Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

      Αυριο σε ποια μέρα θα είσαι? Καλύτερα να μην κάνεις  πριν την έβδομη πάντως

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!ποναω....χαχαχα!!!!

τελεια τα νεα σου Αγγελικουλα μου!!!

να σου ζησει ο τελειος μπεμπης σου!

μπραβο βρε θηριο, τα καταφερες καταπληκτικα!

ΟNOMA……….ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ....Π.Η.Τ....ΦΥΛΟ

1.titina(Χριστινα)................................ .........21/4/11...MΠΕΜΠΑ 2300gr 48πον. 33w2d

2.Rena2010-Διδυμα......ΙΑΣΩ..........................7/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2180gr + ΜΠΕΜΠΑ1970gr 33w3d

3.LisaH........................ΙΑΣΩ............... ..........14/5/11......ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 35w4d

4.katerinars.................ΜΗΤΕΡΑ............... .....17/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 3250gr 37w2d

5.αντυ1998..................ΜΗΤΕΡΑ................ .....22/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2870gr 35w2d

6.kiki2011....................ΙΑΣΩ................ ...........27/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 36w7d

7.Gina_cfu................... ΡΕΑ................. .........1/6/11......MΠΕΜΠΗΣ 3200gr 38w1d

8.bloublou…...............ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)...4/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3150gr 51πον. 39w5d

9.Marilou85..Διδυμα.....ΙΑΣΩ.......................6/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ 2650gr, 2680gr 36w4d

10.Katerina_s……….......ΓΑΙΑ......……..........7/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 2900gr 52πον.

11.virgi…………………..ΜΗΤΕΡΑ...................10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3600gr 51πον. 38w2d

12.Εua_...............ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ(ΛΑΡΙΣΑ)......10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3170gr 50πον. 40w

13.βαλι..........................EΛΕΝΑ............ ......15/6/11......ΜΠΕΜΠΑ

14.linja.........................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2910gr 51πον.

15.verolina....................................... .........17/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3600gr 38w1d

16.aggeliki83................ΓΑΙΑ................. .....20/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3480gr 50πον

17.aobatsan..................ΕΛΕΝΑ................ ...24/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

18.Vanilla.....................ΙΑΣΩ............... .... ...25/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

19.momm.....................ΡΕΑ....................... 27/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

20.Οzalina...................ΠΠΓΝΙ..................... 28/6/11.........ΜΠΕΜΠΑ

21.maria-elpida.............ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)..28/6/11.........ΜΠΕΜΠΑ

22.titina37(Κατερινα)......ΓΑΙΑ................... ...30/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

23.Mamatopolina...........ΜΗΤΕΡΑ (ΑΡΤΑ).....30/6/11.........ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mammyblue...................................... .... 30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

25.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ..................4/7/11.........ΜΠΕΜΠΗΣ

26.παπακι4501.............ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11..........ΜΠΕΜΠΗΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημεραααααααααααα!!!!!!!!!!!

με το ενα γραφω κ με το αλλο κραταω το νινι !!

τελικα ολα οκ με το γαλα μου!! εχετεδικιο οσο μπαινει η μικρη τοτε κατεβαζω!!!

τσαμπα αγχος !!

κανα νεο απο βανιλακι εχουμε ??

αγγελικουλα να σου ζηηηηησειιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! γερο κ τυχερο να ναι κ καλο σαραντισμο!!! ολα πηγαν καλα, μπραβο σου αγαπη!!!!

οσο για το στηθος ασε για την ωρα τα δεκαλεπτα!!!!!!!!!!

οποτε κ οσο θελει!

αυτο να θυμασαι!!!! εχω κατσει κ μια ωρα με το ενα στηθος εχει χαλαρωσει κανα τεταρτο κ μετα ζητουσε κι αλλο !!! οποτε να ξερειςειναι νωρις για προγραμμα απο τωρα!!!

φιλακια σε ολα τα κοιλουμπακια μπεμπακια κ μανουλες!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαρακι μου !

Εδω ταισα κ τωρα την εβαλα στο καροτσι κ κουνα κουνα κοιμηθηκε μπας κ ηρεμησω κ γω λιγο γιατι ηταν πολυ ζορικη βραδυα αποψε παλι !

ειχα πολυ εκνευρισμο κ δυστυχως προφανως το περασα κ στη μικρη ! τεσπα ! παει περασε κ αυτο ευχομαι αποψε να ειναι καλυτερα τα πραγματα !

το κακο ειναι οτι την εβαλα στο κρεββατι στις αρχες με τα πονακια για να μπορω να τη χαιδευω κ να την ηρεμω κ κεινη το εκμεταλευτηκε προφανως κ τωρα δεν κοιμαται στο λικνο της ! με το που τη βαλω ξυπναει κ κλαψουριζει !

Για καλο το εκανα αλλα αρχιζω κ το μετανιωνω ... τεσπα ! θα περασει που θα παει !

εσυ πως εισαι ?? πως περνας τις τελευταιες μερες σου ως εγκυουλα ????

μολις στειλει το βανιλακι ενημερωσε μας !!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το κακο ειναι οτι την εβαλα στο κρεββατι στις αρχες με τα πονακια για να μπορω να τη χαιδευω κ να την ηρεμω κ κεινη το εκμεταλευτηκε προφανως κ τωρα δεν κοιμαται στο λικνο της ! με το που τη βαλω ξυπναει κ κλαψουριζει !

Για καλο το εκανα αλλα αρχιζω κ το μετανιωνω ... τεσπα ! θα περασει που θα παει !

εσυ πως εισαι ?? πως περνας τις τελευταιες μερες σου ως εγκυουλα ????

αχ, μωρε την σκατουλα, θελει χαδια και φιλακια απο την μανουλα...

ζορικα τα πραγματα αλλα θα στρωσουν.. που θα παει!!!

υπομονη βρε Βιργινακι μου.. με το θηλασμο ενταξει ε?

το εχω πολυ αγχος ρε γμτ... θα τα καταφερω ή θα τα ξεχασω ολα??

εγω καλα, εχω βαρυνει και συνεχεια νιωθω μια δυσφορια... και ζεστενομαι..

δεν εχω αγωνια για τον τοκετο για μετα στο σπιτι εχω πολυ αγχος..

τι θα την κανω που θα την εχω στο σπιτι????? θα τα καταφερω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Επιτέλους βρίσκω λίγο χρόνο να μπω! Αχ, από που να αρχίσω. Να σας ευχαριστήσω όλες μέσα απο΄την καρδιά μου για τις ευχές σας και το ενδιαφέρον σας! Πολύ χαίρομαι που σας έχω παρέα, κορίτσια! Να μείνουμε έτσι όλες μαζί!

Αγγελική, να σου ζήσει ο μικρός αγωνιστής! Είδες αγωνίστηκε και τα κατάφερε να βγει μόνος του, χωρίς βοήθεια! Πραγματικά αξίζει και μπράβο στο γιατρό σου! Και σε σένα που τόσα άντεξες! Να τον χαίρεσαι!

Βανιλάκι, θα έχεις γίνει μανούλα, επιτέλους! Μακάρι να είναι όλα καλά!

Βιργινία με το θηλασμό κι εγώ μια από τα ίδια, είμαι όλη μέρα με το μωρό στο στήθος, τρώει κανα 5 λεπτο και μετά κοιμάται και αντε πάλι.... μωρέ κουράζονται τα καημένα από το ρούφηγμα...και ξαποστάνε. Κι εμένα το στήθος είναι μαλακό και φοβάμαι ότι δεν έχω αρκετό. Σε κάθε περίπτωση ο παιδίατρος μου ειπε να του δώσω και συμπλήρωμα γιατί τις πρώτες μέρες που ήρθαμε δεν είχα σχεδόν καθόλου (λόγω του ότι δεν τον ταϊζα στην θερμοκοιτίδα) και πλάνταζε από το κλάμα λόγω πείνας. Τώρα συνδυάζω και τα δύο μέχρι να πολυστείνει το δικό μου...

Bloublou χαίρομαι που είστε καλά! Ανυπομονώ να έρθω στο νησάκι, μου λείπει πολύ. Η μαμά μου λέει να έρθουμε μόλις σαραντίσω, αλλά δεν σου κρύβω ότι δεν την παίρνω εύκολα την απόφαση.

Μαρία-Ελπίδα, υπομονή, κοριτσάκι, έρχεται και η δική σου η σειρούλα. Θα μαζέψεις τις εμπειρίες από όλες μας και θα είσαι η καλύτερη μανούλα!!!! Πότε υπολογίζει ο γιατρός σου;

Αυτά για την ώρα, τα ξαναλέμε κορίτσια!

Φιλιά σε όλες σας!

ΚΑΠΟΙΑ στιγμή όταν γεννηθούν όλα τα μωράκια θα πάμε σε άλλο καφέ, να το ξέρουμε να μην χαθούμε, ε;!;)


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βερολινακι καλημερα!!!

μια χαρουλα εισαστε ε??? μπραβο κοπελα μου..!

να προσπαθεις παραπανω με τον θηλασμο και θα τα καταφερεις σιγουρα!

αν δεν γεννησω μεχρι την Τριτη θα μπω την Τεταρτη και βλεπουμε..

δεν βλεπω την ωρα.....

Link to comment
Share on other sites

Μαρία-Ελπίδα θα τα καταφέρεις, μην αγχώνεσαι!

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής στην αρχή είναι λίγο δύσκολα. Έχεις όμως και τη μαμά σου, έτσι δεν είναι; Αυτό είναι μεγάλη βοήθεια, να έχουμε κάποιον που έχει περισσότερη πείρα δίπλα μας, αν και μη νομίζεις οι τεχνικές ξεχνιόνται μερικές φορές...

Εγώ νιώθω και πάλι σαν πρωτάρα. Ειδικά το μπάνιο του..:cool: δεν το καταφέρνω με τίποτα, τον μισοπλένω τον κακομοίρη.... και γενικά θέλω το χρόνο μου...σιγά-σιγά όμως όλα επανέρχονται!


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

αντε ρε, δευτερομανουλα και εχεις τετοια?

ειδες τελικα καθε παιδακι ειναι διαφορετικο!

ναι την εχω την μαμα μου αλλα δεν ξερω τι θα κανει με τον θηλασμο, δεν νομιζω να θελει να ταλαιπωρουμε εγω ή το μωρακι... θα δουμε ας ελπισω να παμε καλα και η κορη μου να τα κατεαφερει με τον θηλασμο..

Οσο για το μπανιο και εγω το εχω ενα αγχος αλλα με λιγη βοηθεια θα παρουν ολα τον δρομο τους..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βερολινακι μου θα τα καταφερεις κ με το θηλασμο ! προσπαθησε σιγα σιγα να κοβεις την ποσοτητα του ξενου κ να δινεις πιο πολυ απο το δικο σου !

τελικα το μαλακο στηθος δεν σημαινει χαμηλη παραγωγη ! ισα ισα ! ετσι πρεπει να ειναι κ οχι πετρωμενα !!!!

επισης αυτο το καθε λιγο κ λιγακι στηθος ειναι πραγματι μαρτυριο..αλλα κανουμε το καλυτερο για τα παιδια μας !!!

μαρακι μου μη νομιζεις κ γω ξεχασα τοσα απο οσα ειχα διαβασει αλλα γι αυτο ειμαστε εδω κ ειναι κ οι παλιες μανουλες για να μας βοηθανε !

θα τα καταφερεις αυτο ειναι το μονο σιγουρο !!!!

εγω για την ωρα στο μονο που ζοριζομαι ειναι το μπανιο του !!! αλλα θα προσαρμοστω κ εκει! που θα παει 1 στο χερι μου ειναι !

απο αυριο ξεκιναει κ ο αντρουλης δουλεια κ θα μαι πολλες ωρες μονη μου οποτε εκει θα καταλαβω γι ατα καλα τι συμβαινει αφου μεχρι στιγμης τα καναμε ολα παρεα εκτος του θηλασμου ! χεχε ! που κ εκει βοηθαει... οταν κοιμοταν την ξυπναγε με χαδια οταν νευριαζε κ δεν με αφηνε να περασω το χερι της απο κατω γι ανα βολευτει το εκανε εκεινος κ γενικα πολλα ! απο αυριο ομως.... τερμα τα ψεμματα !!!

Link to comment
Share on other sites

αντε ρε, δευτερομανουλα και εχεις τετοια?

ειδες τελικα καθε παιδακι ειναι διαφορετικο!

ναι την εχω την μαμα μου αλλα δεν ξερω τι θα κανει με τον θηλασμο, δεν νομιζω να θελει να ταλαιπωρουμε εγω ή το μωρακι... θα δουμε ας ελπισω να παμε καλα και η κορη μου να τα κατεαφερει με τον θηλασμο..

Οσο για το μπανιο και εγω το εχω ενα αγχος αλλα με λιγη βοηθεια θα παρουν ολα τον δρομο τους..

εσυ αυτο που εχεις να κανεις ειναι μολις γεννησεις να τη βαλεις οσο πιο γρηγορα μπορεις στο στηθος κ γενικα τις πρωτες μερες που δεν εχεις γαλα δεν πειραζει ! εσυ κανονικα καθε λιγο να τη βαζεις ! αρκει να μαθει να κανει τις θηλαστικες κινησεις που σε προειδοποιω δεν ειναι ευκολο ! προμηθευσου κρεμουλα για τις θηλες κ ολ αθα ειναι καλα !!!!!

αν εχεις υπομονη κ επιμονη ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ 100%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μπηκα να σας πώ ότι την Παρασκευη το απόγευμα η Μινουλα μας γέννησε εναν μπέμπαρο 3550 και 53 εκ!!!! Ολα πηγαν καλα. Εκανε καισαρική τομή. Και οι δυο τους ειναι πολυ καλα και η μινούλα ακουγόταν τοοοοσο χαρούμενη!!!!!

Στέλνει τις ευχες της και στα υπόλοιπα κορίτσια που απέμειναν!!!!!!!!!!!

Μαρακι, ενημέρωσε πινακάκι!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία-Ελπίδα θα τα καταφέρεις, μην αγχώνεσαι!

Βέβαια για να είμαι ειλικρινής στην αρχή είναι λίγο δύσκολα. Έχεις όμως και τη μαμά σου, έτσι δεν είναι; Αυτό είναι μεγάλη βοήθεια, να έχουμε κάποιον που έχει περισσότερη πείρα δίπλα μας, αν και μη νομίζεις οι τεχνικές ξεχνιόνται μερικές φορές...

Εγώ νιώθω και πάλι σαν πρωτάρα. Ειδικά το μπάνιο του..:cool: δεν το καταφέρνω με τίποτα, τον μισοπλένω τον κακομοίρη.... και γενικά θέλω το χρόνο μου...σιγά-σιγά όμως όλα επανέρχονται!

Κατι μου θυμιζει, κατι μου θυμιζει!!!!! μια απο τα ιδια!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μινουλα να σου ζησει ο παιδαρος!!!!!!!!!!!!! βρε θηριο τον πιο ψηλο μπεμπη της παρεας εβγαλες!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλοριζικος!!!!!!

περιμενουμε τα νεα σου..

ΟNOMA……….ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ....Π.Η.Τ....ΦΥΛΟ

1.titina(Χριστινα)................................ .........21/4/11...MΠΕΜΠΑ 2300gr 48πον. 33w2d

2.Rena2010-Διδυμα......ΙΑΣΩ..........................7/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2180gr + ΜΠΕΜΠΑ1970gr 33w3d

3.LisaH........................ΙΑΣΩ............... ..........14/5/11......ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 35w4d

4.katerinars.................ΜΗΤΕΡΑ............... .....17/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 3250gr 37w2d

5.αντυ1998..................ΜΗΤΕΡΑ................ .....22/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2870gr 35w2d

6.kiki2011....................ΙΑΣΩ................ ...........27/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 36w7d

7.Gina_cfu................... ΡΕΑ................. .........1/6/11......MΠΕΜΠΗΣ 3200gr 38w1d

8.bloublou…...............ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)...4/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3150gr 51πον. 39w5d

9.Marilou85..Διδυμα.....ΙΑΣΩ.......................6/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ 2650gr, 2680gr 36w4d

10.Katerina_s……….......ΓΑΙΑ......……..........7/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 2900gr 52πον.

11.virgi…………………..ΜΗΤΕΡΑ...................10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3600gr 51πον. 38w2d

12.Εua_...............ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ(ΛΑΡΙΣΑ)......10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3170gr 50πον. 40w

13.βαλι..........................EΛΕΝΑ............ ......15/6/11......ΜΠΕΜΠΑ

14.linja.........................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2910gr 51πον.

15.verolina....................................... .........17/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3600gr 38w1d

16.aggeliki83................ΓΑΙΑ................. .....20/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3480gr 50πον

17.aobatsan..................ΕΛΕΝΑ................ ...24/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

18.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ................24/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ 3550gr 53πον.

19.Vanilla.....................ΙΑΣΩ......................25/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 3270gr 51 πον.

20.momm.....................ΡΕΑ....................... 27/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

21.Οzalina...................ΠΠΓΝΙ..................... 28/6/11.........ΜΠΕΜΠΑ

22.maria-elpida.............ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)..29/6/11.........ΜΠΕΜΠΑ

23.titina37(Κατερινα)......ΓΑΙΑ................... ...30/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina...........ΜΗΤΕΡΑ (ΑΡΤΑ).....30/6/11.........ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mammyblue...................................... .... 30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

26.παπακι4501.............ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11..........ΜΠΕΜΠΗΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...