάντως είναι κάτι ευχάριστο έχω να φάω γλυκό από την ημέρα που έκανα εμβρυομεταφορα από τον Ιούνιο

Γιατί θέλουν να κουνιέται...το μωρό ίσως για να το δουν καλύτερα...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Είχα μέρες να μπω κι έχω νέα, καλά και κακά.

Είχαμε ραντεβού με το γιατρό για υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα στις 10 (σημ. είχα κάνει ήδη ένα για να επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη, είχαμε δει σάκο, όλα εντάξει). Παρασκευή βράδυ παρατηρώ κάτι να καφετίζει στο χαρτί υγείας και καφέ σταγονίτσα στο εσώρουχο και με ζώνουν τα φίδια. Σάββατο πρωί ξαναβλέπω μια σταγονίτσα και μετά τίποτα. Δευτέρα παίρνω τηλέφωνο και αλλάζω το ραντεβού για χθες Δευτέρα 8. Πάμε.

Μου κάνει κολπικό υπέρηχο (δεν φαινόταν καλά στον κοιλιακό). "ωχ" (δυσοίωνο) κάνει ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο. Κοιταζόμαστε με τον άντρα μου (σχεδόν έντρομοι). Με πασπάτευε με τον υπέρηχο αρκετή ώρα, ζήτησε συγνώμη αλλά ήθελε να είναι ενδελεχής και μετά, κοιτάζονται συνωμοτικά με το γιατρό "Είναι δίδυμη κύηση" μας λένε. Να μη σας τα πολυλογώ το σοκ δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα, τα άσχημα νέα είναι ότι το ένα μάλλον δεν θα τα καταφέρει γιατί ο σάκος του δεν ήταν καλός και δεν είχε αρκετό αμνιακό αλλά μου είπε ο γιατρός ότι θα το προσπαθήσουμε, να το στηρίξουμε και επειδή με τον υπέρηχο μου ξαναβγήκαν λίγα καφέ υγρά μου έδωσε utrogestan 1 πρωί και 1 βράδυ, κολπικά, και salospir. Δεν τολμώ να χαρώ, μου φαίνεται απίστευτο να έχω δίδυμα και θα στεναχωρηθώ πάρα πολύ αν πάθει κάτι έστω και το ένα, κι ας μην ήξερα ότι υπήρχε μέχρι χθες. Λέτε να κάνουν τίποτα τα χάπια? Διάβαζα στο μεταξύ τις οδηγίες του utragestan κι έχουν ένα σωρό παρενέργειες! Βασικά τα έχω χαμένα.:confused:

κοριτσάκι μου τα νέα σου είναι τέλεια!!!συγχαρητήρια κ για το 2ο μπεμπέ Κ έχει ο Θεός κοριτσάκι μου!!!μην στεναχωριέσαι το καλό είναι που είναι όλα καλά!!!εσύ να μην κουράζεσαι κ να μην έχεις άγχος!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!!!

μανταλένα τι ευχάριστα νέα είναι αυτά??? διδυμάκια!!!!!! μόνο θετικές σκέψεις κάνε και όλα καλά θα πάνε!!!!

anguen καλως ήρθες στην παρέα μας!!! με το καλό το μωράκι σου!!!

Λένια δεν είναι ανάγκη να φας γλυκό αν δεν θέλεις...και οι καραμελίτσες κάνουν τη δουλειά τους!!!! θέλουμε κάτι γλυκό...για να το ξεσηκώσουμε σε περίπτωση που κοιμάται ώστε ο γιατρός στην εξέταση να μπορέσει να κάνει τις μετρήσεις που θέλει!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Μολις επεστρεψα απο γιατρο. Ολα καλα. Προχωραμε...αποκολληση δεν φαινοταν πλεον μου πε!!!!Ομως λογω χαμηλου πλακουντα πρεπει να ξεκουραζουμαι πολυ κ να αποφευγω ασκοπες μετακινησεις καλου κακου. Συνεχιζω με προγεστερονη με πολυ ψηλη δοση για να μην εχουμε τιποτα παρομοιο. Χαλαρωσα πολυ. Νιωθω υπεροχα. Καρδουλα οκ την ακουσαμε σχετικα νωρις μου πε κ ειναι πολυ θετικο. Σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση!!! Περιμενω τα δικα σας νεα. Πολλες θα πηγαιναν για καρδουλα σημερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μantelena μου δηλ στον πρώτο υπέρηχο είδατε ενα σάκο; και στο δεύτερο το δεύτερο σακο;Τέλεια!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Η προγεστερόνη που σου έδωσε σίγουρα βοήθεια ειδικά τα κολπικα. Όσο για της παρενέργειες μπορεί να έχεις κάποιες όπως υπνηλία αλλά μπορεί και όχι ανάλογα πως αντιδράει κάθε οργανισμος. Να προσέχεις να μην κουράζεσαι

Λένια, όπως τα λες. Στον πρώτο υπέρηχο είχαμε δει ένα σάκο και στο δεύτερο είδαμε κι άλλο! Ο άντρας μου λέει είναι έτοιμος στον επόμενο υπέρηχο να βγει και τρίτος σάκος :tongue:

Anguen έχουμε την ίδια ΠΗΤ!

Andriana πάρα πολύ χάρηκα που πήγαν όλα καλά και ακούσατε και καρδούλα και χαλάρωσες (όσο γίνεται)!Προγεστερόνη πόση παίρνεις αν επιτρέπεται? Κολπικά?

Νομίζω και η ζουζούνα θα πήγαινε σήμερα για υπέρηχο καρδιάς! (κι εγώ για σήμερα ήμουν αλλά δεν κρατήθηκα :rolleyes:)


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λένια, όπως τα λες. Στον πρώτο υπέρηχο είχαμε δει ένα σάκο και στο δεύτερο είδαμε κι άλλο! Ο άντρας μου λέει είναι έτοιμος στον επόμενο υπέρηχο να βγει και τρίτος σάκος :tongue:

Anguen έχουμε την ίδια ΠΗΤ!

Andriana πάρα πολύ χάρηκα που πήγαν όλα καλά και ακούσατε και καρδούλα και χαλάρωσες (όσο γίνεται)!Προγεστερόνη πόση παίρνεις αν επιτρέπεται? Κολ

Νομίζω και η ζουζούνα θα πήγαινε σήμερα για υπέρηχο καρδιάς! (κι εγώ για σήμερα ήμουν αλλά δεν κρατήθηκα :rolleyes:)

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!! Νιωθω αλλος ανθρωπος σημερα πραγματικα! Παιρνω 2 υποθετα κολπικα των 400 τα .cyclogest. Δηλ 800 τη μερα. Πολυ ψηλη δοση. Ζητησα να το ελαττωσουμε γτ μου προκαλει φουσκωμα κ δυσκοιλιοτητα αλλα ηταν ανενδοτος για την ωρα. Μαλλον μεχρι το τριμηνο μου πε θα τα παιρνω. Δεν ειναι πολυ μεγαλη δοση ομως? Δεν πειραζει για το καλο του μωρου θα κανουμε τα παντα!ας ρωτησει καμια το δικο της γιατρο να δουμε τι θα πει κ αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Λένια, όπως τα λες. Στον πρώτο υπέρηχο είχαμε δει ένα σάκο και στο δεύτερο είδαμε κι άλλο! Ο άντρας μου λέει είναι έτοιμος στον επόμενο υπέρηχο να βγει και τρίτος σάκος :tongue:

Anguen έχουμε την ίδια ΠΗΤ!

Andriana πάρα πολύ χάρηκα που πήγαν όλα καλά και ακούσατε και καρδούλα και χαλάρωσες (όσο γίνεται)!Προγεστερόνη πόση παίρνεις αν επιτρέπεται? Κολπικά?

Νομίζω και η ζουζούνα θα πήγαινε σήμερα για υπέρηχο καρδιάς! (κι εγώ για σήμερα ήμουν αλλά δεν κρατήθηκα :rolleyes:)

Ναι κορίτσια σήμερα έχω τώρα στις 5..,θα σας στείλω όταν έρθω..φιλιά!!!εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Ανδριάνα μου υπομονή...ότι σ πει ο γιατρός...θα ξέρει...κ το καλύτερο για το μωράκι σας!!!😘😘😘😘


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eιμαι πολυ στεναχωρεμένη και αγχωμένη. Το πρωι είδα καφε βλεννα στο σκούπισμα. Μου κόπηκαν τα πόδια. Πήγα από το ιατρείο να με δει. Ειδαμε το μωρο και ακούσαμε και καρδούλα. Ομως εχω μια μικρή αποκόλληση και πρέπει να μείνω στο κρεβάτι. Δεν κέρω μέχρι πόσο. Κλαίω πολύ από την ώρα που το έμαθα. Μου έγραψε cyclogest των 400, 2 τη μερα. Και πολύ πολύ ξεκούραση. Εχει συμβεί σε καμιά αυτο. Εξελλίσσεται ομαλά η κύηση; Εχω σκάσει από το άγχος...:(

Ανδριάνα μου μην στεναχωριέσαι... Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κοντά στην όγδοη εβδομάδα είχα και εγώ μία αποκόλληση και μάλιστα είχα πολύ αίμα και όχι απλά καφέ... Πήρα τα utrogestan και με αρκετή ξάπλα και ξεκούραση τα κατάφερα.!τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη την 5η εβδομάδα είχα καφέ και εγώ και όταν πήγα για υπέρηχο απλά είδαμε σάκο αύριο θα πάω για να ακούσω την καρδούλα του μωρού μου αν είναι όλα καλά.... Χρειάζεται υπομονή κορίτσι μου και πίστη. Πολλά φιλιά και όλα θα πάνε καλά θα δεις!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου όλα καλά!!!!!!ακούσαμε καρδούλα....κ η διαφορά είναι μικρή.....δλδ είμαι βάση υπερηχου 7+5 κ βάσει περιόδου 8+1...όπως κ να έχει κρατάμε την πρώτη ημερομηνία πητ 21/3/17....αυχενικη θα κάνω ή στις 10/9 ή στις 13/9....θα δούμε...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου όλα καλά!!!!!!ακούσαμε καρδούλα....κ η διαφορά είναι μικρή.....δλδ είμαι βάση υπερηχου 7+5 κ βάσει περιόδου 8+1...όπως κ να έχει κρατάμε την πρώτη ημερομηνία πητ 21/3/17....αυχενικη θα κάνω ή στις 10/9 ή στις 13/9....θα δούμε...

Τέλεια!Και εγώ σήμερα πήγα και άκουσα καρδούλα όλα καλά... Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό κορίτσια! Βάση υπερηχου είμαι 7+6 καινούριο ΠΗΤ 25/03/17....Ειμαι κατενθουσιασμένη.... Α! Έχω μια ερώτηση όμως κορίτσια η γιατρός μου,μου είπε να μην πάρω άλλο utrogestan γιατί λέει ότι δεν χρειάζεται τώρα... Εγώ όμως φοβάμαι λόγω των καφέ την Πέμπτη εβδομάδα και από ότι έχω διαβάσει συνήθως τα παίρνουν μέχρι την δωδεκατη εβδομάδα προληπτικά... Τι λέτε να κάνω;


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι όμορφα νέα που διαβαζω ακούσατε καρδούλες είναι οι πιο όμορφες στιγμές συγκίνησης και χαράς

Με το καλο να μας πηγαίνουν όλα τέλεια με γερά μωράκια!!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!Και εγώ σήμερα πήγα και άκουσα καρδούλα όλα καλά... Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό κορίτσια! Βάση υπερηχου είμαι 7+6 καινούριο ΠΗΤ 25/03/17....Ειμαι κατενθουσιασμένη.... Α! Έχω μια ερώτηση όμως κορίτσια η γιατρός μου,μου είπε να μην πάρω άλλο utrogestan γιατί λέει ότι δεν χρειάζεται τώρα... Εγώ όμως φοβάμαι λόγω των καφέ την Πέμπτη εβδομάδα και από ότι έχω διαβάσει συνήθως τα παίρνουν μέχρι την δωδεκατη εβδομάδα προληπτικά... Τι λέτε να κάνω;

κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!!!! τώρα ότι σ πει η γιατρός!!!!πάντως είμαστε ίδιες ακριβώς...7+6 είμαι σήμερα βάσει υπερηχου...αλλά η γιατρός μου θα μετράει βάσει περιόδου..δλδ 8+2...τώρα τι ισχύει δεν ξέρω..αλλιώς πητ θα είχα 24/3/17...στην προηγούμενη κύηση στον μικρό κρατήσαμε το πιο μετά...γιατί τότε είχα 6 μέρες διάφορα...υπέρηχο με περίοδο...τεσπα..θα δούμε στην Αυχενική..που τελικά θα γίνει 13/9


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...