Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

vanilla ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maraki η σειρά σου τώρα;;;:P

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι μου κανετε? Vanillaki να σου ζησει η μπουμπου!!!!!!!!!!!!!!! Μινακι να σου ζησει και εσενα ο παιδαρος!!!!!!!!!!

Κοριτσακια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!!!!

Τα νεα μας τωρα... περναμε πολυ ωραια με τον μικρουλη, δε χορταινω να τον κοιταζω!!!! Κατα βαση, τρωει-κοιμαται- κανει κακα του και παλι απο την αρχη! Συνηθως ξυπναει στο τριωρο, τρωει περιπου κανα 20 λεπτο ( ποτε σταματανε να πονανε οι θηλες????????) -Αναλογα. πιστευω στο μηνα πάνω...Εμενα εχουν τραυμματιστει....και μετα τα κανει...(τι βγαζουν αυτα τα μωρα...!). Παντως εχει πολυ γελιο οταν σφιγγεται...κοκκινιζει ολοκληρος! Και εγω τον περνω αγκαλιτσα και του χαιδευω την κοιλιτσα! Γκρινιαζει απιστευτα οταν τον αλλαζω και οταν του βαζω οινοπνευμα για να πεσει ο ομφαλος, ποσο καιρο κανει να πεσει?????? Σε εμενα εκανε 8 μερες. μην τον βρεχεις καθολου. Το πολυ σε 10 μερες πέγφτει. Και το μεγαλο βασανο για μενα ειναι το μπανιο...τρεμω ολοκληρη οταν τον κανουμε μπανιο και εννοειται οτι δε μπορω μονη μου...περιμενω παντα να γυρισει ο αντρουλης απο τη δουλεια. Αυτα απο το μωρο...

Να ρωτησω, σας εχουν απαγορεψει κατι συγκεκριμενο που δεν κανει για τον θηλασμο? Εγω διαβασα και απ'οτι καταλαβα ο καφες και κοκα κολα δεν κανουν και αν κατι πειραζει εμενα και μου ειπαν οχι καυτερα και περιεργες κουζινες-τυπου κινεζικο. Εσεις εχετε καποια ενημερωση παραπανω? Τρώμε τα παντα αλλα οχι εντονες γευσεις

Απο κιλα εχω χασει 9 απο τα 12 και μου ειπε η μαια οτι μπορω να βαλω μετα απο μια εβδομαδα ζωνη κοιλιας για να αρχισσει να μαζευει. Οι γυναικολογοι δεν το συστινουν. για ρώτα το γιατρο σου!!! Στο γυναικολογο, ποτε σας ειπε να πατε? Εμενα μετα απο 2 μηνες.Εμενα σε 25 μερες, να με δει! Αλλα οταν τον ειχα ρωτησει ποτε μπορω να κανω μπανιο στη θαλασσα μου ειχε πει αφου σαραντισω.Ναι, πιο πριν δεν κανει! Θα τον παρω να τον ρωτησω, γιατι με μπερδεψε...θα μπω στη θαλασσα πριν με δει? κουφο μου φαινεται! Λοχεια μεχρι ποτε εχουμε? Δεν θυμαμαι απο την πρώτη γεννα. σημερα 20 μερες μετά ακομα έχω..Και εγω θα΄θελα να μαθω ποτε τελειώνουν..Εγω βγαζω μετα το θηλασμο, λογω συσπασης της μητρας. Θα σταματησει ή οσο θηλαζω θα εχω???? Για το πρηξιμο στα ποδια, οσες ειχατε εφυγε? Σας εδωσαν καμμια συμβουλη? Εμενα μου ειπαν οτι θελει κανα 2μηνο να φυγει.. δεν ειχα....

Σας επρηξα, αλλα βασιζομαι στην εμπειρια σας για πιο σωστες συμβουλες!

Μαρακι μου, με εναν πονο ευχομαι κοριτσακι μου να υποδεχτεις την καραμελιτσα σου και μην ανησυχεις για την περιποιηση του μωρου στο σπιτι, μετα απο κανα 2 μερες θα σου φαινονται ολα τοσο οικεια!!!

Κοριτσακια μου σε οσες εχουν απομεινει ευχομαι με το καλο και παλι και βγειτε τωρα οσο μπορειτε!

Στις ηδη μανουλες να στειλω τα φιλια μου και μια ζεστη αγκαλια!!!!!!!!

Α! εχτες πηγα και πηρα ευχη Εμενα ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ. 40 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.... και μου ειχε πει ο παπας να μην παω με το μωρο, αλλα με ενα ρουχαλακι του, το οποιο θα του το φοραγα μετα, Και πηγαμε την πρωτη μας επισκεψη για φαγητο στην πεθερα μου!

Σας φιλω-ξυπναει ο μπεμπιτος μου!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια.

γέννησα την πέμπτη 23/6, η μπέμπα ειναι 2400 γρ κ ακόμα στη μονάδα...

καποια στιγμή θα σας τα γράψω αναλυτικά.....

δεν σας διάβασα αλλά όσες γεννήσατε καλότυχα τα μωράκια κ οι υπόλοιπες με το καλό...

πολλά φιλιά.

Link to comment
Share on other sites

ΟNOMA……….ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ....Π.Η.Τ....ΦΥΛΟ

1.titina(Χριστινα)................................ .........21/4/11...MΠΕΜΠΑ 2300gr 48πον. 33w2d

2.Rena2010-Διδυμα......ΙΑΣΩ..........................7/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2180gr + ΜΠΕΜΠΑ1970gr 33w3d

3.LisaH........................ΙΑΣΩ............... ..........14/5/11......ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 35w4d

4.katerinars.................ΜΗΤΕΡΑ............... .....17/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 3250gr 37w2d

5.αντυ1998..................ΜΗΤΕΡΑ................ .....22/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2870gr 35w2d

6.kiki2011....................ΙΑΣΩ................ ...........27/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 36w7d

7.Gina_cfu................... ΡΕΑ................. .........1/6/11......MΠΕΜΠΗΣ 3200gr 38w1d

8.bloublou…...............ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)...4/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3150gr 51πον. 39w5d

9.Marilou85..Διδυμα.....ΙΑΣΩ.......................6/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ 2650gr, 2680gr 36w4d

10.Katerina_s……….......ΓΑΙΑ......……..........7/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 2900gr 52πον.

11.virgi…………………..ΜΗΤΕΡΑ...................10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3600gr 51πον. 38w2d

12.Εua_...............ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ(ΛΑΡΙΣΑ)......10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3170gr 50πον. 40w

13.βαλι..........................EΛΕΝΑ............ ......15/6/11......ΜΠΕΜΠΑ

14.linja.........................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2910gr 51πον.

15.verolina....................................... .........17/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3600gr 38w1d

16.aggeliki83................ΓΑΙΑ................. .....21/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3480gr 50πον

17.Οzalina...................ΠΠΓΝΙ................ ..... 23/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2400gr

18.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ................24/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ 3550gr 53πον.

19.Vanilla.....................ΙΑΣΩ............... .......25/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 3270gr 51 πον.

20.momm.....................ΡΕΑ................... .... 27/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

21.maria-elpida.............ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)..29/6/11.........ΜΠΕΜΠΑ

22.titina37(Κατερινα)......ΓΑΙΑ................... ...30/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

23.Mamatopolina...........ΜΗΤΕΡΑ (ΑΡΤΑ).....30/6/11.........ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mammyblue...................................... .... 30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

25.aobatsan..................ΕΛΕΝΑ................ ..1-2/7/11.......ΜΠΕΜΠΑ

26.παπακι4501.............ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11..........ΜΠΕΜΠΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ozalinaki μου, να σου ζησει αγαπουλα!!!!!!!!!!!!

γερη και δυνατη... πηγαν ολα καλα?

γραψε μας τα νεα σου, γιατι ειναι στην μοναδα ακομα η μικρουλα?

Αγγελικουλα, το εφτιαξα το πινακακι, την ημερα που παντρευτηκα γεννησες!

μια χαρουλα ο μπεμπτιτος σου τελειος!

μπραβο για τον θηλασμο..

Κατερινακι, τι κανετε? ολα καλα? και εγω την σειρα μου περιμενω.. αντε γεννησαν σχεδον ολες, λιγες μειναμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οζαλινακι μου !!!!!!!!!!!

να σου ζησει αγαπη το μωρακι !!!!!!!!!!!

γερο και καλοτυχο να ειναι κ να σας κανει ευτυχισμενους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ολα θα πανε καλα κ συντομα θα ειναι στο σπιτακι σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλο σαραντισμο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι μου κανετε? Vanillaki να σου ζησει η μπουμπου!!!!!!!!!!!!!!! Μινακι να σου ζησει και εσενα ο παιδαρος!!!!!!!!!!

Κοριτσακια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!!!!

Τα νεα μας τωρα... περναμε πολυ ωραια με τον μικρουλη, δε χορταινω να τον κοιταζω!!!! Κατα βαση, τρωει-κοιμαται- κανει κακα του και παλι απο την αρχη! Συνηθως ξυπναει στο τριωρο, τρωει περιπου κανα 20 λεπτο ( ποτε σταματανε να πονανε οι θηλες????????)εμενα σταματησαν γυρω στη βδομαδα ! βαζε κρεμα ομως ! και μετα τα κανει...(τι βγαζουν αυτα τα μωρα...!). Παντως εχει πολυ γελιο οταν σφιγγεται...κοκκινιζει ολοκληρος! Και εγω τον περνω αγκαλιτσα και του χαιδευω την κοιλιτσα! Γκρινιαζει απιστευτα οταν τον αλλαζω και οταν του βαζω οινοπνευμα για να πεσει ο ομφαλος, ποσο καιρο κανει να πεσει?????? επεσε τη 10η μερα αλλα ακομα εχει καπαλο κ δεν το βρεχω ! κ συνεχιζω 17 μερες μετα να βαζω οινοπνευμαΚαι το μεγαλο βασανο για μενα ειναι το μπανιο...τρεμω ολοκληρη οταν τον κανουμε μπανιο και εννοειται οτι δε μπορω μονη μου...περιμενω παντα να γυρισει ο αντρουλης απο τη δουλεια. Αυτα απο το μωρο...ετσι ημουν κ γω τοσες μερες μονο με τον αντρα μου την επλενα ! αλλα σημερα πηγε γι αδουλεια ! ετσι την βουτηξα κ την επλυνα κ ολα καλα !μη φοβασαι θελει τσαμπουκα το θεμα ! χαχχαα!Να ρωτησω, σας εχουν απαγορεψει κατι συγκεκριμενο που δεν κανει για τον θηλασμο? εμενα τα πρασινα κ τα μπαχαρικα αλλα κ κρεμμυδια σκορδα κτλ Εγω διαβασα και απ'οτι καταλαβα ο καφες και κοκα κολα δεν κανουν και αν κατι πειραζει εμενα και μου ειπαν οχι καυτερα και περιεργες κουζινες-τυπου κινεζικο. Εσεις εχετε καποια ενημερωση παραπανω?

Απο κιλα εχω χασει 9 απο τα 12 και μου ειπε η μαια οτι μπορω να βαλω μετα απο μια εβδομαδα ζωνη κοιλιας για να αρχισσει να μαζευει. Στο γυναικολογο, ποτε σας ειπε να πατε?εμενα μου ειπε να μην βαλω ! κ ραντεβου μολις σαραντισω για υπερηχο κ τεστ παπ ! Εμενα μετα απο 2 μηνες. Αλλα οταν τον ειχα ρωτησει ποτε μπορω να κανω μπανιο στη θαλασσα μου ειχε πει αφου σαραντισω. Θα τον παρω να τον ρωτησω, γιατι με μπερδεψε...θα μπω στη θαλασσα πριν με δει? κουφο μου φαινεται! Λοχεια μεχρι ποτε εχουμε? εχω ακομα αλλα λιγα κ πλεον ειναι ροζ-καφε !με σερβιετακι τη βγαζω !Εγω βγαζω μετα το θηλασμο, λογω συσπασης της μητρας. Θα σταματησει ή οσο θηλαζω θα εχω???? Για το πρηξιμο στα ποδια, οσες ειχατε εφυγε? Σας εδωσαν καμμια συμβουλη? Εμενα μου ειπαν οτι θελει κανα 2μηνο να φυγει...

καλα το πρηξιμο που ειχα δεν υπηρχε ! το δερμα ηρθε κ τσιτωσε τοσο που γυαλιζε λες κ ηταν τζαμι! στ ορκιζομαι !ο γιατρος ειχε πει θα φυγει 10 μερες μετα κ ετσι κ εγινε ! ειναι οπλυ το διμηνο μην αγχωνεσαι !Σας επρηξα, αλλα βασιζομαι στην εμπειρια σας για πιο σωστες συμβουλες!

Μαρακι μου, με εναν πονο ευχομαι κοριτσακι μου να υποδεχτεις την καραμελιτσα σου και μην ανησυχεις για την περιποιηση του μωρου στο σπιτι, μετα απο κανα 2 μερες θα σου φαινονται ολα τοσο οικεια!!!

Κοριτσακια μου σε οσες εχουν απομεινει ευχομαι με το καλο και παλι και βγειτε τωρα οσο μπορειτε!

Στις ηδη μανουλες να στειλω τα φιλια μου και μια ζεστη αγκαλια!!!!!!!!

Α! εχτες πηγα και πηρα ευχη και μου ειχε πει ο παπας να μην παω με το μωρο, αλλα με ενα ρουχαλακι του, το οποιο θα του το φοραγα μετα, Και πηγαμε την πρωτη μας επισκεψη για φαγητο στην πεθερα μου!

Σας φιλω-ξυπναει ο μπεμπιτος μου!!!!!!!!!!!

κ μεις πηραμε ευχη αυτη της πρωτης μερας! ειχε γεννησει η παππαδια κ ηταν μαζι μας την πρωτη βραδυα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι έγινε εδώ, γεννητούρια πολλά.

Να ζήσουν τα καινούργια μωράκια του καφέ μας.

Μινούλα, Αγγελικούλα, Οζαλινάκι, Βανιλίτσα, επιτέλους τα μωράκια στην αγκαλίτσα σας.

ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ

1574446g1ruu08tba.gif

634147pybxs3rotb.gif

Αγγελικούλα πολύ με συγκίνησες με την γέννα σου, ήταν σα να διάβαζα τα δικά μου, κάποια στιγμή πρέπει νατα γράψω, τέλος καλό όλα καλά όμως. Μπράβο.

Οζαλινάκι μου όλα καλά θα πάμε γιατί το βάλανε θερμοκοιτίδα.

Μινούλα μου και Βανιλάκι περιμένουμε νεάκια σας.

Αγγελική σχετικά με τις ερωτήσεις.

Λόχεια μετά απο 20 μέρες την βγάζω με σερβιετάκι, ροζ καφέ.

Πρηξίματα έφυγαν, σε 10 μέρες περίπου.

Αφαλος επεσε σε 7 μερες.

Θα με δει ο γιατρος στις 40 μερες και αν ολα καλα ξεκιναω μπανια, α[πλα θα αλλαζω μαγιο.

απα φαγητα τρωω τα παντα.

οι θηλεσ στο γιο μου ποναγαν για κανα μηνα, τωρα καθολου.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

κ μεις πηραμε ευχη αυτη της πρωτης μερας! ειχε γεννησει η παππαδια κ ηταν μαζι μας την πρωτη βραδυα !!!!!

χαχαχαχα!!!!!! επεσες σε παπαδια γειτονισσα?? τελεια! πηρες την ευχη απο πρωτο χερι! και εγω αυτο θα κανω..

Καλησπέρα να σας ζήσουν τα μωρά σας και με το καλό σε όσες ακόμα περιμένουν,

Να σας ενημερώσω ότι γέννησε και το παπακι4501 την Παρασκευή 24/6 έναν μπέμπη κούκλο 3200.

ευχαριστουμε πολυ για το μυν. αν ξαναμιλησεις μαζι της να της μεταφερεις τις ευχες μας!!!!! φιλια πολλα στον βατραχακο της!

μπλουμπλουδακι τι κανεις????????????

ΟNOMA……….ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ....Π.Η.Τ....ΦΥΛΟ

1.titina(Χριστινα)................................ .........21/4/11...MΠΕΜΠΑ 2300gr 48πον. 33w2d

2.Rena2010-Διδυμα......ΙΑΣΩ..........................7/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2180gr + ΜΠΕΜΠΑ1970gr 33w3d

3.LisaH........................ΙΑΣΩ............... ..........14/5/11......ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 35w4d

4.katerinars.................ΜΗΤΕΡΑ............... .....17/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 3250gr 37w2d

5.αντυ1998..................ΜΗΤΕΡΑ................ .....22/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2870gr 35w2d

6.kiki2011....................ΙΑΣΩ................ ...........27/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 36w7d

7.Gina_cfu................... ΡΕΑ................. .........1/6/11......MΠΕΜΠΗΣ 3200gr 38w1d

8.bloublou…...............ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)...4/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3150gr 51πον. 39w5d

9.Marilou85..Διδυμα.....ΙΑΣΩ.......................6/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ 2650gr, 2680gr 36w4d

10.Katerina_s……….......ΓΑΙΑ......……..........7/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 2900gr 52πον.

11.virgi…………………..ΜΗΤΕΡΑ...................10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3600gr 51πον. 38w2d

12.Εua_...............ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ(ΛΑΡΙΣΑ)......10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3170gr 50πον. 40w

13.βαλι..........................EΛΕΝΑ............ ......15/6/11......ΜΠΕΜΠΑ

14.linja.........................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2910gr 51πον.

15.verolina....................................... .........17/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3600gr 38w1d

16.aggeliki83................ΓΑΙΑ................. .....21/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3480gr 50πον

17.Οzalina...................ΠΠΓΝΙ................ ..... 23/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 2400gr

18.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ................24/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ 3550gr 53πον.

19.παπακι4501.............ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11..........ΜΠΕΜΠΗΣ 3200gr

20.Vanilla.....................ΙΑΣΩ............... .......25/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 3270gr 51 πον.

21.momm.....................ΡΕΑ................... .... 27/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

22.maria-elpida.............ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)..29/6/11.........ΜΠΕΜΠΑ

23.titina37(Κατερινα)......ΓΑΙΑ................... ...30/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina...........ΜΗΤΕΡΑ (ΑΡΤΑ).....30/6/11.........ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mammyblue...................................... .... 30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

26.aobatsan..................ΕΛΕΝΑ................ ..1-2/7/11.......ΜΠΕΜΠΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Linaki και παπακι ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! linaki υπομονη και θα την πάρεις τη μπέμπα απο τη μοναδα. γεννήθηκε μικρουλα ε;;;

Αντε το πινακάκι σιγα σιγα τελειώνει!

maraki,mamatopolina και aobatsan θα κλεισετε τον κύκλο μου φαινεται!!!!:P:p


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου, τι κανετε? Βλεπω πολλα γεννητουρια & λιγα κοιλουμπακια ακομα σε αναμονη!!

Σε ολες τις νεες μανουλες ευχομαι ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ τα μωρακια!!! Να ειναι γερα και καλοτυχα και καλο σαραντισμο!!!

Στα λιγα κοιλουμπακια που απεμειναν και φανταζομαι την ανυπομονησια σας, με το καλο κοριτσια!!! Λιγες μερες εμειναν μονο!!! Αυτες οι τελευταιες μερες της εγκυμοσυνης με την αγωνια και την προσμονη αλλα και το θαυμα της γεννησης ειναι καταπληκτικα!

Εμεις ακομα ξενυχταμε!!! Αλλα μιλαμε για ΤΡΕΛΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ!! Εχουμε και θεμα με το γαλα τους. Η μικρή βγαζει γουλιές και είναι δυσκοιλια και ο μικρός έχει γεμίσει με ένα απαισιο εκζεμα στος προσωπο που οσο παει και κατεβαίνει μάλλον αλλεργια στη λακτόζη! Θαυμάσια, ε? Εχουμε αλλάξει 5 γάλατα στον καθένα. Πίνουν διαφορετικά γαλατα ο καθένας και το παλεύουμε. Τωρα όμως έχουν αρχίσει - με την αλλαγή του γαλακτος - μια τρελή τρελή παραγωγή "κακών". Δεν προλαβαίνουμε να αλλάζουμε πάνες, αστε που νομίζω ότι μυρίζω είτε γουλιές είτε κακά!! Και γκρίνια πολλή και κολικούς (η μικρή) με τσιρίδες τρελές και μέσα σε όλα αυτά η μεγάλη μου έχει αρχίσε μαλλον να ζηλεύει πολύ και έχει αλλάξει πολύ συμπεριφορά.

Περναμε "λιγο" δυσκολα αυτην την περίοδο. Εχω χάσει τις μέρες! Δεν προλαβαίνω ούτε να φάω, ούτε μπάνιο να κάνω!

Λιγο χρονο ειχα και ειπα να σας διαβασω. Η παρεα σας παντα μου εκανε καλό!!!!

Πολλα φιλιά σε όλες!!


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!!!

που ειναι οι κοιλουμπιτσες???

εγω ακομα εδω.. χτες πηγα για ενα τελευταιο nst, ολα καλα οι παλμοι μια χαρουλα αλλα συσπασεις γιοκ!

οποτε περιμενω να μιλησω με τον γιατρο και να μου πει για αυριο..:rolleyes:

εσεις τι κανετε?

Ρενακι μου, τι τρεξιμο ειναι αυτο?? κουραγιο κοπελα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιαααααααα !!!!!!!!!!

Κ ναι ειναι ενα πρωινο που η μπεμπα μου κοιμαται ! Για ποσο δεν ξερω ! χαχαχαχ!!!!

Παπακι μου να σου ζησει αγαπη !!!!! καλο σαραντισμο κ καλη ανατροφη !!!

ελα γυρνα πισω γρηγορα να μας πεις κ συ την εμπειρια σου !!!!!!!

Μαρακι μου !!!! γλυκουλα μου !!! εισαι πανετοιμη για αυριο ???????? πως νιωθεις ???

αχ ανατριχιαζω..... αυριο θα εισαι αγκαλια με την καραμελιτσα σου !!!!!!!!!!!!!!!!1

Κανενα νεο απο το βανιλακι εχουμε ??

Ρενακι τρεχεις ε ??? ποπο κοριτσαρα εισαι ηρωας κ συ κ ολες οι κοπελες με τα διδυμα !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες γλυκες!!!!!

Η μπεμπουλα μου κοιμαται, απο τις λιγες φορες...δεν ξερω βεβαια για ποσο ακομα!!!!

Βλεπω το πινακακι μας γεμισε με μανουλες του Ιουνιου κ οχι μονο!!!! Ειμαι πολυ περηφανη για το καφε μας, μιας κ ειμαι απο την αρχη τηε ιδρυσης του!!!!

Εμεις τωρα χαζοξεκιναμε να μπαινουμε σε ενα ψιλοπρογραμματακι, βεβαια χτυπαμε κατι 10ωρα συνεχεις αγκαλιας, κουβεντας, τραγουδιων, βολτας, κτλ...

μεχρι στιγμης προσπαθουσα να της δινω μονο μητρικο γαλα με αποτελεσμα να την εχω για μια ωρα με τεταρτακια διακοπη στο στηθος για ολη μερα...ειχαμε εξαντληθει κ οι δυο κ η μπεμπα συνεχιζε να γκρινιαζει...πηγαμε στην γιατρο μας κ μας ειπε πως δεν χορταινει το μωρο απο το στηθος, δεν εχω τοσο οσο χρειαζετε κ μερα με την μερα λιγοστευει το γαλα μου, οποτε τωρα πια δινουμε κ συμπληρωμα...οσο ηθελα να την θηλασω...εκει τελικα με χτυπησε η στεναχωρια, γιατι πραγματηκα προσπαθησα παρα πολυ...

και επιτελους η μπεμπα μου ειναι χορτατη κ κοιμαται κ αυτη ησυχη!!!!

Μεσα στην βδομαδα θα ερθει παπας στο σπιτι να μας δωσει ευχη κ μετα θα παμε οταν σαραντησουμε στην εκκλησια...εσεις καλεσατε παπα για ευχη???

Πως τα πατε εσεις φιλεναδιτσες μου???


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...