Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλησπερα μανουλιτσες.

Ειμαι και γω μια νεα μανουλα και πριν απο 12 μερες εφερα στον κοσμο ενα κοριτσακι.

Οπως καταλαβαινετε μας εχει παρει τα μυαλα.......

Σας διαβαζω τιις τελευταιες μερες και πολυ θα ηθελα και γω να βρεθω στην ομορφή παρεα σας, με θελετε???


as1cJRN0g410000MzAwNDlkfDAwNzMwNWR8T3VyIGxpdHRsZSBmYWlyeSBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλαημερα με ολο το μανουλομωρομανι!!!!

Βιβιαν καλως ηρθες, καλοριζικο το μωρακι σου να σου ζησει και να ειστε παντα ευτυχισμενοι μαζι του!!!!

Οζαλινακι, τι κανεις καλη μου?? ολοι θαλασσιτσα και εμεις μπουκαλα ε? υπομονη θα κανουμε τα ωραιοτερα μπανακια τελος Αυγουστου!!

Κατερινακι, εγινε ταλιμπαν ο Γιαννακης μας?? αχ, υπομονη περναει την φαση του και αυτος.. η μικρουλα καλα??

βρε θηλαζουσες μανουλες να ρωτησω κατι, τι τρωτε? εμενα μου εχει πει να αποφευγω τα πρασινα λαχανικα, τα οσπρια, ο,τι εχει μεσα σπορια.

Αναγκαζομαι να τρωω ολο κρεας και εχω βαρεθει..

εσεις τι τρωτε?

Link to comment
Share on other sites

καλαημερα με ολο το μανουλομωρομανι!!!!

Βιβιαν καλως ηρθες, καλοριζικο το μωρακι σου να σου ζησει και να ειστε παντα ευτυχισμενοι μαζι του!!!!

Οζαλινακι, τι κανεις καλη μου?? ολοι θαλασσιτσα και εμεις μπουκαλα ε? υπομονη θα κανουμε τα ωραιοτερα μπανακια τελος Αυγουστου!!

Κατερινακι, εγινε ταλιμπαν ο Γιαννακης μας?? αχ, υπομονη περναει την φαση του και αυτος.. η μικρουλα καλα??

βρε θηλαζουσες μανουλες να ρωτησω κατι, τι τρωτε? εμενα μου εχει πει να αποφευγω τα πρασινα λαχανικα, τα οσπρια, ο,τι εχει μεσα σπορια.

Αναγκαζομαι να τρωω ολο κρεας και εχω βαρεθει..

εσεις τι τρωτε?

Μαρακι καλημερα. Εχω διαβασει διπλα, οτι δεν πρεπει να αποφευγουμε τιποτα απο φαγητα, εκτος και αν δουμε οτι κατι πειραζει το μωρο. Τοτε το κοβουμε απο τη διατροφη μας και παει λεγοντας. Δλδ προληπτικα δεν αποκλειουμε τιποτα. Αυτο μου το ειπε και η παιδιατρος εμενα, και η συμβουλος θηλασμου που καλεσα. Μηπως να ρωτουσες και κανεναν αλλο; Γιατι δεν ειναι καλο να τρως 2-3 πραγματα μονο, στο τελος θα βαρεθεις.

ΚΑτερινα, ω ναι!!! Επιασε στηθος ΣΩΣΤΑ, χωρις να με ποναει. Και αν με πονεσει, το βγαζω και το βαζω σωστα. Βεβαια ειναι τρελα ανυπομονος στο φαι του, χτυπιεται μεχρι να του το δωσω, αλλα χαλαλι. Προς το παρον, επειδη ακομη δεν εχουν στρωσει οι θηλες μου, του το δινω σταδιακα και λιγο, δεν κοβω ακομη συμπληρωμα. Αλλα μπορω να πω οτι θηλαζω πλεον, εστω και λιγο:D.

Βιβιανπαρ, καλως ηρθες! Και βεβαια σε θελουμε, να σου ζησει το μωρακι σου!

Λινακι, και γω πεθυμησα θαλασσα. Επισης και μενα του μικρουλη μου ολο κατι του φταιει, περασαμε ενα σκ κολαση, εκλαιγε και γκρινιαζε συνεχεια, ηθελε αγκαλιτσες και ζιζι μαμας (και ας μην ετρωγε) ευτυχως που ο αντρας μου με το μωρο με βοηθαει παρα πολυ αλλιως θα ταχα παιξει!!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εδώ είμαστε, δεν έχουμε φύγει για διακοπές! Απλά το Σάββατο πήγαμε κι εμείς στην παραλία με τον μπέμπη. Δεν βουτήξαμε πατουσάκια στην θάλασσα, αλλά πήραμε καθαρό αέρα. Κι εγώ ζήλεψα να μπω.

Βίβιαν καλώς ήρθες στην παρέα μας, γιατί να μην σε θέλουμε; Να σου ζήσει το μωράκι! Καλότυχο κοριτσάκι κι εσύ υπομονή, νέα μανούλα.

Βιργινία καλές διακοπούλες!

Μινούλα χαίρομαι που βλέπεις τα πράγματα πιο θετικά, βοήθησε βέβαια και ο μπεμπάκος σου! Καλή συνέχεια!

Μαράκι, αυτό με τη διατροφή είναι μεγάλη συζήτηση. ΚΙ εγώ αυτή την απορία έχω. Αν διαβάσεις site μπορεί και να τρελαθείς, στο τέλος δεν θα πρέπει να τρώμε τίποτα. Κι εγώ όλο μακαρόνια, ρύζι, πατάτες τρώω, αλλά δεν γίνεται άλλο. Άσε που λένε ότι μπορεί να πειράζει και το αγελαδινό γάλα και ΟΛΑ τα γαλακτοκομικά προϊόντα... Τότε θα πέσουμε κάτω από την αφαγιά....Νομίζω ότι αυτό που πρότεινε η Μινούλα είναι το καλύτερο, αλλά το θέμα είναι μετά από πόσο καιρό το παρατηρούμε ότι πειράζει το μωρο; Σε ορισμένα site γίνεται λόγος για μια εβδομάδα!? Πολύ δεν είναι;

Βανιλλάκι, καλώς ήρθες. Μην στεναχωριέσαι! Χωρίς να είμαι και ειδικός, ακόμα και η βιβλιογραφία, από ότι έχω διαβάσει, αναφέρει ότι υπάρχει ένα μικρό ποσοστό γυναικών που δεν έχουν (πολύ) γάλα και όπου τίποτε άλλο δεν παίζει ρόλο, είναι θέμα οργανισμού. Δηλ. δεν είναι ότι εσύ δεν κάνεις κάτι καλά, αφού όλα τα έχεις προσπαθήσει. Γι' αυτό μην απογοητεύεσαι, εσύ έκανες υπερπροσπάθεια και κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτα. Συγγνώμη που σου λέω ανοιχτά τη γνώμη μου, ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις, αλλά η κάθε περίπτωση γυναίκας είναι ξεχωρισή και μοναδική. Κι εγώ αισθάνομαι ότι ίσα που φτάνει το γάλα μου, αλλά τόσο μας δίνει η φύση, τι να πω;

Καλησπερα και απο εμένα!

Ειμαι στα προθυρα νευρικης κρισης. Ο μικρος στον κοσμο του. Η μια τρέλα μετα την άλλη! Δευτερομανουλες help!!!! Εσεις πως τα πάτε??

δεν προλαβα να σας διαβάσω...Στα πετατα διαβασα τα νεα σας.

Κατερίνα, μία από τα ίδια. Ο μεγάλος κάνει απίστευτα πράγματα που δεν τα έκανε προηγουμένως, φωνάζει, χτυπάει, γκρινιάζει... Θέλω να πιστεύω ότι είναι λόγω ζήλιας. Το θέμα έιναι ότι δεν ξέρω πως να τον αντιμετωπίσω, με αυστηρότητα ή όχι. Είμαι λίγο απογοητευμένη στο θέμα αυτό. Μήπως η αυστηρότητα κάνει χειρότερα τα πράγματα; Ώρες-ώρες θέλεινα ζουλήξει το μωρό, έχει τόσα νεύρα.

Όσο για κούραση, άστα, το βράδυ παραπατώ που σηκώνομαι να θηλάσω από τη νύστα... Θεέ μου, φοβάμαι μη μου πέσει καμία ώρα!

Εσείς κορίτσια πως ξεπερνάτε τη νύστα σας;

Παρόλα αυτά παραμένουμε αισιόδοξες, γιατί το βασικότερο είναι να είμαστε καλά και να απολαμβάνουμε τα παιδάκια μας! Φιλιά και υπομονή σε όλες τις μανούλες


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εδώ είμαστε, δεν έχουμε φύγει για διακοπές! Απλά το Σάββατο πήγαμε κι εμείς στην παραλία με τον μπέμπη. Δεν βουτήξαμε πατουσάκια στην θάλασσα, αλλά πήραμε καθαρό αέρα. Κι εγώ ζήλεψα να μπω.

Βίβιαν καλώς ήρθες στην παρέα μας, γιατί να μην σε θέλουμε; Να σου ζήσει το μωράκι! Καλότυχο κοριτσάκι κι εσύ υπομονή, νέα μανούλα.

Βιργινία καλές διακοπούλες!

Μινούλα χαίρομαι που βλέπεις τα πράγματα πιο θετικά, βοήθησε βέβαια και ο μπεμπάκος σου! Καλή συνέχεια!

Μαράκι, αυτό με τη διατροφή είναι μεγάλη συζήτηση. ΚΙ εγώ αυτή την απορία έχω. Αν διαβάσεις site μπορεί και να τρελαθείς, στο τέλος δεν θα πρέπει να τρώμε τίποτα. Κι εγώ όλο μακαρόνια, ρύζι, πατάτες τρώω, αλλά δεν γίνεται άλλο. Άσε που λένε ότι μπορεί να πειράζει και το αγελαδινό γάλα και ΟΛΑ τα γαλακτοκομικά προϊόντα... Τότε θα πέσουμε κάτω από την αφαγιά....Νομίζω ότι αυτό που πρότεινε η Μινούλα είναι το καλύτερο, αλλά το θέμα είναι μετά από πόσο καιρό το παρατηρούμε ότι πειράζει το μωρο; Σε ορισμένα site γίνεται λόγος για μια εβδομάδα!? Πολύ δεν είναι;

Βανιλλάκι, καλώς ήρθες. Μην στεναχωριέσαι! Χωρίς να είμαι και ειδικός, ακόμα και η βιβλιογραφία, από ότι έχω διαβάσει, αναφέρει ότι υπάρχει ένα μικρό ποσοστό γυναικών που δεν έχουν (πολύ) γάλα και όπου τίποτε άλλο δεν παίζει ρόλο, είναι θέμα οργανισμού. Δηλ. δεν είναι ότι εσύ δεν κάνεις κάτι καλά, αφού όλα τα έχεις προσπαθήσει. Γι' αυτό μην απογοητεύεσαι, εσύ έκανες υπερπροσπάθεια και κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτα. Συγγνώμη που σου λέω ανοιχτά τη γνώμη μου, ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις, αλλά η κάθε περίπτωση γυναίκας είναι ξεχωρισή και μοναδική. Κι εγώ αισθάνομαι ότι ίσα που φτάνει το γάλα μου, αλλά τόσο μας δίνει η φύση, τι να πω;

Καλησπερα και απο εμένα!

Ειμαι στα προθυρα νευρικης κρισης. Ο μικρος στον κοσμο του. Η μια τρέλα μετα την άλλη! Δευτερομανουλες help!!!! Εσεις πως τα πάτε??

δεν προλαβα να σας διαβάσω...Στα πετατα διαβασα τα νεα σας.

Κατερίνα, μία από τα ίδια. Ο μεγάλος κάνει απίστευτα πράγματα που δεν τα έκανε προηγουμένως, φωνάζει, χτυπάει, γκρινιάζει... Θέλω να πιστεύω ότι είναι λόγω ζήλιας. Το θέμα έιναι ότι δεν ξέρω πως να τον αντιμετωπίσω, με αυστηρότητα ή όχι. Είμαι λίγο απογοητευμένη στο θέμα αυτό. Μήπως η αυστηρότητα κάνει χειρότερα τα πράγματα; Ώρες-ώρες θέλεινα ζουλήξει το μωρό, έχει τόσα νεύρα.

Όσο για κούραση, άστα, το βράδυ παραπατώ που σηκώνομαι να θηλάσω από τη νύστα... Θεέ μου, φοβάμαι μη μου πέσει καμία ώρα!

Εσείς κορίτσια πως ξεπερνάτε τη νύστα σας;

Παρόλα αυτά παραμένουμε αισιόδοξες, γιατί το βασικότερο είναι να είμαστε καλά και να απολαμβάνουμε τα παιδάκια μας! Φιλιά και υπομονή σε όλες τις μανούλες

Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω το διαστημα που μεσολαβει για να δουμε αν το μωρο μας εχει μια αλλεργια, αλλα φαινεται σιγουρα στα κακα του, αν γινεται δυσκοιλιο κτλ. Παντως ειναι κριμα να μην τρωτε μεγαλη γκαμα τροφιμων γιαυτο το λογο. Εγω πχ, δεν εχω αποκλεισει ακομη τπτ, δεν βλεπω κατι να τον ενοχλει. Αν δω μια αλλαγη στη σμπεριφορα του, παιρνω τηλ παιδιατρο και με συμβουλευει. Παντως κοριτσια, ρωτηστε και αλλου, καλο ειναι να περνουμε γνωμες.

Με το θεμα της νυστας... να μην πω την γνωμη μου. Εχω μονο τον μικρο μου ταλιμπαν και μεχει βγαλει νοκ αουτ. Εσεις που εχετε και αλλα παιδακια, πως τα καταφερνετε;;; Ηρωιδεεεες!!! Εχει τυχει να με παρει σχεδον ο υπνος με το μωρο αγκαλια. Παλι καλα που δεν μου επεσε απο τα χερια :S


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mινακι μου η παιδιατρος μου ειπε να προσεχω ολα αυτα που σου εγραψα.

θα την δω την Παρασκευη οποτε θα την ξαναρωτησω πως μπορουμε να καταλαβουμε τι πειραζει και με ποιον τροπο τα μικρουλια μας το φαγητο.

παντως και εγω σαν την Βερολινα ολο κρεας, πατατες, καροτα, ρυζι και σουπες τρωω.

θελω και κατι αλλο, θα το ψαξω, δεν γινεται να αποκλειονται τοσα φαγητα!

Link to comment
Share on other sites

Mινακι μου η παιδιατρος μου ειπε να προσεχω ολα αυτα που σου εγραψα.

θα την δω την Παρασκευη οποτε θα την ξαναρωτησω πως μπορουμε να καταλαβουμε τι πειραζει και με ποιον τροπο τα μικρουλια μας το φαγητο.

παντως και εγω σαν την Βερολινα ολο κρεας, πατατες, καροτα, ρυζι και σουπες τρωω.

θελω και κατι αλλο, θα το ψαξω, δεν γινεται να αποκλειονται τοσα φαγητα!

Μαρακι παντως εμας ουτε στο νοσοκομειο μας ειπαν να μην τρωμε προληπτικα καποια τροφιμα. Ρωτα και αλλου, τι να σου πω. Η παιδιατρος θα στα ειπε αυτα γιατι ισως ειναι οι πιο συχνες αιτιες για αλλεργιες ή οτιδηποτε αλλο.

Εγω προς το παρον τα τρωω ολα. Απλα αν ειναι να φαω πχ, χορτα, δεν θα φαω κ ενα κιλο, αλλα θα τα βαλω σιγα σιγα στην διατροφη μου, για να δω αν πειραζει το μωρο ή οχι.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

τι κανετε? εμεις ολα καλα, το βραδυ ειχαμε ξενυχτι, κοιμοταν ολη την μερα η καρδουλα μου χτες και το βραδυ ειχαμε παρατραγουδα!!!!

3 ωρες ξυπνια και εγω να εχω κανει τα παντα για να χαλαρωσει το κορμι της, ευτυχως δεν ηταν γκρινιαρα απλα καμαρωνε η καλη μου!

εσεις ολα καλα???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Καλά είμαστε, προς το παρόν κοιμούνται και οι δύο (σπάνια συγκυρία), οπότε έιπα κι εγώ να μπω, να πω ένα γεια.

Μαράκι αυτό συμβαίνει, δεν έχουν συναίσθηση πότε είναι μέρα και πότε νύχτα τα μικρούλια μας! Κουράγιο!

Μινούλα, δεν είμαι η μοναδική που αποκοιμιέμαι, αχ, πόσο δύσκολο είναι να κρατάμε τα ματάκια μας ορθάνοιχτα ώρες-ώρες....

Εμείς έχουμε λίγους κολικούς, αλλά μέχρι στιγμής τους ξεπερνάμε με αγκαλίτσα σφιχτή, κούνημα και πιπιλίτσα (το μασούλημα μας ηρεμεί αρκετά!)

Οι υπόλοιπες πώς είστε κορίτσια;


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Καλά είμαστε, προς το παρόν κοιμούνται και οι δύο (σπάνια συγκυρία), οπότε έιπα κι εγώ να μπω, να πω ένα γεια.

Μαράκι αυτό συμβαίνει, δεν έχουν συναίσθηση πότε είναι μέρα και πότε νύχτα τα μικρούλια μας! Κουράγιο!

Μινούλα, δεν είμαι η μοναδική που αποκοιμιέμαι, αχ, πόσο δύσκολο είναι να κρατάμε τα ματάκια μας ορθάνοιχτα ώρες-ώρες....

Εμείς έχουμε λίγους κολικούς, αλλά μέχρι στιγμής τους ξεπερνάμε με αγκαλίτσα σφιχτή, κούνημα και πιπιλίτσα (το μασούλημα μας ηρεμεί αρκετά!)

Οι υπόλοιπες πώς είστε κορίτσια;

Γεια σας κοριτσια!

Κοιμαται το ταλιμπανακι μου, ετρεξα να συμμαζεψω λιγο να κανω και ενα μπανιο γιατι διαφορετικα δεν προλαβαινω τπτ!

Βερολινα, κανω και το αλλο. Τα βραδια βαζω ξυπνητηρι να ξυπνησω, δεν παιζει διαφορετικα, και μαλλον ξυπναω στον υπνο μου μεσα, το κλεινω και συνεχιζω τον υπνο μου!!! Για τοση κουραση μιλαμε. Ευτυχως οταν ξυπναει ο μπεμπης τον ακουω.

Αρχισαν οι κολικοι; Γιατι και μενα εχει πονακια το μικρο μου, αλλα το αποδιδω μεχρι στιγμης στο οτι ζοριζεται να κανει κακακια. Με τους κολικους τι μπορεις να κανεις για να ηρεμησει λιγο το μωρο; Περα απο το να τον εχω στον ωμο μου, τον κανω μπανακια και ηρεμει για λιγο.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα ζουζουνες μου ! τι μου κανετε ?

βρηκα λιγο κλεψιμεικο σημα κ ειπα να μπω !

βιβιανακι μου ! καλως μας ηρθες κ απο δω ! ειμαστε ομορφη παρεα ! που ησουν αληθεια τοσο καιρο ? τι κανει η μικρη σου ? σου εγραψα κ διπλα !!!

δεν εχω διβασει τιποτα παρα μονο την τελευταια σελιδα !

εχω να πω το εξης ! εμενα στις αρχες για δευτερολεπτα επεφταν τα ρολα μου κ με επαιρνε ο υπνος !! παναγια μου !!!

για την διατροφη εχω να πω οτι δεν τρωω πρασινα συχνα αλλα η παιδιατρος ειπε ολα με μετρο ! το θεμα ειναι οτι τρωω αρκετα ζυμαρικα !

τα κακακια μας εχουν γυρισει παλι στις 3 μερες !!! κ η μικρη ζοριζεται πολυ !!!!

Αχ το κοριτσακι μου δεν εχει προσαρμοστει μαλλον ακομα στο νεο περιβαλλον, εχει κ πολυ ζεστη εδω....κ χτες πηγαμε βολτα κ μπηκαμε γι α5 λεπτα στο σουπερ κ επειδη εχει αιρκοντισιον την ειχα σκεπασμενη μεχρι το κεφαλι !!! ερχεται μια κολογρια κ την πιανει στην πλατη κ παει να τη χαιδεψει....(τραβιεμαι) γιατι το χεις ετσι φασκιωμενο μου λεει ? κ πριν απαντησω αααα ναι ειναι το αιρκοντισιον ! κ κανει παιδια μια να της τραβηξει το σεντονακι απο το κεφαλι κατσε μου λεει να το δω ! καλα της εβαλα τη φωνη μην την ξεσκεπαζετε λεω ειστε καλα ? καλα στο τσακ ημουν να της ξερανω το κουλαδι της !!!!!!!!!στο τσακ ομως ! απο ρω γιατι δεν το εκανα !

τεσπα ! γυρναμε σπιτι, κ πιανει ενα κλαμα το παιδι να σπαρταραει κοντεψε να μου μεινει στα χερια δεν την ειχαμε ξαναδει ετσι ! τρελλαθηκαμε εγω να κλαιω με λυγμους κ οσο εκλαιγα εγω τοσο δεν μου την εδινε ο αντρας μου(επειδη με νιωθει..) αφηστε τα !!!τελικα πηρα τηλεφωνο τη μανουλα μου κ μου την ξεματιασε κ μου ειπε οτι ηταν φουλ ματιασμενο το παιδι !

δεν ξερω αν τα πιστευετε αυτα αλλα εχω ακουσει τρελλα πραγματα για ματιασμενα μωρα !!!

μετα απο λιγο ηρεμησε η ψυχουλα μου !!!! κ απο την στεναχωρια μου γι ατο κλαμμα που ριχνει την κοιμιζω μαζι μου στο κρεββατι..κ κοιμαται σαν πουλακι ! δεν τολμω να τη βαλω στο λικνο της...........

αχ ημουν να σκασω σας λεω! εχει που εχει γκρινια κ κολικους ! το ματι μας ελειπε !!!

αυτα τα ολιγα !! σας χαιρετω !!! ελπιζω να ξαναμπω κ αυριο !

__________________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες κ μπεμπακια! Πήραμε το μωρακι μας στο σπίτι πριν 10 μερες! Η πρώτη βδομάδα ήταν αρκετά δύσκολη- προσαρμογής- τώρα όμως τον εχω μάθει τον μπεμπακο μου κ ξέρω ακριβώς τι θέλει όταν κλαίει. Είναι πολυ αγκαλιτσας, του αρέσουν οι κουβέντες κ οι βολτουλες στο σπίτι, χαλάει τον κόσμο όταν πειναει, είναι μουσικοφιλος κ που κ που μας σκάει κάτι χαμογελακια κ λιωνουμε! Όλη αυτή η περιπέτεια έχει αφήσει κάποια μικρά αλλα ευτυχώς περαστικά σημάδια, όπως μια μικρή παλινδρομηση την οποία όμως αντιμετωπίζουμε επιτυχώς με συχνά κ πιο μικρά γεύματα, αγκαλια για κανά μισάωρο μετα το φαγητο, σιροπακι κ κλίση στο κρεβατακι.

Τον λατρευω τον κουκλο μου!

Μου λειψατε πολυ κ απο δω κ πέρα θα προσπαθω να μπαίνω συχνά. Πολλα φιλακια στα πατουσακια!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπήκα απλα να σας πω ενα γεια και οτι σας σκεφτομαι......

είμαι πολύ κουρασμένη και πονάω ακόμα αρκετα τόσο ώστε να νιώθω χάλια.

να προσεχετε κοριτσαρες και να φιλισετε τα μωροπατουσακια..:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι μου κάνετε, τέτοια ώρα που γράφω, σίγουρα δεν θα βρω καμία εδώ

Λοιπόν, τα νεάκια μας, έίμαστε καλά, γεμίζουνε τα μπρατσάκια μας και τα μπουτάκια μας, είναι όλο γελάκια και απο προχθές προσπαθούμε να μπούμε σε μια ρουτινούλα για το βραδινό μας ύπνο, έχουμε καταφέρει να κοιμόμαστε κατα΄της 10 να ξυπνάει κατά της τρεις και μετά κατά της 6. Τη μέρα θέλει την αγκαλίτσα της και τσαντίζετε πολύ μετο δεξί στήθος, όταν θέλει να πιπιλήσει για να κοιμηθεί κια της κατεβαίνει το γάλα γίνετια χαμός.

Να ευχηθώ στο Βιργινάκι καλές διακοπές και να σου πω Βιργινία μου ότι πιστεύω στο μάτι και η δικιά μου ήταν προχθές πολύ ματιασμένη, η μαμά μου ευτυχώς ξεματιάζει και ηρέμησε. Κατά τα άλλα άυριο το πρωί πάω στο γιατρό και ελπίζω να είναι όλα καλά για ξεκινήσω μπανάκια, πήρα και μαγιό.

Μινούλα μου σου εύχομαι να τα πάτε καλά, η προσπάθεια σου και μόνο αξίζει πολλά, και σιγά σιγά αν συνεχίσετε έτσι θα αυξηθεί και η παραγωγή σου.

Βερολίνα μου και Κατερίνα μου υπομονή με τα πρώτα ζουζούνια είναι μικρά ακόμα και θέλουν και αυτά το ντάντευμά τους. Εμείς ευτυχώς τα πάμε μια χαρά, αν δεν αλλάξει κάτι, να μην το ματιάσω.

Μαράκι μου η μικρή ακόμα μπερδεύει μέρα με την νύχτα σε λίγο καιρό θα είναι καλύτερα τα πράγματα.

Λιζάκι μου περαστικά και αγύριστά, απολαύστε το ζουζουνάκι σας και η παλιδρόμηση θα περάσει, υπομονή και αγκαλίτσες πολλές.

Οζαλινάκι μου τι μου κάνεις; Κουρασμένη και εσύ.

Από κούρασει την παλεύω, νιώθω ότι στο γιό μου ήμουν πιο πολύ κουρασμένη, τώρα παραβλέπω και πράγματα και όλα είναι καλύτερα.

Σας φιλώ κοριτσάκια μου.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!!!! Τι μου κανετε????????? Εγω χαθηκα λιγακι, γιατι ο χρονος μου ειναι περιορισμενος και εχω και προβλημα με το τηλεφωνο και το internet στο σπιτι... Λοιπον τα νεα μας...ο μικρος εδω και 2 μερες ξυπναει κατα τις 5-6 το πρωι και σφιγγεται...σφιγγεται....αλλα τιποτα. Μονο αερια, πολλα αερια και απειροελαχιστες εκκενωσεις. Τι να κανω?????? Στεναχωριεμαι που τον βλεπω να παιδευεται και να ποναει...δεν αλλαξα κατι στη διατροφη μου και ο μικρος παντα τα εκανε και με το παραπανω. Να ανησυχησω???????? Θα παμε παιδιατρο μεχρι την Παρασκευη, επειδη κλεινουμε μηνα. Μηπως να τον ενοχλησω νωριτερα? Οσον αφορα εμενα, τα ποδια μου χαλια... δε λενε να φυγουνε τα σημαδια και βγαζω και καινουρια. Και κατεπεκταση δε μπορω να κανω και αποτριχωση και πως θα παω στη θαλασσα..... παει το μπανακι που υπολογιζα απο το σκ... αν και λιγο καφε εχω ακομα, αλλα υποθετω οτι καποια στιγμη θα σταματησει, ε????????? Οσον αφορα τον υπνο, το βραδυ οποτε κοιμαται κοιμαμαι, τη μερα ομως δε γινεται...παω μαγαζι, κανω δουλειες και οποτε λεω να ξαπλωσω το μεσημερι ο μικρος δε κοιμαται!!!! Για τη διατροφη και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τη Μαρια. Μου ειπε να μην τρωω πολλα πρασινα, οσπρια.. και τι να φας καθε μερα???????? Το ψαρι κανει????? Η'απαγορευεται λογω αλλεργιων? Μαρακι μου καλα εισαι? Ο μικρος μου τα εκανε και εμενα και ακολουθησα τις οδηγιε της μπλουμπλου. Τη μερα φως πολυ και τη νυχτα μονο πορτατιφ και τον κραταγα και ξυπνιο παιζοντας μαζι του τα απογευματα για να κοιμηθει τη νυχτα. Μινουλα μου πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!! Ολα καλα θα πανε με το θηλασμο! Και εμενα χτυπιεται ο μικρος οταν θελει να φαει στο στηθος...πολυ γελιο λεμε!!!!! Λιζακι μου χαρηκα που ακουσα οτι προσαρμοστηκατε και ολα πανε καλα! Παντως ειναι μεγαλη υποθεση που μεσα σε λιγες μερες εχουμε καταφερει να καταλαβαινουμε καθε τυπος κλαματος συνηθως σε τι αντιστοιχει!!! Σαν την μανα και τον πατερα κανεις!!!! Μπλουμπλου μου, μεγια το μαγιο και με το καλο να ξεκινησεις μπανακια!!! Βιργινια μου, ελπιζω κατα τα αλλα να περνας καλα!!! Και εννοειται οτι και εγω πιστευ στο ματι... τι χαζη που ηταν αυτη-πως δεν την αρπαξες....? Οζαλινα μου, ακομα πονας? Παιρνεις παυσιπονα? Ευχομαι να περασουν γρηγορα. Κατερινα μου, σαραντισατε! Μπραβο! Καλες βολτες!!!! Και οσον αφορα την κουραση...πονεμενη ιστορια! Θα μας βρουν καμμια μερα οι αντρες μας να εχουμε λιωσει στον υπνο και να μας φυλανε τα μωρα μας!!!!!!! Κατερινα 2, καλα μπανακιαααααααα!!!!!!!!!! Βανιλλακι μου, αυτη την θεωρια μου την ειπαν και εμενα, αλλα δεν την πιστευω..... θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα....και εμενα η μανα μου δε μπορεσε να με θηλασει. Τι επαθα????? Μια γλυκια αγκαλια και σε λιγο καιρο δε θα το σκεφτεσαι καν. Και το λιγο που της δινεις καλο της κανει. Βερολινα μου, θα ερθει η ωρα να βουτηξουμε και εμεις!!!!!!!! Να ρωτησω....η κοιλια θα μαζεψει η θα μας μεινει ενθυμιο????? Και αυτη η σουπερ γραμμη της εγκυμοσυνης αργει να φυγει?????? Βιβιαν καλως μας ηρθες!!!! Να σου ζησει το μωρακι σου και να ειναι γερο και τυχερο!!!!!!!!!! Φιλακιαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...