Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

γεια σας κορίτσια!!!

σας έχασα λίγο....λείπαμε διακοπές...και όταν λείπουμε οι υπολογιστές κλείνουν!!!!!

την Τετάρτη έκανα αυχενική...όλα καλά φαίνονται...και την Τρίτη που μας έρχεται θα βγουν και τα αποτελέσματα της Pap-a...οπότε είμαστε σε αναμονή...

Η κοιλίτσα έχει φουσκώσει για τα καλά....δύσκολα κάποιος να μην το καταλάβει!!!!

Στις διακοπές τσίμπησα τα πρώτα δύο μου κιλά....τα οποία θα προσπαθήσω να χάσω στο προσεχές διάστημα...χωρίς δίαιτα βέβαια...απλά θα επιστρέψω στο χωρίς λιπαρά πρόγραμμα διατροφής μου!!!!

προς το παρόν φιλιά σε όλες!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη μας επιτυχία επιτυχία αν κ ολα καλα θα ειναι.Ανυπομονω να μαθω κ φύλο.

μμμμ...λες να φαίνεται? ?..μπορεί. .εμένα ίσως γιατί θα είμαι 13+3...θα είναι λίγο μεγάλο το μωρό. .αλλά μπορεί και όχι στο γιο μου που είχα κάνει την 12η νομίζω δεν μου είπαν τπτ.όλα σίγουρα σούπερ θα είναι! !!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μμμμ...λες να φαίνεται? ?..μπορεί. .εμένα ίσως γιατί θα είμαι 13+3...θα είναι λίγο μεγάλο το μωρό. .αλλά μπορεί και όχι στο γιο μου που είχα κάνει την 12η νομίζω δεν μου είπαν τπτ.όλα σίγουρα σούπερ θα είναι! !!

Στην μικρη τοσο ημουν 13,4 κ μου είπαν.Τωρα θα ειμαι 12,1 λες να μην φαίνεται;Εσυ τι θα ήθελες να ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Στην μικρη τοσο ημουν 13,4 κ μου είπαν.Τωρα θα ειμαι 12,1 λες να μην φαίνεται;Εσυ τι θα ήθελες να ειναι;

τι να σου πω μπορεί και να μην φαίνεται. ..τουλάχιστον κάπου εκεί ήμουν στον μικρό. ..τώρα όσο για το φύλο αφού έχω είδη αγόρι θα ήθελα κορίτσι. .αν και με τους εμετους που έχω μάλλον θα είναι το πιο πιθανό και το ένστικτο μου έτσι μου λέει. .τώρα θα δουμε βέβαια. .γερό να είναι....


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα ενα δευτερο κοριτσάκι αλλα θα δουμε οπως ειπες γερό να ναι.

στο εύχομαι ταμι μου!!!!!πάνω από όλα γερό παιδάκι! !!!!😊😊😊😊😊


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε? πού χαθήκατε όλες?

εδώ βρέχει....και έχει μούχλα...

χτες πήρα τα αποτελέσματα της pap-a ..και ευτυχώς όλα καλά!!!

εμείς ..εγώ δηλ...δεν θέλω να μάθω το φύλλο του μωρού....αφού είναι ένα μωρό έκπληξη...ας παραμείνει και το φύλλο του έκπληξη μέχρι το τέλος!!!!!

για τις πρωτομανούλες...θεωρώ ότι αυτό είναι πολύ δύσκολο!!!!! και εγώ στο πρώτο δεν κρατιόμουν!!! εφόσον το πρώτο ήταν κορίτσι...μετά ήθελα και το δεύτερο κορίτσι...να έχει μια αδερφούλα...τώρα ελπίζω στον γιο...αλλά νομίζω πάλι κόρη θα κάνω!!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι κάνετε? πού χαθήκατε όλες?

εδώ βρέχει....και έχει μούχλα...

χτες πήρα τα αποτελέσματα της pap-a ..και ευτυχώς όλα καλά!!!

εμείς ..εγώ δηλ...δεν θέλω να μάθω το φύλλο του μωρού....αφού είναι ένα μωρό έκπληξη...ας παραμείνει και το φύλλο του έκπληξη μέχρι το τέλος!!!!!

για τις πρωτομανούλες...θεωρώ ότι αυτό είναι πολύ δύσκολο!!!!! και εγώ στο πρώτο δεν κρατιόμουν!!! εφόσον το πρώτο ήταν κορίτσι...μετά ήθελα και το δεύτερο κορίτσι...να έχει μια αδερφούλα...τώρα ελπίζω στον γιο...αλλά νομίζω πάλι κόρη θα κάνω!!!!!

Καλημέρα κορίτσι μου και συγχαρητήρια για τα καλά εποτελεσματα ! Γερό κ δυνατό να είναι. Αλήθεια θα κρατηθεις μέχρι το τέλος χωρίς να μάθεις το φύλλο του μωρού? Πρέπει να ειναι φοβερή έκπληξη, δεν ξέρω αν ποτέ με το καλό αντέξω να κρατηθω κ να μην μάθω τι έρχεται :)


mI14p3.png

vEpEp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

εύχομαι καλές αυχενικές για όλα τα μωράκια μας. Με τα κιλά πώς πάτε;; Παρότι έχω βάλει μόνο ένα κιλό, η κοιλιά μου έχει πρηστεί αρκετά και δύσκολα κάποιος να μην αντιληφθεί την εγκυμοσύνη μου.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου πως είστε???εμείς σήμερα είχαμε την αυχενική!!!όλα καλά δόξα το Θεό λοιπόν κ τελικά είναι αγόρι πάλι!!!μια χαρά δεν με ενοχλεί...αφού είναι εντάξει.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Χάθηκα λιγάκι αυτές τις μέρες αλλα ήμουν στους γονεις μου και δεν είχα Ίντερνετ.

Κάναμε και εμεις αυχενική..

Ολα καλα.. Φύλο δεν μπόρεσε να μας πει γιατι απο το τρελό αγχος που είχα μετέφερα την αδρεναλίνη στο μωρο και δεν καθόταν με τιποτα...

Τωρα εχω αλλη μια σοβαρή εξεταση(υπέρηχο καρδιάς εμβρύου) τη δευτερα που μας ερχεται μπας και ηρεμήσω λιγάκι...

Απο κιλά πως πατε;

Εγω το τσίμπησα το παρω μου κιλακι..

Αλλα δε με πειράζει καθόλου...ας πάνε ολα καλα και θα τα χάσουμε μετα..


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

πολύ χαίρομαι, που ακούω ευχάριστα νέα από όλες για τις αυχενικές. Εμείς κάναμε αυχενική την 1η του Σεπτέμβρη και όλα ήταν καλά, ο γιατρός μας είπε 98% είναι κοριτσάκι. Θα το επιβεβαιώσουμε στις 19, που θα πάμε να τη ξαναδούμε. Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να περάσουμε παρέα αυτούς τους υπέροχους μήνες, καθώς είναι πολύ πιο εύκολο όταν μοιράζεσαι τα άγχη και τις ανησυχίες, που όλες έχουμε, ειδικά οι πρωτομανούλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...