Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Ο γιατρός έχει απόλυτο δίκιο...έχουμε δει υψηλές χοριακες να πέφτουν και χαμηλές να γίνονται υγιη μωράκια! Πάνω από 25 είναι έξω από την γκρι ζώνη και θεωρείται θετικη χοριακη! Επίσης υπάρχουν καθυστερημένη ες εμφυτεύσεις. Να είστε αισιόδοξοι ως την επαναληπτική. Η κακή διάθεση και το στρες δε κάνει καλό. Επηρεάζει το νευρικό σύστημα και ίσως κάνει συσπασεις η μήτρα! Σας εύχομαι τα καλύτερα  γιατί νιώθω απολυτα το άγχος σας!!!

      Just now, Fay_ είπε:

      Στην 8η είμαι με δίδυμα. Έχω καφέ που πάνε και έρχονται από πριν την χοριακη. Τώρα έχω ηρεμήσει κάπως. Κάνω ξαπλοθεραπεια και Τετάρτη έχω προγραμματισμένο υπέρηχο.. 

      Τι ωραια! Διδυμακια! Η φίλη μου με δίδυμα 50 ετών είχε πολλές φορές αίμα. Κάποιες φορές ήταν μικρή αποκόλληση που ήθελε ξάπλα και μια ένεση. Τώρα εχει 2 πανέμορφα αγοράκια! Όσο μπορείς να ξεκουράζεται και εννοείται να ενοχλείς τον γιατρό! 😄

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

σωστη η μητερα!!!!!!!!!!!!!!!

καλα το εχεις καταλαβει οτι ειμαστε μονες....

η μινουλα και η aobatsan που να ειναι αραγε?

Λοιπόν:

Η Μινούλα είναι κάπου κ γκρινιάζει:tongue::tongue:

Το Aobatsanaki προσπαθεί με ύποπτους τρόπους να μαλακώσει τον τράχηλο:tongue::tongue:


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ελα ρε αγαπουλα μην κλαις.... το ξερω πως και εσυ λαχταρας!!!!

μονο μην μου πει κανεις οτι θα κακομαθω το μωρο αν το βαλω να ξαπλωνει αναμεσα μας... θα τον λιωσω....

ξερει ο καθενας τι περασα για να εχω αυτο το μωρακι αγκαλιτσα?????

ακου κατι αλλο, με πηρε το πρωι τηλ. μια θεια μου και μου ειπε οτι η μικρη της 5χρ. εχει δεκατα και μαλλον θα αρρωστησει..

ε! ειμαι σιγουρη οτι θα μου την κουβαλησει στην κλινικη την αλλη εβδομαδα..

πως να το χειριστω?

η μαμα μου μου λεει να μην τις πω τιποτα...

μαλλον θα βουτηξω την μανα μου.....

ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ!!!!!ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!!!!!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητές μανούλες Ιουνίου

Σας ευχαριστώ μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου για την παρέα που δημιουργήσαμε τους τελευταίους μήνες,,,

Να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας οι ήδη χελωνίτσες(λεχωνίτσες)

Οι υπόλοιπες με έναν πόνο και σύντομα !!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη-φοβισμένη-τρελαμένη- περίεργη

Ανάμεικτα συναισθήματα:D:D

Σας παρακαλώ γλυκούλες μου να μου στείλετε όοοολη την θετική σας ενέργεια να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!

I love you;)

Μας συγκινεις! Και εμεις σε ευχαριστουμε και σε περιμένουμε ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΙΑ!!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τωρα το μεσημέρι ειδα στον υπνο μου οτι μπηκα πάλι στο μαιευτηριονα γεννησω το τριτο μου παιδι!!!!!:shock::shock::shock:Ζωντανοτατο ονειρο!!!!!!1


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητές μανούλες Ιουνίου

Σας ευχαριστώ μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου για την παρέα που δημιουργήσαμε τους τελευταίους μήνες,,,

Να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας οι ήδη χελωνίτσες(λεχωνίτσες)

Οι υπόλοιπες με έναν πόνο και σύντομα !!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη-φοβισμένη-τρελαμένη- περίεργη

Ανάμεικτα συναισθήματα:D:D

Σας παρακαλώ γλυκούλες μου να μου στείλετε όοοολη την θετική σας ενέργεια να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!

I love you;)

Αγαπητό Βανιλάκι

Σου εύχομαι ολόψυχα αύριο τέτοια ώρα να είσαι ο πιό ευτυχισμένος άνθρωπος σε ολόκληρο τον πλανήτη.

Είμαι σίγουρη ότι με το πού θα αντικρίσεις τη μικρή Βανιλίτσα ότι έχεις περάσει αυτά τα πέντε χρόνια θα ξεχαστούν ως δια μαγείας!!!

Καλή τύχη κοριτσάκι μου ,αύριο θα σε σκέφτομαι και όλη μου η θετική ενέργεια θα είναι σε εσένα.


ttb5baa.aspx

Νικόλας 30/06/2005

Μάξιμος 27/01/2009

Η ζωή μου ολόκληρη

Link to comment
Share on other sites

Ax βρε Μαρακι κ βανιλακι ... με συγκινησατε !!!!

Μαρακι εχεις δικιο ! ποιος θα μας πει αν θα το κακομαθουμε η οχι ?? μηοως αυτος θα μας το μεγαλωσει ??

εγω παντως με χαρα διαπιστωνω μερα με τη μερα οτι πραγματι το μονο που εχουν αναγκη ειναι η αγκαλια μας αυτη τη στιγμη !!! το παιδακι μου ειναι με πονακια κ οταν ειναι στο κρεββατι ολο χτυπιεται κ βαζει χερια στο προσωπο ενω οταν ειναι στην αγκαλια μου ειναι τοσο ηρεμη....σα να μην εχει τιποτα !!!

πια ειμαι εγω λοιπον που θα της στερησω αυτην την ηρεμια???

ας λεει λοιπον ο καθενας οτι θελει !!!!

Βανιλακι μου αρχικα ευχομαι σε σενα μιας κ επισημα μπαινεις αυριο κ θα εισαι σε πολυ λιγες ωρες μανουλα...

ολα να πανε καλα κουκλιτσα μου με εναν πονο ! ευχομαι να γεννησεις φυσιολογικα που τοσο πολυ το θελεις αλλα κ ετσι να μη γινει... θα δεις οτι κ με την καισαρικη... ολα ειναι μια χαρα ! κ εκεινη την ωρα το ζεις εντονα ειδικα τη στιγμη που βγαινει η μπεμπουλα απο μεσα... ειναι τετοια η πιεση που το ζεις κανονικοτατα σου λεω !!

σε οποια γκαστρουλα απεμεινε πολυ λιγο να της ευχηθω με το καλο κ κοριτσια τα καλυτερα ερχονται !!!!

ειναι τοσο μεγαλο το θαυμα που ζουμε...........

μοναδικα συναισθηματα μοναδικες στιγμες,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

καληνυχτουλα κ μου λειπετε πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητές μανούλες Ιουνίου

Σας ευχαριστώ μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου για την παρέα που δημιουργήσαμε τους τελευταίους μήνες,,,

Να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας οι ήδη χελωνίτσες(λεχωνίτσες)

Οι υπόλοιπες με έναν πόνο και σύντομα !!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη-φοβισμένη-τρελαμένη- περίεργη

Ανάμεικτα συναισθήματα:D:D

Σας παρακαλώ γλυκούλες μου να μου στείλετε όοοολη την θετική σας ενέργεια να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!

I love you;)

Κοριτσάκι μου γλυκό, εύχομαι μέσα από την ψυχή μου όλα τα καλά!

Να ζήσεις τη γέννηση της κόρης σου όπως την επιθυμείς και με το καλό αύριο να την πάρετε στην αγκαλιά σας και να ζήσετε την υπέρτατη ολοκλήρωση :)

Λοιπόν:

Η Μινούλα είναι κάπου κ γκρινιάζει:tongue::tongue:

Το Aobatsanaki προσπαθεί με ύποπτους τρόπους να μαλακώσει τον τράχηλο:tongue::tongue:

χεχεχεχε....καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά τ' όνομα, που λένε...:tongue: :tongue: :tongue: (και που προσπαθώ...???...??...σάμπως καταφέρνω τίποτε???...???)

Πολλά τρεξίματα τις τελευταίες μέρες και δεν προλαβαίνω να πάρω ανάσα.

Σήμερα παρακολούθησα στο Έλενας το μάθημα θηλασμού...αρκετά χρήσιμο, αν και είμαι πλήρως ενημερωμένη γι' αυτό! Μια επανάληψη ποτέ δεν κάνει κακό, βέβαια ;)

Πέρασα κι από το αεροδρόμιο να παραλάβουμε τον αδερφό μου, που ήρθε με άδεια από τον Έβρο, που υπηρετεί και μέχρι τώρα είμαστε μαζί...ανταλάσσαμε τα νέα μας!

Στέλνω τα φιλιά μου σε όλα τα κοριτσάκια...μου λείπετε!

Ελπίζω αύριο να είμαι πιο χαλαρή και να τα πούμε εκταινέστερα ;)

Να έχουμε όλες μια όμορφη νύχτα

xxx


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ax βρε Μαρακι κ βανιλακι ... με συγκινησατε !!!!

Μαρακι εχεις δικιο ! ποιος θα μας πει αν θα το κακομαθουμε η οχι ?? μηοως αυτος θα μας το μεγαλωσει ??

εγω παντως με χαρα διαπιστωνω μερα με τη μερα οτι πραγματι το μονο που εχουν αναγκη ειναι η αγκαλια μας αυτη τη στιγμη !!! το παιδακι μου ειναι με πονακια κ οταν ειναι στο κρεββατι ολο χτυπιεται κ βαζει χερια στο προσωπο ενω οταν ειναι στην αγκαλια μου ειναι τοσο ηρεμη....σα να μην εχει τιποτα !!!

πια ειμαι εγω λοιπον που θα της στερησω αυτην την ηρεμια???

ας λεει λοιπον ο καθενας οτι θελει !!!!

Βανιλακι μου αρχικα ευχομαι σε σενα μιας κ επισημα μπαινεις αυριο κ θα εισαι σε πολυ λιγες ωρες μανουλα...

ολα να πανε καλα κουκλιτσα μου με εναν πονο ! ευχομαι να γεννησεις φυσιολογικα που τοσο πολυ το θελεις αλλα κ ετσι να μη γινει... θα δεις οτι κ με την καισαρικη... ολα ειναι μια χαρα ! κ εκεινη την ωρα το ζεις εντονα ειδικα τη στιγμη που βγαινει η μπεμπουλα απο μεσα... ειναι τετοια η πιεση που το ζεις κανονικοτατα σου λεω !!

σε οποια γκαστρουλα απεμεινε πολυ λιγο να της ευχηθω με το καλο κ κοριτσια τα καλυτερα ερχονται !!!!

ειναι τοσο μεγαλο το θαυμα που ζουμε...........

μοναδικα συναισθηματα μοναδικες στιγμες,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

καληνυχτουλα κ μου λειπετε πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!

Με συγκίνησες βρε Βιργινάκι!!!

Να έχει η κορούλα σου ένα ήσυχο βράδυ απόψε :)


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

κλαημερα κοιλουμπιτσες και μανουλες!!!!!!!!!!

ξυπνησαμε? εγω απο τις 7 ρε γμτ.. μαλλον το μητρικο ενστικτο εχει ξυπνησει και με προετοιμαζει για ξενυχτια:rolleyes::rolleyes:

Βιργινακι, να κανεις οσο μπορεις πιο πολλες αγκαλιτσες στο μικρο μας Βιργινομωρο...

χεχεχεχε....καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά τ' όνομα, που λένε...:tongue: :tongue: :tongue: (και που προσπαθώ...???...??...σάμπως καταφέρνω τίποτε???...???)

Πέρασα κι από το αεροδρόμιο να παραλάβουμε τον αδερφό μου, που ήρθε με άδεια από τον Έβρο, που υπηρετεί και μέχρι τώρα είμαστε μαζί...ανταλάσσαμε τα νέα μας!

καλως τον δεχτηκες τον αδελφουλη σου αγαπουλα!!! και εμενα ο δικος ειχε υπηρετησει στον Εβρο, στην Καρωτη..

Προσπαθεις καλη μου αλλα τιποτα ε???

ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ!!!!!ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!!!!!

Τωρα το μεσημέρι ειδα στον υπνο μου οτι μπηκα πάλι στο μαιευτηριονα γεννησω το τριτο μου παιδι!!!!!:shock::shock::shock:Ζωντανοτατο ονειρο!!!!!!1

αντε Κατερινακι με το καλο το τριτο!!!!!!!!!!!!!:cool::cool::cool::tongue::tongue:

μωρε να το πω αλλα δεν το βλεπω να γινεται.. αμα δεν εχει ο αλλος φιλοτιμο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπουλες !!!

Πως ειστε ???

Βανιλακι μας !!! Ολη η θετικη ενεργεια μαζι σου αγαπουλα !!!!!

Εμεις κοριτσια ειχαμε δυσκολο βραδυ παλι ξυπνησε στις 3.. πονουσε το στηθος μου δεν ξερω γιατι ηταν αδειο κ οχι πετρα οπως αλλες φορες κ ετσι ειναι κ σημερα ! Μαλακο !

να υποθεσω οτι κατι γινεται στραβα με το θηλασμο ??? μειωθηκε το γαλα ??? διαβασα κατι διπλα στο παρεντς οτι δεν ειναι απαραιτητο το μαλακο στηθος να σημαινει μειωση γαλακτος αλλα ξερω κ γω τα πηγαιναμε μια χαρα μη μας βγει τωρα τπτ τετοιο χωρις λογο !!! μαλλον θα την βαζω περισσοτερες φορες στο στηθος μπας κ αυξηθει λιγο η παραγωγη !

αλλα γι ανα γινει αυτο θα πρεπει να την ξυπναω ! κριμα ειναι !

το βραδακι απελπιστηκα τοσο πολυ γιατι σπαρταρουσε για λιγο, που σηκωθηκα αποστειρωσα κ εφτιαξα χαμομηλι !

ομως μεχρι να γινει η ολη διαδικασια η μπεμπα ειχε ηδη κοιμηθει στην αγκαλια του μπαμπα κ ετσι δεν της εδωσα τπτ ! ξαναξυπνησε το πρωι κατα τις 5 ανησυχη την εβαλα στο στηθος αλλα δεν εδειχνε ιδιαιτερο ενδιαφερον !

κ μετα μας πηγε ετσι μεχρι πριν λιγο καθοταν για κανα 5λεπτο κ μετα παρεδιδε οπλα !

για βοηθηστε βρε μανουλες λιγο !

γιατι ειπαμε ο κοσμος να χαλασει θα περασει το δικο μου ! χαχαχαχα!!!!

Την καλημερα μου κ τα φιλια μου σε ολες σας !!!!

μουατς !

Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα, είμαστε καλά, κάνω ένα μπανάκι και το απόγευμα θα πάμε την βολτούλα μας.

Βανιλάκι μου γλυκό τέτοια ώρα θα κρατάς την πριγκίπισσα σου αγκαλιά, οι ποιο ευτυχισμένες στιγμές στην ζωή σου. Να σου ζήσει κοριτσάκι μου.

Βιργινάκι μου μην αγνώνεσαι έχεις γάλα και ας είναι μαλακό το στήθος, απλά ρυθμίζετε η παραγωγή, άλλοτε θα είναι πέτρα αν έχει ώρα να φάει και άλλοτε μαλακό, να ξέρεις ότι το γάλα κατεβαίνει την ώρα πόυ κάθεται η μίκρή στο στη΄θος.

Κατερινάκι μου και τρίτο, μη σου πω ότι το σκέφτομαι. Θα δείξει το μέλλον.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στα γρήγορα, είμαστε καλά, κάνω ένα μπανάκι και το απόγευμα θα πάμε την βολτούλα μας.

Βανιλάκι μου γλυκό τέτοια ώρα θα κρατάς την πριγκίπισσα σου αγκαλιά, οι ποιο ευτυχισμένες στιγμές στην ζωή σου. Να σου ζήσει κοριτσάκι μου.

Βιργινάκι μου μην αγνώνεσαι έχεις γάλα και ας είναι μαλακό το στήθος, απλά ρυθμίζετε η παραγωγή, άλλοτε θα είναι πέτρα αν έχει ώρα να φάει και άλλοτε μαλακό, να ξέρεις ότι το γάλα κατεβαίνει την ώρα πόυ κάθεται η μίκρή στο στη΄θος.

Κατερινάκι μου και τρίτο, μη σου πω ότι το σκέφτομαι. Θα δείξει το μέλλον.

αχ οχι τριτο!!!!! χα χα! Να σε ρωτησω...μιση ευχη πηρες???και για το μωρο??????Εμενα εδω μου ειπαν να το ξαχασω. μονο στις 40...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιργινια μου συμφωνω με τη bloublou! Δεν χρειαζεται να ειναι πετρα το στηθος.Εχεις γάλα, μη φοβάσαι. Να επιμένεις να τραβάει.Και να κοιμαται στο στηθος σου, να την ξυπνας.Θα βρεις ρυθμο καλη μου! Πιες καμια μπυρα και φάε καμια σουπιτσα.


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Επιστρεψαμε και εμεις!!!! Δεν εχω διαβασει τιποτα... θα σας πω γρηγορα τα δικα μου και λεπτομερειες αργοτερα...Βρηκα ευκααιρια τωρα που κοιμαται το μωρο! Γεννησα την Τριτη 21/6 ενα πανεμορφο και υγιεστατο αγορακι!!!!!! Γεννηθηκε 3480 kg και 50 cm στις 19.05 με φυσιολογικο τοκετο και μετα απο 12 ωρες!!!!!!!! Φιλακια-επανερχομαι!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Επιστρεψαμε και εμεις!!!! Δεν εχω διαβασει τιποτα... θα σας πω γρηγορα τα δικα μου και λεπτομερειες αργοτερα...Βρηκα ευκααιρια τωρα που κοιμαται το μωρο! Γεννησα την Τριτη 21/6 ενα πανεμορφο και υγιεστατο αγορακι!!!!!! Γεννηθηκε 3480 kg και 50 cm στις 19.05 με φυσιολογικο τοκετο και μετα απο 12 ωρες!!!!!!!! Φιλακια-επανερχομαι!!!!!!!!

NA ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ!!!!!

12 ωρες ε;;;Αντε περιμνουμε την εμπειρια σου μανούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν πω την εμπειρια μου να ευχηθω στο Vannilaki μας να εχει εναν ευκολο και γρηγορο τοκετο!!!!!! Με το καλο κοριτσακι!!!!!

Παω πο λετε την Τριτη πουρνο πουρνο με βαζουν μεσα και μου κανουν τα απαραιτητα και μετα με πανε στο δωματιο του πονου!!! Μου βαζουν τεχνητους, με κοιτανε απο κατω και ειχα διαστολη 4. Εννοειται οτι ο μικρος μας μπομπιρας συνεχιζε να κοιταζει προς τα εξω και ειχε βαλει στραβα το κεφαλακι του στον τραχηλο και μου ελεγαν οτι στην πορεια θα ισιωσει. μου σπαν τα νερα και μετα απο ωρες οι πονοι αυξανονταν και μου εκεναν επισκληριδιο και μετα ημουν μια χαρα. Με γυρναγαν δεξια-με γυρναγαν αριστερα...τιποτα το κεφαλακι το ιδιο σττρβα ηταν. Η διαστολη μεγαλωνε-ωσπου φτασαμε στο 9. Προσπαθουσε ο γιατρος και η μαια να στριψουν το κεφαλι, αλλα τιποτα. Εντελει, στις 10νκαι κατι περιπου ωρες αρχισε να περναει η επισκληριδιος και επιτηδες δε μου εβαλαν λλη δοση για να αρχισω να ποναω και να γινω πιο αποτελεσματικη στις εξωθησεις. Μια ωρα και παραπανω εσπρωχνα-ψοφησα στον πονο. Ο αντρας μου-ηρωας- μου ειπε οτι πρεπει να εκανα πανω απο 30 εξωθησεις και το κεφαλακι ισα που αρχισε να φαινεται. Εγω να λεω παρτο μου με καισαρικη, δεν αντεχω και ο γιατρος να μου λεει εδω που φτασαμε-τελειωνουμε. Παμε χειρουργειο και εγω να τρεμω... τελοσπαντων, μου εκανε ξυλοκαικη για να μην καταλαβω το κοψιμο και σπρωξιμο στο σπρωξιμο βγηκε ο μικρος-οπου και πλανταξα στο κλαμα και ειλικρινα εκεινη τη στιγμη οχι υοσο απο συγκινηση οσο απο ξεσπασμα της πιεσης. Ο λογος βεβαια της πολυωρης γεννας και ταλαιπωριας δεν ηταν το ξεροκεφαλο αγορακι μου που πιστευαμε, αλλα ο λωροπου ηταν κοντος και δεν εφτανε για να μπει αλλιως το κεφαλι και να στριψει. Πραγμα που δεν φαινεται σε κανεναν υπερηωο το μηκος του λωρου. Γι αυτο αξιζουν πολλα συγχαρητηρια στο γιατρο μου που το παλεψε ως τελος μαζι με μενα και δεν με πηγε για καισαρικη ως ευκολη λυση.Δε θα ξεχασω τα ποσα σπρωξε ακουσα απο γιατρο-μαια και τον αντρουλη μου, ποσες φορες μπορεις Αγγελικη-σπρωξε λιγο ακομα-λιγο εμεινε και καναμε αλλες 500 που λεει ο λογος εξωθησεις, μια χαζη αλλη μαια που μου πιεσε τοσο σκληρα την κοιλια κατω απο το στηθος που με ακουσε το Γαια απο τη τσιριδα. Τα ευχαριστα βεβαια υπερτερουν και η στιγμη που ακουσα το μωρο μου να κλαιει για πρωτη φορα και τον πηρα αγκαλιτσα ελιωσα λεμε και ελεγα σε ολους δεν ειναι κουκλος!!!!! Ο αντρας μου τοτε βγηκε εξω οπου ξεσπασε και αυτος σε κλαματα και πηγε και ανψε ενα κερακι και ευχαριστησε την Παναγια που πηγαν ολα καλα.Οταν ειδα τους συγγενεις κλαιγανε ολοι, γιατι ειχαμε μεγαλη απαρτια, και οση ωρα ημουν μεσα και καποιες φορες με ακουγανε ηταν σε ασχημη κατασταση και ετοιμη να μπουκαρουν μεσα!!!!! Ευχαριστω τον αντρουλη μου που ηταν ολη την ωρα διπλα μου και ειλικρινα με βοηθησε απιστευτα. Μετα πηγαμε στο δωματιο και θηλασα και δεν το πιστευα οτι ειναι παιδι μου, οτι βγηκε απο μεσα μου. Τον κοιταζαμε με τον αντρα μου σα χαζοι...το ιδιο βραδυ ποναγα λιγακι, λογω αρκετων ραμματων(βαθυ περιναιο μου ειπε ο γιατρος, αλλα μου εκανε πλαστικη και εσωτερικα ραμματα και δεν φαινεται τιποτα) και αρκετων αιμορροειδων. Στο μαιευτηριο ηταν ολοι αψογοι. Ειχα 4 κλινο, αλλο ημουν μονη. Πολυ καλο φαι, αλλα ευτυχως εχτες που γυρισα ημουν 6 κιλα κατω! Θηλαζω αποκλειστικα και ο μικρος ειναι πολυ καλουλης. Αν και εχτες πρωτο βραδυ στο σπιτι ηταν λιγο γκρινιας, αλλα μου ειπαν λογω νεου περιβαλλοντος! Εχτες εκανα το πρωτο μου αλλαγμα και ηταν λες και εκανα χειρουργειο...ελεγα στον αντρα μου, φερε πανα, φερε κρεμα...χι!χι!χι!τωρα καλυτερα! Οσον αφορα το θηλασμο,μου ειπαν 10 λεπτα απο το καθε στηθος και τοι δεν χρειαζεται περισσοτερο, ισχυει????? Αυτα απο εμενα, ελπιζω να μην τρομαξα πολυ οσες δεν εχουν γεννησει...ολα ξεχνιουνται!!! Α! Μιλησα με τον παπα και μου ειπε αυριο να παω με ενα ρουχαλακι του μωρου για να μου δωσει ευχη και μετα οταν σαραντισουμε.Και θα παμε στην πεθερα μου βολτουλα! Τελος να ρωτησω κατι ακομα....μπανιο στην θαλασσα μπορουμε να κανουμε οταν σαραντισουμε, αν υποθεσουμε οτι δεν εχουμε αλλο αιματακι. Ο γιατρος ετσι μου ειχε πει.Εχτες που μιλησαμε τηλεφωνικα, μου ειπε θα σε δω σε 2 μηνες. Δε τον ρωτησα ομως...Σας φιλω γλυκα-ξυπναει ο μπεμπιτος μου σιγα-σιγα!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...