Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

καλημερα φιλεναδιτσες!

πως ειστε σημερα?

εγω δεν ειμαι και πολυ καλα, εχω στεναχωρηθει με τον αφαλο της μικρης.

βρε κοριτσια ενω δειχνει να εχει ξεραθει σε μεγαλο μερος, ενα σημειο ειναι πιο μαλακο και ασπρο, εχει βγαλει και μια φορα λιγο αιματακι και δεν λεει να κοπει να ησυχασουμε.

πηρα την παιδιατρο αλλα μιλησα με την γραμματεα της και θα με παρει η ιδια μετα τις 11 να μου πει τι να κανω.

κατα τα αλλα, το βραδυ ξυπνουσαμε καθε 2ωρες αλλα το μωρακι μου ετρωγε και κοιμοταν αμεσως...

ειναι καλο το ψυχουλακι μου..

maraki μηπως συ βρέχεται ο αφαλος?εμενα επεσε την 8η μερα. Στη φιλη μου ομως την 20 γιατι τον έβρεχε.

κατερινακι μου δεν τον βρεχουμε, μονο στο μπανιο εχει πεσει νερακι κανα 2 φορες..

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σας διαβάζω κάθε μέρα, άλλα που καιρός για να σας γράψω...

Τα νέα μας είναι και καλά και κακά, χθές ήρθε η παιδίατρος και βρήκε τη μπέμπα υγιέστατη, έχει πάρει 800 γρ και είναι πλέον 3700 και 56 εκ. Δυστυχώς όμως έχουμε ένα θεματάκι με τις αναγωγές...ενώ τρώει και ρεύεται κανονικά, μετά απο λίγο έχουμε απώλειες(όχι και λίγες) μας είπε να περιμένουμε μερικές μέρες γιατι λόγω κολικών (ω ναι έχουμε και τέτοιους) μπορει να σφίγγεται παραπάνω απ οσο πρέπει...θα δείξει...

Τώρα οσον αφορά τους κολικούς είναι μια πικρή και πολύ πονεμένη ιστορία. Κάθε βράδυ απο τις 11 μέχρι τις 3 έχουμε τρεχάματα, δεν ξέρω τι να κάνω για να την ηρεμήσω (εκτός απο αγκαλιές)...έχω αρχίσει να κουράζομαι και να χάνω την υπομονή μου...έχετε καμιά ιδέα? :(

Συγνώμη αν σας κούρασα με τα δικά μου, αλλά μόνο εσεις μπορείτε να καταλάβετε την ψυχολογία μου και την κατάσταση μου...

Σας φιλώ όλες και πιο πολλά πολλά φιλιά στα μπεμπάκια σας!!!!

καλημερα κοριτσακια που πονατε μωρε....

περαστικα σας..

καλα θηλαζεις και κανει και κολικους το μικρουλι?

υπομονη και κουραγιο, εγω δεν ξερω πολλα απο κολικους..

δεν μας κουραζεις, να μας γραφεις οταν μπορεις...!

Μινακι μου, πολλα μπραβο βρε αγαπη μου που προσπαθεις και το παλευεις.

καλα κανεις αλλα κοιταξε μην το παρακανεις, πανω απο ολα πρεπει να εισαι και εσυ καλα, μην το ξεχνας αυτο..

Ο μπεμπτιτος θα μεγαλωσει οπως και να εχει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μου ειπε η παιδιατρο οτι δεν ειναι τιποτα αυτο και να συνεχιζω να της βαζω οινοπνευμα και θα πεσει...

αντε να δουμε, αφου δεν ανυσηχει εκεινη, να ηρεμησω και εγω..

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε μινουλα μου υπομονη !!!

τι να πω εγω οταν επαθα μαστιτιδα (εκανα κ πυρετο) εβγαζα συνεχεια με το θηλαστρο, εβαζα κ το μωρο συνεχεια στο στηθος, εκανα τις κομπρεσες με ζεστο νερο κ το αντιμετωπισα ετσι !!!! ευχομαι να βγεις γρηγορα απο αυτην την κατασταση ! κ φυσικα μη το βαλεις κατω !!!

Μαρακι μην αγχωνεσαι κ μενα ο αφαλος επεσε περιπου τη 10ημερα αλλα μετα συνεχιζε να μαζευει σκληρο αιματακι για πολυ ακομα ! τωρα εχουμε καμια βδομαδα που καθαρισαμε κ σταματησαμε κ το οινοπνευμα !! μην αγχωνεσαι καθολου !!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμεις συνεχιζουμε το σιροπακι η διαφορα για την ωρα ειναι οτι εχουμε αεριακια χωρις να ζοριζομαστε κ να ποναμε ευτυχως !!!!

ελπιζω μερα με η μερα να τη βοηθησει στο μεγιστο !!!

εσεις τι κανετε ??

κατερινακι..χτες βραδυ μου εμεινε αταιστη σχεδον 6ωρες γιατι κοιμοταν σερι !!

καποια στιγμη στην αρχη του υπνου της με χρησιμοποιησε ως πιπιλα ! κλαψ κλαψ !!! το εκανε κ σημερα αυτο !!! κ να φανταστεις την πιπιλα δεν τη θελει με τιποτα ! χαχαχαχα!!!

περιμενω το σαββατο πως κ πως να ερθει για να φυγουμε !!!! δυστυχως δεν θα εχω κ ιντερνετ θα σας χασω για ενα μηνα !

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το μωρο δεν θελει καν το στηθος μου. Βολευτηκε με το μπιμπερο και την ευκολη ροη και εμενα ουτε να με φτυσει :-(. Τον βαζω πανω οταν ειναι ηρεμος, να με αποσυμφορισει και μενα, και κανει κατι γκριματσες δυσαρεσκειας, στενοχωριεται και αν τον κρατησω παραπανω, τον πιανουν και τα κλαμματα. Μαζι κλαιμε με το μπεμπακι μου. Δεν με θελει πια, τι να κανω; Οτι βγαζω με το θηλαστρο, οτι μπορω θα κανω.

Παντως εμενα αυτη η περιοδος της ζωης μου μονο ευτυχισμενη δεν ειναι....

Μαρακι, και μας ειχε βγαλει αιματακι πριν πεσει, ειχα παρει την παιδιατρο 800 φορες τηλεφωνο, την επριξα την γυναικα, μου ελεγε παντα οτι ειναι φυσιολογικο να μην ανησυχω. Και τωρα που επεσε παλι εχει ξεραμενο αιματακι, μου ειπε οτι θα πεσει και αυτο, απλα να βαζω μια φορα την ημερα οινοπνευμα πανω. Μην ανησυχεις.

Βιργινια καλα να περασετε! Να κανετε μπανια για μας που θα βραζουμε στην Αθηνα....


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μινουλα μου γλυκια.... δεν μου αερεσουν αυτα που διαβαζω.... τι παει να πει "δεν σε θελει το παιδι"??? ειναι δυνατον να μη θελει την μανουλα του που τοσο παλευει να τον θηλασει?

κοριτσακι μου, προσπαθησε να μην σε παιρνει απο κατω.

και εμενα δεν την πολυθελει την ψευδοθηλη αλλα την βαζω οταν πειναει και αναγκαστικα τρωει.

καλα κανεις και τον βαζεις συνεχεια, αχ! τι να σου πω, κουραγιο και υπομονη Μινακι μου.

κλαψ κλαψ !!! το εκανε κ σημερα αυτο !!! κ να φανταστεις την πιπιλα δεν τη θελει με τιποτα ! χαχαχαχα!!!

περιμενω το σαββατο πως κ πως να ερθει για να φυγουμε !!!! δυστυχως δεν θα εχω κ ιντερνετ θα σας χασω για ενα μηνα !

Βιργινακι, μια χαρουλα τους παλεψατε τους κολικους σας, μπραβο σας.

με εχει πολυ στεναχωρησει αφαλο μας, αντε να πεσει, δεν μπορω να τον βλεπω, νομιζω πως ποναει το παιδι μου..

και εμενα δεν την θελει την πιπιλα με τιποτα ομως!!!:D

καλα να περασετε, στο χωριο σου θα πατε? θα σε χασουμε για ενα μηνα????

α! δεν γινεται αυτο, να βρεις εναν τροπο..παρακαλω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμεις συνεχιζουμε το σιροπακι η διαφορα για την ωρα ειναι οτι εχουμε αεριακια χωρις να ζοριζομαστε κ να ποναμε ευτυχως !!!!

ελπιζω μερα με η μερα να τη βοηθησει στο μεγιστο !!!

Γλυκιά μου virgi τι σιροπάκι είναι αυτό? Πες λεπτομέρειες....πλζζζζζ...:shock:


an1cJQqVM2J0000MDAwMDYxMmR8MDAwMDExMWRhfHRvIG1wb3VtcG91a2kgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια..

σας διάβασα όλες και στενοχωρήθηκα με όλες.....οχι οτι φταίτε αλλά με έχουν πιάσει οι ψιλομαυρες μου....

Μινούλα είσαι ήρωας όμως μην κλαις αγάπη μου πάνω από το μωρό.....δεν ήρθε και η συντέλια του κόσμου που δεν θέλει το στήθος.......γιατί εσένα σε λατρευει γιατί είσαι η μανούλα του.....

Μαρία να της γυρνας λίγο το παμπερς για να παίρνει αερα ο αφαλός και θα πέσει.......μην στενοχωριέσαι και δεν πονάει η μικρή σου......

Βιργινία καλές διακοπές να περάσεις όμορφα και χαλαρά.....

linja πρόσεχε λίγο την διατροφή σου μήπως φταίει αυτό κα το μωράκι έχει κολικούς.....

Link to comment
Share on other sites

μινουλα μην ξαναπεις τετοια λογια!!!!!!!!!ηρεμησε κουκλιτσα μου μονο κακο σου κανει αυτο! κ 1000 μπραβο που το παλευεις τοσο !!!!!! μονο κ μονο γι αυτο αξιζεις πολλα!!!!!!!!!!!!!

λοιπον συνεχισε να τον βαζεις οσο ειναι ηρεμος κ οσο συχνα γινεται ακομα κ αν δεν πειναει!!!! συνεχισε να του δινεις με το θηλαστρο οτι εχεις, φτιαξε ψυχολογια γιατι ο μπεμπακος ισως νιωθει ολο το στρες κ γι αυτο να μη θελει!!!! χαλαρωσε πρωτα εσυ κ μετα θα ερθουν κ τα αλλα!!!!!! μια αγκαλιτσα σου στελνω !!!!!!!!!

μαρακι μου βρε χαμπαρι δεν παιρνουν ! δεν πονανε!!!! εγω οινοπνευμα εβαζα σε καθε αλλαγη πανας! οσο για το χωριο, καρδιτσα παω κ θα τα λεμε μεσω κινητου!!! δυστυχως δεν εχω ιντερνετ εκει!

linjaki μου ειναι το infacolic ετσι λεγεται! για ρωτα τη γιατρο σας αν ταλαιπωρειστε κ σεις να το παρετε!!

οζαλινακι μου σ ευχαριστω κοριτσαρα μου!!!!!

εγω κοριτσια τρεχω κ δεν φτανω με πλυντηρια,σιδερωματα ετοιμασιες βαλιτσιων που ακομα δεν εκανα χαχαχαχ εχω να παρω κ την ευχη οποια δινουν τελος παντων επειδη θελουμε να ταξιδεψουμε κ δεν σαραντισαμε ακομα, κ γενικα ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης !!!

χτες πηγαμε στα φακτορυ κ αλλαξαμε ενα δωρο της μικρης αχ κ την επιασε μια πεινα !!!! διαλεξα στην τυχη ενα που μου αρεσε κ εφυγα σφερα πηγα στο αμαξι κ θηλασα εκει ! τι να εκανα! ημουν ετοιμη να ζητηζω απ την πωλητρια να μπω στο δοκιμαστηριο γιατι η μπεμπα γκρινιαζε ! χαχαχα! ευτυχως κρατηθηκα !!!!

κ μαλιστα την ξεγελασαμε χτες γιατι γυρω στις 9 ειναι η ωρα που κλαιει σπαρακτικα για κανα μιασωρο αλλα τετοια ωρα ημασταν στο αυτοκινητο κ την ειχα στο καθισματακι ξαπλα την χτυπαγε ελαφρα κ το αερακι κ κοιμηθηκε!!! χαχαχαχ!!! μια χαρα την γλωτωσαμε χτες !!!!

αυτα τα δικα μας !!

σας αφηνω να απλωσω της μπεμπας τα ρουχα !!

ΑΧ!!! Καλημερα ειπα ? δεν ειπα !!!!

ΑΑΑΑ!!! Κατερινακι !!! Τι να την κανω καλε που κ μενα κοιμαται 5ωρα κ 6ωρα σερι ???

Εγω την ξυπναω δνε την αφηνω παραπανω !

σχεδον μπηκαμε σε βραδυνο προγραμμα μιας κ γυρω στις 9 κανουμε μπανιο γυρω στις 10 παρα τρωμε...τωρα τελευταια με χρησιμοποιει κ σαν πιπιλα !!!!! κ στις 11 κοιμομαστε!!!

μετα ξυπναμε γυρω στις 3 για μαμ μετα 6 η 7 αναλογα κ απο κει κ περα αλλες φορες με παει ανα διωρο κ αλλες ανα τριωρο !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

τι μου κανετε?

ΕΠΕΣΕ Ο ΑΦΑΛΟΣ ΜΑΣ!!! αχ, επιτελους, δεν αντεχα να το βλεπω αλλο.

χτες το απογευμα εφαγε στις 5:30 και εμεινε ξυπνια μεχρι τις 12 με κατι μικρα διαλλειματα υπνου.

το μωρακι μου μαλλον ζεστενοταν πολυ, οπου και να την βαζαμε δεν βολευοταν..

τελικα το βραδυ κοιμηθηκε και ξυπνουσε μονο για φαι ανα 3 ωρες.

Οζαλινακι μου, τι κανει το νεραιδακι σου??

Μινουλα πως εισαι σημερα? ευχομαι να εισαι καλυτερα..

linjaκι, γιατι εχει κολικους η μικρη? κανουν κολικους με τον θηλασμο?

εγω νομιζα πως οχι.

τρελοΒιργινακι, εισαι μεσα στην καλη χαρα που θα κανετε διακοπουλες ε?? και εμενα με εχει για πιπιλα ωρες-ωρες αλλα μου αρεσει!!!!!!!

και εγω εχω αυτο το αγχος αν βγουμε εξω και θελει φαι η μικρη τι θα την κανω????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας, τι κανετε; Τι κανουν τα μωρακια μας;;;;; Ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μπεμπακια ακομα καλυτερα.

Μαρακι μου, μπραβο για τον αφαλο σας!! Τι κανει η νυφη μου, ειναι καλο παιδακι, ε;; :D:D

Μινουλα, ελπιζω να εισαι καλυτερα και να μη στεναχωριεσαι, ο μπεμπης θελει η μανουλα του να ειναι καλα.

Βιργινακι, καλα να περασετε!!

Εμεις καλα ειμαστε, κανουμε και κακα μας καθε μερα μετα απο πολυ ζορισμα και γκρινια βεβαια, και φτασαμε αισιως τα εξι κιλα!!

Πολλα φιλια σε ολες σας!!!!!!


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Όλα καλά; Κι εμείς. Δεν έχω πολύ χρόνο, γιατί έχω μείνει μόνη μου με τα δύο μικρά, ο σύζυγος έχει επιστρέψει στη δουλειά και είναι λίγο δύσκολα, προς το παρόν, αλλά που θα πάει, θα βρούμε ρυθμούς.

Ευτυχώς πέρασα γρήγορα την ίωση, την πέρασε και ο μεγάλος ελαφρύτερα. το μωρό δεν κόλλησε (τουλάχιστον μέχρι τώρα...)

Linja κι εμείς έχουμε θέμα με τις αναγωγές και μετά από κάθε γεύμα και ρέψιμο τον κρατάμε αγκαλιά, μετά τον βάζω στο ριλάξ και μετά στο κρεβάτι, γιατί αλλιώς βγάζει πολύ. Θα πάμε αύριο στο γιατρό να δουμε αν πρέπει να κάνουμε υπέρηχο για να μας δείξει εάν έχει παλλινδρόμηση και σε τι βαθμό.

Βιργινάκι,καλά να περάσεις. Κι εγώ θέλω να πάω στο νησάκι μας, σαν σαραντήσουμε, αλλά διστάζω και λίγο.

Οι υπόλοιπες, θα πάτε διακοπούλες;

Μαράκι, είδε με τον αφαλό; Κι εμάς μας έπεσε μόλις την προηγούμενη εβδομάδα!

Μινούλα μου προσπάθησε να σκέφτεσαι πιο ψύχραιμα, δεν φταις εσύ, εσύ κάνεις το καλύτερο!

Κοριτσάκια πήραμε μάρσιπο να βάζω το μωράκι μου να βγαίνουμε βόλτα, να κρατάω και τον μεγάλο από το χέρι, γιατί δεν την παλεύουμε άλλο μέσα...

Φιλάκια σε όλα τα γλυκομπεμάκια!


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια και γλυκα μωρακια!!!

τι κανετε? εγω μολις θηλασα την καραμελιτσα και επεσε παλι για υπνακο το καλο μου..

απο σημερα μειναμε και μονοι μας με τον αντρουλη και την μπεμπα.

η μαμα μου γυρισε σπιτι και θα ερχεται φυσικα να μου κανει τις πιο βαριες δουλειες.

Δεν υπηρχε λογος να μενει αλλο εδω μεσα εσωκλειστη, εγω πια νιωθω τελεια και η μπεμπουλα ειναι ησυχη τις πιο πολλες ωρες.

Μποζακος τι κανεις? το μωρακι σου ολα καλα??

Βερολινακι περαστικα σας, αντε τωρα να χορτασετε και βολτουλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...