Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

emena moy eipe bepanthol to solinario einai poly kalh

εμενα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να βαλω τιποτα, αλλα δεν μπορω να και βλεπω την μουριτσα της ετσι:(:(

Οσο για την περιοδο ναι μπορει να εχεις αρκετο αιμα, δεν πειραζει.

παρε και ενα τηλ. τον γιατρο σου ομως...

Μπλουμπλουδακι, αντε καλη αρχη με τα μπανια!!!!

και εμενα εχει λιγη ξηροδερμια αλλα ειναι πολυ λιγο προς το παρον, θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανουλες και μπεμπακια!! Τι κανετε; Εμεις ειμαστε μια χαρα, μια γκρινιαζουμε μια γελαμε!! Ειναι τελειος ο μπεμπης μας και εχουμε χαζεψει και οι δυο οι χαζογονεις!! :D:D Εσεις πως ειστε, δεν προλαβαινω να μπαινω πολυ συχνα, αλλα σας σκεφτομαι πολυ!! Ποτε θα βρεθουμε να γνωριστουν τα μπεμπακια μας;;;;


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινακι μου χαθηκαμε!

ειδες η μητροτητα??

μια χαρουλα ο μπεμπουλης ε? μπραβο!!!!

εσεις οι τυχερουλες που ειστε κοντα μπορειτε να το κανονισετε να βρεθειτε!

τι ωραια!!

Οζαλινακι και εμενα η παιδιατρος ελαιολαδο μου ειπε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια καλημερα κ απο μενα !! τι κανετε μανουλιτσες ???

μαρακι κ οζαλινακι καλε τι κανετε κ πηραν ετσι φορα με τα κιλακια τους ? ζηλευω !!! χχαχααχ!!! εμεις παιρνουμε σταθερα τα 175 γραμμαρια που εχει πει η παιδιατρος την εβδομαδα ! η μπεμπα δεν τρωει πολυ κ γω δεν τη ζοριζω ! το βραδυ περνανε κ 6 ωρες γι ανα ξυπνησει κ να φαει !!!! αναλογα τι ωρα θα ειναι το τελευταιο γευμα πριν κοιμηθει η θα ξυπνησει γυρω στις 3 η γυρω στις 5 ! μια χαρα !

αρχιζουμε κ ξεπερναμε τα σπαρακτικα κλαμματα των 9-10 ! εκεινη την ωρα θελει αγκαλιες βεβαια αλλα απο το να κλαιει !!!! κ φυσικα εμαθε να κοιμαται αφου με πιπιλισει ποση ωρα !! βγαζει κατι κραυγουλες αλλο πραγμα !!! τη λατρευω σας λεω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλια σε ολες κ γω δεν εχω διαβασει τπτ !!!

κατερινακι κ γω θελω πολυ να βρεθουμε οσες μανουλες μπορουμε απο σεπτεμβρη κ μετα !!!! να το κανονισουμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκιες μανουλες,,,

Ειμαστε καλα,, χτες ηρθε ο παιδιατρος κ μας βρηκε οχι απλα καλα αλλα super!!!

Eιμαστε πολυ προχωρημενα κοριτσακια:D:D:D

Χτες εκανα ενα πειραματακι, την ειχα για 2 "γευματα" μονο στο στηθος αλλα δεν καταλαβα αν χορτασε,, μετα απο καθε "γευμα" μου κοιμοταν για ενα 20 λεπτο ,,να υποθεσω οτι καποια ml τα πηρε απο την μανουλα???

Εκατσε σε συνολο 4 ωρες στο στηθος χωρις γκρινια,,,

Σημερα που την εβαλα ενω ειχε "κουμπωσει" για τα καλα:tongue::tongue: ηταν δυστροπιτσα,,μου γκρινιαζε κ πεταγε την ρωγα,,,στο μεταξυ εκανα εναν ελεγχο κ ειδα οτι εβγαζα γαλα ( ενταξει δεν ηταν υπερπαραγωγη αλλα για μισο γευματακι το εκοβα)

Εεεε στο τελος νευριασα ( οχι με την ψυχουλινα αλλα με το εργοστασιο παραγωγης μου) κ της εχωσα το μπουκαλακι,,,

Μηπως να ξαναρχισω το θηλαστρο???

Βασικα γιατι ξεκινησα να τα γραφω ολα αυτα?????????:confused::confused:

Ααα ναι ηθελα να ρωτησω τις μανουλες αγελαδιτσες πως καταλαβαινετε οτι εχουν χορτασει τα μωρακια σας??? ποση ωρα κοιμουνται μετα απο ενα πληρες μαμαδισιο γευμα???

Αυταααα,,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα κ απο εμενα!!!! Σημερα εχουμε κ εμεις παιδιατρο το απογευμα!!!! Ποτε λεγαμε εχουμε γυναικολογο....ποτε λεμε εχουμε παιδιατρο!!!! Ο μικρος ποναει αρκετα απο τους κολικους κ η αληθεια ειναι οτι στεναχωριεμαι πολυ που τον βλεπω να κλαιει ετσι κ δε ξερω τι να κανω να του περασει. Φιλακια σε ολες κ καλα να περνατε!!!!!!!!!!!

Αggeliki γιατι δεν ρωτας τον παιδιατρο να του δωσεις το κιντερτε της milupa,,,θα ηρεμησει λιγο το μπεμπακι,,,,εμας μας εχει σωσει!!!!!!!!!!!

Κοριτσάκια μου γλυκά δεν διάβασα τα νέα σας μόνο τελευταία σελίδα.

Πήγα το πρώτο μου μπανάκι την Κυριακή πολύ ωραία η θάλασσα, καιτο ευχαριστήθηκε κια ο μικρός, τι μικρή την είχαμε στην σκια΄με το μπαμπά της.

Απο κιλά είμαι στα 3,5 που θα πάμε θα φύγουμε.

Το κεφαλάκι της δικής μου γέμισε ξηροδερμία, το αφήνω προς το παρόν και μετά αν δεν φύγει θα βάλω λαδάκι να μαλακώσει.

Αγγελικούλα περιμένουμε νέα σας απο τον παιδιάτρο.

Βρε bloublou τι μιλας εσυ για κιλα:shock::shock::shock:ησουν σωματαρα στην εγκυμοσυνη,,,ποσο ακομα να γινεις????;)

κορίτσια για την ξηροδερμία ελαιόλαδο.......κάνει θαύματα...

δοκιμασμένο στο κεφάλι του Θωμά μου;)

μπλουμπλου καλά μπάνια.:tongue:

ζηλέυω αλλά δεν πειράζει.:rolleyes:

Εννοεις αυτο που μαγειρευουμε???? με λιγο βαμβακι κ κατευθειαν στο κεφαλακι ε???

Γεια σας, μανουλες και μπεμπακια!! Τι κανετε; Εμεις ειμαστε μια χαρα, μια γκρινιαζουμε μια γελαμε!! Ειναι τελειος ο μπεμπης μας και εχουμε χαζεψει και οι δυο οι χαζογονεις!! :D:D Εσεις πως ειστε, δεν προλαβαινω να μπαινω πολυ συχνα, αλλα σας σκεφτομαι πολυ!! Ποτε θα βρεθουμε να γνωριστουν τα μπεμπακια μας;;;;

Αχ τελεια,,,μεσα κι εγω για συναντηση,,,,

μια καλημερα κ απο μενα !! τι κανετε μανουλιτσες ???

μαρακι κ οζαλινακι καλε τι κανετε κ πηραν ετσι φορα με τα κιλακια τους ? ζηλευω !!! χχαχααχ!

φιλια σε ολες κ γω δεν εχω διαβασει τπτ !!!

κατερινακι κ γω θελω πολυ να βρεθουμε οσες μανουλες μπορουμε απο σεπτεμβρη κ μετα !!!! να το κανονισουμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρε σουργελακι ακομα διακοπουλες ε???? τυχερουλα ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ

Εμεις δυστυχως αργουμε πολυ,,,,,την αλλη εβδομαδα ΦυγαμΕΕΕΕεεεεεεεε:tongue::tongue:

κατερινακι μου χαθηκαμε!

ειδες η μητροτητα??

μια χαρουλα ο μπεμπουλης ε? μπραβο!!!!

εσεις οι τυχερουλες που ειστε κοντα μπορειτε να το κανονισετε να βρεθειτε!

τι ωραια!!

Οζαλινακι και εμενα η παιδιατρος ελαιολαδο μου ειπε.

Προτεινω τον καφε να τον πιουμε Καλαματα:P:p Οδηγω (σουμαχερ το λιγοτερο) κ αναλαμβανω την ασφαλη μεταφορα σας!!!!!! Maraki κλεισε μας ενα ξενοδοχειο για ενα διημερο κ φτασαμε!!!!


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αγαπουλιτσες!!!

τρελοΒανιλακι μου τι μου κανεις??

Μπραβο που την βαζεις στο στηθος, συνεχισε οσο μπορεις βρε...

οσο για το αν χορταινει θα το δεις απο τις ωρες υπνου, αν κλεινει τριωρο σημαινει οτι χορταινει και αν βρεχει πανες με τσιτσα.

να σου δωσω μια συμβουλη? βαζε την στο στηθος οταν ειναι ηρεμη και δεν πολυπειναει απλα για να παιρνει σνακ!!:rolleyes:

καλα μακαρι να κατεβαινατε Καλαματα για καφε!!!!!!!!!!!

καλε τι ξενοδοχειο?? το σπιτι μου θα το κανουμε μωροκοινοβιο!!!!!!!!!!!!

σουμαχερ μου εσυ!!!!!!!!!!!;);)

Βιργινακι μου, πως περνατε στις διακοπουλες σας??

μια χαρουλα παχαινει και η δικια σου, εμενα τωρα την ζυγισαμε και απο την προηγουμενη Πεμπτη πηρε 260γρ δηλαδη 35γρ την ημερα, μια χαρουλα δηλαδη!

εμενα κοριτσια το προβλημα μου με την τουαλετα παραμενει, αλλα κανω ο,τι μπορω, μελι, ζεστο νερο, δαμασκηνα ολο και κατι γινεται.. υπομονη!

Σημερα ειχε ερθει η μαμα μου και κρατησε την μικρη, βγηκαμε με τον αντρουλη και καναμε ενα σωρο δουλιτσες..

το χαρηκα πολυ!!

αλλα μου ελειψε και η καραμελιτσα μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα!!!! Τι μου κανετε??? Εμεις καλα λεμε, αν και ο μικρος μας ποναει το γλυκουλι μου... Πηγαμε παιδιατρο και μας βρηκε αψογους!!! Ειμαστε 5560 γρ (πηραμε πανω απο 1 κιλο!!!) και 5 εκ. σε υψος!!! Συνεχιζουμε μονο με θηλασμο αφου ο μικρος χορταινει και παχαινει! Για τους πονους μου εδωσε κατι βιολογικες σταγονες biogaia. Οσον αφορα το ροφημα χαμομηλι-τιλιο-γλυκανισο δε το θελει με τιποτα... Βανιλλακι μου το κιντερτε αντιστοιχο δεν ειναι??? Μπραβο, που την βαζεις στηθος-συνεχισε ετσι!!! Εμενα κοιμαται απο 2 ωρες και πανω. 3 μερες τωρα κοιμαται και 5-6 το βραδυ, αλλα το απογευμα κλαιμε αρκετα και εξαντλουμαστε. Μαρακι μου, μακαρι να ερχομαστε Καλαματα-θα περναγαμε σουπερ-φιλια στα μπουτακια της πριγκιπισσας!!! Βιργινακι μου, καλη συνεχεια διακοπων-κουκλα η μπουμπου!!!!!! Κατερινακι, απο Σεπτεμβρη κανονιζουμε συναντηση- και εμεις εχουμε χαζεψει τελειως και εννοειται οτι δε μπορουμε να τον χορτασουμε με τιποτα!!!!!! Μποζακος, θηλαζεις αποκλειστικα και αδιαθετησες????? Παντως εχω ακουσει οτι συνηθως εχουμε πολυ αιμα την πρωτη φορα... Αχ, βρε κοριτσια εχω ενα αγχος για τις διακοπες... κλεισαμε ξενοδοχειο απο 15-20 Αυγουστου στο Ξυλοκαστρο με πισινα και ιδιωτικη πλαζ-σουπερ και δε θελω τοτε να ειμαι αδιαθετη γιατι τις θελω πολυ αυτες τις 5 μερουλες χαλαρωσης...λετε να αδιαθετησω?????

Μπλουμπλου μας καλες βουτιες!!!!!!!! Και εγω εκανα 2 μπανια!!!! Οζαλινακι μου, πολυ καλα τα νεα σας απο το γιατρο!!!!!!!! Οσον αφορα τα κιλα εγω τα εχασα και ειμαι και λιγο παρακατω απο τα αρχικα μου, αλλα η κοιλια ειναι πλαδαρη και η λεκανη δεν εχει μαζεψει τελειως και δεν εχω μπει καν στη διαδικασια να δοκιμασω το τζιν μου.... Σας φιλω γλυκα!!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Aγγελικούλα μου άψογος ο μικρός. Μια χαρά τα πάτε με το θηλασμός δεν χρειάζεται τίποτε άλλο, θα συνεχίσετε για όσο θέλετε έτσι. Όσο για περίοδο μετά τους έξι μήνες να την περιμένεις, προς το παρόν, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Στο γιο μου ήρθε στους 13 μήνες, τέλεια.

Μαράκι μου τι ωραία για συνάντηση στην Καλαμάτα,λίγο δύσκολο βέ βαια.

Εμείς πάντως θα ανέβουμε Αθήνα στα μέσα του Σεπτέμβρη έχω ραντεβού με παιδιάτρο ομοιοπαθητικό Κωνσταντά Βασιλική για τον μικρό και θα δει και την μικρή. Δεν ξέρω ακόμα πόσες μέρες θα κάτσουμε, αλλά όποια μπορεί θα χαρώ πολύ να συναντηθούμε.

Αύριο περιμένω τον αδελφούλη με τη γυναίκα του, που σε πέντε μήνες θα γίνουν γόνείς. Το φύλο δεν το ξέρουμε ακόμα.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδιτσες!!!! Τι μου κανετε??? Εμεις σημερα πηγαμε και πηραμε αιματακι για εξετασεις θυρεοειδους. Ο μικρος αχνα δεν εβγαλε... και εγω ελεγα οτι θα πλανταζε στο κλαμα...! Επειδη εχω εγω θυρεοειδιτιδα χασιμοτο ειναι κληρονομικη και επρεπε να ελεγχθει και ο μικρος. Κατα τα αλλα ποναει και κλαιει και στον υπνο του απο τους κολικους. Το απογευμα μεχρι περιπου τις 11 το βραδυ δε δινει ρεστα γκρινιας και κλαματος... τι αλλο να κανω...

Μπλουμπλου μου, μακαρι να καταφερουμε να ειδωθουμε!!! Καλως να τους δεχτεις κ με το καλο το νεο μελος!!!! Στον ομοιοπαθητικο,γιατι θα πατε αν επιτρεπεται??? Φιλακια!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε;;

Εχω καιρο να γραψω, ειλικρινα δεν προλαβαινω. Εχω το πισι συνεχεια ανοιχτο για να απασχολουμαι τις ωρες που βγαζω με το θηλαστρο-και ειναι και πολλες!!!

Σας διαβασα, δεν θυμαμαι και πολλα. Μπραβο στα ζουζουνια σας που μεγαλωνουν, εμεις εχουμε παιδιατρο πια τελη Αυγουστου για το πρωτο μας εμβολιο.

Προς το παρον βγαζω 4 γευματα του μικρου με το θηλαστρο (αρμεγομαι καιε 2 ωρες, εχω κανει μαυρους κυκλους κατω απτα ματια, κουτουλαω απτην κουραση...), τον θηλαζω οποτε ειναι ηρεμος, αλλιως με δαγκωνει:rolleyes:, και δινω και ξενο γαλα. Προσπαθω να το μειωσω σιγα σιγα, θα δουμε οπως παει.

Εχει και μενα κολικους, χτες ειδικα δεν εκατσα λεπτο, και κεινο ταλαιπωριοταν, στις 1μιση τη νυχτα ησυχασε. Σημερα ευτυχως ειναι καλυτερα.

Ακομη βολτα δεν εχουμε κανει! Μονο με το τουτου πηγαμε μια μικρη, αλλα ξυπνησε στα μεσα της διαδρομης και εκλαιγε! Αν εσας κλαιει στην βολτα, τι κανετε; Αγχωνομαι πολυ, αναβαλλω συνεχεια την πρωτη μας βολτα για αυτο.

Μπλουμπλου, θα χαρω πολυ να σε γνωρισω, αν βολεψει κιολας. Οταν ειναι να ερθεις Αθηνα, να μας το πεις!!

ΚΑλες διακοπες στις κοπελες που εχουν κανονισει, εμεις ακομη δεν κανονισαμε τπτ, λεγαμε για Ευβοια, ακομη το σκεφτομαστε. Πολυ φοβιτσιαρηδες γονεις θα γινουμε!!!!

Αυτα τα νεα μου! Σας αφηνω, παω να αρμεχτω. Φιλια πολλα και σε ολα τα πατουσακια!!!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου κουράγιο....όσο θα μεγαλώνουν τόσο καλύτερα θα ειναι...

Μινούλα υπομονή...όσο για μαυρους κύκλους δεν το συζητάμε....κ μην φοβάσαι να βγεις......θα σας κάνει καλό.......εγω σήμερα πήγα με τα παιδιά στο ΙΚΕΑ.Ο μικρός έμεινε στον παιδότοπο κ εγω πηρα την νεραιδούλα με το sling κ κάναμε τα ψώνια μας.....:tongue:

:rolleyes:περιττό να πώ ότι με κοίταζαν σαν ούφο που είχα δεμένο το μωρό πάνω μου

και που να δείτε βλέμματα όταν καθήσαμε να φαει ο Θωμάς το παγωτό του και εγώ θήλαζα:cool: .

μια κυρία με ρώτησε από

που είμαι........

οχι από τον ΑΡΗ ΠΑΝΤΩΣ.....:confused::confused:

όχι όσο αντεχω θα βγαίνουμε έξω θα θηλάζουμε παντού κ δεν θα κλειστώ μέσα γιατι ο κόσμος έχει κλειστά μυαλά......

εφαγα κ εγω παγωτό:D:D:D

τα φιλιά μου;)

Link to comment
Share on other sites

bloublouδακι γεια σου!!!

με το καλο να δεχτεις τον αδελφο σου και την νυφη σου και φυσικα με το καλο να ερθει και το ανηψακι!!!!!

Αγγελικουλα μου κουραγιο με του κολικους, αληθεια τι κανετε την ωρα εκεινη? εμενα δεν εχει ακομα, μονο σφιγγεται καμια φορα για κακα και την λυπαμαι τη καψερουλα, κοκκινιζει ολοκληρη!

Προς το παρον βγαζω 4 γευματα του μικρου με το θηλαστρο (αρμεγομαι καιε 2 ωρες, εχω κανει μαυρους κυκλους κατω απτα ματια, κουτουλαω απτην κουραση...), τον θηλαζω οποτε ειναι ηρεμος, αλλιως με δαγκωνει:rolleyes:, και δινω και ξενο γαλα. Προσπαθω να το μειωσω σιγα σιγα, θα δουμε οπως παει.

Ακομη βολτα δεν εχουμε κανει! Μονο με το τουτου πηγαμε μια μικρη, αλλα ξυπνησε στα μεσα της διαδρομης και εκλαιγε! Αν εσας κλαιει στην βολτα, τι κανετε; Αγχωνομαι πολυ, αναβαλλω συνεχεια την πρωτη μας βολτα για αυτο.

Μινακι μπραβο με το γαλατακι σου, μια χαρουλα, συνεχισε και μπραβο στο κουραγιο σου!!!!!!!!

γιατι βρε δεν εχετε βγει?

εμεις εχουμε, περιμενουμε να ξυπνησει η μικρη, την ταιζω την ετοιμαζω και μετα τσουπ εξω, ειναι ηρεμη και ετσι κοιμαται..

τωρα αν ξυπνησει οπως χτες που βγηκαμε, την θηλασα και μετα ξανακατσε ηρεμη στο καροτσι.

μεσα στο αυτοκινητο δεν κλαει την καταβρισκει. Αν κλαψει και δεν ηρεμει σταματηστε και παρτο λιγο αγκαλιτσα..

Να βγαινετε βρε θα κανει καλο σε ολους σας!!

:rolleyes:περιττό να πώ ότι με κοίταζαν σαν ούφο που είχα δεμένο το μωρό πάνω μου

και που να δείτε βλέμματα όταν καθήσαμε να φαει ο Θωμάς το παγωτό του και εγώ θήλαζα:cool: .

μια κυρία με ρώτησε από

που είμαι........

οχι από τον ΑΡΗ ΠΑΝΤΩΣ.....:confused::confused:

όχι όσο αντεχω θα βγαίνουμε έξω θα θηλάζουμε παντού κ δεν θα κλειστώ μέσα γιατι ο κόσμος έχει κλειστά μυαλά......

Αχ, βρε Οζαλινακι ποσο σε νιωθω...

και εδω στην Καλαματα τα ιδια...:confused::confused:

δεν εχω θηλασει ακομα πολυ δημοσια, χτες ειμασταν απομερα αλλα σκεφτομαι πολυ την μερα που θα το κανω πως θα με κοιτανε..

Θα δοκιμασω και θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...