Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Koρίτσια καλημέρα!!!

Πολύ χαίρομαι που πήγαν καλά οι υπέρηχοι και ακούσατε καρδούλες!

Τέλεια!Και εγώ σήμερα πήγα και άκουσα καρδούλα όλα καλά... Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό κορίτσια! Βάση υπερηχου είμαι 7+6 καινούριο ΠΗΤ 25/03/17....Ειμαι κατενθουσιασμένη.... Α! Έχω μια ερώτηση όμως κορίτσια η γιατρός μου,μου είπε να μην πάρω άλλο utrogestan γιατί λέει ότι δεν χρειάζεται τώρα... Εγώ όμως φοβάμαι λόγω των καφέ την Πέμπτη εβδομάδα και από ότι έχω διαβάσει συνήθως τα παίρνουν μέχρι την δωδεκατη εβδομάδα προληπτικά... Τι λέτε να κάνω;

Anguen τα νέα, νομίζω, είναι καλά. Το ότι σου είπε να τα σταματήσεις, έτσι όπως το βλέπω εγώ, δείχνει ότι δε θέλει να σε μπουκώνει άσκοπα. Έχουν και κάποιες παρενέργειες τα φάρμακα. Αφού κρίνει ότι πλέον δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, εκεί που πριν υπήρχε, νομίζω είναι καλό σημάδι. Αν τώρα γενικά δεν την πολυεμπιστεύεσαι μπορείς πάντα να πάρεις μια δεύτερη γνώμη.

Επίσης, ερώτηση, στις αρχές και μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα είχα κάτι πονάκια, που τώρα έχουν σχεδόν σταματήσει, εσείς?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κοριτσια από το πρωί που σηκώθηκα από το κρεβάτι και εκατσα στην πολυθρόνα ξαφνικά νιώθω απίστευτη ροή από αίμα στην μύτη μου δεν σταματούσε με τίποτα μόνη ήμουν πάνω στον πανικό μου πήρα τηλ το γιατρό μου είπε δεν είναι τίποτα να βάλω πάγο και να σκύβω μπροστά κατατρομαξα μην πάθουν τίποτα τα μωρουδακια μου!!!


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Τα πονάκια τα έχω και εγώ... Ώρες ώρες με τραβάει η μέση μου... Και χω και κάποιες φορές σαν μικρά σφαχτακια. Από ότι ρώτησα τη γυναικολόγο μου είναι φυσιολογικά...οπότε μην ανησυχείς!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλημέρα!!!

Πολύ χαίρομαι που πήγαν καλά οι υπέρηχοι και ακούσατε καρδούλες!

Anguen τα νέα, νομίζω, είναι καλά. Το ότι σου είπε να τα σταματήσεις, έτσι όπως το βλέπω εγώ, δείχνει ότι δε θέλει να σε μπουκώνει άσκοπα. Έχουν και κάποιες παρενέργειες τα φάρμακα. Αφού κρίνει ότι πλέον δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, εκεί που πριν υπήρχε, νομίζω είναι καλό σημάδι. Αν τώρα γενικά δεν την πολυεμπιστεύεσαι μπορείς πάντα να πάρεις μια δεύτερη γνώμη.

Επίσης, ερώτηση, στις αρχές και μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα είχα κάτι πονάκια, που τώρα έχουν σχεδόν σταματήσει, εσείς?

Είναι φυσιολογικό μεγαλώνει η μήτρα....

λενια μου μην φοβάσαι...είναι λογικό να ματώνουν όλα πιο πολύ..πχ...ούλα από δόντια,μύτη...μην φοβάσαι


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Επέστρεψα και γω μετα απο ολιγοήμερες διακοπές στο χωριό του άντρα μου...

Εντωμεταξύ δεν είχαμε και Ίντερνετ οποτε δεν μπορούσα να διαβάσω τα νεα σας:(:(:(

Andriana και anguen καλώς ήρθατε στην παρέα μας και εύχομαι μα εχετε μια τελειομηνη εγκυμοςυνη...να ξεκουράζεστε οςο μπορείτε και ολα θα πάνε τελεια!

Mantalena ποσό υπέροχο που εχεις διδυμάκια εκει που νόμιζες οτι ειναι ενα..

Πολλες πολλες ευχές και απο μένα βρε κοριτσι μου να πάνε ολα καλα..

Λενια μην ανησυχείς για τη μύτη ειναι κλασσικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης...

Οπως σε πολλες κοπέλες ματώνουν τα ούλα σε κάποιες ματώνει η μύτη..

Οςο για τα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά ειναι σημάδι οτι αρχίζει μεγαλώνει η μητρα και αργότερα αλλάζει η ανατομία των οργάνων για να χωράει το μπεμπακι..

Στα δικα μου τωρα... Πήγαμε και μεις στο γιατρουλη... Ήμουν αρκετα αγχωμένη και σφιγμένη μέχρι την στιγμή που άκουσα την καρδούλα του μωρού να χτυπά δυνατά..

Ολα εντάξει μου ειπε ο γιατρός. Το μωρο ειναι πιο αναπτυγμένο μου ειπε..βάσει περιόδου ειμαι 8+2 και απο τις μετρήσεις το μωρο ειναι 9+3

Εχει συμβεί σε κάποια κατι ανάλογο; Με προβλημάτισε λιγάκι αλλα μου ειπε απλά οτι ειναι πάνω απο τις μετρήσεις του μέσου όρου και να μην ανησυχώ..


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα ειμαι 8+4 βάσει της περιόδου

Επομένως με αυτο που λες σε έναν μήνα η αυχενική..

Από την 11η μέχρι την 13η βδομάδα...εγώ έκλεισα για τις 13/9 θα είμαι 13+3 οριακά μεν αλλά οκ...θα δούμε...12 γυρνάω από διακοπές...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Επέστρεψα και γω μετα απο ολιγοήμερες διακοπές στο χωριό του άντρα μου...

Εντωμεταξύ δεν είχαμε και Ίντερνετ οποτε δεν μπορούσα να διαβάσω τα νεα σας:(:(:(

Andriana και anguen καλώς ήρθατε στην παρέα μας και εύχομαι μα εχετε μια τελειομηνη εγκυμοςυνη...να ξεκουράζεστε οςο μπορείτε και ολα θα πάνε τελεια!

Mantalena ποσό υπέροχο που εχεις διδυμάκια εκει που νόμιζες οτι ειναι ενα..

Πολλες πολλες ευχές και απο μένα βρε κοριτσι μου να πάνε ολα καλα..

Λενια μην ανησυχείς για τη μύτη ειναι κλασσικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης...

Οπως σε πολλες κοπέλες ματώνουν τα ούλα σε κάποιες ματώνει η μύτη..

Οςο για τα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά ειναι σημάδι οτι αρχίζει μεγαλώνει η μητρα και αργότερα αλλάζει η ανατομία των οργάνων για να χωράει το μπεμπακι..

Στα δικα μου τωρα... Πήγαμε και μεις στο γιατρουλη... Ήμουν αρκετα αγχωμένη και σφιγμένη μέχρι την στιγμή που άκουσα την καρδούλα του μωρού να χτυπά δυνατά..

Ολα εντάξει μου ειπε ο γιατρός. Το μωρο ειναι πιο αναπτυγμένο μου ειπε..βάσει περιόδου ειμαι 8+2 και απο τις μετρήσεις το μωρο ειναι 9+3

Εχει συμβεί σε κάποια κατι ανάλογο; Με προβλημάτισε λιγάκι αλλα μου ειπε απλά οτι ειναι πάνω απο τις μετρήσεις του μέσου όρου και να μην ανησυχώ..

Mην ανησυχεις καθολου! Απο τη στιγμή που ο γιατρος σου ειπε οτι ολα ειναι φυσιολογικα να μην αγχωνεσαι!Ειναι σταθερος ο κυκλος σου? Ισως να εγινε νωρις η ωορρηξια επομενως να έγινε και πιο νωρις η συλληψη. Συνηθως αγχωνομαστε αν οι μετρήσεις δείχνουν μικροτερες βδομαδαε βαση περιοδου (σε σταθερους κυκλους των 28-30 ημερων) από οτι μου εχει πει ο γιατρος στην πρωτη εγκυμοσυνη. Στην πρωτη εγκυμοσυνη με εβγαζε παντα μια βδομαδα μικροτερη αλλα τοτε ειχα κυκλο 36 ημερων οποτε ηταν λογικο. Μετα τη γεννα ο κυκλος επανηλθε στις 28 ημερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mην ανησυχεις καθολου! Απο τη στιγμή που ο γιατρος σου ειπε οτι ολα ειναι φυσιολογικα να μην αγχωνεσαι!Ειναι σταθερος ο κυκλος σου? Ισως να εγινε νωρις η ωορρηξια επομενως να έγινε και πιο νωρις η συλληψη. Συνηθως αγχωνομαστε αν οι μετρήσεις δείχνουν μικροτερες βδομαδαε βαση περιοδου (σε σταθερους κυκλους των 28-30 ημερων) από οτι μου εχει πει ο γιατρος στην πρωτη εγκυμοσυνη. Στην πρωτη εγκυμοσυνη με εβγαζε παντα μια βδομαδα μικροτερη αλλα τοτε ειχα κυκλο 36 ημερων οποτε ηταν λογικο. Μετα τη γεννα ο κυκλος επανηλθε στις 28 ημερες!

Σταθερότατος andriana μου στις 27 ημέρες...

Μάλλον θα έγινε νωρίτερα η ωορρηξία οπως είπες...τι να πω...


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mην ανησυχεις καθολου! Απο τη στιγμή που ο γιατρος σου ειπε οτι ολα ειναι φυσιολογικα να μην αγχωνεσαι!Ειναι σταθερος ο κυκλος σου? Ισως να εγινε νωρις η ωορρηξια επομενως να έγινε και πιο νωρις η συλληψη. Συνηθως αγχωνομαστε αν οι μετρήσεις δείχνουν μικροτερες βδομαδαε βαση περιοδου (σε σταθερους κυκλους των 28-30 ημερων) από οτι μου εχει πει ο γιατρος στην πρωτη εγκυμοσυνη. Στην πρωτη εγκυμοσυνη με εβγαζε παντα μια βδομαδα μικροτερη αλλα τοτε ειχα κυκλο 36 ημερων οποτε ηταν λογικο. Μετα τη γεννα ο κυκλος επανηλθε στις 28 ημερες!

Και εγω ετσι ξερω κοριτσια οτι αν ειναι μικροτερο υπαρχει λογος ανυσηχιας και οχι μεγαλυτερο..εγω βαση περιδου την πεμπτη που πηγα για εξεταση ημουν 7+3

ενω βαση υπερηχου 7+6 και η γυναικολογος μου εβγαλε πητ βαση υπερηχου...ειμαστε ολες λιγο πολυ αγχωμενες παραπανω η μου φενεται?Εγω παντως περιμενω πως και πως σε ενα μηνα την αυχενικη μπας και παρω καμια ανασα γιατι εχω τρελαθει...ευχομαι απο εδω και περα ολα να μας πανε καλα χωρις αλλα παρατραγουδα:tongue::tongue::tongue:


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα,

Ειμαι 7ε5η με ΠΗΤ 29/3.Πολλες αναγούλες κ εμετούς ελπιζω να σταματήσουν κάποια στιγμή γιατι στην κορη μου με πήγε μεχρι τέλος.

Καλησπερα κοριτσι μου και καλως ηρθες στο ομορφο παρεακι μας!Συγχαρητηρια για το καινουργιο μπεμπακι και σου ευχομαι οντως να σταματησουν να σε ταλαιπωρουν αυτα τα συμπτωματα μετα το περας του πρωτου τριμηνου!!!

Φιλακια πολλα και καλο βραδυ:D


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...